OKEx Technical Weekly: Príprava veľkého ťahu (20. apríla 2020)

Kľúčové jedlá

 • Technické ukazovatele tomu nasvedčujú BTC ceny mohli po týždňoch obchodovania s rozsahom zaznamenať niektoré významné pohyby.
 • XRP je nastavený na únik so zaujatosťou viac na pozitívnej strane.
 • ETH býci si možno budú musieť urobiť prestávku v horných 180 kľučkách.

Prehľad trhu

Trhy s kryptomenami neboli rozhodnuté po cenách BTC neboli schopní vyprodukovať dennú dávku nad Americký dolár 7200 úrovní cez víkend. Popredné kryptomena sa nad takými úrovňami neuzavrela od 11. marca. Podpora v Americký dolár Zdá sa, že oblasť 7000 zostáva pevná.

V našej minulej publikácii <Technický týždenník OKEx: 14. apríla 2020,>, zdôraznili sme, že odpory pri Americký dolár 7200 zostalo významných a výstrih predchádzajúcej hlavy a ramien zostal tento týždeň v centre pozornosti.

Zatiaľ čo obchodníci a investori hľadali pokyny pred vysoko očakávanou udalosťou znižovania bitcoinu na polovicu, ktorá sa má stať v polovici mája, nové údaje ukazujú, že volatilita BTC ceny sa majú drasticky zvýšiť. Toto zvýšenie volatility by mohlo nastať v krátkom období.

Prieskum od spoločnosti Sentix ukazuje, že index bitcoinovej super neutrality dosiahol 26-týždňové maximum. Patrick Hussy, výkonný riaditeľ spoločnosti Sentix, vysvetlil, že niektoré sú veľké BTC cenové akcie nastali po poslednom dosiahnutí nového maxima BSNI, ktoré sa pohlo BTC ceny o 2 500 USD, a to by mohol byť prípad súčasného trhu. Hussy však dodal, že s takýmito údajmi sa nedá určiť smer pohybu.

Obrázok 1: Index superutrality bitcoinov Sentix

Zdroj: Sentix

Obrázok 2: Bitcoin Futures COT Summary

Zdroj: CME Group

Zdá sa, že medzitým inštitucionálni investori v rámci EÚ zaujali proaktívnejší prístup BTC trh s kryptokomunitou odpočítavajúci udalosť na polovicu. Údaje z CME ukazujú, že otvorený záujem o futures rastie. Zdá sa však, že správcovia aktív a účty využívajúce pákový efekt majú rozšírený názor. Správcovia aktív zvýšili svoje krátke pozície, zatiaľ čo zadĺžené mená uzavreli niektoré ich krátke pozície.

Cenová analýza

BTCUSDT – veľké pohyby očakávajú?

 • Technické ukazovatele naznačujú, že trhy môžu v roku zaznamenať odvážne cenové akcie BTC, keď sa Bollingerove pásma ďalej tlačili do denného grafu. Odráža to zistenie spoločnosti Sentix uvedené v tomto článku. Volatilita cien by sa mohla v budúcnosti zvýšiť, smer zlomu je však neurčený.
 • Zatiaľ čo výstrih zostal zaostrený, zdá sa, že sa dynamika spomalila, pričom RSI sa pohybovala smerom nadol. Ak dôjde k prelomeniu kanálu, mohlo by to posilniť prípad pozitívneho prelomenia ceny.
 • Zo strednodobého / dlhodobejšieho hľadiska zostala stuha obtiažnosti stlačená, čo by mohlo znamenať, že súčasné cenové hladiny môžu byť stále ideálne pre akumulácie. Začiatkom januára sa začal nový trend, po stlačení pásky s obtiažnosťou koncom decembra.
 • Pokiaľ ide o úroveň, pokiaľ sa dá cena stabilizovať nad výstrihom, mohol by to položiť základ pre testovanie 7 700 úrovní. Nižšie úrovne 6 500 sú ďalšou kritickou oblasťou, ktorú treba sledovať.

Obrázok 3: Denný graf BTCUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

XRPUSD – Breakout in the making?

 • XRPUSD obchoduje pod svojim denným 38,2% Fibonacciho retracementom už viac ako týždeň. Keď sa pár posúval bližšie ku koncu trojuholníkového vzoru, očakáva sa, že spôsobí únik.
 • Dodatočné stlačenie Bollingerovho pásma tiež naznačuje, že sa očakáva zvýšenie volatility cien.
 • Indikátor hybnosti priniesol obrat z nedávneho klesajúceho trendu, čo naznačuje, že sila sa zvyšovala. Okrem toho sa dno v tvare písmena U pôvodne vytvorilo v pomalej stochastike, čo by mohlo byť ďalším znakom toho, že môže dôjsť k pozitívnemu prelomeniu ceny..
 • 38,2% FR pri 0,196 je prvou úrovňou, ktorú sledujete. Ak by bol viditeľný, mohol by pripraviť pôdu pre opakované testovanie 0,213 na 0,215. Medzitým by mohla byť nižšia hodnota, ktorú by ste mali sledovať, 0,187.

Obrázok 4: Denný graf XRPUSD

Zdroj: OKEx; Tradingview

ETHUSDT – Bull potrebuje prestávku?

 • V našom poslednom vydaní Technický týždenník OKEx, máme potvrdené ETHUSDTPozitívne prelomenie po vytvorení vzostupného trojuholníkového vzoru.
 • Avšak, ETH býci si možno budú musieť dať prestávku, pretože sa zdá, že sa začína tvoriť medvedí výhybka v stochastickom oscilátore, čo naznačuje, že sa zdá, že rýchlosť zhromaždenia začala spomaľovať. Medzitým sa zdá, že pomalý stochastik vytvára dvojitý vrch.
 • Aj keď si býci možno budú musieť urobiť krátku prestávku, neznamená to, že strednodobá rally končí. Pretože konečný oscilátor zostal na vzostupnom trende od marca do apríla, krátkodobá korekcia môže predstavovať nákupnú príležitosť.
 • 100-denný MA okolo oblasti 184 by mohol byť prvou úrovňou na sledovanie a podpora kanálov umiestnená blízko 170. Okrem toho by sa ďalším zameraním mohla stať 38,2% FR blízko 163.

Obrázok 5: Denný graf ETHUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

ZECUSDT – Rally je unavená?

 • ZEC bol jedným z najvýkonnejších altcoinov počas pondelkovej seancie v Ázii, obchodoval sa o takmer 6% vyššie oproti USDT.
 • Tu by však mohlo dôjsť k obratu pre býkov, pretože RSI je na úrovniach zodpovedajúcich predchádzajúcim dvom obdobiam korekcie pred.
 • Ak by došlo k obratu, zvýšila by sa pravdepodobnosť, že cena otestuje výstrih trojuholníka, aby sa zistilo, či je schopný otočiť predchádzajúci odpor k podpore.
 • Prvý sledovaný level by mohol byť 42. Ak by bol kompromitovaný, mohlo by to posilniť prípad opakovaného testovania 38.

Obrázok 6: Denný graf ZECUSDT

Zdroj: OKEx; Tradingview

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map