Všetky ukazovatele sú zdravé a vedú až do tretieho polovice bitcoinov: piatok v budúcnosti

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Trh s kryptomenami sa tento týždeň opäť stal volatilným, keď sa bitcoin (BTC) blíži k svojej tretej udalosti znižovania blokových výnosov na polovicu.

Po niekoľkonásobnom testovaní predchádzajúcich úrovní odporu na 7 800 až 8 000 dolárov v nižších časových rámcoch cena bitcoinu konečne 29. apríla (UTC) prerazila, pričom cena OKEx Quarterly Future (BTCUSD0626) vzrástla o 13,82 percenta v daný deň. Potom rýchlo klesol späť po dosiahnutí hodnoty 9 500 dolárov a v čase tlače sa konsoliduje na úrovni takmer 8 700 dolárov.

Bitcoin teraz úplne zotavil svoje straty z krachu v polovici marca. Cena BTC nasledovala svoj historický trend a v apríli vzrástla o 36 percent za cenu OKEx Quarterly Future – ďalší sladký apríl.

Z pohľadu obchodných údajov OKEx došlo k oživeniu mnohých ukazovateľov. Pomer požičiavania k ultimu vzrástol na najvyššiu úroveň od polovice marca a momentálne stúpa už druhý týždeň po sebe. BTC Basis sa po cenovej rally opäť vracia do kladného pásma. Open Interest sa však vzhľadom na veľkosť rally príliš nezobral.

Obchodný sentiment je na trhu s derivátmi stále veľmi opatrný.

Cena bitcoinuŠtvrťročné futures na OKEx BTC (BTCUSD0626) 1D graf. Zdroj: OKEx

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku obchodných údajov spoločnosti OKEx a preskúmajte ďalšie ukazovatele.

Pomer BTC dlhý / krátky

Pomer dlhých / krátkych BTC pred stredou postupne klesal a klesol z 1,3 na 0,9. Potom sa rýchlo odrazil spolu s cenou bitcoinu, ktorá 29. apríla popoludní (UTC) prerazila 8 600 dolárov – čo naznačuje, že trh nemal výrazný konsenzus o výraznom zvýšení ceny.

V súčasnosti pomer stúpa nad 1,2, čo naznačuje, že viac ľudí drží dlhé pozície ako krátke.

Pomer je stále nízky v porovnaní s februárovým maximom nad 2,5 a rozpätím okolo marca okolo 1,7.

Dlhý / krátky pomer OKEX BTCČas zberu dát: 4/24 12:00 – 5/1 12:00 (UTC)

Long / Short Ratio zobrazuje pomer celkového počtu používateľov otvárajúcich dlhé pozície k otvoreniu krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých termínových obchodov a permanentných swapov. Dlhá / krátka strana používateľa je určená jeho čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi musí byť vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, otvorená aj krátka pozícia, aby sa udržala rovnováha. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

Základ BTC

Základ BTC bol po väčšinu týždňa pred štvrtkovým zhromaždením v negatívnom teritóriu.

Prémia OKEx BTC Quarterly Future nebola príliš vysoká. Je to iba prémia približne 40 dolárov nad spotovou cenou k zatvoreniu 30. apríla (UTC). Naposledy sa bitcoiny v marci obchodovali blízko 9 000 dolárov, prémia bola viac ako 400 dolárov.

Bitcoinové termínové trhy sú voči rally ešte stále opatrné, než sa zníži na polovicu.

Bitcoinové futuresČas zberu dát: 4/24 12:00 – 5/1 12:00 (UTC)

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena BTC futures odráža očakávania obchodníkov od budúcej ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený úrok a objem obchodovania

Otvorený úrok (OI) môže ilustrovať sentiment, podobne ako indikátor BTC Basis.

Otvorený záujem sa vzhľadom na veľkosť rally príliš nezvýšil. Aktuálny OI zmlúv vo výške 8,37 milióna dolárov (jeden kontrakt = 100 dolárov) je ešte stále ďaleko od maxima zo 14. februára, ktoré predstavuje 12,3 milióna dolárov – čo naznačuje, že rallye sa riadili najmä skutočným spotovým nákupom.

Ak bude cena bitcoinu naďalej silná, možno očakávať, že sa otvorený záujem zvýši na vyššiu úroveň spolu s dôverou na trhu.

Bitcoin otvorený úrokČas zberu dát: 4/24 12:00 – 5/1 12:00 (UTC)

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že mnoho pozícií je uzavretých alebo bolo nútených ich likvidovať. Rovnako, ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený úrok, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Pomer požičiavania marží stúpal dva týždne po sebe.

Pomer požičiavania marží tento týždeň prudko vzrástol z približne 0,6 na 1,7 – najvyššia úroveň od polovice marca – čo naznačuje, že počet používateľov požičiavajúcich si Tether (USDT) rýchlo stúpal.

Dlžníci USDT sa všeobecne zameriavajú na otvorenie dlhých pozícií.

Čas zberu dát: 4/24 12:00 – 5/1 12:00 (UTC)

Margin Lending Ratio sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú Tether (USDT), a požičiavajú si bitcoin (BTC) v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť bitcoin. Dlžníci sa medzitým často zameriavajú na skratovanie podkladovej mince.

Keď je ukazovateľ pôžičiek na rozpätie vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je pomer požičiavania k dozabezpečeniu nízky, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne čísla tohto pomeru historicky naznačujú zvrátenie trendu.

Štatistika obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Cena bitcoinu sa večer 30. apríla (UTC) tvrdo odrazila od podpory na 8 400 USD.. V najbližších dňoch, pokiaľ konsolidácia cien túto podporu nepreruší, môžeme očakávať viac priestoru smerom nahor. V nižších časových intervaloch je sľubný opakovaný test na úrovni 9 000 dolárov.

Po siedmich po sebe nasledujúcich zelených týždňoch, môžeme očakávať určité vyčerpanie kupujúceho. Skrat BTC však stále nie je ideálny pred tým, ako sa jeho hodnota bloku na polovicu zníži na polovicu. Krátkodobá konsolidácia počas nasledujúcich pár dní, po ktorej bude nasledovať ďalšie zhromaždenie v poslednom týždni pred polovicou, je moja predpoveď.

Všetky ukazovatele uvedené v tomto článku sú momentálne zdravé. Ak sa dá sentiment na trhu posilniť o polovicu, majú tieto ukazovatele spolu s cenou väčší priestor na rast.

Philip Swift, obchodník a tvorca LookIntoBitcoin.com

Po výbušných 48 hodinách sa volatilita bitcoinov teraz znižuje. Je pravdepodobné, že v nasledujúcich pár dňoch vstúpime do obdobia konsolidácie, keď obchodníci a investori urobia inventúru a predvídajú, čo môže prísť ďalej.

Pomer dlhých a krátkych transakcií OKEx označuje počet obchodníkov otvárajúcich dlhé a krátke pozície. Od kapitulácie Čierneho štvrtka boli obchodníci za posledných šesť týždňov zväčša čistí. Sentiment sa teraz začína posúvať a meniť na čistú pozitivitu, keď bitcoin klesol na polovicu len za 11 dní.

Keďže pokračujúci záujem o bitcoiny pochádza aj od investorov v súvislosti s hlavnými iniciatívami v oblasti tlače peňazí, domnievam sa, že výhľad pre BTC je naďalej veľmi silný.

Philip Swift nájdete na Twitteri pod užívateľským menom @PositiveCrypto.

Sledujte OKEx dňa:

Twitter: https://twitter.com/OKExInsights

Telegram: https://t.me/OKEx_Insights

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map