Princípy a stratégie stratégie kryptomeny OKEx III: Delta a Delta-Neutral

Táto séria obsahuje grécke opcie, delty a súvisiace obchodné nápady.

Ja. Delta

Teraz vstupujeme do gréckeho jazyka opcie, ktorá je „čiastočným derivátom ceny opcií vzhľadom na jednotlivé cenové faktory (podkladová cena, volatilita, čas do uplynutia platnosti, bezriziková úroková sadzba)“. A v tomto článku sa budeme venovať spoločnosti Delta, ktorá je a prvý parciálny derivát vzhľadom na cenu podkladového aktíva, a predstavované ako

Aby sme sa bližšie priblížili tomuto konceptu, napríklad ak dôjde k zmene ceny BTC call opcie s prírastkom 50 $, pri zvýšení spotovej ceny BTC o 100 $ je delta 0,5 (: = 50/100). V prípade opcií s putom sa to deje opačným spôsobom, pretože cena BTC stúpa, potom cena put opcie klesne, povedzme napríklad BTC z 9 000 dolárov na 9 200 dolárov, a pokles ceny opcie o 100 dolárov, potom delta opcie je -0,5 (: = -100/200).

Navyše pri možnosti peňazí sa delta hýbe okolo 0,5 a -0,5 za call, respektíve put, pretože pravdepodobnosť, že budete mať peniaze, je 50/50 (v skutočnosti je delta hovoru skreslená o niečo vyššia ako 0,5 a zrekapitulujte, ktorého sa dotknete ako prvého pri prvom vstupe na trh s opciami). A hlboko v peniazoch bude delta veľmi blízko 1 pre kúpnu opciu, pretože pri zvýšení okamžitej ceny bude výplata opcie zabezpečená ako „S – K“. Delta delta volacej voľby sa teda bude pohybovať v rozmedzí od 0 do 1 a delta put opcie bude v rozmedzí od 1 do 0..

Avšak, Možnosť OKEx BTC Delta je definované ako [Black-Scholes Delta – značka je cena] pre perfektný živý plot a uvidíte, že samotný rozsah a počet sa líši od všeobecne známej definície uvedenej na začiatku, ale nie ďaleko od vášho pochopenia a ešte ľahšej a efektívnejšej! Tento prístup sme implementovali, pretože možnosť BTCUSD sa líši od tradičných možností, ceny a obchodované na základe BTC. Veríme, že táto implementácia udrží našich používateľov v lepšej situácii, ideálne dokonalej a ziskovej, keď zaistíte svoju pozíciu v skutočnosti. Poďme si to ešte predstaviť v nasledujúcej časti.

Nakoniec, pred prechodom na ďalší krok, ak napíšete (predáte) call opciu, delta bude obrátená.

II. Delta-neutrálny?

Počuli sme o delta neutrálnom portfóliu, ktoré eliminovalo riziko základného pohybu cien. Jednoducho, funguje to takto.

Predpokladajme, že vlastníte 1 BTC. Ste pozitívne naladení dlhodobej ceny BTC smerom nahor, ale nie ste si istí alebo sa dokonca obávate nadchádzajúcej udalosti na polovicu. Rozhodnite sa teda na chvíľu vybudovať delta-neutrálnu pozíciu, takže kúpte 20 put opcií s delta -0,5 a teoreticky ste zabezpečený. Ako?

Ak však implementujete túto myšlienku, bude to fungovať len krátko, pretože delta je založená na nekonečne malých zmenách a uvedomíte si, že je ťažké zvládnuť každú jednu minútu zmeny fluktuácie ceny BTC. Áno, učebnicový prístup! Dokonalé zaistenie teda trvá iba krátke obdobie (alebo len pri veľmi malom množstve zmeny ceny) a nefungovalo by efektívne pri skutočnom kryptoobchodovaní, kde je index v USD, ale s cenou a obchoduje sa v BTC. Preto by sme chceli predstaviť našu nová definícia delty.

Budeme kontrolovať relevantnú efektívnosť zaistenia z hľadiska PnL, a to zostavením delta-neutrálneho portfólia s našimi BTC futures, ktoré je založené na rovnakom podkladovom indexe a lacnejšom nástroji v porovnaní so spotom, tiež z hľadiska splatnosti.

Predpoklad

Aktuálny index BTCUSD je 10 000 dolárov a vy túžite po 10 put opcii so štrajkom na 15 000 $, ktorej platnosť vyprší o dva mesiace. Cena opcie by bola 5400 dolárov (ekvivalent 0,54 v BTC) s BS delta ako -0,7899. Aby sme však zaistili perfektné zaistenie, spoločnosť OKEx poskytuje Delta ako -1,3299 (: = -0,7899–0,54), namiesto -0,7899. Prečo?

Scenár 1. Výsledok PnL zaistenia založeného na BS Delta

Vzhľadom na to, že futures kontrakty s rovnakou splatnosťou (vypršia o dva mesiace), delta futures je 0,01 (: = 100/10 000).

Požadovaný počet futures kontraktov na získanie 10 put opcie s BS delta Hedge sa teda počíta takto:

V rámci zaisťovacieho prístupu BS Delta je potrebných 79 futures kontraktov, takže sme vytvorili naše portfólio s 10 Put a 79 futures.

Po chvíli sa cena posunula, povedzme, index BTCUSD dosiahol 12 000 dolárov. Ako sa mení hodnota portfólia?

Ak ponecháme všetky ostatné podmienky nezmenené, s výnimkou zvýšenia ceny o 2 000 dolárov, môžeme skontrolovať, či sa hodnota možnosti opcie Put zmenila na 3 970 dolárov (: = 0,3309 BTC). A futures PnL sa zmenili na 0,1316 (: = (100/10 000–100 / 12 000) * 79)

Takže celkový PnL = (0,3309–0,54) + 0,1316 ≈ -0,08 BTC

Scenár 2. Výsledok PnL zaistenia založeného na PA Delta

S PA Delta uplatnením rovnakého prístupu zhora,

Takto konštruujete svoje delta-neutrálne portfólio s 10 Put a 133 futures.

Použitím rovnakého prístupu uvedeného v scenári 1 môžete získať celkový PnL nasledovne,

Zmena hodnoty pozície futures 0.2216 (: = (100 / 10000–100 / 12000) * 133)

Celkový PnL = (0,3309–0,54) + 0,2216 ≈ 0,01 BTC

Záver

Vyššie uvedené prípady sme skontrolovali, aby sme skontrolovali účinnosť zaistenia s existujúcim Delta Hedge a novým Delta Hedge. Malo by sa vyskytnúť zaokrúhľovanie a kvôli nelineárnosti hodnoty opcie v kombinácii s cenou BTC a obchodným majetkom sa vytvorili malé úlomky, nad zaistenou hodnotou PA Delta PnL konvergovala k 0. Okrem toho, ak sami simulujete ďalšie pohyby ceny, buď nahor alebo nadol nadol, naša myšlienka PA Delta poskytuje vaše portfólio v okamihu transakcie dokonalému zaisteniu a chráni vaše portfólio pred akýmkoľvek cenovým výkyvom, či už hlboko dovnútra alebo von. A ešte lepšie končí s malým ziskom, takmer určite, pretože je tvarovaný ako šikmo-sploštená parabola, sedlovitý živý plot!

Zo všetkých vyššie uvedených dôvodov budú obchodníci s opciami OKEx profitovať zo spoliehania sa na naša služba parametrov zameraná na používateľa, PA Delta, a namiesto teoretickej myšlienky ovplyvňujúcej obchodné rozhodnutia. V nasledujúcej sérii sa tiež venujeme ďalším grékom a parametrom, takže zostaňte naladení a užite si nový rok obchodovania.

Sledujte OKEx dňa:

Webové stránky: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map