Technický týždenník OKEx: 24. februára 2020

Kľúčové jedlá

 • Trhy s kryptomenami sú v režime risk-off po tom, čo bitcoin nedokázal zabezpečiť kľúčových 10 000 úrovní.
 • Údaje naznačujú, že všeobecný sentiment kryptomien dosiahol historické maximum, ale nadmerné nadšenie môže byť na cene.
 • ETH sa javí v režime čakania a uvidenia; LTC má stále priestor na beh; ADA ukazuje býčie divergencie.

V pondelok išlo o rizikovú reláciu v priestore kryptomeny, pretože cena bitcoinu sa zastavila na 9700 úrovniach. K tomu došlo potom, čo sa bitcoiny cez víkend nakrátko obchodovali v blízkosti kľúčovej oblasti 10 000. Zdá sa však, že obchodníci už túto korekciu očakávali, pretože futures na CME spôsobili hodinovú medzeru skôr v priebehu zasadania.

Aj keď pozitívne očakávania na polovicu sú stále väčšinou nedotknuté, nadšenie trhov v BTC by sa mohol zmeniť na preplnený obchod, čo by mohlo zvýšiť riziko dlhého stláčania, alebo mať z krátkodobého hľadiska negatívny dopad na cenu.

Obrázok 1: Sentix triedy kryptových aktív (zdroj: Sentix)

Obrázok 2: Bitcoinové futures na CME klesajú (Zdroj: Tradingview)

Obrázok 1 zobrazuje index sentimentu triedy kryptomeny Sentix. Index práve dosiahol historické maximum -11,5. Negatívna hodnota síce znamená, že mnoho investorov má stále kryptomenu ako aktívum pesimistický postoj, trend však stúpal. Manfred Hubner, výkonný riaditeľ spoločnosti Sentix, sa však domnieva, že rast cien bitcoinu by sa v takom prípade mohol spomaliť "nadšenie investora" pokračuje.

Obrázok 3: Súhrn CME CoT (zdroj: CME Group)

Stojí za zmienku, že pákový účet zvyšoval ich bitcoinové krátke pozície v CME futures a opciách už tri po sebe nasledujúce týždne. To by mohlo posilniť aj krátkodobý medvedí prípad BTC.

Inde sme potom mohli zaznamenať cenové korekcie v hlavných altcoinoch BTC sa nepodarilo získať späť kritické úrovne 10 000. V čase písania tohto článku, ETH poklesla o 1,5% XRP vzdal viac ako 3%. Nedávne výkonnejšie mená ako napr ATOM a XTZ oba poklesli o viac ako 8%.

Cenová analýza

BTCUSDT – Pred odbočením máte ešte priestor na odrazenie?

 • BTCUSDT produkuje niektoré nižšie maximá v 4-hodinovom grafe viac ako týždeň a vytvára krátkodobý kanál smerom nadol.
 • Zatiaľ čo sa cena pohybovala blízko stredného Bollingerovho pásma, indikátor hybnosti naznačuje, že v krátkodobom horizonte ešte stále existuje priestor na to, aby sa cena odrazila. Odskok však mohol čeliť svojmu prvému odporu blízko hodnoty 9950.
 • Horný koniec nedávneho dolného kanála okolo 10 050 by mohol byť ďalším významným odporom.
 • Ak cena nedokáže prelomiť odpor kanála, môže to posilniť medvedí prípad opätovného testovania 38,2% Fibonacciho retracementu blízko 9320..

Obrázok 4: 4-hodinový graf BTCUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

ETHUSDT – Čakajte a uvidíte po masívnej rally?

 • ETHUSDT sa pohyboval v rozmedzí 6 hodín a rozsah Bollingerových pásiem sa stláčal veľmi pomaly, čo naznačuje, že cenová volatilita by sa mohla zvýšiť, ale možno neskôr.
 • Zdá sa, že tento pár vytvoril trojuholníkový vzor, ​​čo tiež naznačuje, že obchodníci v poslednej dobe pristupujú k vyčkávaniu.
 • Indikátory hybnosti však ukazujú trochu medvedie odchýlky.
 • Horný odpor blízko 285 by mohol byť prvou úrovňou na sledovanie a dolný koniec 260 by mohol byť ďalšou referenciou.

Obrázok 5: 6-hodinový graf ETHUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

LTCUSD – Býci stále nie sú unavení?

 • Nedávna demonštrácia LTCUSDT tento rok poslala cenu páru z 38 na viac ako 80, čo z neho robí jedného z najlepších výhercov medzi hlavnými altcoinmi.
 • Aj keď rastúci trend do roku 2020 zostáva do značnej miery neporušený, nedávne cenové akcie mohli niektorých LTC býkov znepokojiť, pretože nedokázali prekonať 84 úrovní.
 • Pri vytváraní sa javí vzostupný trojuholníkový vzor a prielom smerom hore by mohol dvojici umožniť opakované testovanie 84 úrovní. Vyššie výšky RSI tiež posilnili krátkodobý vzostupný prípad LTC.
 • Ak uvidíte medvedí prípad, oblasť 70 na prvej úrovni je potrebné sledovať.

Obrázok 6: Šesťhodinový graf LTCUSDT (zdroj: OKEx, Tradingview)

ADAUSDT – býčia divergencia po tvrdej vidlici

 • Program ADAUSDT naberá na obrátkach od minulého týždňa, pretože RSI je v býčej divergencii. Zároveň zostal nedotknutý vzostupný trend v hodnote William% R, čo naznačuje, že možno očakávať rast ceny.
 • Stláčanie Bollingerových kapiel sa zdá byť pri vzniku. Ďalším stláčaním by mohol byť ďalší znak možného zvýšenia cenovej volatility.
 • Predchádzajúce maximum 0,063 by mohlo byť prvou úrovňou sledovanou a nižšia podpora blízko 0,055 sa v tomto okamihu javí ako slušná.

Obrázok 7: Šesťhodinový graf ADAUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

Sledujte OKEx dňa:

https://twitter.com/OKEx


https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Webové stránky: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map