Pomer požičiavania marží stúpa k najvyššiemu bodu od havárie polovice marca: futures v piatok

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Za posledných sedem dní sa cena bitcoinu (BTC) rozdelila do dvoch odlišných obchodných rozsahov. 6. apríla prelomila svoju predchádzajúcu úroveň odporu 7 100 dolárov za cenu štvrťročných futures BTC spoločnosti OKEx, po prudkom raste amerických akcií.

Bitcoin za posledné štyri dni bežal v úzkej zóne konsolidácie pásma 7 100 – 7 500 dolárov, ale pokles objemu obchodovania je stále problémom býkov.

Pri pohľade na obchodné údaje OKEx môžeme nájsť viac trhových signálov. Krátkodobý sentiment klesá od 6. apríla, pretože štvrťročné futures naďalej vykazujú kladné poistné.

Pomer požičiavania marží sa tiež vyšplhal na 0,76, čo je najvyššia hodnota od krachu v polovici marca, čo jasne ukazuje únavu z krátkodobého predaja v krátkodobom horizonte.

Štvrťročné futures na OKTC BTC (BTCUSD0626), hodinový graf. Zdroj: OKEx

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Pomer BTC Long / Short zostal v rozmedzí 0,8 až 1,07. Minulý víkend to bolo krátko nad 1,0, čo je ojedinelý jav po krachu z 12. marca, čo naznačuje oživenie dôvery na trhu. Pomer sa v súčasnosti pohybuje okolo 0,9, čo je bežné číslo, keď je obchodovanie BTC v konsolidačnom rozmedzí.

Čas zberu dát: 4/3 12:00 – 4/10 12:00 (UTC)

Long / Short Ratio zobrazuje pomer celkového počtu používateľov otvárajúcich dlhé pozície v porovnaní s otváraním krátkych pozícií v určitom časovom období. Pomer je zostavený zo všetkých termínových obchodov a permanentných swapov. Dlhá / krátka strana používateľa je určená jeho čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi musí byť vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, otvorená aj krátka pozícia, aby sa vyvážil. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

Základ BTC

BTC Basis sa rýchlo vyšplhal na asi 60 dolárov potom, čo cena bitcoinu 6. apríla prekonala rezistenciu na 7 100 dolárov. Pozitívna prémia existuje už štyri dni, čo odráža posilnenie dôvery na trhu. Štvrťročné futures v súčasnosti vykazujú prémiu 45 dolárov.

Čas zberu dát: 4/3 12:00 – 4/10 12:00 (UTC)

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny podkladového aktíva, v tomto prípade bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je optimistický. Ak je základ negatívny, znamená to, že všeobecný trh je pesimistický. Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený úrok a objem obchodov

Otvorený záujem (OI) stúpa pomaly, od 4,02 miliárd kontraktov z minulého piatka po súčasné 4,69 miliárd kontraktov (1 kontrakt = 10 dolárov). Obdobia silného obchodovania boli v pondelok 6. apríla a vo štvrtok 9. apríla sprevádzané akumuláciou OI.

Aj keď je súčasný OI stále oveľa nižší ako februárové maximum 12,3 miliárd zmlúv, OKEx podľa poskytovateľa údajov v polovici týždňa prekonal Bitmex v BTC OI. Šikmý. Spoločnosť OKEx zaznamenala v OI 0,62 miliárd dolárov, v porovnaní s 0,60 miliárd dolárov v spoločnosti Bitmex.

Čas zberu dát: 4/3 12:00 – 4/10 12:00 (UTC)

Otvorený úrok predstavuje celkový počet nesplatených futures / swapov. Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Za posledných sedem dní sa pomer požičiavania marží BTC vyšplhal z minima 0,4 na 3. apríla na súčasnú úroveň 0,76. Stojí za zmienku, že 0,76 je najvyššia hodnota od pádu v polovici marca, čo jasne ukazuje na únavu z predaja nakrátko.

Čas zberu dát: 4/3 12:00 – 4/10 12:00 (UTC)

Margin Lending Ratio sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu ukazujúce pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, v porovnaní s požičiavajúcimi si BTC v hodnote USDT za dané obdobie. Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Všeobecne platí, že obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa zameriavajú na nákup BTC a požičiavanie BTC sa zameriava na skratku podkladovej mince.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je pomer požičiavania k dozabezpečeniu nízky, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne čísla tohto pomeru historicky naznačujú čas obrátenia.

Názory obchodníkov

Robbie, investičný analytik OKEx

Sentiment na trhu sa otepľuje, treba si však dať pozor na optimizmus retailových investorov, ktorí sú často v opačnom smere ako trh. Zo základného hľadiska som nevidel veľké zlepšenie. A nedostatok objemovej rally často končí pozoruhodným poklesom ceny.

Pokles pod 7 050 dolárov môže ďalej stlačiť cenu späť do zóny vzácnej podpory blízko 6 700 dolárov. Ak sa cena bude môcť stále držať nad 7 100 dolárov, možno sa dočkáme ďalšieho tlaku na 8 000 dolárov.

Xuanhaimmoer, Autor TradingView

Trh je pri pokuse o prekročenie hranice 7 300 – 7 400 dolárov opatrný. Býci sa pokúšajú prekonať odpor, ale začínajú sa prejavovať príznaky slabosti. Medvede sa objavia kedykoľvek, keď dôjde k ostrému predaju na 7 000 dolárov. Ak sa táto oblasť rozbije, býci budú musieť prehodnotiť svoju silu, medvede sa premôžu.

Cena bitcoinu bude svedkom veľkého poklesu, ak sa nedokáže udržať nad psychologickou cenou 7 000 dolárov. A cieľový cenový bod, ak dôjde k výpredaju, bude 6 500 dolárov. Ak býci úspešne obhájia cieľ na 7 000 dolárov, cena pravdepodobne dosiahne 7 600 – 7 900 dolárov.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map