Peňaženka Electrum: Užívateľská príručka používateľa Master The Crypto

recenzia na elektrinu

Ako používať, ukladať a registrovať sa pomocou bitcoinovej peňaženky Electrum

Electrum je populárna bitcoinová peňaženka dostupná pre používateľov počítačov a Androidov. Je to tiež jedna z najstarších peňaženiek bitcoinov. Zistite dnes všetko, čo potrebujete vedieť o Electrum, v našom sprievodcovi a recenzii.

Čo je to Electrum?

Electrum je ľahko použiteľná bitcoinová peňaženka, ktorá bola prvýkrát uvedená na trh v novembri 2011, čo z nej robí jednu z prvých bitcoinových peňaženiek v komunite. V priebehu rokov si spoločnosť Electrum udržala reputáciu transparentnosti a dôveryhodnosti. Naďalej predstavuje jednu z najpopulárnejších stolových bitcoinových peňaženiek na svete pre všetky typy používateľov.

čo je to elektrum

Peňaženka je k dispozícii na stiahnutie zadarmo na Electrum.org. Môžete ho nainštalovať do počítača offline a nastaviť tak chladné úložisko. Prípadne môžete svoje prostriedky uložiť v bežnom online počítači a svoju peňaženku Electrum používať na každodenné míňanie. Electrum vychádza dobre so všetkými hlavnými hardvérovými peňaženkami, čo znamená, že ho možno ľahko integrovať do ľubovoľného spusteného nastavenia peňaženky. Je známy svojimi bezpečnostnými funkciami, odpustením obnovy, okamžite zapnutým, bez blokovania alebo prestojov, kontrolou overovacej kontroly a výhodami offline chladenia..

Na rozdiel od niektorých iných krypto peňaženiek spoločnosť Electrum nepodporuje viac kryptomien. Nepodporuje ani viacnásobné rozdelenie bitcoinov: podporuje iba bitcoin (BTC). Používatelia však v priebehu rokov upravili softvér spoločnosti Electrum tak, aby vytvorili verzie ako Electron Cash alebo Electrum LTC. Electron Cash je úplne samostatný projekt od spoločnosti Electrum od samostatnej sady vývojárov, aj keď používa väčšinu rovnakého kódovania. Elektronická hotovosť je jednou z najobľúbenejších stolových peňaženiek s bitcoinovými hotovosťami (BCH).

Aj keď väčšina ľudí pozná Electrum ako bitcoinovú peňaženku pre počítače, vydal tím aj aplikáciu pre Android. Aplikácia je k dispozícii prostredníctvom obchodu Google Play alebo ako .apk ako zadarmo na stiahnutie.

Jednou z najväčších sťažností na spoločnosť Electrum je, že bola nedávno ovplyvnená jedným z najvážnejších porušení bezpečnosti v histórii kryptomien. V novembri 2017 bol tímu Electrum oznámený problém so zabezpečením. Problém ovplyvňoval softvér spoločnosti Electrum od marca 2016 (verzia 2.6). Toto zneužitie umožnilo škodlivému webu získať kontrolu nad vašou peňaženkou Electrum a ukradnúť všetky vaše bitcoiny (ak vaša peňaženka nebola šifrovaná heslom). Aj keby vaša peňaženka mala heslo, hacker mohol stále presmerovať šifrované bitcoinové kľúče z peňaženky na svoju adresu. Správy o zneužití otriasli bitcoinovú komunitu. Problém bol ešte horší, že oprava bola vykonaná až v januári 2018. Nie je známe, koľko používateľov Electra prišlo o bitcoin kvôli prípadnému zneužitiu. Avšak všetci používatelia spoločnosti Electrum, ktorí od verzie 2.6 neaktualizovali svoj softvér (napríklad tí, ktorí majú finančné prostriedky uložené v chladiarenských úložiskách), sú stále zraniteľní.

Potom v apríli 2019 Electrum čelil ďalšiemu závažnému bezpečnostnému problému. Používatelia spoločnosti Electrum prišli o milióny dolárov počas útoku DoS na sieť. Viac ako 140 000 strojov zaútočilo na sieť phishingovým útokom, ktorý používateľov nasmeroval k falošnej verzii softvéru. Hackeri tiež implementovali svoje vlastné servery Electrum, ktoré hostili kompromitované verzie Electrum. Ktokoľvek, kto používal verzie Electrum staršie ako 3,3, bol útokom zasiahnutý.

Vďaka týmto závažným zneužitiam v minulosti sa spoločnosť Electrum naďalej posúva vpred ako jedna z najlepších a najbezpečnejších stolových bitcoinových peňaženiek, aké sú dnes k dispozícii..

Funkcie peňaženky Electrum

Funkcie peňaženky Electrum

Medzi kľúčové vlastnosti bitcoinovej peňaženky Electrum patria všetky tieto prvky:


Zabezpečiť: Spoločnosť Electrum šifruje vaše súkromné ​​kľúče a tieto súkromné ​​kľúče nikdy neopustia váš počítač. Pokiaľ zostanete pod kontrolou svojho počítača (a nikto nebude mať prístup k vášmu semenu), vaše peniaze sú úplne pod vašou kontrolou.

Žiadne uzamknutie: Spoločnosť Electrum nezamkne vaše súkromné ​​kľúče v rámci svojho softvéru. Svoje súkromné ​​kľúče môžete exportovať do ďalších bitcoinových peňaženiek.

13-slovná prístupová fráza: Ak stratíte prístup k počítaču alebo dôjde k zlyhaniu počítača, môžete svoje prostriedky získať späť pomocou prístupovej frázy. Stačí si stiahnuť Electrum a zadať svoju 13-slovnú úvodnú frázu, čím získate späť prístup k svojim financiám. Pri prvom vytváraní novej peňaženky Electrum dostanete 13-slovnú prístupovú frázu.

Žiadne prestoje: Servery spoločnosti Electrum sú decentralizované a redundantné, aby sa zabránilo výpadkom, čo znamená, že vaša peňaženka Electrum nikdy neklesne.

Kontrola dokladu prostredníctvom SPV: Spoločnosť Electrum overuje všetky transakcie vo vašej histórii pomocou [Simple Payment Verification (SPV).

Podpora viacerých signálov: Povolenie na míňanie mincí môžete rozdeliť medzi niekoľko peňaženiek. Vďaka peňaženke s viacerými signálmi musí viac ľudí pred odoslaním prostriedkov potvrdiť transakciu.

Skladovanie v chlade: Elektrum funguje dobre s nastaveniami chladiarenských skladov. Electrum môžete ľahko nainštalovať do počítača, ktorý nikdy nebol pripojený k internetu.

Peňaženky iba na pozeranie: Ak si svoje súkromné ​​kľúče ponecháte offline prostredníctvom nastavenia chladiaceho úložiska Electrum, môžete tieto kľúče stále sledovať pomocou peňaženky iba na sledovanie..

Doplnky a doplnky tretích strán: Spoločnosť Electrum podporuje okrem iného doplnky tretích strán, ako sú služby multi-sig a hardvérové ​​peňaženky (Ledger a Trezor).

Podporuje viac hardvérových peňaženiek: Electrum podporuje všetky populárne hardvérové ​​peňaženky vrátane Trezor, Ledger Nano a KeepKey.

K dispozícii pre viac desktopových systémov: Electrum je k dispozícii pre Linux, Windows a OS X. Môžete si ho tiež nainštalovať cez Python.

K dispozícii pre Android: Electrum je k dispozícii ako aplikácia pre Android pre Android verzie 5.0 a vyššej. Môžete si stiahnuť the.apk z Electrum.org alebo z obchodu Google Play ako ktorúkoľvek inú aplikáciu.

exodus bitcoinová peňaženka app

Open Source: Spoločnosť Electrum má na GitHube viac ako 9 000 záväzkov. Jedným z dôvodov, prečo je spoločnosti Electrum toľko dôveryhodných, je jej prosperujúca komunita otvorených zdrojov. Celkovo je to jeden z najaktívnejšie vyvinutých softvérových projektov v kryptopriestore.

Hlavné zneužitie bezpečnosti v starých verziách: V januári 2018 odhalili vývojári spoločnosti Electrum veľkú chybu zabezpečenia v softvéri. Táto zraniteľnosť bola vývojárom prvýkrát odhalená (súkromne) v novembri 2017, hoci v softvéri Electrum bola prítomná od marca 2016. Nie je známe, koľko bitcoinov bolo prostredníctvom tohto zneužitia ukradnutých, ak vôbec existuje, hoci zostáva jedným z najväčších potenciálov. katastrofy v histórii bitcoinov. Staré verzie Electra – napríklad verzie bežiace na chladiarenských zariadeniach, ktoré neboli pripojené k internetu alebo aktualizované už roky – sú týmto útokom stále zraniteľné.

Napísané v jazyku Python: Kód spoločnosti Electrum je krátky, napísaný v jazyku Python a je ľahko čitateľný pre každého. Všetko je k dispozícii ako open source prostredníctvom GitHub.

Ako funguje Electrum?

zabezpečenie elektronickej peňaženky

Electrum je k dispozícii na stiahnutie zadarmo pre Windows, Linux, OS X a Android.

Po inštalácii peňaženky Electrum uchováva vaše súkromné ​​kľúče uložené v počítači ako šifrované súbory. Kľúče sa neposielajú na žiadne vzdialené servery. Electrum môžete používať na počítači online. Alebo môžete nainštalovať Electrum na počítač v režime offline a získať tak riešenie chladného úložiska.

Electrum je ľahký bitcoinový klient, čo znamená, že na to, aby ste mohli používať peňaženku, nemusíte inštalovať celý 200 GB bitcoin blockchain..

Electrum je otvorená peňaženka. Preto bol jeho kód upravený do ďalších peňaženiek – napríklad Electron Cash za Bitcoin Cash (BCH).

Electrum vám umožňuje pomocou softvéru vytvárať viac druhov peňaženiek. Môžete si vytvoriť štandardnú peňaženku, napríklad peňaženku s 2FA, alebo peňaženku s viacerými podpismi. Môžete tiež importovať existujúcu peňaženku do spoločnosti Electrum. Pretože mince držané v Electrum nie sú uzamknuté, môžete si ich tiež preniesť medzi rôznymi softvérmi peňaženky.

Spoločnosť Electrum pracuje v konfigurácii klient / server, kde je peňaženka (klient) predvolene naprogramovaná na pripojenie k sieti rovnocenných počítačov na overenie platnosti transakcií..

funkcie elektronickej bitcoinovej peňaženky

Celkovo možno povedať, že Electrum funguje podobným spôsobom ako akákoľvek lokálna bitcoinová peňaženka. Môžete ľahko odosielať a prijímať transakcie prostredníctvom peňaženky, držať peňaženky v chladiarenských úložiskách, pripojiť Electrum k hardvérovým peňaženkám alebo používať Electrum ako svoju každodennú horúcu peňaženku na počítači pripojenom k ​​internetu.

Ceny elektriny

Electrum je úplne zadarmo na stiahnutie a použitie.

Rovnako ako v prípade všetkých bitcoinových peňaženiek, aj pri odosielaní alebo prijímaní bitcoinov budete musieť zaplatiť poplatky za bitcoinovú sieť. Spoločnosť Electrum vám umožňuje prispôsobiť si poplatky, ako sa vám páči, vrátane lacnejších poplatkov za transakcie s nižšou prioritou a vyšších poplatkov za transakcie s vyššou prioritou. Zatiaľ čo peňaženky ako Mycelium vám umožňujú zvoliť si nízky, stredný alebo vysoký poplatok, Electrum vám umožňuje zvoliť rôzne úrovne poplatkov spolu s jazdcom.

Ako používať Electrum

Electrum je jednoduché pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov bitcoinov. Tu je postup krok za krokom:

Krok 1) Stiahnite si Electrum

Navštívte stránku Electrum.org a kliknite na ikonu ‘Stiahnuť ▼’ v hornej časti obrazovky.

ako sťahovať

Zobrazí sa niekoľko možností sťahovania pre rôzne operačné systémy pre stolné počítače. Existujú aj odkazy na súbory APK pre Android a Záznam v obchode Google Play. Na účely tejto príručky predpokladáme, že inštalujete verziu Electrum pre Windows.

ako nastaviť elektronickú bitcoinovú peňaženku

Kliknite na položku „Windows Installer“ a stiahnite si súbory.

Krok 2) Spustite inštalačné súbory

Electrum sa inštaluje ako každá iná aplikácia standard.exe alebo Windows. Otvorte stiahnutý súbor a postupujte podľa pokynov na obrazovke.

inštalácia elektrónovej peňaženky

Krok 3) Vytvorte novú peňaženku

Po inštalácii aplikácie Electrum sa zobrazí výzva na automatické pripojenie k serveru alebo výber servera manuálne. Väčšina používateľov bude s možnosťou automatického pripojenia v poriadku.

ako používať adresy elektronickej bitcoinovej peňaženky

Potom sa zobrazí výzva na vytvorenie novej peňaženky alebo obnovenie existujúcej.

výučba elektronickej bitcoinovej peňaženky

Kliknutím na možnosť „Vytvoriť novú peňaženku“ vytvoríte novú peňaženku. Prípadne obnovte peňaženku zadaním počiatočnej frázy.

proces zálohovania elektronickej peňaženky

Môžete si vybrať z viacerých možností peňaženky vrátane štandardnej peňaženky, peňaženky s 2FA, peňaženky s viacerými podpismi alebo hardvérovej peňaženky..

možnosti zálohovania peňaženky electrum

Krok 4) Nastavte obnovenie a frázu očkovania

V ďalšom kroku zobrazí spoločnosť Electrum vašu počiatočnú frázu obnovy. V poli uvidíte 13 slov. Tieto slová si musíte zapísať a uložiť na bezpečnom mieste. Týchto 13 slov môžete použiť na obnovenie prístupu k svojim bitcoinom odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

oživenie peňaženky elektriny

Na ďalšej stránke sa zobrazí výzva na zadanie 13 slov. Slová nemôžete kopírovať a vkladať. Musíte si ich zapísať.

Ak váš počítač spadne alebo ak z nejakého dôvodu stratíte prístup k počítaču (napríklad požiar domu), nestratíte prístup k svojim bitcoinom. Pokiaľ máte svoje zariadenie pod kontrolou alebo si pamätáte 13-slovnú úvodnú frázu, máte úplnú kontrolu nad peniazmi uloženými v peňaženke Electrum..

Krok 5) Vytvorte heslo

Nakoniec vás spoločnosť Electrum požiada o nastavenie hesla a jeho potvrdenie.

Krok 6) Dokončite nastavenie

Na dokončenie procesu nastavenia sa Electrum opýta, na ktorý server sa chcete pripojiť. Ak je to vaša prvá peňaženka Electrum, mali by ste kliknúť na „automatické pripojenie“.

elektronická peňaženka pomoc

Nakoniec dokončite proces nastavenia peňaženky kliknutím na „Ďalej“.

Krok 7) Posielanie a prijímanie bitcoinov

Posielanie a prijímanie bitcoinov pomocou desktopovej peňaženky Electrum je rovnako ľahké ako v prípade akejkoľvek aplikácie pre mobilnú peňaženku.

výmena bitcoinov s elektrinou

Ak chcete prijímať bitcoiny, otvorte aplikáciu Electrum a kliknite na kartu „Prijať“. Vedľa štítku „Prijímajúca adresa“ uvidíte reťazec znakov. Toto je vaša verejná adresa peňaženky. Túto adresu môžete poslať komukoľvek a on vám môže poslať bitcoin. Kliknutím na tlačidlo „Kopírovať symbol“ skopírujte verejný kľúč do schránky a potom ho prilepte kamkoľvek potrebujete. Bitcoiny môžete posielať aj prostredníctvom QR kódu, čo môže byť ľahšia voľba, ak používate mobilnú aplikáciu.

platby elektronickým bitcoinom

Ak chcete poslať bitcoin, otvorte Electrum a kliknite na kartu „Odoslať“. Zobrazí sa políčko s textom „Platiť komu“. Sem zadajte adresu, na ktorú posielate bitcoiny, a potom pridajte popis (voliteľné) a množstvo BTC, ktoré chcete poslať. Prispôsobte si svoj poplatok od nízkeho po vysoký na základe vašej priority. Po potvrdení a dôkladnej kontrole všetkých podrobností kliknite na „Odoslať“ a odošlite svoje bitcoiny.

Ak chcete kedykoľvek skontrolovať svoje transakcie, stačí kliknúť na položku „História“.

história bitcoinovej peňaženky electrum

O spoločnosti Electrum

Vývojový tím spoločnosti Electrum je organizovaný pod názvom Electrum Technologies GmbH. K dnešnému dňu má Electrum na GitHube viac ako 9 000 záväzkov.

Vývojový tím môžete kontaktovať e-mailom na adrese [email protected] Stránka projektu GitHub sa nachádza tu: https://github.com/spesmilo/electrum. K dispozícii je tiež kanál #electrum na Freenode a oficiálny Twitter projektu @ElectrumWallet.

Electrum je vydávané na základe licencie MIT.

Kontaktujte podporu peňaženky Electrum

Systém zákazníckej podpory Electrum pre používateľov bitcoinovej peňaženky je trochu iný, ako je väčšina zvyknutá. Electrum twitter účet vybavuje oficiálne oznámenia, zatiaľ čo pôvodné fórum o bitcoinoch (bitcointalk.org) a Reddit kanál je miesto, kde môžete klásť otázky a dostávať odpovede. Ponúkajú tiež pomoc vo forme dokumentácie k peňaženke Electrum vysvetlenie všetky rôzne aspekty nastavenia peňaženky na bitcoinové úložiská.

Záverečné slovo

Electrum je jednou z najlepších a najpopulárnejších bitcoinových peňaženiek, aké sú dnes k dispozícii. Od roku 2011 je Electrum oporou v bitcoinovej komunite aj napriek novým populárnym možnostiam, ktoré v posledných rokoch vznikajú ako Trezor a Ledger. Dnes sú verzie Electrum dostupné pre viaceré operačné systémy pre osobné počítače (Windows, Linux a Mac OS). K dispozícii je tiež aplikácia pre Android. Pri porovnaní Electrum s Mycelium alebo Exodus môžete vidieť výhody a rôzne účinky každej metódy a procesu ukladania digitálneho majetku.

Okrem jedného vážneho bezpečnostného zneužitia bola ľahká bitcoinová peňaženka Electrum neustále jednou z najdôveryhodnejších peňaženiek bitcoinov pre chladné aj horúce úložiská..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map