Tesla nakupuje disky za cenu BTC a altcoiny začínajú ožívať

Market Watch Weekly je prehľad kryptotrhov a vývoja každý týždeň.

Minulý týždeň došlo k rozmachu kryptotrhu, pretože celková trhová kapitalizácia stúpla z približne 1,2 bilióna dolárov na takmer 1,5 bilióna dolárov. Prudký nárast nastal po tom, čo Tesla 8. februára oznámila nákup bitcoinov za 1,5 miliardy dolárov, po ktorom nasledovalo intenzívne mediálne pokrytie a zvýšený záujem maloobchodu. Výsledkom bolo, že bitcoin za posledných sedem dní vzrástol z minima 37 344 USDT na maximum 49 705 USDT podľa spotovej ceny OKEx BTC.

Zatiaľ čo vedúca digitálna mena uzavrela týždeň na 48 543 USDT – pričom zaznamenala týždenný zisk nad 25% – stratila tieto úrovne začiatkom dnešného dňa, poklesla až na 45 680 USDT predtým, ako sa vrátila k obchodovaniu okolo 46 700 USDT.

Graf OKEx BTC / USDT 4 hodiny. Zdroj: TradingView

Celý minulý týždeň však nálada na trhu zostala pozitívna a prejavila sa v piatok v našej analýze údajov o BTC futures. Aj keď sa bitcoinu v uvedenom období nepodarilo prekročiť hranicu 50 000 dolárov, jeho strednodobé vyhliadky zostali pozitívne.

Príde alternatívna sezóna

Zatiaľ čo minulý týždeň zaznamenala hrsť top coinov zisky nad 20%, tento týždeň sa zaznamenala širšia rally v altoch – keď BCH vykázala týždenný zisk 65%, nasledovali XRP, LTC a OKB na 42%, 41,59% a 40,29% , resp.

ETH vykázal relatívne krotkých 13,26%, zatiaľ čo pokles zaznamenali spoločnosti DOGE a ADA, ktoré si obidve predviedli veľmi dobré výsledky. Zatiaľ čo ADA bola stále silným umelcom s 31% za týždeň, DOGE zakončil týždeň so stratou 13,72%.

Týždenné výnosy hlavných altcoinov, 2/8 až 2/14. Zdroj: TradingView

Rastúce ceny "staršie" coiny, ako napríklad LTC, XRP, BCH a XLM, naznačujú, že trh sa začína cítiť príliš optimisticky, a možno budeme svedkami toho, že tento trend bude pokračovať aj v nasledujúcich týždňoch, pokiaľ si bitcoin dokáže udržať svoj rozsah medzi 48 000 a 49 000 USDT.

DeFi TVL sa blíži k 60 miliardám dolárov

V porovnaní s týždňom pred ním zaznamenala minulý týždeň celková hodnota uzamknutá v protokoloch DeFi nárast o takmer 10 miliárd dolárov, čo je celkovo dotyk na 58 miliárd dolárov, podľa údajov DeBank.

Celková hodnota uzamknutá v DeFi. Zdroj: DeBank

Medzi decentralizovanými burzami zostal Uniswap lídrom s 8 miliardami dolárov v TVL, za nimi nasledovali spoločnosti Curve a Synthetix, pričom obe mali TVL zhruba 4 miliardy dolárov.

Pokiaľ ide o ceny, AAVE, ktorá bola v minulom týždni najvýkonnejšia, vykázala minulý týždeň záporných 2,41%, po ktorých nasledovali malé zisky od spoločností COMP a CRV na úrovni 4,78% a 1,53%.

Najlepším hráčom DeFi za minulý týždeň bol YFI so ziskom 43,53%, za ktorým nasledovali BAL, LRC a SNX s 26,55%, 26,35% a 24,26%, v uvedenom poradí.

Týždenné výnosy hlavných tokenov DeFi, 2/8 až 2/14. Zdroj: TradingView

Relatívne nižšie prírastky tokenov DeFi v porovnaní so širším trhom minulý týždeň tiež odrážajú sklon trhu nájsť ďalších veľkých umelcov medzi altcoinmi, ktoré predtým zostali tlmené.

Inštitúcie hodnotili posledné zhromaždenie opatrne

CME aktualizovala svoje najnovšie (k 9. februáru) bitcoinové futures údaje o polohe 14. februára. V tomto sledovanom období prišli správy o spoločnosti Tesla a bitcoin vzrástol z menej ako 40 000 USD na viac ako 44 000 USDT.

Dáta ukazujú, že rastie otvorený záujem o oživenie, ktorý sa pohybuje z menej ako 9 500 na viac ako 11 000. Účty správcu aktív znížili svoje krátke pozície v tomto období z 357 na 265 a zvýšili ich dĺžky z 308 na 348.

Údaje o futures na bitcoiny CME – počet dĺžok účtov správcovských a krátkych účtov. Zdroj: Quandl

Naproti tomu sa však účty s pákovým efektom po znížení pozícií v oboch smeroch počas troch po sebe nasledujúcich týždňov nakoniec rozhodli ich zvýšiť. Ich krátke pozície sa zvýšili z 7 224 na 8 481, a zatiaľ čo ich dlhé pozície tiež stúpali, z 3 031 na 3 149, všeobecný výhľad bol medvedí.

Údaje o futures na bitcoinové bitcoiny CME – počet dlhopisových účtov s pákovým efektom vs. šortky. Zdroj: Quandl

Je pozoruhodné, že futures na ETH spoločnosti CME sa tiež začali obchodovať minulý týždeň a k 12. februáru mali 595 ETH v otvorenom úroku a 427 ETH v objeme..

Do budúcnosti tento týždeň

Keďže bitcoin vstúpil do ďalšej volatilnej fázy, mali by účastníci trhu tento týždeň sledovať ďalšie akcie. Hlavným medzníkom je úroveň 50 000 USD pre BTC, ktorá by ho mohla krátkodobo katapultovať vyššie a posunúť celý trh na nové maximá. Naopak, ak si bitcoin nedokáže udržať svoj trend, môžeme vidieť zastavenie alt-akcie neskorých a budeme svedkami prudkých opráv v minciach so slabými základmi.

Nie ste obchodníkom v OKEx? Naučte sa, ako začať obchodovať!

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map