Technický týždenník OKEx: 6. apríla 2020

BTC na testovanie odolnosti kľúča so zmiešaným sentimentom.

Kľúčové jedlá

– BTC je nastavený na testovanie úrovní 7 000 – 7 200 USD po bočnom obchodovaní cez víkend.

– Nedávny kolaps hašovacích sadzieb by mohol posilniť býky, zatiaľ čo iné údaje naznačujú, že investori si boli príliš istí.

– Krátkodobá alebo strednodobá volatilita cien sa bude pravdepodobne zvyšovať v hlavných altcoinoch.

Prehľad trhu

To má zjavne zmiešaný štart pre trh s kryptomenami, pretože ceny BTC sa cez víkend obchodovali bokom medzi oblasťou 6600 USD a úrovňou 7200 USD bez výrazných prelomov. V čase, keď je bitcoinová bloková odmena na polovicu, je očakávané aby sa tak stalo za menej ako 40 dní, krátkodobý sentiment nad vedúcou kryptomenou zostal napriek nedávnemu oživeniu trhu relatívne nízky. Sentix Bitcoin Strategic Bias, ktorý meria polročné očakávania investorov BTC, minulý týždeň prudko odskočil. Manfred Hubner, výkonný riaditeľ spoločnosti Sentix, však poukázal na to, že „index nadmernej dôvery (tu nezobrazený) sa obchoduje za +5, čo je viac v zóne, ktorá hovorí o prílišnej sebadôvere zo strany investorov. Neexistuje teda žiadna jasná pozitívna indikácia pre rast cien bitcoinov. “

Obrázok 1: Strategické zaujatie bitcoinu Sentix (zdroj: Sentix)

Obrázok 2: Pás karet bitcoinu (zdroj: Woobull Charts)

Zdá sa, že to aj tak naznačuje BTC ceny mohli mať dno. Prominentný analytik bitcoinov Willy Woo tweetoval že nedávny kolaps Hash Ribbons naznačil, že k nejakým kapitálnym ťažbám došlo počas krachu na trhu 12. marca, a je presvedčený, že baníci odtiaľto neprispejú k ďalšiemu tlaku na predaj..

Všade to bola zmiešaná taška s BSV obchodovali asi o 1% nižšie, zatiaľ čo TRX získal viac ako 7%. MKR zostal v centre pozornosti, tak ako sa chystá nadácia Maker Foundation rozpustený aby bol proces plne decentralizovaný, je tento krok súčasťou úsilia o vytvorenie sebestačného MakerDAO. MRK sa v pondelok v Ázii obchodovali o 7% nižšie.

BCH diváci tiež nechcú nechať ujsť blokovú odmenu na polovicu, ktorá sa má konať 8. apríla. BCH odmena baníkov pôjde od 12.5 BCH do 6,25 BCH na blok. BCH sa v pondelok obchodovali o pol percenta nižšie.

Cenová analýza

BTCUSDT – zaostrenie výstrihu

 • BTCUSDT sa zotavuje z výpredaja z 12. marca a zdá sa, že sa blíži k 61,8% Fibonacciho retracementu, kde je blízko výstrihu predchádzajúceho vzoru krku a ramien.
 • Momentálne to bolo trochu zmiešané, ale skreslenie sa zdá byť mierne smerom k pozitívnej stránke, pretože RSI vytvára nejaké vyššie maximá, zatiaľ čo UO produkuje nejaké nižšie maximá. Zdá sa však, že dôjde k malému prelomeniu OBV, ak sa potvrdí, mohlo by to zvýšiť pravdepodobnosť býčieho prípadu.
 • Stojí za zmienku, že sa tiež pripravuje malý zlatý krížik, pričom 100-MA je mierne nad 200-MA.
 • Aj keď je pravdepodobné, že v blízkej budúcnosti dôjde k opätovnému testu na 61,8% FR, veríme, že rezistencia výstrihu okolo 7200 až 7300 USD by mohla byť stále zdravá.

Obrázok 3: Denný graf BTCUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

ETHUSD – očakáva sa prielom

 • ETHUSDT vytvoril vzostupný trojuholníkový vzor a krátkodobý prielom sa zdá byť na spadnutie. Stláčanie Bollingerových pásiem tiež naznačuje, že sa očakáva zvýšenie cenovej volatility.
 • RSI aj OBV priniesli pozitívne výpadky, čo naznačuje, že sa zvýšila kúpna dynamika dvojice, čo posilnilo prípad rozhodujúceho prelomenia ceny.
 • Prvou úrovňou, ktorú je možné sledovať, by mohla byť 200-MA okolo 172, zatiaľ čo spodná podpora okolo 120 je ďalšou kľúčovou oblasťou.

Obrázok 4: Denný graf ETHUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

ATOMUSDT – nový trend vo vývoji?

 • ATOMUSDT pôvodne vyskočila nad trendový odpor február-marec so silnou hybnosťou, pretože RSI priniesla jasný prielom.
 • Aj keď cena môže stáť nad trendovou čiarou, stláčanie Bollingerových kapiel naznačuje, že by sa cenová volatilita mohla odtiaľto zvýšiť..
 • Počiatočný obrat OBV naznačuje, že sa nákupná dynamika zvýšila, ďalšie zvýšenie dynamiky rastu by mohlo umožniť, aby cena od tohto bodu začala nový strednodobý trend..
 • Maximum z 2. marca, ktoré je 2,48, by mohlo byť prvou sledovanou úrovňou.

Obrázok 5: Denný graf ATOMUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

Sledujte OKEx dňa:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map