Platnosť dolného okraja trojuholníka BTC môže stlačiť cenu na úroveň odporu 6 000 USD

18. marca: Trhy s kryptomenami dnes zaznamenávajú relatívne nízke straty za posledných 24 hodín, pričom väčšina horných mincí klesla o 3-4 percentá.

Cena bitcoinu (BTC) sa naďalej konsoliduje a v čase tlače mierne klesá na zhruba 5 200 dolárov, čo je o 3 percentá viac v deň.

Ether (ETH) drží posledné zisky a obchoduje sa nad 110 dolárov, hoci 24-hodinové straty sú na úrovni približne 4 percent.

Ripple’s XRP je tiež takmer o 4 percentá nižšie, väčšinou sa obchodovali bokom včera, predtým než dnes ráno zaznamenali mierny pokles na 0,1429 USD.

Trvalá výmena BTC / USD

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Souce: OKEx.com

Včera, 17. marca, BTC mierne klesol po blokovaní blízko 5 500 dolárov a teraz sa pohybuje nad 5 200 dolárov. Obchodná aktivita zostáva na nízkej úrovni.

Tím pre analýzu trhu OKEx je presvedčený, že hodinový konvergenčný trojuholník sa postupne zužoval. V zriedkavých prípadoch sa pred uskutočnením prielomu presunie na pozíciu blízku 90 percent konca.

Sila prielomu v tejto extrémnej situácii je do istej miery slabá. Skorší prielom znamená, že býci a medvede už oddelili víťazstvo a porážku. Dôvera a kontinuita po prielome budú tiež silné.

V súčasnosti je potrebné, aby BTC ešte potvrdili podpornú silu dolného okraja trojuholníka, aby bolo možné určiť, či je vzostupný trojuholník na úrovni hodín platný. Ak cena môže dnes získať podporu na tejto pozícii po tretíkrát, pravdepodobnosť odrazu sa bude ešte zvyšovať.

Naopak, ak sa pokazí, dokáže to, že vzor trojuholníka je neplatný a cena môže naďalej testovať predchádzajúce minimum 4 400 dolárov alebo dokonca 3 800 dolárov.

1-dňový graf bitcoinu ukazuje, že konsolidácia sa naďalej formuje a obchodná aktivita sa neustále zmenšuje. Objemy obchodov sa blížia k najnižšej úrovni od krachu trhu minulý týždeň.

Je možné, že fluktuácia nemusí byť pred týmto víkendom drastická, keď sa pozrieme na historické tendencie. Zakaždým, keď cena zaznamenala veľký pohyb, nasledujúce obdobie odpočinku má tendenciu trvať najmenej týždeň alebo dokonca dlhšie.

Vzhľadom na to, že nedávny výpis bol zároveň najväčší v posledných rokoch, môžeme očakávať dlhšie obdobie nízkej volatility. Nie je ľahké sa pripraviť na ďalší útek býkov aj medveďov v tak krátkom období po presune trhov.

Nie je tiež ľahké posúdiť, či etapa vytvára dno alebo iba odpočinok pre medvede, pretože konečný smer pohybu závisí od prílevu nových finančných prostriedkov. Nové fondy zase závisia od základov, mohli by sme skutočne len predpovedať veľkú pravdepodobnosť.

Trh je v súčasnosti stále pesimistický. Medvedí sentiment je stále silnejší ako býčí a sentiment má vždy svoje trvanie. Preto je riziko ďalších strát stále vyššie ako odskok.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 5 500 dolárov
 • Strednodobý odpor: 6 000 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 4 400 dolárov
 • Strednodobá podpora: 3 800 dolárov

Trvalý swap ETH / USD

Údaje o trvalom výmene 1 ETH / USD. Zdroj: OKEx.com

Býci ETH sa to pokúšali niekoľkokrát, ale nepodarilo sa im prelomiť nad 120 dolárov. 1-hodinový graf ukazuje možný signál, že ak je pri 120 USD tvrdý odpor, existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa trend posunie tak, aby sa dotýkal dolnej hrany a dokonca pod ňu klesol..

Horného okraja sa dá dotknúť, iba ak sa 120 dolárov stane úrovňou podpory. Po krátkom prechode cez nulovú čiaru MACD sa cena môže vrátiť späť na zápornú hodnotu a mať signál smerom nadol. Môže to byť náznak, že cena je pripravená na ďalší pokles.

Investori by si mali všimnúť, že ak dôjde v krátkodobom horizonte k prerušeniu podpory vo výške 100 dolárov, bude testovaných predchádzajúce minimum okolo 86 dolárov. Ak cena zlomí horný okraj a bude možné ním podporiť pullback, uvidíme odrazový signál.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 120 dolárov
 • Strednodobý odpor: 145 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 100 dolárov
 • Strednodobá podpora: 86 dolárov

XRP / USD večný swap

Údaje o trvalom výmene 1 XRP / USD. Zdroj: OKEx.com

V porovnaní s ETH a BTC môže únik XRP prísť skôr, pretože cena sa už tretíkrát dotkla dolnej hrany a bola opäť podporená.

Keď sa rozsah stále zužuje, únik môže nastať kedykoľvek. Investori by si však mali všimnúť, že tento hroziaci únik by mohol byť pravdepodobne falošný, ak sa objemy obchodov výrazne nezvýšia. V takom prípade sa trend môže vrátiť späť, aby sa opäť konsolidoval.

Bez ohľadu na to, či sa cena pohybuje nahor alebo nadol, je možné, že pôjde o falošný pohyb. Uistite sa, že je prvé stiahnutie možné podoprieť alebo odolať horným alebo dolným okrajom, aby bol únik legitímny.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,1510 USD
 • Strednodobý odpor: 0,1640 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,1375 USD
 • Strednodobá podpora: 0,1270 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map