Technický týždenník: Polovica je hotová, čo bude ďalej?

Kľúčové jedlá

 • Trhy s kryptomenami boli relatívne pokojné po tom, čo sa v noci v Ázii uskutočnilo tretie BTC na polovicu.
 • Obchodníci a investori sa zameriavajú na vývoj hashovacej sadzby, pretože niektorí analytici sa domnievajú, že by v prípade post-polovíc mohla klesnúť až o 30%..
 • Technické ukazovatele ukázali, že hlavné altcoiny ešte stále neboli z lesa.

Prehľad trhu

Trhy s kryptomenami boli v utorok v Ázii zmiešaným vreckom po tom, čo sa cez noc uskutočnila udalosť o polovicu, ktorá spôsobila bitcoin. Cena BTC bol medzi rozsahom Americký dolár 8500 až tesne pod 9000 na začiatku asijského stretnutia. V rovnakom čase zaznamenali trhy ADA vyskočil o viac ako 9% a BSV získal asi 4%. Na opačnej strane, XEM a DGB vzdal asi 6% hodnoty.

Ako ceny BTC Zdá sa, že majú problém získať späť Americký dolár Na 9 000 úrovniach by trhy mohli očakávať v najbližších dňoch ďalšie zatváranie krátkych pozícií. Thomas Tse, vedúci kvantitatívneho stratéga v spoločnosti OKEx, poznamenal, že obchodníci by si mohli chcieť uvoľniť svoje predchádzajúce krátke pozície v priebehu prvých troch dní po tom, čo došlo k rozdeleniu na polovicu.

On-chain údaje by boli ďalším zameraním na trhu po páde na polovicu. Údaje z blockchain.com ukazujú, že hashová rýchlosť bitcoinu bola v čase, keď došlo k udalosti na polovicu, takmer historicky najvyššia. Investori možno budú chcieť zistiť, či je rastúci trend hash rate udržateľný, pretože by to mohlo odhaliť sentiment baníkov v cene a v tom, ako vnímajú trhy.

Molly, vedúca marketingu v spoločnosti HashKeyhub, prešibaný že hashová sila BTC by mohla v najbližších dňoch klesnúť až o 30%, pretože poklesli príjmy z ťažby. Prečítajte si viac informácií o tom, na čo by sa mali účastníci trhu s údajmi zamerať v období po páde na polovicu.

Obrázok 1: Bitcoin Hash Rate (k 12. máju) Obrázok 2: Pomer Put / Call BTC

Obchodníci môžu tiež chcieť pozorne sledovať pomer put / call BTC, ktorý sa práve dostal z nedávneho vrcholu. V našej predchádzajúcej publikácii <Možnosti trhy ukazujú menej nadšenia na polovicu BTC>, náš tím poukázal na to, že vyšší pomer by mohol naznačovať, že obchodníci s opciami boli viac naklonení cene. Ak sa potvrdí obrat pomeru, mohlo by to naznačovať, že medzi obchodníkmi s opciami môže dôjsť k výraznému posunu sentimentu.

Inde môžeme v altcoinovom priestore vidieť niektoré cenové akcie založené na udalostiach. Trhy uvidia ATĎ, ATOM, a XLM uskutoční tento týždeň významné udalosti. THETA pozorovatelia sa pravdepodobne zamerajú na uvedenie Mainnet 2.0, ku ktorému by malo dôjsť koncom tohto mesiaca.

Cenová analýza

BTCUSDT – Pohár poloprázdny do polovice plný

 • BTCUSDT ustúpil do polovice 8000 kľučky po tom, čo nedokázal získať júnové úrovne odporu. Zatiaľ čo cena preukázala počiatočnú podporu na Americký dolár 8000 oblasti, nemôžeme úplne vylúčiť možnosť ísť pod 8000.
 • Hybnou silou by tu mohol byť slon v miestnosti. MACD práve produkoval každodenný medvedí výhybku, čo signalizuje, že pozitívna hybnosť sa spomaľuje.
 • Indikátor MOM ustúpil na predchádzajúce úrovne podpory. Ak sa odtiaľto uvidí ďalšie porušenie, mohlo by to krátkodobo posilniť BTC medvedí prípad.
 • Odtiaľ by však mohol byť možný aj cenový odraz. Obrázok 4 zobrazuje denný graf futures na CME, ktorý vytvoril medzeru medzi 9820 a 9275. Naši čitatelia by pravdepodobne mali vedieť, že graf futures na CME má tendenciu odstraňovať medzery, ktoré vytvoril, aj keď je ťažké určiť načasovanie. Inými slovami, aktivity vyplňujúce medzery by mohli poslať cenu späť na horných 9000 úchytov.
 • 8400 by mohla byť prvou úrovňou, ktorá by sledovala medvede. Ak sa to ukáže, mohlo by to zvýšiť možnosť testovania 38,2% Fibonacciho retrakcie blízko 7900. Pre býky je kritická výška z 11. mája na 9 160. Ak dnes tento pár môže vyrobiť svietnik, ktorý má vyšší horný tieň ako svietnik z 11. mája, mohlo by to posilniť prípad zhromaždenia.

Obrázok 3: Denný graf BTCUSDT

Obrázok 4: Denný graf futures na bitcoiny CME

ETHUSDT – Úsilie vyšlo nazmar?

 • Pokryli sme ETHUSD týždenný graf v našej publikácii koncom apríla a zdôraznil, že dvojica testuje jednu zo svojich viacročných rezistencií. Dvojici sa nepodarilo získať späť také úrovne odporu (obrázok 5).
 • Dvojicu ešte môže čakať ďalší test dennej podpory trendových línií (obrázok 6), ktorý sa blíži k 180 úrovniam.
 • MACD sa rozšíril v negatívnej oblasti a RSI je už na relatívne nízkej úrovni. Napriek tomu sa zdá, že dvojica ešte nie je prepredaná. Preto sa domnievame, že by tu mohol byť ešte určitý priestor pre negatíva.
 • Kľúčovou oblasťou na sledovanie by bolo 175 až 180. Prestávka pod touto oblasťou by mohla spustiť ďalšie výpredaje. Zatiaľ čo 193 by mohlo byť horným zameraním.

Obrázok 5: Týždenný graf ETHUSD

Obrázok 6: Denný graf ETHUSD

XRPUSDT – Ďalšia nevýhoda?

 • XRPUSDT môže čeliť väčšiemu predajnému tlaku, pretože cena sa pohybuje okolo 50-denného kĺzavého priemeru.
 • Moment sa výrazne vytrácal. Konečný oscilátor za posledné dva týždne produkoval nižšie maximá a stochastický efekt sa prelomil pod svoje predchádzajúce minimá..
 • Veríme, že dvojica by mohla znova otestovať minimum z 1. mája 1957 z 11. mája. Ak by sa dvojici nepodarilo nájsť podporu na týchto úrovniach, mohlo by sa stať pravdepodobnejšie, že sa v strednodobom horizonte vráti späť na 38,2% Fibonacciho retracement na 0,1664..

Obrázok 7: Denný graf XRPUSDT

ADAUSDT – Rallye došla para?

 • ADAUSDT bol jedným z najvýkonnejších alt-pairov počas utorňajšieho stretnutia v Ázii, získal viac ako 9%.
 • Odtiaľto však môžu býci pôsobiť unavene. RSI vytvoril trojitú medvediu divergenciu s tromi nižšími minimami, zatiaľ čo cenový trend sa stále väčšinou udržiaval na úrovni 0,05.
 • Medvedí výhybka MACD sa ďalej rozširovala, čo naznačuje, že pozitívna dynamika sa spomaľuje.

Z hľadiska úrovne sa domnievame, že 100-SMA môže byť prvou referenciou, ktorá je blízko 0,043. Ak sa zobrazí, môže byť pravdepodobnejšie opätovné vykonanie testu 0,0422, čo je 61,8% Fibonacciho retracement..

Obrázok 8: Denný graf ADAUSDT

Autor: Cyrus Ip

Výskumný analytik, OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map