Technický týždenník OKEx: 9. marca 2020

Je to chaotický svet.

Obchodníci a pozorovatelia kryptomeny sa z víkendu vracajú s krvavou kúpeľou na širších trhoch s kryptomenami. Ceny bitcoin prepadli o 8% a nakrátko klesli pod 8000 úrovní, zatiaľ čo viedli altcoiny ako napr ETH, EOS, a LTC utrpel niekoľko dvojciferných strát.

Skutočnosť, že volatilita rastie v rámci hlavných tried aktív z dôvodu globálneho stupňujúceho sa vypuknutia koronavírusu a rastúcich obáv z možných ekonomických dôsledkov. V čase písania článku, WTI havaroval 25% na cenovú vojnu, akcie v Ázii klesol o 5 – 6%. Zároveň vzrástol dopyt po rajoch. S USDJPY dotkla 101,50 a zlato ceny sa len vyhýbajú úrovniam 1 700 USD.

Keď sa medvedí sentiment zdá byť zosilnený, naše údaje ukazujú, že klesajúca dynamika bitcoinov slabla a to by mohlo byť znamením, že sa trhy začínajú stabilizovať. Pomer BTC medzi dlhom a krátkym časom spoločnosti OKEx sa od konca februára pohybuje v klesajúcom trende a index Raito dosiahol cez víkend hodnotu 1,71, čo je najnižšia úroveň od 8. februára..

Nižší pomer znamená, že v priebehu času bolo menej obchodníkov OKEx s čistými krátkymi pozíciami a potenciálne zisky ich krátkych pozícií sa znižovali. To sa často považuje za znak toho, že sa trh začína zotavovať.

Obrázok 1: OKEx BTC dlhý / krátky (zdroj pomeru: OKEx)

Nové údaje od spoločnosti Sentix navyše ukazujú, že sa zdá, že si investori aj napriek nedávnemu rozdielnemu výkonu s udržujú zaujatosť bitcoinov ako bezpečného aktíva zlato a JPY.

Obrázok 2: Strategické skreslenie spoločnosti Sentix – bitcoin (USD) (zdroj: Sentix)

Ak bude pretrvávať globálny rizikový sentiment, trh by mohol ďalej zhmotniť zásobu hodnotovej povahy a charakteristík prístavov BTC, čo by zo strednodobého hľadiska mohlo byť potenciálnym zdrojom cien BTC..

Cenová analýza

BTCUSDT – vzniká ďalší kríž smrti?

 • V našom poslednom vydaní Technického týždenníka sme na to poukázali BTC ceny by mali byť schopné odskočiť po vypredaní koncom februára a cena sa v rámci našich očakávaní odrazila. Avšak nesie späť kontrolu nad rastúcou globálnou neistotou.
 • Nedávne cenové akcie tlačili 10-dňový kĺzavý priemer nižšie a zdá sa, že sa chystá vytvoriť medvedí výhybka s 200-denným kĺzavým priemerom. Veríme však, že kríž smrti nie je spoľahlivým signálom z dôvodu zmiešanej účasti v minulosti.
 • Všetky tri hlavné indikátory hybnosti sa nachádzali v prepredanej oblasti a súčasná situácia je zhruba ako v polovici novembra, kde BTC ceny sa prepadli z 8200 úrovní do 6500 úrovní.
 • Sme presvedčení, že krátkodobá nevýhoda spoločnosti BTC sa znížila a hybná sila by mala byť schopná podporiť stabilizáciu ceny alebo krátkodobý odraz. Decembrové maximá 7 700 oblastí by mohli byť zatiaľ slušnou podporou.

Obrázok 3: BTCUSDT – denný graf (zdroj: OKEx; Tradingview)

ETHUSDT – Viac priestoru na zostup?

 • ETHUSDT zostáva vysoko nad 200-denným kĺzavým priemerom, hoci bitcoiny sa už obchodovali pod takými úrovňami. To by mohol byť jeden z náznakov toho ETH môže mať ešte viac priestoru na to, aby šlo na juh.
 • Skutočnosť, že dvojica ešte stále nie je prepredaná, aj napriek vypredaniu zásob za posledné dva dni, čo posilnilo krátkodobý medvedí prípad. Súčasná úroveň však nemusí byť pre krátkodobé dno príliš ďaleko.
 • 200-dňový kĺzavý priemer v oblasti 175 sa zhodoval s 23,6% Fibonacciho retracementom a úrovňami odporu obráteného na podporu v polovici januára, a to by mohla byť prvá úroveň, ktorú treba sledovať.
 • Stojí za zmienku, že celkom ETH uzamknutý v DeFi je vypnutý od posledných minim a odskočí od konca minulého mesiaca. Pokračovanie tohto trendu by mohlo posilniť budúce krátkodobé oživenia.

Obrázok 4: ETHUSDT – denný graf (zdroj: OKEx; Tradingview) Obrázok 5: ETHUSD uzamknutý v DeFi (Zdroj: DeFi Pulse)

BCHUSDT – Medvedí obrat podľa vzoru hlavy a ramien?

 • BCHUSDT sa v pondelok v Ázii obchodovali o 13% nižšie a zhodovali sa s pohybom pod 200-denným kĺzavým priemerom BTCNedávne cenové akcie.
 • Pár vytvoril vzor hlavy a ramien a obchodoval pod výstrihom. Prelomenie pod výstrihom by mohlo naznačovať, že by mohlo dôjsť k medvediemu zvratu, ktorý má tendenciu posilňovať skreslenie nevýhod, aj keď zvrat môže chvíľu trvať.
 • Pondelkové minimum 258,18 by mohlo byť kritickou úrovňou na sledovanie, ak by bolo zlomené, čo by mohlo otvoriť dvere smerom k dolným 230 kľučkám.

Obrázok 6: BCHUSDT – denný graf (zdroj: OKEx, Tradingview)

ALGOUSDT – Medvedí zvrat potvrdený … znova?

 • Podobný vzor hlavy a ramien je tiež viditeľný v ALGOUSDT. Zhodou okolností sa pár obchodoval aj pod výstrihom po tom, čo sa v polovici februára vyskytla medvedia divergencia..
 • Teraz cena klesla späť na predchádzajúci bočný kanál. Ak by sa cena nedokázala uzavrieť nad predchádzajúcim odporom kanála na úrovni 0,31, mohlo by to posilniť strednodobý medvedí prípad pre tento pár.
 • Neočakávame, že cena v krátkodobom horizonte poklesne pod 0,2; Ak sa však nálada na trhu bude ďalej zhoršovať, mohlo by to umožniť postupný pokles ceny na oblasť 0,26 – 0,26.

Obrázok 7: ALGOUSDT – denný graf (zdroj: OKEx; Tradingview)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map