Príbeh dvoch majetkov

Čo by mohlo spustiť ďalšiu bitcoinovú rally?

Kľúčové jedlá

  1. Ceny bitcoinov sa v poslednej dobe obchodujú v úzkom rozmedzí a mnoho obchodníkov sa zameralo na altcoinový priestor.
  2. Tom Lee z Fundstrat verí, že keď sa S&P dosiahol nové historické maximum, bitcoiny by ho nasledovali.
  3. Leeova štúdia tiež zistila, že bitcoiny dosahujú najlepšie výsledky, keď S&P má ročný výnos 15 percent.

Prehľad

Nedávne nevýrazné cenové akcie bitcoinu testovali pacienta kryptových obchodníkov, ako nepretržite trvá situácia. Aj keď sa to zdá byť v nedohľadne, mnoho strážcov kryptomien sa pýta, kedy sa to má skončiť? Mali by sme očakávať pozitívny prelom alebo cenovú korekciu? Nedávny komentár kritika kryptomeny s vysokou váhou osvetľuje vyhliadky hlavnej kryptomeny a akciové trhy sa môžu držať kľúča nasledujúcej bitcoinovej rally. Študovali sme povahu bitcoinu ako bezpečného aktíva, ako je digitálne zlato, a preskúmame rizikovú charakteristiku bitcoinu a to, čo by mohlo vyvolať sentiment k posunu.

Bitcoin je neinspirujúci

Ceny bitcoinu sa pohybovali v rozmedzí od začiatku júla a rozsah sa v posledných týždňoch čoraz viac zužoval. Zatiaľ čo sa zdá, že trhy všeobecne veria, že tupé cenové akcie sú súčasťou nastavenia pre ďalší veľký krok popredného kryptomeny, mnoho obchodníkov používa prístup počkajte a uvidíte, postupné spomalenie objemu obchodu vám môže poskytnúť Obrázok (obrázok 1), niektoré komentáre sú dokonca pesimistickejšie a hovoria, že dominancia bitcoinov dosiahla vrchol na úrovni 70 percent a ťažko sa vráti na úroveň 80 percent, ktorú sme videli pred tromi rokmi. (obrázok 2).

Obrázok 1: Denný graf BTCUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview) Obrázok 2: Celková trhová kapitalizácia veľkých kryptomien (zdroj: Coinmarketcap)

Zatiaľ čo celkový obraz bitcoinu zostáva prevažne pozitívny, predpokladá sa, že inštitucionálna platforma Bakkt bude v prevádzke neskôr tento mesiac. Platforma poskytuje iba bitcoinové futures produkty a očakáva sa, že zvýši dopyt po bitcoinoch. Mnoho obchodníkov sa však pýta, kedy dôjde k prelomeniu cien bitcoinov, bez ohľadu na smer. Kľúče k tomu môžu mať akciové trhy.

Akcie: kľúč k bitcoinovému rally

Len nedávno si kryptomyslovia v ťažkej váhe posvietili na to, čo by mohlo byť ďalším veľkým ťahom za bitcoin a čo by mohlo tento ťah spustiť. V rozhovore pre CNBC sa Tom Lee, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ a vedúci výskumu v spoločnosti Fundstrat Global Advisors, domnieval, že nedávne zastavenie cenovej akcie bitcoinu bolo pripísané zastaveným makroekonomickým výhľadom. Lee dodal, že „svet bez trendov, bitcoin nejde hore.“ Uviedol, že keď sa S&P dosiahol nové historické maximum, pre bitcoin by to bolo býčie býk. Keď sa pozrieme na posledné dva roky, keď bol sv&P bol v rozsahu obchodovania, zhodou okolností bitcoiny boli tiež v rozsahu obchodovania (obrázok 4). Stáva sa to dvakrát v roku 2018 a raz len nedávno.

Obrázok 3: S&P 500 a BTCUSD vo vzoroch hojdačky (zdroj: Tradingview)

The S&Po mesačnej konsolidácii sa P 500 blížil k svojmu historickému maximu takmer 3027 (obrázok 4). SPX je v režime obchodovania s rozsahom od začiatku augusta, odrazil sa približne medzi rokmi 2822 a 2943. Začiatkom septembra index prepukol a pokúšal sa získať júlové maximá a pohyboval sa tesne pod svojím historickým maximom.

Obrázok 4: S&Graf P 500 YTD (zdroj: Tradingview)

V rozhovore pre Marketwatch veril Mislav Matejka, hlavný globálny akciový stratég spoločnosti JP Morgan, že americké akciové trhy sa do konca roka posilnia. Matejka povedal: „Kľúčovou výzvou je, aby USA nesmerovali k recesii. Spotrebiteľ je silný, úrokové sadzby klesajú a existujú náznaky, že sa globálny rast odrazí. “

Čítať ďalej: In Easing We Trust

Poteší bitcoin trh v druhej polovici roku 2019? Medium.com

“Svet bez trendu, bitcoin nejde hore.”

Tom Lee, spoluzakladateľ a MD, Fundstrat Global Advisors

Najlepšie z oboch svetov

Lee študoval komparatívny výnos S&P a bitcoin zistil, že bitcoin robí najlepšie, keď je S&P stúpa o viac ako 15 percent (obrázok 5). Jeho objavy dospeli k záveru, že bitcoiny sú ako minca s dvoma stranami, na jednej strane, keď trhy zažívajú turbulencie, funguje ako digitálne zlato, na druhej strane, keď sú trhy v režime rizika, bitcoin môže byť tiež rizikom aktívum.

Obrázok 5: Porovnávací výnos bitcoinu a S.&P 500 od roku 2010 (Zdroj: Fundstrat; Bloomberg; Factset)

Riskuj teraz?

Po vstupe do posledného štvrťroka 2019 sa na celom svete vyskytli náznaky optimizmu. Čo sa týka budúceho vývoja, niektoré makro udalosti môžu byť potenciálne hybnými silami trhu..

  1. Obchodný optimizmus: Čínski obchodní úradníci majú tento týždeň vycestovať do USA, aby sa pripravili na niektoré obchodné rokovania na vysokej úrovni, ktoré sa uskutočnia neskôr v októbri. Aj keď si mnohí myslia, že je potrebné urobiť veľa práce na dosiahnutie komplexnej dohody, zostáva možnosť dočasne obmedzenej obchodnej dohody. Agentúra Reuters medzitým informovala, že prezident Trump uviedol, že obchodná dohoda medzi USA a Čínou by mohla prísť pred voľbami v roku 2020.
  2. Ďalšie zníženie sadzieb na karte: Rozhodnutie o sadzbe Federálneho rezervného systému USA je splatné v stredu (18/9), všeobecne sa očakáva, že FOMC opäť zníži úrokové sadzby o 25 bázických bodov. Očakávania ďalšieho znižovania úrokových sadzieb pre zvyšné dve stretnutia FOMC v tomto roku sa zvyšujú, k čomu došlo po tom, čo Európska centrálna banka začiatkom tohto mesiaca znížila svoje referenčné sadzby a obnovila program nákupu dlhopisov.
  3. Kontrola bezpečných aktív: Všeobecne povedané, ak sú trhy vystavené riziku sentimentu, bezpečné aktíva, ako sú zlato a JPY, by boli v neprospech a kapitálový tok by sa zvýšil v rizikovejších aktívach, ako sú akcie a vysoké beta FX. Pozrime sa bližšie na USDJPY, ktorý sa tento týždeň obchodoval väčšinou nad 108 rokov. Niektorí analytici sa domnievajú, že tento odraz by sa mohol rozšíriť na 108,85. Na druhej strane zlato po útokoch ropného zariadenia v Saudskej Arábii vyrazilo o 1 percento, stále však nie je veľa akcií okolo oblasti 1 500. Výhľad spomínaných bezpečných aktív však stále do značnej miery závisí od toho, ako si trhy interpretujú forwardové pokyny Fedu.

Záver

Videli sme, že ceny bitcoinov sa pohybovali v úzkom rozmedzí, zatiaľ čo pozornosť obchodníkov sa presúvala do sveta altcoinov. Podľa popredného kryptoanalytika však býčí prípad bitcoinov zostáva silný a zhromaždenia na trhoch s akciami by mohli spustiť nové kolo nákupu bitcoinov a mohli by z vedúcej kryptomeny urobiť z bezpečného aktíva rizikovú investíciu. Zdá sa však, že pokiaľ ide o býčí prípad na akciových trhoch, obraz zostáva trochu zmiešaný.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Webové stránky: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map