Neočakávané vyradenie bitcoinu otriasa trhom s kryptomenami – trh s kryptomenami každý deň

Trh s kryptomenami prešiel výpredajom za posledných 24 hodín – pričom každá z top 10 kryptomien s veľkou kapitalizáciou bola v mínuse. Cena bitcoinu (BTC) klesla o 3,65% a podľa indexu BTC spoločnosti OKEx klesla z 12 300 dolárov na 11 617 dolárov. Napriek tomu špičková kryptomena v skutočnosti prekonala väčšinu altcoinov s veľkou kapitalizáciou, ktoré zvyčajne klesli o 4% – 8%. 

Napríklad spoločnosť Chainlink (LINK), ktorá pritiahla pozornosť celého minulého týždňa, poklesla cez noc o 7%. Bol to tretí priamy obchodný deň poklesov pre LINK, ktorý klesol zo 17 na 15 dolárov pred stabilizáciou. Dominancia spoločnosti Chainlink v DeFi klesla z nedeľných 51% na 46,85% Údaje Debank.

Medzitým sme včera videli cenu špičky YFI. Po piatich priamych dňoch ziskov sa obchoduje okolo 11 000 dolárov – čo prinieslo jej dominanciu v DeFi až na deviate miesto, na 2,56%.

Spoločnosť TRON (TRX) spôsobila včera prudký chaos po spustení svojho alternatívneho projektu Uniswap, JUSTSwap. Cez noc je to pokles o 12%. Niektorí vývojári ekosystémových projektov spoločnosti TRON urobili chybu, keď nesprávne zablokovali hodnotu TRX v hodnote 200 000 USDT na adresu zmluvy, čo malo za následok nepridanie finančných prostriedkov do skupín likvidity.

Včera o 16:39 UTC natívny token siete Polkadot, DOT, oficiálne pristál na svojej hlavnej sieti – čo umožňuje funkciu on-chain prevodov. Aktivácia tejto funkcie je podobná otvoreniu stavidiel pre DOT a v dôsledku toho cena DOT klesla z hodiny na 373 dolárov na 290 dolárov za hodinu.

Altcoiny so strednou kapitalizáciou všeobecne zaznamenali pokles o 8% – 10%, ako napríklad Kyber Network (KNC) a QTUM – s jedinou výnimkou je THETA, ktorá tento trend zastavila nárastom o 9%.

Celková trhová kapitalizácia kryptomeny klesla o 3,7% a klesla pod 380 miliárd dolárov. Medzitým dominancia BTC zostala na hodnote 57,8%, podľa údajov z CoinGecko.

Cenová rada najlepších kryptomienIndexová tabuľa tokenov OKEx od 8:00 ráno UTC, 19. 8.. Zdroj: OKEx

Pokles za posledných 24 hodín mal v skutočnosti prvé ukazovatele, že by sa to mohlo stať. Najskôr, ako sme si všimli vo včerajšom denníku Crypto Market Daily, súhrnný otvorený záujem o futures na BTC dosiahol historické maximum 5,8 miliárd dolárov. Po druhé, náklady na financovanie permanentných swapov s BTC dosiahli viac ako 100% anualizované – čo naznačuje, že ak by sa cena nezvyšovala rýchlo nahor, spoločnosti Longs by platili mimoriadne vysoké poplatky za udržanie svojich pozícií. Práve teraz môžeme vidieť, že cena BTC zostane dlhšiu dobu pod kritickou úrovňou 12 500 dolárov. 

Zatiaľ čo včerajšie potenciálne falošné platby vo výške 12 000 dolárov opäť otriasli býčím sentimentom účastníkov trhu, množstvo bitcoinu, ktoré sa dá ľahko hodiť, nie je v skutočnosti také veľké, podľa množstva BTC držaných v peňaženkách všetkých búrz, podľa údajov pochádzajúcich z CryptoQuant.

BTC držané v peňaženkách všetkých búrzMnožstvo BTC držané v peňaženkách všetkých búrz. Zdroj: CryptoQuant

Najlepší výhercovia a porazení altcoinov

  • KCASH / USDT + 49,55%
  • CRV / USDT + 40,81%
  • DIA / USDT + 28,48%
  • CESTNÁ / USDT -15,50%
  • DOT / USDT -15,54%
  • ZIP / USDT -15,60%

Už tretí deň za sebou sa spoločnosť KCASH dostala na zoznam najlepších výhercov altcoinov. Za posledných 24 hodín je to nárast o 49,55% a dosiahol nedávne maximum 0,048 USD.

Včerajší najväčší porazený, Curve (CRV), urobil cez noc obrat. Je to až 40,81%.

Novo uvedená spoločnosť Decentralized Information Asset (DIA) dosiahla od svojho zaradenia 28,48% zisk.

Dnes sme zatiaľ nezaznamenali nijaký zvlášť veľký pokles medzi altcoinmi, pričom všetci najväčší porazení – ROAD, DOT a Zipper Network (ZIP) – poklesli okolo 15%.

Nové výpisy na OKEx

Decentralized Information Asset (DIA) bol včera uvedený na OKEx pre spotové obchodovanie.

Kleros (PNK) bol dnes navyše kótovaný na OKEx pre spotové obchodovanie PNK / USDT a PNK / ETH. PNK sa po zaradení do zoznamu zvýšila o viac ako 80%.

Technická analýza BTC

Včerajší falošný útek mal veľký vplyv na morálku obchodníka. Je to najškodlivejšie pre krátkodobý až strednodobý vzorec. Úroveň rezistencie na úrovni 12 080 dolárov je vnútrodenná hranica. Ak cena BTC nemôže túto úroveň prelomiť, môže byť ďalšou úrovňou podpory sledovať 11 650 dolárov. Ďalšia strednodobá hranica sa nachádza okolo 11 200 dolárov. 

OKEx BTC Perpetual Swap 1h graf – 19.8. Zdroj: OKEx, TradingView

Technická analýza ETH

Predchádzajúca podpora ETH na úrovni 416 dolárov sa zmenila na úroveň denného odporu. Nižšia silnejšia podpora predstavuje 400 dolárov. Ak cena ETH dokáže prekonať vnútrodenný odpor, ďalšia bariéra sa nachádza na úrovni 430 dolárov.

Graf cien éteru - 19. augustaGraf OKEx ETH Perpetual Swap 4h – 19. 8.. Zdroj: OKEx, TradingView

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map