Technický týždenník OKEx: 3. februára 2020

Technická analýza trhu s kryptomenami tohto týždňa

Optimistický sentiment zostal na trhoch s kryptomenami nedotknutý, keďže prepuknutie koronavírusu pokračuje a ako by to mohlo mať vplyv na globálny ekonomický rast. Keď sa presunieme do februára, očakáva sa, že sa účastníci trhu v Číne vrátia k obchodovaniu po sviatkoch lunárneho nového roka. Ďalším zameraním je tiež vývoj na akciových trhoch, napr SHCOMP sa po novoročnej prestávke prepadla až o 9% na otvorenom priestranstve. Na rozdiel od toho sa ceny bitcoinu počas skorého pondelkového stretnutia Ázie nakrátko dotkli 9600 úrovní.

Pretože trhy sú vzdialené tri mesiace od polovice bitcoinov na polovicu, nedávne údaje ukazujú, že inštitucionálni investori aj retailoví investori sú teraz na tom pozitívne BTCStrednodobý výhľad. Strategická zaujatosť spoločnosti Sentix, ktorá meria strednodobé vnímanie hodnoty bitcoinu, vyskočila na +0,23, čo je najvyššia úroveň od augusta 2019. Patrick Hussy, výkonný riaditeľ spoločnosti Sentix, je presvedčený, že hodnoty naznačujú rastúcu ochotu nakupovať a je pozitívnym signálom pre túto triedu aktív.

Obrázok 1: Strategické zaujatie bitcoinu Sentix (zdroj: Sentix) Obrázok 2: CME bitcoinové futures s hodinovým grafom (zdroj: Tradingview)

Chceli by sme však tiež zdôrazniť, že hodinová medzera futures na bitcoiny CME zostáva nevyplnená. Obrázok 2 zobrazuje rozdiel, ktorý sa vytvoril minulý týždeň, sa nachádza medzi 9255 až 9120. Sme presvedčení, že rozdiel môže zostať nevyplnený, ak bude pozitívny sentiment a dynamika bitcoinu naďalej stúpať. Napriek tomu mierna korekcia zapnutá BTC vyvolané krátkodobým dosahovaním zisku, ak by boli viditeľné, mohlo by to vytvoriť šancu na vyplnenie medzery. Môže to však tiež znamenať ďalšiu príležitosť na nákup pred polovicou.

Pozitívny sentiment sa odráža aj v altcoinovom priestore, ako sú napríklad popredné altcoiny ETH a XRP oba vzrástli o 5% na 6% skôr v relácii, zatiaľ čo názvy spoločností so strednou a malou kapitalizáciou, ako napr XTZ a ICX vzrástli o 11%, respektíve 22%. Je zaujímavé, že to ukazujú údaje ETH baníkov sa hromadilo viac ETH tokeny za posledných šesť mesiacov.

Údaje zo Santimentu ukazujú, že počet éterových tokenov je v držbe všetkých ETH mining pooly dosahuje svoje historické maximum 1,69 milióna ETH. Mnoho pozorovateľov Eth považovalo za základný pozitívny faktor tokenu.

Obrázok 3: ETH Miners Balance v priebehu času (Zdroj: Santiment)

Čo si nestihol

 • Deutsche Bank sa domnieva, že bitcoiny zostávajú „príliš volatilné“ na to, aby sa stali uchovávateľom hodnoty. Vo svojom nedávnom výskume „Budúcnosť platieb“ banka uviedla, že „kryptomeny prešli bodom zvratu, ktorý je potrebný na to, aby sa stala módnou“, a citovala prípady z rokov 2018 až 2019 s tým, že bitcoiny sú „príliš volatilné“ na to, aby boli spoľahlivým obchodom. hodnoty.
 • Japonsko sa ďalej ohrieva na svoju digitálnu menu. Zástupca guvernéra BoJ Masayoshi Amamiya uviedol, že centrálna banka musí byť pripravená vydávať digitálne meny, ak rýchly technický pokrok v systémoch vyrovnania zvýši dopyt verejnosti. Dodal, že je „nevyhnutné, aby BoJ pokračovala v skúmaní možnosti vydávania CBDC.
 • Krypto komunita má teraz ešte jeden spôsob, ako tweetovať o bitcoinoch, bitcoin emoji. Spoluzakladateľ Twitteru Jack Dorsey cez víkend tweetol novo pridanú bitcoinovú emodži. Bitcoinová emodži bola kryptokomunitou srdečne vítaná a mnoho z nich si ju tweetlo samo, vrátane generálneho riaditeľa OKEx Jay Hao a CSO Alysa Xu.
 • Cardano by mohlo byť jednou z naj decentralizovanejších kryptomien, tvrdí spoluzakladateľ spoločnosti Cardano Charles Hoskinson. V rozhovore pre Cointelegraph Hoskinson uviedol, že verí, že token bude mať prospech z nadchádzajúcej hard forku a mohol by nakoniec ďalej zvýšiť decentralizovanú povahu Cardana.

Cenová analýza

BTCUSDT

 • BTCUSDT rozširuje svoju rally po dosiahnutí 30% zisku v januári a dvojica sa naďalej drží nad 200-denným kĺzavým priemerom.
 • Zhromaždenie však môže pôsobiť trochu unavene. Aj keď cena spôsobila vyššie maximá, 9-dňový RSI a konečný oscilátor neboli schopní ho nasledovať, čo naznačuje, že hybná sila rally mohla trochu slabnúť.
 • Kĺzavý priemer za 200 dní a 61,8% obnova Fibonacci sa javia ako slušná podpora, ak je odtiaľto zrejmý pokles cien, a tieto úrovne zodpovedajú aj nižšej podpore nedávneho kanála..
 • Pomer dlhých a krátkych dlhopisov spoločnosti OKEx sa navyše drží blízko nedávneho maxima, čo naznačuje, že potenciálny zisk z krátkych šiat sa zvyšuje.

Obrázok 4: Denný graf BTCUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview) Obrázok 5: Dlhý / krátky pomer OKEx BTC (zdroj: OKEx)

XRPUSDT

 • Zhromaždenie XRPUSDT by mohlo prísť do kritického okamihu, pretože sa zdá, že dvojica bude testovať 200-denný kĺzavý priemer.
 • Bollingerove skupiny sa pôvodne začali tlačiť, čo naznačuje, že volatilita sa v dohľadnej dobe môže zvýšiť. RSI tiež naznačovalo, že sa zdá, že hybnosť zostáva nedotknutá.
 • pravdepodobne, ak sa to potvrdí, ďalšou sledovanou úrovňou by mohla byť oblasť 0,30 a dolný koniec nedávneho kanála by mohol byť tiež odkazom na dolný koniec.

Obrázok 6: Denný graf XRPUSDT (Zdroj: OKEx; Tradingview)

ETHUSDT

 • Nedávnej rally ETHUSDT by mohla dochádzať para, pretože ukazovatele neukazovali udržateľnú dynamiku, pretože RSI nedokázal popri rally vyprodukovať nejaké vyššie výšky..
 • Pri tvorbe sa tiež javí medvedí výhybka MACD, ktorá sa považuje za krátkodobý medvedí signál, ak sa to potvrdí.
 • Podobný prípad sme zaznamenali už v polovici januára, keď sa cena zvyšovala a ukazovatele hybnosti sa neriadili.
 • Dvojica by mohla otestovať podporu spodného kanála, ktorý je v oblasti 182, ak sa história opakuje.

Obrázok 7: 4-hodinový graf ETHUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

Sledujte OKEx dňa:

https://twitter.com/OKEx

Webové stránky: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map