Technický týždenník OKEx: 30. marca 2020

Medvede ovládli, sentiment sa zhoršil.

Kľúčové jedlá

 • – Cenové akcie BTC cez víkend oslabili dôveru kryptotrhu, pretože globálne akcie a ropa pokračovali v poklese.
 • – Údaje ukazujú, že strednodobý sentiment sa zmenil smerom nadol.
 • – Technické ukazovatele naznačujú, že cenová volatilita hlavných altcoinov bola spôsobená nárastom.

Výztuha pre náraz

Kryptomeny v pondelok v Ázii opäť pevne držia trhy s kryptomenami, pretože globálne prípady koronavírusu dosiahli 720 000. Investori sa znovu zamerali na makroekonomický dopad pandémie a pokračujúce blokovanie hlavných ekonomík zatienilo vyhliadky globálneho rastu. V našej predchádzajúcej publikácii sme zdôraznili, že bitcoin môže byť dobrým zaistením proti devalváciám fiat meny, ale nie proti globálnej recesii. Aj keď centrálne banky a tvorcovia politík podnikajú agresívne kroky s cieľom obmedziť škody, príbeh o recesii sa zdá byť čoraz zreteľnejší a získava na obrátkach. Investori a obchodníci pravdepodobne nebudú chcieť premeškať, ako by to mohlo dopadnúť.

Ceny BTC sa dotkli oblasti 5800 predtým, ako sa mierne odrazili na približne 6000. Hlavné altcoiny boli väčšinou v červenej farbe, s BSV vzdal viac ako 4% hodnoty, a kým ETH, XRP, a TRX sa obchodovali o 2% až 4% nižšie. Stojí za zmienku, že BTC a SPX zostal vo vysokej korelácii zlato prekonala kryptomenu a akcie. Veríme, že korelácia zostane neporušená, ak bude pokračovať masívny výpredaj na trhoch s akciami a ropou, pretože riziko likvidity môže naďalej nútiť investorov predávať svoje bitcoiny, aby vyrovnali svoje straty v iných aktívach.

Obrázok 1: BTC / SPX / GOLD od februára – denný graf (zdroj: Tradingview) Obrázok 2: Strategické vychýlenie bitcoinu od spoločnosti Sentix (zdroj: Sentix)

Okrem toho sa zdá, že sa zhoršuje aj strednodobý sentiment. Bitcoinová strategická zaujatosť spoločnosti Sentix, ktorá meria šesťmesačné očakávania kryptomeny od všeobecných investorov a je považovaná za popredný ukazovateľ trhu, tento týždeň klesla o 12 percentuálnych bodov. Patrick Hussy, výkonný riaditeľ spoločnosti Sentix, uviedol: „Je toho veľa, čo naznačuje, že ďalšia vlna predaja bitcoinov je na spadnutie.“

Cenová analýza

BTCUSDT – volatilita ceny, ktorá sa chystá zdvihnúť?

 • Cez víkend po piatkovom výpredaji akcií došlo k výraznému poklesu. BTCUSDT sa blíži o 12 hodín nižšie Bollingerovo pásmo a pásma sú v stláčaní, čo naznačuje, že cenová volatilita sa môže zvýšiť.
 • MACD vytvoril 12-hodinový medvedí crossover. To môže naznačovať posun hybnosti smerom dole.
 • Ceny produkovali nižšie minimá, RSI ich spočiatku sledoval, ale UO zatiaľ musí vytvárať nižšie minimá. Ak by sa ukázalo, mohlo by dôjsť k zhmotneniu ďalších nízkych cien.

Do budúcnosti sa javí nevyhnutný test 61,8% Fibonacciho retracementu. Ak sa výpredaj zrýchli, je možné opätovné testovanie na úrovni 38,2% FR.

Obrázok 3: BTCUSDT – 12-hodinový graf (zdroj: OKEx; Tradingview)

ETHUSDT – medvede mohli poslať cenu 117?

 • ETHUSDT nedokázala postúpiť nad svoj 12-hodinový odpor, ktorý zostáva neporušený asi tri týždne.
 • Stláčanie Bollingerových pásiem naznačovalo, že volatilita cien môže byť spôsobená nárastom. Ak by odpor zostal platný, čo je pravdepodobnejšie vzhľadom na súčasný sentiment, mohlo by to posilniť prípad ďalších cenových korekcií.
 • Prvou sledovanou oblasťou by mohla byť 117 až 120, čo sú minimá z minulého týždňa. Ak by boli tieto úrovne ohrozené, ďalší pokles smerom k oblasti 105 by mohol byť čoraz pravdepodobnejší.

Obrázok 4: 12-hodinový graf ETHUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

TRXUSDT

 • TRON opäť spôsobil rozdiel medzi cenou a dynamikou, pričom cena spôsobila nejaké nižšie výšky a RSI nesúhlasila.
 • Aj keď by sa takáto odchýlka mohla považovať za normálnych trhových podmienok za pozitívnu, vzhľadom na súčasné pesimistické prostredie by tu nemala byť vylúčená šanca na faloš..
 • Bez ohľadu na smer očakávaného úniku je pravdepodobnosť zvýšenia cenovej volatility pomerne vysoká, pretože Bollingerove pásma stláčali.
 • Prvá úroveň, ktorú je možné sledovať, by mohla byť 0,01007, čo je minimum z minulého týždňa. Ak sa pár môže pretrhnúť nad oblasťou 0,01209, je možné potvrdiť krátkodobý obrat.

Obrázok 5: TRXUSDT 12-hodinový graf (zdroj: OKEx; Tradingview)

OKBUSDT

 • OKB obchoduje blízko svojho 38,2% Fibonacciho retracementu a blíži sa k dvojmesačnému odporu trendovej čiary.
 • Vzhľadom na to, že token výmeny by mohol relatívne nekorelovať so všeobecným kryptotrhom, ukazovatele ukázali, že dynamika rastu zostala nedotknutá, čo zvyšuje pravdepodobnosť pozitívneho obratu, a týždeň môže byť rozhodujúci z hľadiska vývoja budúcich cenových opatrení.
 • Najvyššia úroveň z 20. marca 4,83 by mohla byť prvou úrovňou sledovanou. Ak sa uvidí, pravdepodobnosť dosiahnutia 61,8% FR by sa mohla zvýšiť. Hodnota 20-MA pri hodnote 3,9 by mohla byť nižšou úrovňou na sledovanie.

200-MA a 23,6% FR sú blízko oblasti 3,32.

Obrázok 6: Denný graf OKBUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

Sledujte OKEx dňa:

 https://twitter.com/OKEx

 

https://www.facebook.com/okexofficial/

 

https://www.linkedin.com/company/okex/

 

https://t.me/OKExOfficial_English

 

https://www.reddit.com/r/OKEx/

 

https://www.instagram.com/okex_exchange

Webové stránky: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map