Odraz bitcoinu potlačený o 7 200 dolárov, ale priestor na pohyb smerom nadol obmedzený: trh s kryptomenami každý deň

Štvrtok 16. apríla: Kryptotrhy zaznamenávajú za posledných pár hodín prudký rast. Bitcoin (BTC) stúpa v daný deň o 3 percentá a obchoduje sa nad úrovňou odporu 7 000 dolárov.

Ethereum (ETH) zaznamenalo ešte väčší rast, za posledných 24 hodín stúplo o 7 percent a pohybovalo sa na úrovni 170 dolárov.

Na druhej strane XRP spoločnosti Ripple vzrástol skromnejšie, iba o 2 percentá. Mince sa momentálne pohybuje na hodnote 0,189209 USD, obchoduje sa blízko svojej krátkodobej rezistencie tesne nad 0,19 USD.

Podpora na úrovni 6,5 000 USD je silná

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

Bitcoin práve za posledné dve hodiny zaznamenal veľký odraz. Cena napumpovaná z rozhodujúcej oblasti podpory, okolo 6 500 dolárov, a teraz sa snaží zlomiť odpor na 7 200 dolárov.

Tím spoločnosti OKEx pre analýzu trhu poznamenal, že 6500 dolárov bolo predtým intenzívnou obchodnou oblasťou na konci roka 2019 a potom konsolidačnou oblasťou začiatkom minulého mesiaca. Vzhľadom na to bude silná podpora v tejto oblasti silná a pre medvedie fondy bude v súčasnosti ťažké stlačiť cenu pod túto úroveň.

Okrem toho je pozícia blízko 6 500 dolárov pre mnohých investorov tiež cenou lovu duševne výhodných obchodov, dá sa preto všeobecne predpovedať ich odraz. Ako je znázornené v grafe vyššie, dolná divergencia medzi divergenciou kĺzavého priemeru konvergencie (MACD) a cenovým grafom tiež naznačovala oživenie.

Investori by si mali uvedomiť, že objem odrazu sa tentoraz zvýšil na vysokú úroveň. Ak sa cena v najbližších hodinách uzavrie s dlhším horným tieňom, mohlo by to znamenať, že sa rebound končí. V opačnom prípade, ak sa objemy nevrátia späť na nižšiu úroveň, je možné v budúcnosti otestovať najvyššiu hodnotu okolo 7 400 dolárov.

Denný graf bitcoinu ukazuje konsolidáciu

1D graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

Ak sa posunieme v pohľade na denný graf, je zrejmé, že trend je stále v konsolidácii a rozsah sa pohybuje medzi 7 500 – 6 500 dolárov, čo je takmer 1 000 dolárov na pohyblivý priestor.

Tento stabilný trend možno považovať za pôsobenie veľrýb pomocou rýchleho fluktuačného modelu na prilákanie drobných investorov, aby vstúpili do ich pascí, a potom z nich absorbuje pulty..

Je možné, že pred májovým polovičným poklesom BTC sa môže trend naďalej konsolidovať na nedávnej úrovni a hlavné fondy tlačia cenu nahor v okamihu, keď to považujú za vhodné. Ak teda pred poklesnutím ceny klesne na nižšiu úroveň, bude to dobrá šanca na vstup do dlhej pozície. Ak sa však cena dokáže stabilizovať na hodnote 7 000 dolárov, bude býčia sila silnejšia, ako sa očakávalo.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 6 950 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 100 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 6 750 dolárov
 • Strednodobá podpora: 6 550 dolárov

ETH vidí ešte silnejší odraz

Údaje o trvalom výmene 1 ETH / USD. Zdroj: OKEx.com

V porovnaní s BTC bol dnes odraz ETH relatívne silnejší. Najvyššia cena sa takmer dotkla predchádzajúceho maxima 176 dolárov. Aj keď je trend potlačený a objavil sa signál pullbacku, pozícia podpory okolo 165 dolárov bude dôležitá. Ak ním bude možné podporiť pullback a stabilizuje sa, bude trend schopný otestovať tvrdú odolnosť 180 dolárov.

Objemový graf ETH ukazuje, že sila vrátenia bola včera slabšia ako 13. apríla. To znamená, že hoci je hodinový trend klesajúci, priestor je obmedzený. V kombinácii s veľkým vzrastajúcim objemom, ktorý sa zvýšil za posledných pár hodín, bude ťažké krátkodobo vytvoriť nové minimum..

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 176 dolárov
 • Strednodobý odpor: 180 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 165 dolárov
 • Strednodobá podpora: 150 dolárov

Prestávka XRP nemusí byť účinná

Údaje o trvalom výmene 1 XRP / USD. Zdroj: OKEx.com

XRP sa pohybuje pozdĺž medvedieho kanála. Vrchol posledných dvoch doskokov kryptomeny bol blokovaný horným okrajom kanála. Teoreticky, ak horná hrana dokáže blokovať cenu po tretíkrát, preukáže to efektívnosť kanála.

Počas posledných niekoľkých hodín síce trend raz prenikol cez horný okraj, ale rýchlo klesol späť a teraz zostáva ním potlačený. Investori by si preto mali uvedomiť, že narušenie bude pravdepodobne falošné. Ak cena dokáže znovu načerpať pri vysokej úrovni objemu nákupu, rozbitie možno považovať za efektívne.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,1940 USD
 • Strednodobý odpor: 0,1960 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 0,1870 USD
 • Strednodobá podpora: 0,1820 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map