Trvalá ekonomická neistota poškodzuje vysokorizikové aktíva vrátane bitcoinu: Market Watch Weekly

Bitcoiny (BTC) volatilita cien bola na začiatku minulého týždňa veľmi nízka a pohybovala sa v úzkom rozmedzí 9 500 až 9 800 dolárov, Streda, 10. júna – vedúca kryptomena sa potom v stredu večer pokúsila prekonať hranicu 10 000 dolárov, bola však odmietnutá na 9 999 dolárov, podľa OKEx Spotová cena.

V ten istý deň sa Nasdaq dosiahol rekordnú hodnotu 10 086, čím prvýkrát prekonal hranicu 10 000. Zisky však neboli udržateľné a Federálny rezervný systém na svojom nedávnom zasadnutí varoval pred strednodobými rizikami poklesu.

S rastúcou ekonomickou neistotou korelácia bitcoinu s rizikovými aktívami opäť zrýchlil. Keď index volatility (VIX) opäť prudko vzrástol, bitcoiny vykonali obrovskú korekciu, keď poklesli až na 9 077 dolárov – v priebehu dňa poklesli o 6 percent.

Historicky, akonáhle sa bitcoin začne pohybovať v tandeme s tradičnými aktívami, chvíľu to pokračuje, aj keď je ťažké presne povedať, ako dlho korelácia pretrváva. Na trhu veľkých spoločností, Cardano (ADA), najvyšší zisk medzi top 10 altcoinmi za týždeň predchádzajúci, vykázal tento týždeň negatívny výnos 12,28 percenta.

Ostatné mince s veľkou kapitalizáciou vykazovali predovšetkým nízku výkonnosť bitcoinu Ethereum (ETH) druhá najväčšia digitálna mena a tento týždeň skončila stratou 5,21 percenta. Medzitým, EOS poklesla v rovnakom období o 8,55 percenta.

mincový výkon týždenneTýždenné výnosy hlavných kryptomien 6/8 – 6/15. Zdroj: Tradingview

Očakáva sa, že bitcoinový hashrate vyskočí

Podľa OKLink, počet aktívnych adries v sieti BTC od 8. júna do 14. júna predstavoval 4 843 297, čo je nárast o 4,47% oproti predchádzajúcemu týždňu, zatiaľ čo počet transakcií predstavoval 3 198 639,72 BTC, čo je pokles o 17,39 percenta.

V čase písania tohto článku bol celkový hashrate siete BTC asi 113,36 EH / s, čo je o 0,3 EH / s vyššia ako priemerná úroveň z minulého týždňa. Vzhľadom na zvýšenie hashrate sa očakáva, že budúca úprava ťažkostí zajtra povedie k nárastu o viac ako 10 percent, čím sa úroveň zvýši na najvyššiu úroveň od januára 2018, keďže poukázal podľa Coinmetrics.

Objem obchodov s bitcoinovými futures klesol na nové minimum 2020

13. júna poklesol objem obchodov s bitcoinovými futures na burzách na nové ročné minimum asi 5 miliárd dolárov, podľa údajov o Šikmý. Najlepšie tri burzy spoločnosti Intraday boli OKEx, Huobi a Binance s objemom obchodov 1,4 miliardy dolárov, 1,3 miliardy dolárov a 1,1 miliardy dolárov. Súhrnný otvorený úrok sa však minulý pondelok vrátil na 4 miliardy dolárov, čo bola najvyššia úroveň od krachu v polovici marca.

Úroky z BTC futuresBTC Futures – agregované denné objemy. Zdroj: Šikmý

Otvorený záujem o opcie BTC medzitým dosiahol rekordné maximum a minulý týždeň dosiahol 1,5 miliardy dolárov. Ako sme poznamenali 10. júna Kryptotrh každý deň, trh s opciami je pre budúcnosť bitcoinu veľmi býčí a otvorený záujem o opcie CME je takmer úplne tvorený hovormi.

Bitcoinová technická analýza

Momentálne sa neuskutočňuje veľa nákupov kvôli víkendovému stiahnutiu. Môžeme vidieť, že ukazovateľ Dlhý / Krátky na OKEx klesol na nedávne minimum 0,9 spolu s veľmi nízkym pomerom Margin Lending Lending na trhu spotovej marže.

Teraz, keď bitcoin stratil podporu 9 300 dolárov, môže oživenie čeliť značnému predajnému tlaku. Cena pravdepodobne na konci mája otestuje minimum 8 750 dolárov za štvrťročné futures na OKEx (BTCUSD0925).

BTC USD 15. júnaGraf OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925) 4H. Zdroj: OKEx

Do budúcnosti tento týždeň

Druhá vlna Covid-19 má trafiť Peking cez víkend a spustil následnú výluku. Tradičné bezpečné útočiská môžu byť opäť za, pretože zlato sa vyšplhalo nad 1730 dolárov a ak korelácia bitcoinu s rizikovými aktívami zostane vysoká, je pravdepodobné, že bude vidieť predajný tlak.

V kryptomene, VSYS bude mať tento mesiac vydanie inteligentných zmlúv. KNC sa chystá dokončiť aktualizáciu Katalyst Zilliqa (ZIL) tento mesiac dokončí stávkovú podporu.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by nemal byť braný ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by nemal byť interpretovaný ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map