Najvyššia úroveň odskočenia bitcoinu sa posúva nadol, sila podpory 6,5 tis. Dolárov môže ovplyvniť krátkodobý trend: kryptotrh každý deň

Utorok 14. apríla: za posledných 24 hodín došlo na trhoch s kryptomenami k všeobecnému miernemu odrazu. Väčšina najlepších mincí stúpa v daný deň iba o 1 – 2 percentá.

BTC je v periodickom medvedom trende

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

Včera zaznamenali BTC v krátkom časovom období opäť extrémny trend. Cena najskôr klesla na 6 600 dolárov a do dvoch hodín sa odrazila, potom bola potlačená po pomalom raste na 6 900 dolárov.

Tím spoločnosti OKEx pre analýzu trhu verí, že pohyblivú cestu od začiatku apríla do 13. apríla možno považovať za hodinovú úroveň vzoru hlavy a ramien. Horná časť ľavého ramena je o niečo vyššia ako pravé, ale obe sú okolo 7 100 – 7 200 dolárov a obdobia formovania oboch ramien sú tiež podobné..

Preto sa stretávame s pravidelným medvedím vzorom a tento trend by možno mohol niekoľkokrát otestovať 6 500 dolárov. Investori by si však mali uvedomiť, že ak sa cena dokáže stabilizovať na 6 500 USD (čo je začiatočná cena na vytvorenie vzoru hlavy a ramien), znamená to, že tento vzorec sa úspešne vytvoril a môže sa začať nový trend.

Ak cena klesne pod 6 500 dolárov a ukáže signál, že otestuje 6 000 dolárov, znamená to, že vzor hlavy a ramien dáva trhu dlhší medvedí vplyv.

Odskok zostáva v tejto fáze neudržateľný

1D graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

Denný graf bitcoinu ukazuje, že s postupným zužovaním denného trendu je obchodná aktivita býkov a medveďov slabá. V rámci tohto modelu nízkeho objemu transakcií môže spoločné úsilie retailových investorov ovplyvniť krátkodobý trend a správanie veľrýb je ťažké odhaliť. Opakovanými výkyvmi cien sú vstup a výstup z krátkodobých obchodníkov, ako aj proces zhromažďovania pultov veľrybami..

Súdiac podľa hodinového trendu, odskok niekoľkokrát zlyhal pri testovaní odolnosti 6 900 dolárov a skončil sa v tvare obráteného kladiva. Tento model do istej miery opäť potvrdil neudržateľný charakter odrazu v tejto fáze. Predtým, ako sa podpora na úrovni 6 500 dolárov ukáže ako neúčinná, môže trend naďalej kolísať v rozmedzí od 6 500 do 7 000 dolárov.

Investori by si mali uvedomiť, že môže nastať extrémna situácia, keď cena rýchlo prekoná 7 000 dolárov alebo dokonca 7 100 dolárov, potom však môže rast prudko poklesnúť. Dobré riadenie rizík je v súčasnosti kľúčové.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 6 950 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 100 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 6 750 dolárov
 • Strednodobá podpora: 6 550 dolárov

Býci ETH vykazujú oslabenie, pretože cena je potlačená na 160 dolárov

Údaje o trvalom výmene 1 ETH / USD. Zdroj: OKEx.com

ETH sa prelomil pod 165 dolárov, čo bola dolná podpora konsolidačného trendu od 7. do 10. apríla. Odvtedy sa odskočenie nedokázalo vrátiť na 165 dolárov. Naopak, táto úroveň sa stala pre mincu tvrdým odporom.

Po stiahnutí na nedávne minimum okolo 150 dolárov bol nasledujúci odraz blokovaný o 160 dolárov. Toto je býčí signál oslabenia, pretože vrchol sa posunul nadol zo 177 dolárov na 165 dolárov, potom na 160 dolárov.

Investori by si mali uvedomiť, že je možné, že tento trend bude testovať podporu vo výške 150 dolárov potom, čo sa nepodarilo testovať 160 dolárov viac ako trikrát. Pamätajte, že môže dôjsť k extrémnemu trendu a cena by sa mohla dotknúť 163 dolárov za hodinu alebo dokonca minúty, ale trend slabnutia sa nezmení, kým cena opäť nezlomí 165 dolárov.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 160 dolárov
 • Strednodobý odpor: 165 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 150 dolárov
 • Strednodobá podpora: 145 dolárov

XRP tvorí medvedí kanál

Údaje o trvalom výmene 1 XRP / USD. Zdroj: OKEx.com

Úroveň XRP za 1 hodinu prudko kolísala a niekoľkokrát vytvárala pozitívne a obrátené vzory kladiva. Momentálne je pod rezistenciou na hodnote 0,1925 USD, so slabou podporou nad 0,1850 USD. Ak sa trh zhorší, cena bude ľahko klesnúť pod 0,1800 USD.

Vyššie uvedená tabuľka ukazuje, že keď sa každé spodné vytiahnutie a každá odrazová horná časť súčasne znižujú, spojenie všetkých spodných a vrchných častí môže vytvoriť medvedí kanál. Iba v prípade, že cena dokáže prelomiť horný okraj kanálu, môžeme očakávať oživenie.

Alebo by investori mohli použiť inú metódu na posúdenie trendu – ak je ďalší odrazový mostík vyšší ako 0,1920 USD, bude mať tento pohyb podobný efekt ako prelomenie horného okraja.

Pokiaľ ide o druhú a tretiu úroveň podpory pre XRP, obchodníci by sa mali zamerať na 0,1760 USD a 0,1660 USD.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,1850 USD
 • Strednodobý odpor: 0,1925 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,1760 USD
 • Strednodobá podpora: 0,1660 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map