Údaje o futures poskytujú zmiešané signály, pretože bitcoiny sledujú vysokorizikové aktíva: futures v piatok

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Bitcoiny (BTC) cena sa týždenne obchodovala v úzkom rozmedzí od 9 500 do 10 000 dolárov, pred prudkým poklesom, ktorý vo štvrtok trval až na 9 033 dolárov, podľa OKEx Quarterly Future (BTCUSD0925) cena. Avšak vedúca digitálna mena sa odvtedy zotavila na 9 400 dolárov v čase písania tohto článku.

Včerajšie veľké stiahnutie bolo v súlade s chovaním sa na svetovom trhu, pokiaľ ide o vysoko rizikové aktíva. S ekonomickým výhľadom, ktorý poskytuje Federálny rezervný systém a dvojmiliónteho prípad výskytu koronavírusu hlásené v Spojených štátoch, index volatility (VIX) opäť prudko vzrástol. VIX sa historicky presunul v rozpore s bitcoinmi smer.

Medzitým obchodné údaje OKEx vykazovali zmiešané signály. Prémia za Quarterly Futures vo výške menej ako 100 dolárov stále ukazuje strednodobú dôveru, ale Dlhý / Krátky pomer pod 1,0 a Nízky úverový pomer pod 2,0 naznačujú, že maloobchodní predajcovia odložili svoje podiely.

Pokles otvoreného úroku (OI) tiež naznačuje určité dosahovanie zisku, ale obchodníci môžu chcieť zvoliť prístup vyčkávania, kým sa trh nevyberie smerom.

Graf BTC USDŠtvrťročné futures na OKEx BTC (BTCUSD0925) 1D graf. Zdroj: OKEx

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Pomer dlhá / krátka klesal za posledných sedem dní pod 1,2. Po utorňajšom poklese pod 1,0 sa krátkodobo opäť zvýšil, ale štvrtkový pokles spôsobil pokles pomeru na 0,9, čo naznačuje posun smerom ku krátkym pozíciám.

Bitcoin Long Short RatioČas zberu dát: 6/5 0:00 – 6/12 6:00 (UTC)

Long / Short Ratio porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície v porovnaní s tými, ktorí otvárajú krátke pozície. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. To znamená, že celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nižší ako 1, znamená to, že viac ľudí drží trenírky a naopak.

Základ BTC

Najnovšie bi-kvartálne futures boli zverejnené dnes BTCUSD0925 do BTCUSD1225, a v čase uvedenia na trh sme videli vysokú prémiu 140 dolárov.

Budúcnosť štvrťročnej zmluvy je teraz BTCUSD0925 namiesto BTCUSD0626, a jeho prémia klesla z približne 200 dolárov v strede týždňa na necelých 100 dolárov v súčasnosti. Zo strednodobého hľadiska však stále existuje určitá dôvera medzi účastníkmi trhu.

Základ BTCČas zberu dát: 6/5 0:00 – 6/12 6:00 (UTC)

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel medzi nimi. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Otvorený úrok a objem obchodovania

Otvorený záujem (OI) dosiahol vo štvrtok vrchol na 6,6 milióna kontraktov (1 kontrakt = 100 USD), ale s poklesom ceny výrazne klesol na 5,8 milióna kontraktov. Tento krok naznačuje, že niektoré veľryby s predtým otvorenými kraťasmi uzavreli svoje pozície spolu s veľkými likvidáciami.

Otvorený úrok bitcoinuČas zberu dát: 6/5 0:00 – 6/12 6:00 (UTC)

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že bolo otvorených veľa nových pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Margin Lending Ratio počas týždňa veľmi kolísal, čo naznačuje, že obchodníci si nie sú veľmi istí. Po štvrtkovom prepade sa pomer dostal na nedávne minimum 1,94 a teraz sa obchoduje blízko 2,0, čo odráža krátkodobý medvedí sentiment na spotovom trhu.

Pomer požičiavania bitcoinovej maržeČas zberu dát: 6/5 0:00 – 6/12 6:00 (UTC)

Pomer požičiavania marže sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu ukazujúce pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, v porovnaní s tými, ktorí si požičiavajú BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom posúdiť nálady na trhu. Všeobecne platí, že tí, ktorí si požičiavajú USDT, sa snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Keď je ukazovateľ pôžičiek na rozpätie vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Štatistika obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Po štvrtkovom krachu sa podpora vo výške 9 300 USD stala dôležitou úrovňou. Pokles pod túto úroveň s najväčšou pravdepodobnosťou otestuje 8 500. Piatkový rýchly odraz však sťažil obchodníkom nadmernú pesimistiku. Teraz, keď je korelácia bitcoinu s inými, vysoko rizikovými aktívami opäť v centre pozornosti, by obchodníkom prospelo sledovanie rôznych trhov.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by nemal byť braný ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by nemal byť interpretovaný ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map