OKEx Technical Weekly: Posledný tanec … zatiaľ? (27. apríla 2020)

Kľúčové jedlá

 • Pozitívny sentiment, ktorý sa vytvára okolo BTC polovica mohla tlačiť BTC ceny nepatrne vyššie. Údaje však naznačujú, že večierok môže čoskoro skončiť.
 • ETH sady na testovanie viacročných odporov v čase, keď sa na trhoch odohrávalo viac konverzácií Ethereum 2.0.
 • Medvede pevne držia LINK ako rally vyzerá unavene.

Prehľad trhu

Pocit na trhoch s kryptomenami bol v pondelok v Ázii všeobecne pozitívny, keďže ceny BTC dosiahol cez víkend 7700 úrovní. Cenové akcie zodpovedali našim očakávaniam, tak ako naše posledné vydanie z Technický týždenník poukázal na to, že výstrih predchádzajúcej hlavy a ramien bol jednou z kritických úrovní pre to, aby vedúci krypto kultivoval býky, aby mohli naďalej bežať.

Pretože sa predpokladá, že splatnosť bitcoinov by mala byť na polovicu asi o dva týždne, naznačujú to údaje BTC býci môžu mať z krátkodobého hľadiska stále navrch. Medvede však zo strednodobého hľadiska postupne pribúdajú. Prieskum od spoločnosti Sentix relácie že index nadmernej dôvery v bitcoinoch vyskočil na +7, čo je blízko oblasti, ktorá by mohla spustiť výpredaj.

Manfred Hubner, výkonný riaditeľ spoločnosti Sentix, uviedol: „Základná dôvera sa s náladou stále zvyšuje. Popísané riziko ešte nie je akútne. To sa však môže zmeniť v priebehu 1-2 týždňov. “

Obrázok 1: Index nadmernej dôvery Bitcoin

Zdroj: Sentix

Obrázok 2: Volatilita implikovaná BTC ATM

Zdroj: Skew

Je zaujímavé, že BTC Zdá sa, že trh s opciami ukazuje rovnakým smerom. Ukazujú to údaje zo spoločnosti Skew BTCImplikovaná 1-mesačná volatilita je od apríla zreteľne nižšia ako 3-mesačná a 6-mesačná implikovaná volatilita a trend pokračuje týmto spôsobom.

Implikovaná volatilita je jedným z určujúcich faktorov, pokiaľ ide o oceňovanie opcií. Vyššia implikovaná volatilita vedie k vyššej prémii opcií a naopak. V tomto prípade sa zdá, že obchodníci s opciami uprednostňujú 3-mesačné / 6-mesačné (dlhodobejšie) BTC opcie na 1 mesiac (kratšie obdobie).

Veríme v túto krátkodobú býčiu tendenciu BTC veľmi súvisí s nadchádzajúcim polovičným pôsobením. Vedúci kvantitatívneho stratéga spoločnosti OKEx Thomas Tse navrhol, že hracia príručka o polovicu môže byť „dlho pred polovicou, krátka k dátumu na polovicu a konečnú pozíciu uvoľniť tri dni po tom, čo klesne na polovicu." Čítať <Arbitráž typu Event: Ako obchodovať s polovičnými výrobkami> pre viac.

Inde sme videli, že priestor altcoinov bol väčšinou v zelenej farbe s ETH a XRP obchodovali o 2% vyššie, zatiaľ čo ADA vzrástol o viac ako 10%. Pribúdalo diskusie okolo ETH ceny na trhoch, pretože druhá najväčšia kryptomena sa zároveň blíži k svojej viacročnej odolnosti Ethereum 2.0 sa má spustiť v júli. To by mohlo byť ďalšie veľké zameranie na širší trh s kryptomenami po tom, čo bitcoin klesne na polovicu.

Cenová analýza

BTCUSDT – obmedzený priestor pre býkov, medvede môžu čoskoro prevziať vládu?

 • V našom predchádzajúcom vydaní Technický týždenník OKEx, zdôraznili sme, že jednou z podmienok pre BTC na opätovné otestovanie 7700 úrovní je cena stabilizovaná nad posledným výstrihom hlavy a ramien. Teraz sa pár obchoduje nad výstrihom. Podpora výstrihu však zostala nevyskúšaná, a to by mohlo byť miesto, kde by sa obchodníci mali pozerať na polovičné prístupy.
 • Moment sa zrejme musel spomaliť, pretože RSI sa v porovnaní s predchádzajúcim trendom zmenil. Ak indikátor nie je schopný v krátkodobom horizonte vyprodukovať vyššie hodnoty, mohlo by to posilniť skreslenie smerom nadol.
 • Stochastický oscilátor tiež navrhol, že býci môžu začať vyzerať unavene, pretože rýchle aj pomalé línie sa už nachádzali v prekúpenej zóne, kde cena predtým mala krátkodobé korekcie.
 • V čase písania tohto článku, aj keď sa 7700 úrovní javí ako nedostatočne zabezpečených, býčí vzostup za polovicou mohol stále viesť BTC ceny na úroveň 8100. Veríme, že prvá skutočne významná rezistencia by mohla byť blízko 8140. Takéto úrovne boli tam, kde dolný koniec hodinovej medzery futures CME klesol 9. marca (tu nie je znázornený), ako aj 250-dňový kĺzavý priemer.
 • Krátkodobá korekcia odtiaľto by napriek tomu nemala byť úplne vylúčená. 7400 by mohla byť prvou oblasťou, ktorú budete sledovať. Ak sa zobrazí, mohlo by to zvýšiť pravdepodobnosť opätovného otestovania výstrihu blízko hodnoty 6900.

Obrázok 3: Denný graf BTCUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

ETHUSD – Pred aktualizáciou 2.0 dosiahnite viacročný odpor

 • Éter sa blíži k hranici 200, čo zasiahlo jeho dlhodobý týždenný odpor, ktorý od februára 2018 zostal nedotknutý.
 • Z dlhodobejšieho hľadiska sa zdá, že hybnosť zostáva zdravá, čo stochastický oscilátor aj konečný oscilátor vyrazili nad predchádzajúce vrcholy. Organizácia MACD tiež produkovala týždenný býčí crossover a zdá sa, že sa crossover rozširuje.
 • Na pozadí pripravovanej aktualizácie Ethereum 2.0, ktorú trhy považovali za býčí faktor, sa dvojici podarí prekonať prvý odpor. Ak sa uvidí, mohlo by to zvýšiť zaujatosť pri dosahovaní oblasti 220.
 • Zostáva však príliš skoro na to, aby sa určilo, či bude dvojica schopná prelomiť druhú trendovú čiaru.

Obrázok 4: Týždenný graf ETHUSD

Zdroj: Tradingview

ADAUSDT – je čas obrátiť sa?

 • Cardano bol jedným z výhercov altcoinov v pondelkovej relácii o Ázii, voči čomu sa obchodovalo až o 10% viac USDT, odtiaľ sme však mohli vidieť odbočku.
 • Stochastický oscilátor produkoval každý deň medvedí výhybku v prekúpenej zóne. Naposledy, keď k takejto udalosti došlo, nasleduje veľký výpredaj. To by sme tiež mohli vidieť odtiaľto, ak sa história bude opakovať.
 • ADA pozorovatelia môžu tiež pozorne sledovať vývoj RSI. Aj keď sa zdá, že je schopný udržiavať vyššie maximum, zdá sa, že nie je schopný ísť nad 80 úrovní. Môže to byť ďalší znak spomalenia dynamiky.
 • Prvá sledovaná oblasť: 0,041. Ak je to viditeľné, nemá sa vylúčiť opakovaný test 38,2% Fibonacciho retrakcie blízko 0,0385.

Obrázok 5: Denný graf ADAUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

LINKUSDT – Medvede pevne držia

 • Retiazka môže v krátkodobom horizonte čeliť väčšej nevýhode, pretože viaceré ukazovatele naznačujú, že medvede pevne držia.
 • Indikátory hybnosti už dlho nesúhlasia s cenovými akciami v posledných týždňoch, pretože RSI prinieslo štvornásobnú medvediu divergenciu. Inými slovami, keďže cena spôsobovala vyššie hodnoty, RSI sa neriadila.
 • Objem obchodu tiež naznačoval rovnakú medvediu divergenciu. Keď sa pár obchodoval vyššie, objem sa znižoval.
 • Zdá sa, že sa chystá každodenný medvedí crossover MACD. Ak sa to potvrdí, môže to byť ďalší medvedí signál.
 • Je logické očakávať, že v blízkej budúcnosti dôjde k veľkému pohybu ceny, pretože Bollingerove pásma stláčajú.
 • Prvá sledovaná oblasť by sa mohla pohybovať okolo 2,94 až 2,97, čo sú minimá začiatkom tohto mesiaca.

Obrázok 6: Denný graf LINKUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map