Pomer požičiavania marže BTC zaznamenal najvyššiu úroveň od 12. apríla: Futures piatok

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Bitcoin (BTC) sa minulý týždeň pohyboval v úzkom rozmedzí od 7 000 do 7 300 dolárov. V pondelok 20. apríla nasledoval bitcoin prudký pád na akciových trhoch s ropou a USA. Potom zistila nedávne dno blízko ceny 6 700 dolárov a v stredu mierne odskočila.

Vo štvrtok popoludní však bitcoin začal rýchlym rastom, pričom najvyššia cena prekonala tlakovú hladinu 7 200 dolárov s obrovským objemom. Cena štvrťročnej budúcnosti OKEx (BTCUSD0626) sa vyšplhala okolo 7 800 dolárov. BTC sa v čase tlače obchoduje okolo 7 500 dolárov.

Po prekonaní 50-denného kĺzavého priemeru blízko 7 150 dolárov a tlakovej výše okolo 7 300 dolárov BTC rýchlo vzrástol na najvyššiu cenu od krachu z 12. marca. Momentálne uviazol pod oblasťou raného ťažkého obchodu okolo 7 650 dolárov.

Pri pohľade na obchodné údaje spoločnosti OKEx sa po štvrtkovom zhromaždení mnohé ukazovatele obrátili. Dlhý / krátky pomer BTC je späť nad 1,0.

Prémia BTC Quarterly future sa mení z negatívnej na pozitívnu oproti spotovej cene. Otvorený záujem (OI) však počas dňa výrazne poklesol. Trh stále nie je horúci, ako sme očakávali pred znížením na polovicu.

Štvrťročné futures na OKEx BTC (BTCUSD0626) 1D graf. Zdroj: OKEx

50-dňový / 100-dňový kĺzavý priemer – červená / žltá

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Pomer BTC Long / Short klesal pred štvrtkom postupne a klesol z 1,2 na 0,9. Potom sa rýchlo zvýšil spolu so štvrtkovým zhromaždením až na 1,25.

To naznačuje, že viac ľudí v súčasnosti zastáva dlhé pozície ako krátke. Pomer sa blíži k maximu tohto mesiaca, ale stále je nízky v porovnaní s februárovým maximom nad 2,5. Ak si trh dokáže udržať rastovú dynamiku, počet má ešte veľa priestoru na zvýšenie.

Čas zberu dát: 4/17 12:00 – 4/24 12:00 (UTC)

Long / Short Ratio zobrazuje pomer celkového počtu používateľov otvárajúcich dlhé pozície v porovnaní s otváraním krátkych pozícií v určitom časovom období. Pomer je zostavený zo všetkých termínových obchodov a permanentných swapov. Dlhá / krátka strana používateľa je určená jeho čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi musí byť vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, otvorená aj krátka pozícia, aby sa vyvážil. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

Základ BTC

Základu BTC sa podarilo vyšplhať nad 0 až 8 dolárov, aj keď cena BTC vo štvrtok vyskočila nad 400 dolárov, čo odráža určitú neistotu v dôveru na trhu.

Pred štvrtkom boli základy BTC po väčšinu týždňa v negatívnom teritóriu. Budúce trhy nepreukazujú toľko optimizmu, ako by sa dalo očakávať.

Čas zberu dát: 4/17 12:00 – 4/24 12:00 (UTC)

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny podkladového aktíva, v tomto prípade bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je optimistický.

Ak je základ negatívny, znamená to, že všeobecný trh je pesimistický. Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený úrok a objem obchodov

Otvorený záujem (OI) sa pred štvrtkovým zhromaždením nahromadil na svoje týždenné maximum 5,51 milióna kontraktov. Potom klesla o 7,5% na zhruba 4,93 milióna zmlúv (1 zmluva = 100 USD). Znamená to, že časť krátkych pozícií bola zlikvidovaná alebo uzavretá a na trh sa nehnalo veľa dlhých pozícií. Táto zmena je veľmi podobná zmene z minulého týždňa, ktorá ukazuje, že býci brali zisky počas rastu ceny a zatvárania svojich pozícií.

Čas zberu dát: 4/17 12:00 – 4/24 12:00 (UTC)

Otvorený úrok predstavuje celkový počet nesplatených futures / swapov. Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií. OI zatiaľ klesol na 4,77 milióna zmlúv.

Pomer požičiavania marže BTC

Pomer požičiavania marže BTC začal vo štvrtok obrovským trendom. Pomer vyskočil z 0,3 na 0,63, čo je najvyššia úroveň od 12. apríla. To naznačuje, že počet používateľov, ktorí si požičiavajú BTC, výrazne poklesol, pretože požičiavanie BTC si všeobecne kladie za cieľ otvárať krátke pozície.

Čas zberu dát: 4/17 12:00 – 4/24 12:00 (UTC)

Margin Lending Ratio sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, v porovnaní s požičiavajúcimi si BTC v hodnote USDT za dané obdobie. Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa vo všeobecnosti zameriavajú na nákup BTC a požičiavanie BTC sa zameriava na skratku podkladovej mince.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je pomer požičiavania k dozabezpečeniu nízky, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne čísla tohto pomeru historicky naznačujú čas obrátenia.

Pohľad obchodníka

Xuanhaimmoer, Autor TradingView

V dennom rámci pre bitcoinový graf vidíme, že býci skutočne dominujú. Koľko sily však potrebujú býci, aby cena bitcoinu rástla? MA (20) v dennom grafe bitcoinu stále rastie a predstavuje dobrú podporu pre zvýšenie ceny.

Graf 1D BTC / USD. Zdroj: TradingView

Pred dvoma dňami sme na cene videli formulár Morning Star-Reversal Candlestick Pattern. Cieľ MA (200) v dennom rámci je pre bitcoin stále atraktívnym cieľom na úrovni 7 900 dolárov.

Včera bitcoiny prelomili štruktúru trojuholníka s obrovským objemom transakcií. To bude základom pre býkov prichádzajúcich na vyššie úrovne. A verím, že bitcoin dosiahne 7 900 dolárov skôr, ako sa korekcia alebo únik posunú vpred.

Robbie, investičný analytik OKEx

Po štvrtkovej demonštrácii je riziko ďalšieho prudkého poklesu ceny BTC výrazne znížené. Je veľká pravdepodobnosť, že po období konsolidácie zaznamenáme ďalší nárast. Úroveň 4 hodín bola skonsolidovaná do vzrastajúcej úrovne, zatiaľ čo úroveň 1 hodiny vykazuje dobrú dynamiku smerom nahor.

Včerajšie maximum 7 810 dolárov je veľmi blízko počiatočnej úrovni z 12. marca, ktorá bola 7 970 dolárov. Krátkodobá podpora je stanovená na 7 400 dolárov – pokiaľ bude táto podpora platná, je pravdepodobné, že BTC znova otestuje 7 970 dolárov. Nálada na trhu stále nie je horúca, ale skratovanie BTC nemusí byť dobrý nápad, pretože do polovice zostáva len necelých 20 dní.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map