Obchodníci s bitcoinmi vidia nákupnú príležitosť ako tradičné trhy naďalej slabé: Sledovanie trhu týždenne 3 / 16-3 / 22

Ceny finančných aktív sa odrazili, ale počas minulého týždňa sa nestabilizovali. Finančné nepokoje pokračovali, keď ďalšie vlády zaviedli bezprecedentné opatrenia na potlačenie šírenia koronavírusu vrátane cestovné zákazy a mesto odstávky.

Bitcoinové a americké akcie vykazujú známky oddelenia

Potom, čo som videl rekordné minimá za posledné dva týždne, zásoby vo štvrtok 18. marca uzavrel vyššie po sérii odpovedí Federálneho rezervného systému USA. Bitcoin (BTC) bol tento týždeň najrýchlejšie sa odvíjajúcou triedou aktív.

Aj keď 90-dňová korelácia bitcoinu (BTC) so S&Index P 500 dosiahol hodnotu historické maximum minulý týždeň sa postupne oddelil (pozri graf nižšie) po ďalšom zastavenie obchodovania v amerických akciách 16. marca. V porovnaní s akciami vykazuje bitcoin relatívne menší pokles a rýchlejší odraz.

Zlato vs OKEx BTC index vs S&P 500 Hodinová cena. Zdroj: Tradingview

Bitcoin vo štvrtok prerazil na pondelňajšom maxime a v piatok 20. marca dosiahol nové vysoké maximum 6 948 dolárov, pred ďalším návratom. Celkový trend je jednoznačne lepší ako v iných triedach aktív.

Cenový index OKEx BTC vzrástol takmer o 60 percent z minima z 12. na 13. marca na úrovni 3 890 dolárov a v súčasnosti sa obchoduje tesne pod 6 000 dolárov. Oživenie bitcoinu tiež pomohlo zvýšiť altcoiny. Niektoré kryptomeny vrátane BCH a BSV vzrástli za posledných 7 dní o viac ako 15 percent.

Cena indexu OKEX BTC. Zdroj: OKEx

Technici ukazujú signál na kúpu

200-týždňový kĺzavý priemer je veľmi dôležitou trendovou čiarou v histórii ceny bitcoinu. Bitcoiny dosiahli dno okolo tohto kĺzavého priemeru v každom významnom trhovom cykle. Farebná teplotná mapa uvedená nižšie je založená na percentuálnych prírastkoch daného 200-týždňového kĺzavého priemeru.

Tepelná mapa s pohyblivým priemerom 200 týždňov. Zdroj: lookintobitcoin.com

Historicky, keď sa na tepelnej mape objavia oranžové a červené bodky, trh sa prehrieva. Keď sa objavia fialové bodky, cena sa blíži k tejto dôležitej línii, ktorá bola historicky na nákup vhodný čas.

Rast bitcoinu nad 200-týždňový kĺzavý priemer po náhlom prepade z 12. na 13. marca tiež ukazuje, že táto trendová čiara je stále dôležitou úrovňou podpory. Nikdy sme však na tepelnej mape nevideli prípad obrátenia tvaru V. Pravdepodobnejšie bude, keď sa rýchlo priblížime k 200-týždňovému kĺzavému priemeru, uvidíme dlhodobo zakrivené dno.

Dlhodobí „hodleri“ dnes kupujú bitcoiny, podľa údajov z Glassnode. Metrika „Hodlerova zmena čistej pozície“ ukazuje mesačnú zmenu pozície dlhodobých investorov. Keď je metrika v zelenej zóne, znamená to, že hodleri začali hromadiť bitcoin.

Čistá zmena pozície Hodlera. Zdroj: Glassnode & Tajomný výskum

Pocity signalizujú potenciálny obrat ceny

The Krypto strach & Index chamtivosti tiež ukazuje potenciálnu nákupnú príležitosť po preniknutí do zóny „Extreme Fear“. Podľa indexu:

Kryptoburzy sa podľa indexu obchodujú s burzou „Extreme Fear“ od 9. marca. Po páde trhu z 12. na 13. marca dosiahol index najnižšiu úroveň od augusta 2019.

Navyše podľa príspevok na blogu od spoločnosti Chainalysis zverejnená 18. marca, väčšina prebytočných BTC prichádzajúcich na burzy bola predaná a najhoršia nadmerná ponuka sa zdá byť zatiaľ hotová.

Krypto strach & Index chamtivosti za posledný 1 rok. Zdroj: alternative.me

Na zistenie krátkodobého sentimentu na trhu môžeme použiť údaje z obchodu OKEx. Pomer BTC dlho / krátko – ktorý ukazuje pomer používateľov s čistými dlhými a krátkymi pozíciami za dané časové obdobie – sa na začiatku tohto týždňa držal blízko 1,0..

Pomer potom začal v piatok 20. marca prudko klesať. Momentálne sa vracia k 0,87. Počet používateľov s krátkymi pozíciami je stále vyšší ako dlho. Súčasné rozpätie „pomeru dlhých a krátkych kontraktov BTC“ naznačuje, že účastníci trhu nie sú v blízkej budúcnosti stále optimistickí ohľadom ceny bitcoinu..

Pomer BTC dlhý / krátky 3 / 15-3 / 22. Zdroj: Údaje o obchodovaní s derivátmi OKEx

Pomer požičiavania marže BTC spoločnosti OKEx – ktorý ukazuje pomer medzi používateľmi, ktorí si za dané časové obdobie požičali USDT, a vypožičaným BTC v hodnote USDT – sa počas minulého víkendu zotavil z historického minima 0,1.

Pomer vzrástol až na 0,3, čo naznačuje, že na trhu s pôžičkami s pákovým efektom dominujú krátke pozície. Extrémne čísla tohto pomeru historicky naznačujú čas obrátenia.

Pomer požičiavania marže BTC 3 / 15-3 / 22. Zdroj: Údaje o obchodovaní na spotovom trhu OKEx

Cena bitcoinu v krátkodobom horizonte je stále ťažko predvídateľná, aj keď viaceré údaje naznačujú, že by mohol byť vhodný čas na akumuláciu kryptomeny, ako je uvedené vyššie. Tradičné finančné trhy budú po otvorenom zvone dnes 23. marca čeliť pokračujúcim testom.

Bitcoin mohol vykazovať známky oddelenia od amerických akcií, stále je však ťažké okamžite nakresliť nezávislý svietnik.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map