Obchodníci nemuseli očakávať, že bitcoin stúpne na 10 000 dolárov, súčasné FOMO môže byť signálom na ukončenie: Futures Friday

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Od našej poslednej aktualizácie Futures Friday sa bitcoin (BTC) zhodnotil o 12,5 percenta. BTC vzrástol z 8 000 dolárov na obchodovanie okolo 9 900 dolárov v čase tlače, podľa ceny OKEx Quarterly Future (BTCUSD0626).

Do konca štvrtka (UTC) cena bitcoinu prekročila 10 000 dolárov, čo je úroveň, ktorú naposledy videla 24. februára. V tomto procese vedúca digitálna mena prekonala kľúčové úrovne odporu na úrovni 9 200 dolárov a 9 500 dolárov.

Tento týždeň má rally zmysel, pretože bitcoiny sa blížia k svojej tretej udalosti s polovičným blokovaním odmien naplánovanej na 11. mája, ale sú nad rámec toho, čo maloobchodní obchodníci zrejme očakávali.

Pri pohľade na obchodné údaje OKEx vidíme, že pomer BTC dlho / krátko sa tento týždeň naďalej pohyboval okolo 1,0, čo naznačuje, že len málo retailových obchodníkov uzatváralo dlhé stávky na termínovom trhu.

Medzitým BTC Basis odráža optimistický výhľad, pretože prémia sa rozširovala spolu s cenovou rally. Pomer požičiavania marží navyše ukazuje, že hlavnou hnacou silou bol nákup na spotovom trhu.

OKEX BTC / USDOKEx Štvrťročné futures na BTC (BTCUSD0626) 1H graf. Zdroj: OKEx

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku obchodných údajov OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Pomer BTC Long / Short sa s cenou nezlepšil a namiesto toho sa v priebehu týždňa znížil, čo naznačuje, že mnoho maloobchodníkov premeškalo túto príležitosť.

V súčasnosti je tento pomer na úrovni 1,1 a nemusí zaznamenať drastický nárast, pretože sa od účastníkov trhu očakáva, že zabezpečia svoje spotové pozície pákovými šortkami na trhu s derivátmi..

OKEX BTC dlhý / krátkyČas zhromažďovania údajov: 5/1 8:00 – 5/8 8:00 (UTC)

Long / Short Ratio zobrazuje pomer celkového počtu používateľov otvárajúcich dlhé pozície k otvoreniu krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých termínových obchodov a permanentných swapov. Dlhá / krátka strana používateľa je určená jeho čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi musí byť vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, otvorená aj krátka pozícia, aby sa vyvážil. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.


Základ BTC

Základ BTC počas týždňa niekoľkokrát vstúpil do záporného teritória, so štvrtkovým zhromaždením však prudko vzrástol. Prémia OKEx BTC Quarterly Future sa vo štvrtok zmenila z mínusu na 100 dolárov, potom sa stiahla späť na 50 dolárov, stále je však ďaleko od marcového maxima 400 dolárov.

Základný graf BTCČas zhromažďovania údajov: 5/1 8:00 – 5/8 8:00 (UTC)

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený úrok a objem obchodovania

Otvorený úrok (OI) sa nahromadil na 5,8 milióna kontraktov (1 kontrakt = 100 USD) z 5,12 milióna predtým, ako sa vo štvrtok zlikvidovali skratky. K dnešnému dňu boli objemy obchodov stále vysoké, zatiaľ čo OI sa opäť zvyšuje na 5,77 milióna kontraktov.

Otvorený úrok BTC FuturesČas zhromažďovania údajov: 5/1 8:00 – 5/8 8:00 (UTC)

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Ukazovateľ pôžičiek na margin sa rýchlo zvýšil z 2,0 na zhruba 3,5, a to až tri týždne po sebe. Pomer sa teraz vrátil na najvyššiu úroveň od polovice marca a je v súlade s aktuálnymi pozorovaniami trhu ohľadom silného spotového nákupu podporujúceho túto cenovú rally..

Požičiavanie marže BTCČas zhromažďovania údajov: 5/1 8:00 – 5/8 8:00 (UTC)

Margin Lending Ratio sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, oproti požičaným BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Keď je ukazovateľ pôžičiek na rozpätie vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Pohľad obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Za posledné dva týždne som tvrdil, že skratovanie BTC nemusí byť pred polovicou ideálne. Pretože teraz máme pred podujatím už len štyri dni, očakávam, že cena BTC otestuje zónu medzi 10 300 a 10 500 dolárov. 10 500 dolárov je však kľúčovým odporom a môže byť ťažké ho poraziť.

Ak vezmeme ako referenciu polovičky BCH a BSV, stále existuje veľká šanca, že po udalosti bude BTC čeliť krátkodobému poklesu ceny..

Aj keď vyššie uvedené ukazovatele nie sú momentálne prehriate, akékoľvek FOMO od maloobchodníkov sprevádzané ďalším prudkým rastom ceny môže naznačovať, že je čas na predaj.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo

Sledujte OKEx dňa:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map