Využitie bitcoinovej siete naznačuje na ocenenie 12 000 dolárov uprostred vylepšeného sentimentu na trhu – technický utorok

V skratke

  • Sentiment na kryptotrhoch je všeobecne optimistický, pretože ceny bitcoinov (BTC) dosiahli úroveň 9 300 dolárov.
  • Údaje ukazujú, že investori boli v oblasti cien BTC v horizonte šiestich mesiacov pozitívni, zatiaľ čo ďalšie ukazovatele naznačujú pri súčasnom dopyte po sieti hodnotu 12 000 USD / BTC.
  • Niektoré zaostávajúce skupiny altcoinov doháňali vyrovnanie, pretože zhromaždenie tokenov DeFi si dalo prestávku.

Prehľad trhu

Sentiment sa na širšom trhu kryptomien znateľne zlepšil, keď sa bitcoin otriasol z nedávneho trendu viazaného na rozsah a na začiatku utorňajšej ázijskej konferencie nakrátko získal späť úrovne nad 9 300 dolárov.

Aj keď môže cenová akcia BTC v utorok vyzerať v porovnaní s nedávnym zhromaždením DeFi rally, údaje ukazujú, že strednodobí investori zostávajú pozitívni na vedúcu kryptomenu.

Údaje od spoločnosti Sentix ukazujú, že strategické vychýlenie bitcoinu zostalo v tomto štvrťroku pomerne vysoké a nedávno sa zvýšilo na 0,3. V aktualizácii bulletinu Patrick Hussy, výkonný riaditeľ spoločnosti Sentix, uviedol, že počet naznačuje, že „po súčasnej konsolidácii možno očakávať„ pozitívne pokračovanie trendu v cene bitcoinu “. Pretože sa krátkodobý sentiment v posledných týždňoch ochladil podľa plánu, mohlo by sa čoskoro začať s týmto pokračovaním trendu. “

Strategické zaujatosť Sentix BTC zostalo na relatívne vysokých úrovniach. Zdroj: Sentix

Okrem toho základný dopyt po bitcoinovej sieti môže byť ďalším pozitívnym faktorom posilňujúcim pozitívnu tendenciu cien BTC v strednodobom horizonte..

Údaje z agentúry Bloomberg ukazujú, že 30-dňový priemer aktívnych adries bitcoinu priniesol únik a dosiahol najvyššiu úroveň od februára 2019. Vzhľadom na to, ako sa to naposledy stalo, keď bol bitcoin ohodnotený na 12 000 dolárov, možno súčasnú cenu 9 300 dolárov považovať za podhodnotenú s pokojom za ocenenie.

Aktívne adresy bitcoinu dosiahli 30-dňový priemer na najvyšší bod od februára 2018. Zdroj: Bloomberg

Zatiaľ čo ďalšie metriky na reťazci a celkový inštitucionálny záujem sú tiež faktormi, ktoré je potrebné sledovať, metrika aktívnych adries sa považuje za jeden z kľúčových ukazovateľov skutočného používania siete a má významný vplyv na jej ocenenie..

Všade sa dobiehali altcoiny s veľkou a strednou kapitalizáciou. Bitcoin SV (BSV) zaznamenal niekoľko pozoruhodných pohybov, keď získal 20%, zatiaľ čo spoločnosť Chainlink (LINK) vzrástla o viac ako 16%. Na druhej strane sa zdá, že býky DeFi tokenu vyzerajú unavene, pretože Kyber Network (KNC) sa obchodovala iba o 2% vyššie a zlúčenina Compound Governance Token (COMP) stratila -3%.

Júl by mohol byť pre kryptopriestor mesiacom nabitým udalosťami, a to s Cardano’s (ADA) Shelly upgrade zameranie, TRON (TRX) Vydanie 4.0 a Bitcoin Diamond’s (BCD) na polovicu očakávané do konca mesiaca.

Cenová analýza

BTC / USDT – odtiaľto by mohli prevziať býci

BTC / USDT vyprodukovali malý denný vzostupný charakter pohlcovania a pondelkové cenové akcie vrátili pár späť do júnového obchodného rozsahu.

Momentum ukázalo zlepšenie spolu so vzostupným vzorom sviečok, pričom MACD vyprodukoval vzostupný prechod napriek tomu, že zostal v zápornej zóne. Stochastický producent tiež vytvoril býčí crossover a pokúsil sa prelomiť nedávny klesajúci trend.

Zatiaľ čo sentiment zostáva väčšinou pozitívny a základy sa zdajú byť pre býkov priaznivé, dvojica môže znova otestovať 50-dennú podporu kĺzavého priemeru v blízkosti oblasti 9 350 dolárov. Ak sa tam potvrdí podpora, dvojica by mohla byť schopná prehodnotiť maximum z 23. júna blízko 9 780 dolárov.

Na druhej strane jednoročná línia podpory rezistencie zameranej na odpor zostáva dôležitou nižšou úrovňou, ktorú je potrebné sledovať, pričom leží v blízkosti oblasti 8 700 dolárov..

Býčí vzorec zaplavujúci denný graf BTC / USDT. Zdroj: OKEx, TradingView

ETH / USDT – zatiaľ žiadny únik

V našom poslednom vydaní Technického utorka sme zdôraznili dôležitosť 78,6% podpory Fibonacciho retracementu pre ETH / USDT. Pondelková cenová akcia tiež vytvorila ďalšiu vetvu vzoru stúpajúceho trojuholníka. Bolo by však predčasné tvrdiť, že v tomto okamihu možno očakávať prudký pokles, pretože odpor v hornej časti trojuholníka, blízko 250 dolárov, zostáva v platnosti.

Momentálne došlo k určitému pozitívnemu vývoju, keď sa MACD vrátila do pozitívnej oblasti s býčím prechodom. Indikátor MOM tiež spôsobil zvrátenie trendu, čo signalizuje, že sa zvyšuje tempo rastu.

Ak je vychýlenie naklonené smerom hore, dvojica môže v krátkodobom horizonte najskôr znovu otestovať psychologicky dôležitú úroveň 250 dolárov, zatiaľ čo 227 dolárov môže byť tou nižšou úrovňou na sledovanie.

Vzostupný trojuholník v dennom grafe ETH / USDT. Zdroj: OKEx, TradingView

LTC / USDT – Býci majú stále priestor na beh

V našej poslednej analýze sme tiež zdôraznili možnosť krátkodobého odrazu ceny na LTC / USDT, ktorá sa teraz potvrdila.

Stochastické indikátory, RSI a MOM – všetky vyprodukovali pozitívny signál a vzostupná dynamika získavala trakciu. Objem obchodov sa však nezhodoval s ukazovateľmi cenovej akcie a hybnosti.

Táto odchýlka by mohla znamenať, že bude potrebné odtiaľto ďalej konsolidovať cenu pred opätovným testovaním horného odporu kanála.

LTC / USDT sa odrazili po dosiahnutí dna kanála. Zdroj: OKEx, TradingView

BSV / USDT – Očakávanie dlhodobého týždenného odrazu

BSVUSDT priniesol silný týždenný odraz po dosiahnutí nižšej podpory dlhodobého kanála.

Zatiaľ čo sa 10-týždňový a 20-týždňový kĺzavý priemer blížili k sebe, 10-týždňový MA by mohol stúpnuť nad 20-týždňový MA s celkovým zlepšením sentimentu na trhoch. Ak sa v najbližších dňoch potvrdí týždenný zlatý kríž, mohlo by to signalizovať začiatok strednodobého až dlhodobého trendu.

Momentum tiež zaznamenalo výrazný odraz, keď RSI skočil späť na 50 úrovní, potom čo klesol pod 40.

BSV / USDT týždenný odraz. Zdroj: OKEx, TradingView

LINK / USDT – Po dosiahnutí nového ročného maxima je potrebná konsolidácia

LINK / USDT dosiahol v utorok čerstvé jednoročné maximum a z nedávneho kanála priniesol prielom. Znaky však ukazujú, že pred pokračovaním zhromaždenia bude možno potrebné spojiť sa.

RSI aj stochastické sa nachádzajú v prekúpenej zóne, čo naznačuje, že negatívum ceny je teraz výrazne väčšie ako pozitívum.

Dvojica sa dostala aj do horného pásma Bollinger Band, čo znamená, že odtiaľto sa môže cenové zhodnotenie začať spomaľovať.

Je dôležité zistiť, či dvojica z krátkodobého hľadiska dokáže zmeniť horný odpor kanála na oporu. Vzhľadom na to všetko by mohlo byť prvou úrovňou, ktorú bude treba sledovať, 5,2 USD, zatiaľ čo 20-dňový kĺzavý priemer okolo 4,6–4,7 USD by mohol byť ďalšou oblasťou, na ktorú sa treba zamerať..

Denné prerazenie kanálov na stránkach LINK / USDT. Zdroj: OKEx, TradingView

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by nemal byť braný ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by nemal byť interpretovaný ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map