Technický týždenník OKEx: 17. februára 2020

Nálada na širšom trhu s kryptomenami bola zmiešaná po tom, čo sa ceny bitcoinu v pondelok počas ázijského snemu znížili z 10400 úrovní na zhruba 9800. Údaje naznačujú, že účastníci trhu boli rozdelení podľa strednodobého výhľadu na vedúcu kryptomenu. Nový prieskum spoločnosti Sentix ukazuje, že inštitucionálni investori zastávajú mierne bitimistický názor na bitcoin, zatiaľ čo retailoví investori sú relatívne pozitívni. Rozkol v sentimente by však mohol čoskoro viesť k zvýšeniu cenovej volatility.

Patrick Hussy, výkonný riaditeľ spoločnosti Sentix, uviedol: „Kedykoľvek došlo k takej veľkej názorovej odlišnosti, potom to začalo byť vzrušujúce. Bolo to tak preto, lebo jedna zo skupín investorov mala spätnú väčšiu potrebu úprav. Nakoniec sa súkromní investori často ujali vedenia, keď sa rozdiel v zaujatosti zväčšil. “

Obrázok 1: Strategické zaujatie bitcoinu Sentix – inšt. Vs. Rtl. (Zdroj: Sentix) Obrázok 2: CME bitcoinové futures s hodinovým grafom (zdroj: Tradingview)

Obchodníci nebudú chcieť nechať ujsť vývoj hodinových rozdielov futures na CME bitcoiny nadol. Bitcoinové futures na CME sa v pondelok otvorili s hodinovou medzerou a medzera sa nachádza medzi 10 460 až 1 080. V našich minulých publikáciách sme poukázali na vysokú tendenciu zapĺňať medzery v bitcoinových futures. Ak to bude vidno, BTC by sa mohlo pred ďalším vývojom odraziť na takmer 10500.

Všade inde sme zaznamenali výrazne červenú farbu, keď sa ETH vzdal viac ako 7%, zatiaľ čo XRP klesol zhruba o 10%. Menšie názvy ako TRX a ATOM klesli o viac ako 10%. Chceme zdôrazniť celkový graf kryptomeny ex-BTC na trhu, ktorý by mohol znepokojovať niektorých pozorovateľov altcoinov. Graf nedokázal získať späť prvé úrovne odporu blízko 120B. Aj keď je príliš skoro na to, aby ste označili zvrat, pokračovanie opravy by však mohlo spochybniť udržateľnosť širšej rally altcoinov.

Obrázok 3: Celková kryptomena Ex-BTC na trhu (zdroj: Tradingview)

Cenová analýza

BTCUSDT

 • V našom poslednom vydaní Technický týždenník, poukázali sme na to, že bude pravdepodobne potrebné, aby si zhromaždenie BTCUSDT urobilo krátkodobú pauzu predtým, ako získa októbrovú maximu 10 500.
 • Veríme, že dolná časť podpory súčasného kanála by mala byť dobrá a 38,2% návratnosť Fibonacci blízko 9300 by bola ďalšou úrovňou podpory.
 • Zdá sa, že sa pripravuje denný zlatý kríž, pričom 50-dňový kĺzavý priemer má stúpnuť nad 200-dňový kĺzavý priemer. Posledný zlatý kríž tohto typu vyústil do masívneho zhromaždenia od mája do júla.
 • Podiel OKEx BTC Long / Short Ratio však zostal na YTD maxime, čo by mohlo naznačovať, že nejaký väčší kapitál bol na krátkych pozíciách a ich potenciálny zisk by mohol byť výrazne vyšší ako longs.

Obrázok 4: Denný graf BTCUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview) Obrázok 5: Dlhý / krátky pomer OKEx BTC (zdroj: OKEx)

LTCUSDT

 • LTCUSDT sa môže začať stabilizovať, keď dvojica znovu otestuje svoju 4-hodinovú podporu trendových línií.
 • Čítanie RSI naznačuje, že dvojica mohla byť krátkodobo prepredaná. Za posledný mesiac sa cena odrazila, keď štvorhodinová RSI klesla pod 30.
 • Okrem toho 200-MA (fialová čiara) nie je ohrozená od začiatku januára, a to by mohla byť ďalšia úroveň podpory.

Obrázok 6: 4-hodinový graf LTCUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

BSVUSDT

 • BSVUSDT sa blíži ku kritickej úrovni podpory, pretože tento pár v pondelok v Ázii klesol o viac ako 17%.
 • Predchádzajúce minimum na 235 by mohlo byť kritickou úrovňou na sledovanie, ktorá je tiež blízko 200-MA. Ak dôjde k ich kompromisu, bolo možné vidieť ďalšie opravy.
 • MACD tiež zašiel ďalej do negatívnej oblasti, keď sa medvedí crossover rozšíril a bot sa považoval za medvedie znamenie.
 • Ústup otvoreného záujmu o futures na BSV by tiež mohol naznačovať, že cena sa mohla začať spomaľovať.

Obrázok 7: Šesťhodinový graf BSVUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview) Obrázok 8: Otvorený záujem o futures na OKEx BSV & Objem obchodovania (zdroj: OKEx)

XLMUSDT

 • Po potvrdení medvedieho sentimentu môže XLMUSDT zaznamenať ďalšiu nevýhodu.
 • Aj keď sa cena môže spočiatku stabilizovať na 20-dennom kĺzavom priemere, RSI naznačuje, že tento pár sa stále nepredával, čo naznačuje, že by mohla existovať ďalšia nevýhoda.
 • 200-MA blízko 0,06 by mohla byť prvou úrovňou na pozeranie, ak bude ohrozená, predchádzajúce minimum na 0,0549 by mohlo byť ďalšou kľúčovou úrovňou.

Obrázok 9: Denný graf XLMUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

Sledujte OKEx dňa:

Webové stránky: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map