Technický týždenník OKEx: 2. marca 2020

Trhy s kryptomenami sa spočiatku stabilizovali po tom, čo sa ceny bitcoinu cez víkend prepadli z 10 000 úrovní na zhruba 8 500. V našom poslednom vydaní Technického týždenníka sme zdôraznili nadmerné nadšenie v BTC trh by mohol ohroziť rally a v krátkodobom horizonte mať negatívny dopad na cenu. Odvtedy, BTC sa vzdal asi 14% hodnoty za týždeň a nedokázal si udržať svoju podporu na 200-dennom kĺzavom priemere.

Hoci trhy vo všeobecnosti zostali pozitívne BTC vzhľadom na nadchádzajúce zníženie na polovicu sa domnievame, že by sa zaujatosť mohla v krátkodobom horizonte stále prikláňať k neutrálnej / mierne negatívnej hodnote, pretože apetit na skraty sa zdá byť pomerne vysoký. Videli sme, že pomer OKEx BTC dlhý / krátky pomer sa minul od posledných maxim, ale stále na porovnateľne vysokých úrovniach (2,34) v porovnaní s hodnotami na začiatku januára (1,06 až 1,33).

Obrázok 1: Dlhý / krátky pomer OKEx BTC (zdroj: OKEx)

Tento pocit nerozhodnosti sa prejavil aj v otvorenom záujme a objeme obchodov. Všimli sme si, že náš BTC otvorený záujem klesá od polovice februára, čo naznačuje, že na trh prúdilo menej nových peňazí. To by však tiež mohlo znamenať, že súčasný cenový trend sa môže skončiť. Okrem toho sa objem obchodu začal znižovať, čo by mohlo znamenať, že obchodníci držali svoje pozície, a to by sa mohlo považovať za znak stability ceny..

Obrázok 2: Otvorený úrok a objem obchodov futures na OKTC BTC (zdroj: OKEx)

Trhy sa tiež pripravili na mierny štart v altcoinovom priestore s ETH a XRP poklesla o 2%, zatiaľ čo XTZ a LINK sa vzdala viac ako 6% v obchodovaní na začiatku Ázie. Tiež sme zaznamenali počiatočné známky stability v altcoinovom priestore, pretože sa zdá, že Total Ex-BTC Crypto Market Cap si dokáže udržať svoju podporu na 365-dennom kĺzavom priemere. Pozorovatelia altcoinov si pravdepodobne chcú tento graf nechať pod svojimi radarmi.

Obrázok 3: Celková kryptotrhová kapitalizácia Ex-BTC (zdroj: Tradingview)

Cenová analýza

BTCUSDT – Krátkodobý prehľad o odraze?

 • BTCUSDT za posledný týždeň nedokázal udržať podporu na svojom kritickom 200-dennom kĺzavom priemere; ukazovatele však ukazujú, že súčasný stav by mohol podporiť krátkodobý oživenie.
 • Videli sme pozitívny denný svietnik pri výrobe, ak sa potvrdí, bude to prvý po siedmich po sebe nasledujúcich negatívnych svietnikoch. Podľa vzoru by sa z neho mohol vyvinúť vzor rannej hviezdy podobný tomu, čo sa stalo koncom novembra a v polovici decembra (červené políčka). Oba prípady ukázali, že ku krátkodobému odrazu došlo po vzore rannej hviezdy.
 • Rovnaký obrázok namaľovali aj indikátory hybnosti. RSI aj ultimátny oscilátor boli v prepredanej oblasti na dne v novembri a decembri. Podobná situácia sa objavila aj nedávno, 9-dňová RSI bola 29 a UO sa dotkla 40.
 • Aj keď je možný krátkodobý oživenie, strednodobé oživenie cien by mohlo byť stále otázne a je príliš skoro na to, aby sme označili skutočný obrat.
 • 200-SMA by mohla byť prvou úrovňou na sledovanie, ktorá sa pohybuje okolo polovice 8700 úchytov. Ak je vidno, 38,2% Fibonacciho retracement mohol vidieť väčší odpor. Nižšia podpora pri 8220 by bola ďalším odkazom.

Obrázok 4: Denný graf BTCUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

ETHUSDT – Únik do života?

 • ETHUSDT je stále relatívne v lepšej kondícii ako bitcoin a niektoré ďalšie významné altcoiny, pretože pár stále do značnej miery zostáva nad 200-denným kĺzavým priemerom.
 • Zdá sa však, že nedávna cenová korekcia dala dvojici denný zostupný trojuholníkový vzorec a objavuje sa prielom v blízkej budúcnosti, ktorý je pravdepodobne nevýhodný. Ak by sa to videlo, mohlo by to nastaviť cenu tak, aby sa znovu otestovali novembrové maximá na úrovni rokov 195 – 198. Očakávaný únik je tiež nastavený na otestovanie podpory trendových línií január-február.
 • Indikátory hybnosti naznačovali, že dvojica ešte stále nie je prepredaná. Tiež ako BTC, Podiel OKEx ETH dlho / krátko zostal na relatívne vysokej úrovni. Tieto dva faktory posilnili medvediu tendenciu ETH.
 • Novembrové maximum z rokov 195 – 198 by mohlo byť prvou oblasťou, na ktorú sa pozrieme.

Obrázok 5: Denný graf ETHUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview) Obrázok 6: Dlhý / krátky pomer OKEx ETH (zdroj: OKEx)

XRPSDT – Viac priestoru na zostup?

 • XRPUSDT má už pod svojim 200-denným kĺzavým priemerom viac ako päť dní, čo je relatívne slabší výkon ako v ETH.
 • Zdá sa, že pár vytvoril vzor hlavy a ramien, čo by mohlo byť znakom strednodobého zvratu býčieho-medvedieho.
 • Tento vzorec by mohol páru umožniť ustúpiť na úroveň okolo 0,175, čo je v súlade s minimom v polovici decembra. Ak sa takáto úroveň ukáže, mohlo by to odpariť zisky roku 2020.
 • Aj keď neočakávame, že sa cena v krátkom období prepadne na tieto úrovne, v krátkodobom horizonte je dokonca povolený dokonca aj nejaký krátkodobý odraz. Veríme, že 0,213 až 0,216 by bolo kľúčovou oblasťou na sledovanie.

Obrázok 7: Denný graf XRPUSDT (Zdroj: OKEx; Tradingview)

Sledujte OKEx dňa:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Webové stránky: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map