Peňaženka Abra: Sprievodca recenzovaním aplikácií pre kryptomeny

recenzia peňaženky abra

Peňaženka Abra je mobilná aplikácia a peňaženka, ktorá umožňuje používateľom investovať do kryptomien, akcií a ETF z jednej pohodlnej platformy. Zistite dnes v našej recenzii všetko, čo potrebujete vedieť o Abre.

Čo je Abra?

Abra je mobilná aplikácia, ktorá umožňuje používateľom nakupovať kryptomeny, akcie, ETF a ďalšie aktíva na cestách pomocou ľubovoľného zariadenia so systémom Android alebo iOS. Kryptomena Abra, ktorá bola uvedená na trh v roku 2014, teraz podporuje viac ako 200 kryptomien a 50+ fiat mien. Mobilná aplikácia bola ocenená za ľahké užívateľské rozhranie, silnú podporu kryptomeny a zjednodušený prístup k investovaniu.

Čo je Abra

Dnes sa Abra označuje za „prvú globálnu investičnú aplikáciu na svete určenú pre budúcnosť financií“. Vďaka Abra môžu používatelia vo viac ako 150 krajinách investovať do kryptomien, potom ich nakupovať, predávať alebo držať v nich, ako dlho sa im páči.

ako funguje peňaženka abra

Abra funguje ako bežná krypto peňaženka: svoje bitcoiny (BTC) môžete v peňaženke uchovávať dlhodobo. V takom prípade sú vaše súkromné ​​kľúče uložené v zariadení v aplikácii Abra. Abra (spoločnosť) nikdy nedostane vaše súkromné ​​kľúče a vy máte úplnú kontrolu nad svojimi bitcoinmi, pokiaľ si svoje súkromné ​​kľúče ponecháte.

Sprievodca krypto peňaženkou abra

Rovnako ako iné krypto peňaženky, aj Abra vám pri nastavení poskytne frázu na zotavenie (seed). túto 13-slovnú frázu na obnovenie môžete použiť na obnovenie kryptomien kedykoľvek z ľubovoľného zariadenia. Ak stratíte prístup k mobilnému zariadeniu, na ktorom je nainštalovaná aplikácia Abra, môžete pomocou tejto frázy prístup obnoviť.

Funkcie Abra

Viac ako 200 kryptomien: Abra podporuje 200 kryptomien po celom svete. Dostupnosť kryptomeny sa však na celom svete líši (napríklad používatelia v USA majú prístup iba k viac ako 90 kryptomenám). Môžete si pozrieť celý zoznam kryptomien podporovaných spoločnosťou Abra tu.

výhody peňaženky abra

40+ mien Fiat: Bitcoinová peňaženka Abra podporuje USD, GBP, EUR, JPY, SGD, CAD, HKD, AUD a viac ako 40 ďalších fiat mien. Môžete si pozrieť celý zoznam podporovaných fiat mien tu.

„Bezplatné“ prevody mien: Prevod peňazí medzi menami pomocou Abra je oficiálne bezplatný (za žiadny obchod neplatíte žiadny pevný percentuálny poplatok ani paušálny poplatok). Abra však stále zarába peniaze spreadom (spreader je zverejnený v aplikácii pred uskutočnením výmeny).

Mobilná aplikácia: Abra je bezplatná mobilná aplikácia pre iOS alebo Android. Nie je k dispozícii žiadna verzia pre stolné počítače ani webová verzia.

Jednoduché použitie: Ako každá dobrá aplikácia, aj Abra má zjednodušené rozhranie, vďaka ktorému je obchodovanie s kryptami a investovanie hračkou. Aplikácia bola opakovane chválená za ľahké užívateľské rozhranie.

Možnosti vkladu a výberu stablecoinu: Abra nedávno začala podporovať nové možnosti vkladov a výberov stablecoinov, vrátane vkladov a výberov stablecoinov Tether, Paxos, TrueUSD a DAI..

Dostupné tradičné aktíva: Rovnako ako Robinhood a ďalšie aplikácie, aj Abra vám umožňuje nakupovať a predávať kryptomeny z rovnakej aplikácie, v ktorej obchodujete s akciami, dlhopismi, ETF a inými tradičnými aktívami..

Vytvorte si portfólio: Pomocou Abra môžete vytvoriť investičné portfólio.

Vkladové prostriedky prostredníctvom kreditnej karty alebo bankových prevodov: Spoločnosť Abra vám umožňuje vkladať peniaze prostredníctvom kariet MasterCard, Visa, American Express alebo bankových prevodov. Aj keď nevlastníte žiadne kryptomeny, môžete si u Abra kúpiť svoju prvú kryptomenu.

Krypto vklady a výbery: Abra podporuje aj vklady a výbery v kryptomene. Môžete presunúť prostriedky do peňaženky Abra alebo previesť svoje kryptomeny do inej peňaženky.

Mobilná peňaženka: Spoločnosť Abra neuchováva vaše kryptomeny na vlastných serveroch alebo na vlastnej burze; Namiesto toho sú všetky kryptomeny uložené vo vašej vlastnej peňaženke Abra na vašom vlastnom zariadení. Mobilná peňaženka Abra je z jednej časti investičná aplikácia, z jednej časti peňaženka.

K dispozícii vo viac ako 150 krajinách: Abra je k dispozícii vo viac ako 150 krajinách prostredníctvom obchodu Google Play alebo Apple App Store.

Nie je k dispozícii v 3 štátoch: Abra je k dispozícii vo viac ako 150 krajinách vrátane Spojených štátov. Aplikácia však nie je k dispozícii používateľom v New Yorku, Connecticute alebo na Havaji.

Beztrestné prevody peňazí: Abra umožňuje používateľom posielať peniaze kamkoľvek a kedykoľvek v prostredí bez trení a zadarmo. Peer-to-peer prevody peňazí od spoločnosti Abra vám umožňujú okamžite posielať a prijímať fiat alebo kryptomeny kdekoľvek na svete.

10-denný kurz kryptomeny: Spoločnosť Abra vytvorila e-mailový krypto kurz. Desaťdňový kurz spoločnosti Abra pokrýva všetko od kľúčových pojmov odvetvia cez vytvorenie kryptopeňaženky až po najlepšie bezpečnostné postupy. Ak ste v kryptomene nováčikom a chcete sa dozvedieť viac, potom vám môže Abra každé ráno doručiť lekciu do e-mailovej schránky zadarmo.

Ideálne pre používateľov v Spojených štátoch, Európe a na Filipínach: Spoločnosť Abra má ústredie v Silicon Valley a kanceláriu v Manile. Spoločnosť Abra pôvodne pôsobila v USA a na Filipínach, potom expandovala do viac ako 150 krajín. Dnes má Abra naďalej silnú podporu bankám v USA a na Filipínach (vrátane výberov bankomatov pre používateľov na Filipínach). Iba používatelia v Spojených štátoch, Európe a na Filipínach môžu napríklad vkladať peniaze do Abry pomocou bankových prevodov.

Držíte svoje súkromné ​​kľúče: Rovnako ako všetky dobré krypto peňaženky, aj Abra vám umožňuje uchovať si svoje súkromné ​​kľúče. Abra nemá prístup k vašim súkromným kľúčom a vaša kryptomena je úplne pod vašou kontrolou.

Fráza na zotavenie: Peňaženka Abra nastaví frázu obnovenia, keď sa do peňaženky zaregistrujete prvýkrát. Trinásťslovnú frázu na obnovenie môžete kedykoľvek použiť na obnovenie svojej peňaženky Abra na inom zariadení.

Kúpte si krypto za hotovosť: Používatelia na Filipínach môžu navštíviť určité pobočky 7-Eleven (akékoľvek 7-Eleven s ECPay) alebo jedno z autorizovaných bankomatov spoločnosti Abra, kde môžu nakupovať kryptomeny za peniaze.

Ako funguje Abra?

Abra je kombináciou investičnej aplikácie (napríklad Robinhood) a aplikácie kryptomeny (ako Mycelium). V aplikácii môžete spravovať svoje portfólio a nakupovať stovky rôznych kryptomien. Môžete si okrem iného kúpiť aj bežné akcie, dlhopisy a ETF.

Ako funguje Abra

Pre väčšinu používateľov Abra funguje rovnako ako štandardná aplikácia na investovanie alebo peňaženku. V zákulisí však existuje jeden zásadný rozdiel v tom, ako Abra funguje: všetky vaše prostriedky sú v skutočnosti štandardne držané ako bitcoin. Ak sa rozhodnete denominovať určité časti svojho účtu ako rôzne meny, potom sú tieto časti namiesto ceny bitcoinu fixované na túto cenu. Abra používa tento systém, pretože poskytuje ľuďom rýchlejší a lacnejší prístup k ich peniazom a zároveň im poskytuje väčšiu kontrolu. Umožňuje tiež spoločnosti Abra automatizovať ktorýkoľvek systém pomocou inteligentných zmlúv. Inteligentné zmluvy spoločnosti Abra automaticky spracúvajú zmeny cien bitcoinov v rámci aplikácie.

Je dôležité zvoliť si, či chcete denominovať svoj účet peňaženky Abra v BTC alebo USD. Tu je dôvod, prečo:

Osoba A drží na svojom účte Abra 1 BTC v hodnote 10 000 dolárov. Ak cena bitcoinu klesne o 50%, Osoba A stále vlastní 1 BTC, ale tento 1 BTC má teraz hodnotu 2 500 dolárov. Ak cena bitcoinu stúpne o 50%, Osoba A stále vlastní 1 BTC, ale tento 1 BTC má teraz hodnotu 15 000 dolárov.

Osoba B drží na svojom účte Abra 1 BTC v hodnote 10 000 dolárov, s výnimkou toho, že si zvolí denomináciu svojho účtu v USD. Ak cena bitcoinu klesne o 50%, Osoba B teraz vlastní 2 BTC, ale stále bude mať celkovú hodnotu 10 000 dolárov. Ak cena bitcoinu stúpne o 50%, potom osoba B teraz vlastní 0,66 BTC, ale stále bude mať hodnotu 10 000 dolárov.

Môžete si zvoliť spôsob denominácie účtu a potom ľahko prepínať medzi denomináciami, hoci vaše prostriedky Abra sú vždy vedené v BTC. Všetko sú to bitcoiny, ale môžete si zvoliť, ako ich denominovať v jednej zo stoviek podporovaných mien v aplikácii Abra..

sprievodca peňaženkou abra

Pokiaľ ide o skutočné používanie Abra, zaregistrujete sa do Abra, vložíte prostriedky bankovým prevodom alebo kreditnou kartou a potom svoje portfólio vybudujete nákupom rôznych aktív. Svoje peniaze môžete v Abre držať dlhodobo, v takom prípade zostanú prostriedky chránené vo vašom zariadení. Alebo môžete svoje peniaze previesť do inej peňaženky.

Tu je základný proces, ktorý použijete pri interakcii s Abrou:

Krok 1) Stiahnite si aplikáciu pre iOS alebo Android

Krok 2) Financujte svoju peňaženku peňažnými prostriedkami MasterCard, Visa, American Express alebo bankovým prevodom

Krok 3) Vytvorte si svoje portfólio a vyberte si zo stoviek podporovaných kryptomien spolu s akciami, ETF a inými tradičnými investičnými aktívami

Krok 4) Zamieňajte investície, držte ich alebo vyberte z externej peňaženky

Ponechajte Abru v mobilnom zariadení, aby ste si mohli prezerať a spravovať svoje portfólio. Zamieňajte kryptomeny na základe cenových pohybov a pozícií. Ak niekedy stratíte prístup k svojmu mobilnému zariadeniu so systémom iOS alebo Android, môžete pomocou 13-slovnej frázy na obnovenie obnoviť prístup k svojim holdingom Abra.

kúpiť bitcoin s abra

Ceny a poplatky spoločnosti Abra

Abra je zadarmo na stiahnutie pre iOS alebo Android.

Väčšina vkladov a výberov spoločnosti Abra je zadarmo, aj keď pri výbere kryptomien budete platiť sieťový poplatok. Za vklady uskutočnené pomocou amerických kreditných kariet American Express sa účtuje poplatok 4%. Abra používa Simplex na vklady Visa a MasterCard a podobné poplatky budete platiť aj prostredníctvom Simplexu.

abra poplatky

Výmena peňazí medzi menami (fiat meny alebo kryptomeny) je zadarmo. Abra však generuje príjem prostredníctvom spreadu. Táto šírenie sa zobrazuje v aplikácii pred dokončením prevodu meny.

funkcie peňaženky abra

Pridávanie prostriedkov cez banku v USA alebo v PH (pomocou ACH) je zadarmo, rovnako ako výber v banke v USA alebo v PH (Abra za výbery z banky nikdy neúčtuje žiadny poplatok).

výmena peňaženky abra

Ak využijete možnosti vkladu a výberu spoločnosti Abra’s Teller, potom môžete platiť poplatky až do výšky 2%.

Kompletné informácie o štruktúre poplatkov spoločnosti Abra sú k dispozícii tu.

Ako používať Abru

Ako používať Abru

Tu je podrobný návod na prvé nastavenie a používanie aplikácie Abra:

Krok 1) Stiahnite si Abra

Stiahnite si Abra zadarmo pre iOS alebo Android. Abra je k dispozícii vo viac ako 150 krajinách po celom svete (hoci nie je k dispozícii obyvateľom New Yorku, Connecticutu a Havaja).

Krok 2) Nastavte si svoju peňaženku a vkladové fondy

Svoju peňaženku Abra môžete financovať prostredníctvom bankový prevod (ak sa nachádzate v Spojených štátoch, Európe alebo na Filipínach) alebo v krajine kreditná karta odkiaľkoľvek (MasterCard, Visa alebo American Express).

Môžete tiež vyrobiť a vklad kryptomeny pomocou ktorejkoľvek z viac ako 200 podporovaných kryptomien.

Bezhotovostné prevody sú k dispozícii aj pre používateľov bánk v USA.

Používatelia na Filipínach môžu prevádzať hotovosť na kryptomenu navštívením jedného z autorizovaných obchodných miest spoločnosti Abra alebo obchodníka 7-Eleven ECPay.

Po pridaní finančných prostriedkov do spoločnosti Abra môžete začať investovať do ktoréhokoľvek z podporovaných investičných aktív spoločnosti Abra.

Limity vkladov a výberov bánk sú stanovené na 4 000 dolárov za deň, 8 000 dolárov za týždeň alebo 16 000 dolárov za mesiac.

Krok 3) Kontrola frázy obnovenia

Pri prvej inštalácii aplikácie zobrazí Abra vašu frázu na obnovenie. Táto 13-slovná fráza na zotavenie je pre váš telefón jedinečná a kópiu tejto frázy nemá nikto iný. Táto 13-slovná fráza, známa tiež ako seed peňaženky alebo záložná fráza, sa dá použiť na získanie vašich prostriedkov kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Existujú tri spôsoby, ako získať frázu obnovenia Abra:

Pri prvej inštalácii aplikácie

Keď Abra pošle pripomienku na overenie vašej frázy na zotavenie

Keď stlačíte tlačidlo „Zálohovať“ v hlavnej ponuke aplikácie

Pomocou ktorejkoľvek z týchto možností môžete zobraziť svoju 13-slovnú frázu obnovenia. Zapíšte si kópiu frázy na obnovenie a uložte ju na bezpečnom mieste. Ak niekto uvidí alebo nájde vašu frázu obnovy, môže okamžite získať prístup k celému vášmu holdingu kryptomeny.

Po skopírovaní frázy obnovenia nadol môžete frázu obnovenia overiť kliknutím na položku Potvrdiť frázu. Ak frázu napíšete správne, dostanete potvrdzovacie oznámenie. Vaša peňaženka je teraz oficiálne chránená.

Krok 4) Spravujte aktíva a nakupujte

Po financovaní vašej peňaženky môžete spravovať svoje portfólio a nakupovať aktíva.

Kliknutím na možnosť „Pridať“ v pravom hornom rohu aplikácie môžete do svojho portfólia pridať aktíva – vrátane kryptomien, akcií, ETF a ďalších. Klepnite na dielo, ktoré chcete pridať do svojho portfólia. Toto dielo sa zobrazí na domovskej obrazovke. Na domovskej obrazovke klepnite na tlačidlo výmeny a vyberte zdroj financovania.

Ak chcete obchodovať s majetkom, vyberte majetok, s ktorým chcete obchodovať. Ak sa táto položka na domovskej stránke nezobrazuje, klepnite na možnosť Zobraziť všetky diela.

Skontrolujte obchod a skontrolujte kurz. Potom potvrďte obchod.

Krok 5) Výber investícií

Zo svojej peňaženky Abra môžete vkladať a vyberať rôznymi spôsobmi, napríklad prostredníctvom bánk, pokladní alebo akejkoľvek kryptomeny..

Podrobný návod, ako nakupovať a predávať rôzne kryptomeny, vyberať prostredníctvom rôznych možností vkladov a vykonávať ďalšie funkcie, nájdete v oficiálnom návode Abra tu.

O spoločnosti Abra

o peňaženke abra

Spoločnosť Abra založil v roku 2014 Bill Barhydt, sériový podnikateľ s viac ako 20-ročnými skúsenosťami v platobnom priemysle. Spoločnosť Abra má ústredie v Silicon Valley a ďalšia kancelária v Manile na Filipínach.

Spoločnosť Abra upútala pozornosť veľkých investorov hneď po uvedení na trh. V roku 2015 spoločnosť Abra oznámila investície do série A od partnerov, ako sú First Round Capital, Ratan Tata a American Express Ventures. Neskôr v tom roku bola uvedená beta verzia aplikácie Abra pre iOS a Android.

Abra spočiatku fungovala ako bežná investičná aplikácia a umožňovala používateľom vkladať nekryté meny a nakupovať akcie, dlhopisy a ETF. Začiatkom roku 2017 sa však Abra rozhodol podporovať bitcoin. Do konca roka Abra podporil ETH a viac ako 50 fiat mien. V roku 2018 pridala Abra do aplikácie 20 nových kryptomien.

Dnes má Abra sídlo v Mountain View v Kalifornii. Kompletné informácie o tíme a kontaktné informácie sú k dispozícii online na Abra.com.

Záverečné slovo

Abra je globálna investičná aplikácia dostupná vo viac ako 150 krajinách. Aplikácia vám umožňuje vkladať peniaze prostredníctvom kreditných kariet, bankových prevodov alebo hotovosti a potom tieto peniaze použiť na nákup viac ako 200 kryptomien, 40+ fiat mien, akcií, ETF a ďalších aktív.

Abra funguje ako portfóliová aplikácia a bitcoinová peňaženka. Finančné prostriedky na vašom účte Abra môžu byť denominované v akejkoľvek mene, hoci všetky sú oficiálne vedené v bitcoinoch. Aplikácia Abra uchováva vaše súkromné ​​kľúče vo vašom zariadení a tieto súkromné ​​kľúče nikdy neopustia vaše zariadenie. Svoje bitcoiny môžete kedykoľvek získať pomocou 13-slovnej frázy o obnovení, ktorá sa vytvorí pri inštalácii aplikácie.

Vďaka Abra je investovanie do kryptomeny rýchle, ľahké a cenovo dostupné pre používateľov na celom svete – a funkcionalita aplikácie každým rokom rastie..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map