Výpadok kryptomien v panike, zvýšenie šancí na nápravu: Kryptotrh každý deň

Kryptotrhy zaznamenali od štvrtka 12. marca ničivé poklesy a cez noc pokračovali v poklese.

Cena bitcoinu (BTC) klesla vo štvrtok zhruba za hodinu z zhruba 7 300 dolárov na menej ako 6 000 dolárov a v skorých ranných hodinách 13. marca sa prepadla pod 4 000 dolárov.

Od piatku rána sa BTC mierne stabilizoval v rozmedzí 5 000 dolárov, za posledných 24 hodín stále dole takmer o 15 percent.

Ether (ETH) tiež včera zaznamenal náhly pokles, stratil kontrolu nad hranicou 200 dolárov a cez noc sa prepadol pod 100 dolárov. V čase tlače sa druhá najväčšia kryptomena trochu odrazila a je na relatívne miernom poklese o 6 percent, aby sa obchodovala okolo 130 dolárov. 

Trvalá výmena BTC / USD

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Souce: okex.com

Po poklese na 3 800 dolárov – čo je 50-percentný pokles hodnoty od začiatku týždňa – včera večer, sa cena bitcoinu konečne stabilizovala a vrátila sa späť k hranici 5 000 dolárov. Pozície krátkodobého odporu sú teraz na 5 570 a 6 680 dolároch.

Teoreticky je potrebné trend napraviť po významnom krátkodobom poklese. Aj keď je súčasný stav prepredaný, môže stále pretrvávať, ak trhová panika nestrávi cez víkend.

Objemový graf bitcoinu ukazuje pokles predaja prostriedkov. Trend sa však môže neočakávane zvrátiť – rovnako ako v prípade skládky včera večer. Teraz je dôležité počkať na dlhšie obdobie, aby sme mohli posúdiť, či sa trend stabilizuje alebo nie.

Predtým, ako dve čiary MACD (Moving Average Convergence Divergence) prekročia nulovú čiaru, vždy bude existovať riziko ďalšieho poklesu ceny.. 

Obchodníci ukazujú pesimizmus, spodná cena by mohla byť ešte nižšia

1D graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Souce: okex.com

BTC bolo včera ovplyvnené pokračujúcim oslabovaním fundamentov. Akonáhle minca klesla pod úroveň podpory 7 000 dolárov, nezastavila sa a pokračovala v uvoľňovaní objemu predaja. Cena behom niekoľkých hodín klesla späť na zhruba 4 000 dolárov a teraz sa krátko stabilizovala na 5 000 dolárov.

Analytici OKEx sa domnievajú, že hoci cena tento týždeň po slabom testovaní odolnosti 8 000 dolárov vykazovala slabý vývoj, stále je zriedkavé vidieť pokles o takmer 40% za deň.

Tento krátkodobý pokles vodopádov je často dôsledkom paniky v dôsledku prepuknutia nákazy. Pokiaľ ide o súčasnú situáciu, zatiaľ nie je zrejmé, že sa pokles zastaví. „Hodinové“ spodné fondy na hodinovej úrovni sú obmedzené, čo dokazuje, že väčšina investorov očakáva v budúcnosti ešte horšie a ich ochota nakupovať nie je silná.

Z krátkodobého hľadiska odporúčame venovať pozornosť tomu, či cena môže dosiahnuť nové minimum. Ak klesne pod 3 800 dolárov, môže pokračovať v testovaní spodnej oblasti začiatkom roku 2019. Stabilná stránka, ktorá sa objavuje na dennej úrovni, môže tvoriť dno a potom sa odraziť. Pretože sa nálada na trhu ešte nestabilizovala, stále existuje značné riziko.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobá rezistencia: 5 570 dolárov       
 • Strednodobý odpor: 6 680 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 4 590 dolárov
 • Strednodobá podpora: 3 800 dolárov

Trvalý swap ETH / USD

Údaje o trvalom výmene 1 ETH / USD. Zdroj: okex.com


ETH včera klesol pod 100 dolárov a blížil sa k historickému minimu 80 dolárov. Býci sa rýchlo doplnili a cenu stiahli späť nad 120 dolárov. V čase tlače má minca stúpajúci trend a obchoduje sa tesne nad 130 USD.

Existuje silný odpor okolo 145 dolárov. Aktívny predaj preukázal zjavný pokles. Ak cena neklesne pod 100 dolárov, pravdepodobnosť vstupu do konsolidačného trendu je vysoká.

Analytici spoločnosti OKEx pripomínajú investorom, že ak sa obchodné aktivity budú môcť na najbližších dňoch udržať na nízkej úrovni, je to signál zastavenia skládky – stabilizácia iba na pár hodín alebo dokonca deň nemôže zabezpečiť, aby medvedie obdobie skončilo.

Je dobrá šanca vstúpiť na malú krátku pozíciu, ak cena neprestane testovať 145 dolárov, zatiaľ čo nastaví bezpečnú stratu okolo 150 dolárov. Prelomenie 145 dolárov by mohlo znamenať vstup na dlhú pozíciu, ak sa na nej stabilizuje prvé spätné volanie.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobá rezistencia: 150 dolárov
 • Strednodobý odpor: 145 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 94 dolárov
 • Strednodobá podpora: 86 dolárov

Výber obchodníka: TRX / USD Perpetual Swap

4H TRX / USD údaje o trvalom výmene. Zdroj: okex.com

TRX vytvoril nové minimum okolo 0,006 dolára a teraz sa dočasne odráža späť na 0,01 dolára.

Prvá efektívna úroveň odporu je blízko 0,01080 dolárov, pretože je to pomerne slabá Prelomenie tejto pozície nemôže nič zaručiť, ale zvýšenie späť na 0,01200 dolárov je stabilizačným signálom.

Pri poklese objemu obchodov je ťažké klesnúť pod predchádzajúce dno. Je pravdepodobné, že si tu vytvorí viac finančných prostriedkov, pretože nová minimálna hodnota bude vhodnou cenou za mentalitu.

MACD naznačuje, že a zlatý kríž sa vytvorí v najbližších hodinách. Je to dobrý signál pre býkov, avšak investori by sa mali viac sústrediť na odpor smerom nahor – riziko pádu bude stále existovať, ak bude rozhodujúca cena nerozbitná.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobá rezistencia: 0,01080 dolárov
 • Strednodobý odpor: 0,01200 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 0,0081 USD
 • Strednodobá podpora: 0,068 USD

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map