Technický týždenník: Vydržte húsenice, ak sa chcete zoznámiť s motýľmi

Kľúčové jedlá

 • V krátkodobom horizonte bude možno potrebné bitcoiny ďalšie konsolidácie, zatiaľ čo náznaky poukazovali na dlhodobú býčiu povahu na trhoch.
 • Pocity zostali primárne pozitívne aj po znížení o polovicu, hoci cenové akcie po znížení mohli byť sklamaním
 • Hlavné altcoiny nastavené na testovanie kľúčových úrovní odolnosti; stredne veľké a malé kapitalizácie však môžu čeliť väčšiemu predajnému tlaku.

Prehľad trhu

Trhy s kryptomenami boli v utorok ráno v Ázii zhruba na vysokej hodnote, pretože hlavné obchodné páry nedokázali prelomiť kľúčové úrovne odporu. Psychologické 10 000 úrovní pre BTCUSDT zostalo hmatateľné, zatiaľ čo 220 úrovní pre ETHUSDT boli stále nepoškodené. Po úspešnom dosiahnutí polovice sa zdá, že trhy pokračujú v hľadaní ďalšieho zamerania, zatiaľ čo hlavné páry môžu pred začatím nového trendu potrebovať ďalšie konsolidácie..

Aj keď posledné cenové akcie môžu niektorých obchodníkov sklamať, údaje ukazujú, že záujem investorov o kryptomenu ako triedu aktív zostal vysoký. Index sentimentu kryptomeny Sentix Classe dosiahol historické maximum hneď po tom, čo došlo k rozpolteniu bitcoinu. Manfred Hubner, výkonný riaditeľ spoločnosti Sentix, veril, že hodnoty odrážajú skutočnosť, že trhy zaznamenali veľa krátkodobých špekulácií založených na znížení o polovicu. S rastúcim záujmom investorov o bitcoiny si Hubner myslí, že by to v strednodobom horizonte mohlo viesť k cenovým príležitostiam. Vyšší index však tiež naznačuje, že cena môže v krátkodobom horizonte vyžadovať obnovenú konsolidáciu.

Obrázok 1: Index sentimentu triedy kryptomeny Sentix

Obrázok 2: Zostatok BTC na burzách

Dlhodobý pozitívny výhľad môžu navyše podporiť aj údaje z reťazca. Údaje zo spoločnosti Glassnode ukazujú, že došlo k výraznému odlevu BTC z búrz a celkový zostatok BTC na burzách dosiahol takmer čerstvé jednoročné minimum.

Glassnode vysvetlil, že veľryby môžu začať sťahovať svoje podiely do chladných peňaženiek (dlhodobo býčie), čo môže byť jedným z dôvodov poklesu rovnováhy. Zníženie rovnováhy však môže znamenať aj to, že investori môžu byť sklamaní z cenových opatrení po znížení na polovicu.

Inde sa popredné altcoiny obchodovali o približne 2% až 4% nižšie v relácii s XRP sa vzdal 2,6% hodnoty, zatiaľ čo EOS a NEO poklesli asi o 4%. THETA sa pred uvedením Mainnet 2.0 pohyboval blízko svojho ročného maxima. ATĎ pozorovatelia môžu chcieť pozorne sledovať hardvérovú vidlicu Phoenix, ktorá sa má stať začiatkom júna.

Cenová analýza

BTCUSDT – Zlatý kríž v príprave, ale stráca hybnosť?

 • BTCUSDT namaľoval zmiešaný obrázok, pretože dvojica sa naďalej konsolidovala v spodných až stredných 9000 úchytkách.
 • Zdá sa, že sa pripravuje zlatý kríž, pričom 50-dňový kĺzavý priemer v nasledujúcich dňoch stúpne nad 200-dňový kĺzavý priemer. Aj keď mnoho obchodníkov môže po potvrdení zlatého kríža očakávať určitý stupeň krátkodobej býčej vzrastu, nezaznamenali sme zodpovedajúci nárast objemu obchodu.
 • Naproti tomu RSI za posledné dva týždne produkoval nejaké denné maximá. Považovali sme to za silnú indikáciu toho, že cena môže nasledovať tento príklad.
 • V čase písania tohto článku sa pár stále obchodoval nad úrovňou jednoročnej rezistencie trendovej línie. Veríme, že trendová čiara by mohla byť niečím, na čo by sa obchodníci mali zamerať tento týždeň, čo je okolo 9100 až 9200. Prelomenie tejto oblasti by mohlo urýchliť krátkodobú korekciu na oblasť 9000.
 • Horná úroveň, ktorú je potrebné sledovať, by sa mohla pohybovať okolo 9 900, čo zrejme zostáva jednou z hlavných oblastí odporu.

Obrázok 3: Denný graf BTCUSDT

ETHUSDT – Býci čelia kľúčovému odporu

 • ETHUSDT bol schopný uzavrieť nad 200 úrovní po dobu troch po sebe nasledujúcich dní a dvojica by čoskoro mohla byť schopná otestovať maximum z 30. apríla 227,23.
 • Momentum sa tiež javí ako schopný podporiť býkov, pretože MACD sa chystá vytvoriť vzostupný crossover a konečný oscilátor vyprodukoval vzostupnú tendenciu z nedávneho trendu.
 • Stláčanie Bollingerovho pásma môže navyše naznačovať, že cenová volatilita by sa mohla čoskoro zvýšiť a mohla by čoskoro nastať únik..
 • Sledované úrovne: 227, 205.

Obrázok 4: Denný graf ETHUSDT

ADAUSDT – Medvedia divergencia je čoraz viac dôkazov

 • V našom poslednom vydaní Technického týždenníka sme sa venovali ADAUSDT a veril, že mítingu došla para. Chceme si zachovať svoj medvedí pohľad na ADAUSDT tento týždeň.
 • Jedným z dôvodov je to, že sme videli, že indikátory hybnosti nesúhlasili s cenou. Vďaka tomu, že RSI už vytvoril trojnásobnú medvediu divergenciu, indikátor MOM už vytvoril dve hlavné nižšie maximá.
 • Okrem toho stláčanie Bollingerových kapiel naznačuje, že obdobie nízkej volatility môže čoskoro skončiť a je preto rozumné očakávať únik..
 • Úrovne na pozeranie: 0,047.

Obrázok 5: Denný graf ADAUSDT

THETAUSDT – Hybná sila udržateľného rozvoja až do aktualizácie siete?

 • THETAUSDT bol jedným z najvýkonnejších altcoinov. Dvojica si za posledných 30 dní zarobila 130% zisk. Veríme, že silný výkon bol spôsobený hlavne nadchádzajúcim rokom Aktualizácia mainnet 2.0.
 • Otázkou zatiaľ zostáva, či by tak obchodníci robili "predať skutočnosť" po implementácii aktualizácie.
 • Keď sa blíži aktualizácia, počiatočné príznaky ukazujú, že súčasná rally možno strácala na obrátkach. S RSI a MOM obaja produkovali nejaké nižšie výšky.
 • Aj keď MACD zostal pozitívny, domnievame sa, že obchodníci mali byť pri otváraní nových pozícií na tomto páre opatrní. Ak obchodníci už majú pozície, môžu zvážiť nájdenie stratégie výstupu.

Obrázok 6: Denný graf THETAUSDT

Autor: Cyrus Ip

Výskumný analytik, OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map