Obchodníci s bitcoinmi sa pozerajú na hodinovú býčiu trendovú líniu ako tvrdá podpora pod 6,4 000 dolárov: Crypto Market každý deň

Kryptotrhy sa stabilizovali za posledných 24 hodín, aby sa dosiahol dnešný čas, 25. marca. Väčšina z desiatich najlepších mincí zaznamenáva v priebehu dňa zmenu okolo 1–2 percent.

Bitcoin (BTC) sa snaží prekonať bod 7 000 dolárov, čelí tvrdému odporu okolo 6 900 dolárov. Popredná kryptomena v tento deň poklesla o 2 percentá, v súčasnosti sa na OKExe obchoduje okolo 6 600 dolárov.

Ether (ETH) tiež zaznamenal mierny pokles za posledných 24 hodín a na spotovom trhu OKEx sa obchodoval okolo 137 dolárov.

Tretia najväčšia kryptomena, Ripple’s XRP, klesla v daný deň iba o 1 percento a čelila odporu okolo 0,16 USD.

BTC čelí rozhodujúcemu odporu na úrovni 6 900 dolárov

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Souce: OKEx.com

Aj keď BTC včera 24. marca získala podporu blízko 6500 dolárov, moment oživenia nebol silný a objemy obchodov boli stále nízke. Po prvom blokovaní na úrovni 6 900 dolárov sa BTC v druhom pokuse nepodarilo prelomiť 6 800 dolárov.

Tím spoločnosti OKEx pre analýzu trhu je presvedčený, že s postupným zvyšovaním dna konsolidačného rozsahu sa vrcholový bod postupne znižuje. To znamená, že priestor pre cenovú aktivitu je zodpovedajúcim spôsobom zúžený.

Pre retailových investorov existujú riziká pri výbere medzi dlhými a krátkymi pozíciami. Aj keď prevládajúce sily náhle zvýšia cenu v krátkom časovom období, ak nedokáže preraziť 7 000 dolárov, stále existuje riziko, že cena klesne a vytvorí špendlík.

Na druhej strane, ak medvede potlačia cenu, stále sa rýchlo odrazia do súčasnej oblasti, ak neklesnú pod 6 000 dolárov.

Pokiaľ teda zostane aktuálna trendová čiara na hodinovej úrovni, pravdepodobnosť poklesu je malá a najlepšie je počkať na zlom v rozhodujúcom bode a potom vstúpiť na trh.

Pretože objem nákupu klesá, býci bojujú s prelomením na 7 000 dolárov

Vyššie uvedený 1-dňový graf bitcoinu ukazuje, že cena neustále rastie a rastie až na 7 000 dolárov. Zdá sa, že k prelomeniu dôjde každú chvíľu, objemový graf však naznačuje, že nebude ťažké prekonať túto tvrdú úroveň odolnosti, pretože objem nakupovania v skutočnosti klesá.

To znamená, že ak sa úrovne hlasitosti nebudú môcť v najbližších hodinách zlepšiť, cena by mohla poklesnúť.

Investori sa tejto možnosti príliš obávať nemusia. Ak sa cenová korekcia môže zastaviť nad vzostupnou trendovou čiarou, potom môže mať prielom po krátkom období konsolidácie stále šancu.

Ak sa však cena prelomí pod trendovú čiaru a odrazí sa tým odskok, znamená to, že výpis bude trvať dlhšie, ako sa očakávalo.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 6 900 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 000 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 6 400 dolárov
 • Strednodobá podpora: 6 000 dolárov

ETH čelí krátkodobému odporu na úrovni 145 dolárov

4H ETH / USD údaje o trvalom výmene. Zdroj: OKEx.com

Krátkodobá amplitúda ETH je malá. Pre cenu je stále ťažké prekonať hranicu od 134 do 145 dolárov.

Bez ohľadu na to, či býci alebo medvede vykazujú známky aktivácie v priebehu dňa, môžu investori priamo venovať pozornosť tvrdému bodu odporu 155 dolárov a efektívnosti oblasti silnej podpory medzi 110 dolárov a 120 dolárov.

Investori by si mali všimnúť, že prelomenie 145 dolárov znamená len to, že býčia sila je čoraz silnejšia. Neznamená to, že sa trend prelomí z konsolidačnej oblasti, pokiaľ nebude prelomená oblasť odporu okolo 155 dolárov. Zmena stavu objemov je tiež ďalším dôležitým faktorom, ktorý by sa mal brať do úvahy.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 145 dolárov
 • Strednodobý odpor: 155 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 134 dolárov
 • Strednodobá podpora: 120 dolárov

XRP vykazuje rezistenciu na 0,165 USD, obchodníci očakávajú krátkodobú podporu

Údaje o trvalom výmene 1 XRP / USD. Zdroj: OKEx.com

Pre XPR sa nedávno ukázalo, že 0,1650 USD je silným bodom odporu. Ak sa objem obchodov nemôže zvýšiť, bude ťažké krátkodobo prelomiť súčasnú pozíciu odporu.

To znamená, že nižšia podpora – okolo 0,1600 dolárov – nie je dostatočne silná. Akonáhle cena začne klesať, 0,1440 USD sa môže stať prvou účinnou úrovňou podpory.

Pamätajte, že nie je vhodný čas na vstup dlho, ak cena krátkodobo prekonala 0,1650 USD. Obchodníci by mali počkať, kým sa cena stabilizuje a prelomiť úroveň strednodobého odporu 0,1750 USD.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,1650 dolárov
 • Strednodobý odpor: 0,1750 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,1440 USD
 • Strednodobá podpora: 0,1270 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map