Peňaženka Jaxx: Master The Crypto – používateľská príručka používateľa

Jaxx

Jaxx je peňaženka na kryptomeny, ktorá vám umožní bezpečne spravovať viac ako 85 kryptomien. V našej recenzii sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o Jaxxe a o tom, ako to funguje dnes.

Čo je Jaxx?

Jaxx je cross-platformová blockchain peňaženka nabitá užitočnými funkciami. Jaxx vám umožňuje vymieňať si mince, prezerať si svoje celkové portfólio, sledovať trhy a sledovať správy o kryptomenách všetko z jednej aplikácie.

Peňaženka Jaxx

Od decembra 2019 podporuje Jaxx viac ako 80 kryptomien, vďaka čomu môžete zobraziť svoj zostatok, históriu transakcií a zobraziť podrobné informácie o minciach pre ktorúkoľvek z podporovaných kryptomien..

A rovnako ako iné krypto peňaženky, aj Jaxx má zabudovanú podporu ShapeShift, čo znamená, že môžete okamžite zameniť kryptomeny v peňaženke bez ich prenosu na burzu. Okamžite nakupujte a predávajte digitálne aktíva, ako napríklad BTC, ETH alebo LTC, okrem iných kryptomien, pomocou ShapeShift.

Jaxx je k dispozícii pre stolné počítače (pre Windows, Mac OS X alebo Linux), pre prehliadače (cez rozšírenie pre Chrome) alebo pre mobilné aplikácie (pre Android alebo iOS).

Recenzia Jaxx

Technicky sa Jaxx skladá z dvoch samostatných platforiem, vrátane Jaxx Classic a Jaxx Liberty. Jaxx Liberty je aktualizovaná verzia peňaženky a je to peňaženka, ktorú dnes používa veľká väčšina používateľov Jaxx. Je to vlajková loď verzie Jaxx. Jaxx Classic je staršia verzia peňaženky Jaxx, ktorá nebola aktualizovaná od februára 2019 a nebude sa aktualizovať ani v budúcnosti, hoci ju niektorí používatelia naďalej používajú..

Pokračujte v čítaní a objavujte najlepšie funkcie Jaxx, ako používať Jaxx a ďalšie.

Funkcie Jaxx

Výhody Jaxxu

85+ podporovaných kryptomien: Jaxx podporuje viac ako 85 kryptomien vrátane všetkých hlavných kryptomien. BTC, ETH, DASH, ETC, BCH, REP, LTC, ZEC, RSK, DOGE, ICN, GNT, GNO, DGD, BCAP, CVC, STX, POE, MCI a QTUM sú len niektoré z kryptomien podporovaných Jaxxom.

Zákaznícka podpora 24/7: Spolu s Coinomi je Jaxx jednou z mála peňaženiek, ktorá ponúka zákaznícke služby nepretržite. Väčšina krypto peňaženiek ponúka iba základné zákaznícke služby a určite neponúkajú zákaznícke služby nonstop.


Miestne uložené súkromné ​​kľúče: Rovnako ako väčšina krypto peňaženiek na strane klienta, aj Jaxx ukladá vaše súkromné ​​kľúče do vášho vlastného zariadenia. Vaše lokálne uložené súkromné ​​kľúče sú vaše a iba vaše. Jaxx nemá žiadny prístup k vašim súkromným kľúčom a Jaxx k nim nemôže nijako pristupovať ani s nimi nemanipulovať.

Ochrana heslom: Aplikácia Jaxx vám umožňuje nastaviť heslo pri prvom nastavovaní peňaženky. Môžete tiež prispôsobiť server Jaxx tak, aby vyžadoval vaše heslo pri každom odoslaní transakcie, spustení ShapeShift alebo vykonaní ďalších dôležitých funkcií.

12-slovná úvodná fráza pre zálohovanie: Obnovte svoju peňaženku Jaxx kedykoľvek zadaním svojej 12-slovnej počiatočnej frázy na ľubovoľnom zariadení. Táto počiatočná fráza vám umožňuje prístup k finančným prostriedkom Jaxx z ľubovoľného zariadenia – povedzme, ak stratíte prístup k zariadeniu, na ktorom bol pôvodne nainštalovaný Jaxx. Udržujte túto 12-slovnú úvodnú vetu v bezpečí. Ak stratíte prístup k tejto počiatočnej fráze, vašu peňaženku Jaxx nie je možné obnoviť.

Nikdy hacknuté: Jaxx nebol nikdy hacknutý z dôvodu zraniteľnosti na konci Jaxxu. Jaxx však pripúšťa, že niektorí používatelia prišli o prostriedky v Jaxxe kvôli „bezpečnostným chybám na svojom konci“, ako sú napríklad nezabezpečené siete Wi-Fi alebo počítače napadnuté malvérom..

Odosielanie a prijímanie transakcií: Rovnako ako každá krypto peňaženka, aj služba Jaxx vám umožňuje odosielať a prijímať transakcie pomocou ktorejkoľvek z podporovaných kryptomien. Stačí zvoliť kryptomenu, ktorú chcete odoslať alebo prijať, a potom vykonať transakciu.

Výmena s ShapeShift: Jaxx má vstavanú podporu pre ShapeShift, čo znamená, že môžete okamžite previesť ktorýkoľvek z vašich kryptomien Jaxx bez opustenia aplikácie. Rovnako ako v prípade akejkoľvek integrácie ShapeShift, zaplatíte malý poplatok (0,25% až 0,50% za obchod) a musíte sa pred uskutočnením obchodu zaregistrovať v službe ShapeShift..

Sledujte Blockchain News: Jaxx má plne vybavený modul správ, ktorý vám umožní získať denné titulné správy a aktualizácie z radu dôveryhodných zdrojov. Ak chcete byť informovaní o najnovších krypto správach a súčasne sledovať svoje portfólio, potom vám to umožní Jaxx.

Sledovať údaje o trhu: Jaxx má tiež plne funkčný systém sledovania kryptotrhov, ktorý vám umožní sledovať 100 najlepších kryptomien podľa trhového stropu, porovnávať zmeny cien, vidieť zmeny na trhu a sledovať trendy. Na sledovanie zmien na trhu nemusíte opustiť svoju aplikáciu kryptomeny.

Blockchain Explorer: Jaxx má zabudovaný prieskumník blockchainu. Môžete skontrolovať zostatky a údaje o transakciách vo viacerých blockchainoch. Prezrite si napríklad všetky historické bitcoinové transakcie alebo transakcie s éterom.

K dispozícii pre viac zariadení: Jaxx je k dispozícii pre Android, iOS, Windows, Mac, Linux a Chrome (cez rozšírenie). Či už hľadáte krypto peňaženku pre mobil, počítač alebo prehliadač, Jaxx pre vás bude pravdepodobne pracovať.

Užívatelsky prívetivý: Ako každá dobrá krypto peňaženka, aj Jaxx je užívateľsky príjemný. Ktokoľvek je ľahko použiteľný, či už je v oblasti kryptomeny nováčikom alebo skúseným.

Žiadne poplatky: A ako väčšina kryptomenových peňaženiek, ani spoločnosť Jaxx neúčtuje žiadne poplatky. Jaxx vám umožňuje vkladať alebo vyberať kryptomeny do alebo z peňaženky bez ďalších poplatkov. Rovnako ako v prípade každej peňaženky, budete musieť zaplatiť príslušné sieťové poplatky.

Č. 2FA: Jedna vec, ktorá odlišuje Jaxx od ostatných krypto peňaženiek, je to, že neexistuje dvojfaktorová autentifikácia (2FA). Ostatné peňaženky vám umožňujú pridať sekundárne zariadenie (napríklad číslo mobilného telefónu alebo mobilnú aplikáciu) ako „druhý faktor“ na autorizáciu ďalších transakcií. Jaxx túto funkciu nemá.

Vytvorte kódy QR pre konkrétne sumy: Chcete niekomu poslať obrázok s textom „dajte mi 0,1 BTC“? S Jaxx môžete vytvárať QR kódy založené na množstve. Môžete si zvoliť čiastku, ktorú chcete dostať, a potom vytvoriť QR kód, ktorý túto čiastku doručí na vašu adresu peňaženky. Niekoľko ďalších peňaženiek ponúka túto funkciu.

Ako funguje Jaxx?

Ako funguje Jaxx

Jaxx funguje podobným spôsobom ako akákoľvek peňaženka s kryptomenami. Aplikáciu si nainštalujete na svoje stolové zariadenie, mobilné zariadenie alebo prehliadač. Potom peňaženka uloží vaše súkromné ​​kľúče do zariadenia. Jaxx neodosiela vaše súkromné ​​kľúče na vzdialený server ani nijako nekontroluje vaše súkromné ​​kľúče.

Jaxx je úplne zadarmo na použitie. Odosielanie ani prijímanie žiadnej z 85+ podporovaných kryptomien do alebo z Jaxxu nestojí nič, hoci za každú kryptomenu, s ktorou obchodujete, vždy zaplatíte sieťové poplatky..

Spoločnosť Jaxx nikdy nebola napadnutá alebo napadnutá v dôsledku chyby na strane spoločnosti Jaxx. Jeden používateľ Jaxx však bol napadnutý hackerom a koncom roku 2017 prišiel o 400 000 dolárov v ETH, keď si nainštaloval Jaxx na jailbreaknutý iPhone. Hack bol vysledovaný na základe skutočnosti, že používateľ používal kompromitovaný iPhone. Nemalo to nič spoločné s Jaxx alebo jeho kódom.

Ako už bolo spomenuté vyššie, Jaxx nemá k dispozícii dvojfaktorovú autentizáciu (2FA). Nemôžete prepojiť svoju peňaženku Jaxx s telefónnym číslom alebo mobilnou aplikáciou, aby fungovala ako druhá vrstva obrany. Ak niekto ukradne vaše zariadenie, zadá vaše heslo Jaxx a získa prístup do vašej peňaženky Jaxx, potom má táto osoba úplnú kontrolu nad vašimi prostriedkami.

Jaxx nemá 2FA, ale môžete zmeniť svoje bezpečnostné nastavenia, aby si Jaxx vyžadoval heslo zakaždým, keď vykonáte akciu – napríklad uskutočníte obchod prostredníctvom služby ShapeShift alebo pošlete transakciu. Pokiaľ je vaše heslo zabezpečené, nikto nebude mať prístup k vašim finančným prostriedkom Jaxx, aj keď má prístup k vášmu účtu.

Nakoniec má Jaxx počiatočnú frázu, ktorú uvidíte pri nastavovaní. Túto počiatočnú frázu je možné použiť na obnovenie peňaženky kedykoľvek. Môžete zadať 12-slovnú úvodnú frázu do ľubovoľného zariadenia a kedykoľvek tak získať späť svoje prostriedky. Ak napríklad stratíte prístup k svojmu mobilnému zariadeniu alebo ploche, na ktorej je nainštalovaný Jaxx, môžete si nainštalovať Jaxx na samostatnom zariadení a zadaním úvodnej frázy úplne obnoviť prístup k svojim finančným prostriedkom. Zároveň je nevyhnutné, aby ste túto úvodnú frázu ponechali v súkromí. Ktokoľvek môže použiť vašu počiatočnú frázu aj na vrátenie vašich finančných prostriedkov, takže je dôležité, aby nikto nepoznal úvodnú frázu okrem vás.

Jaxx má tiež jedinečné funkcie, ktoré u mnohých iných aplikácií peňaženky nevidíme. Existuje napríklad prieskumník blockchainu Jaxx, ktorý umožňuje zobraziť históriu blockchainu vo viacerých blockchainoch. Môžete skontrolovať napríklad historické blockchainové transakcie.

Ceny Jaxx

Ceny Jaxx

Jaxx je voľne použiteľný na všetkých platformách a operačných systémoch.

Pri prevode kryptomeny na alebo z vášho účtu platíte sieťové poplatky, avšak neplatíte žiadne ďalšie poplatky za vklad alebo výber prostriedkov do alebo z peňaženky Jaxx. Ako väčšina kryptomenových peňaženiek, aj Jaxx je zadarmo.

Ako používať Jaxx

Tu je príklad, ako nastaviť a používať Jaxx prvýkrát.

Krok 1) Stiahnite si Jaxx

Jaxx je k dispozícii pre Android, iOS, Mac OS X, Windows, Linux alebo Google Chrome (ako rozšírenie).

Ako používať Jaxx

Navštívte Jaxx.io/downloads na stiahnutie verzie, ktorú chcete použiť.

Kryptomena Jaxx

Pred stiahnutím aplikácie Jaxx vám web poskytne „kontrolný súčet“. Tento kontrolný súčet umožňuje overiť, či je sťahovaný súbor pravý. Ak sa tu zobrazený kontrolný súčet zhoduje s kontrolným súčtom poskytnutým pri inštalácii aplikácie Jaxx, používate originálnu verziu.

Krok 2) Nainštalujte Jaxx

Spustením súboru Jaxx.exe spustíte inštaláciu.

nainštalujte si bitcoinovú peňaženku Jaxx

Krok 3) Otvorte Jaxx

Aplikácia Jaxx bola nainštalovaná do vášho zariadenia. Pri prvom spustení aplikácie Jaxx sa zobrazí otázka, či chcete vytvoriť novú peňaženku alebo spárovať / obnoviť existujúcu peňaženku.

otvorená peňaženka kryptomeny jaxx

Kliknite na položku „Vytvoriť novú peňaženku“, prijmite zmluvné podmienky, potom otvorte platformu Jaxx a pozrite si podrobnosti o svojej bitcoinovej peňaženke alebo iných krypto peňaženkách..

peňaženka jaxx liberty

Môžete napríklad vidieť svoju osobnú adresu peňaženky, zostatok v amerických dolároch a QR kód na prijímanie transakcií. V predvolenom nastavení vyzerá rozhranie peňaženky Jaxx takto:

pomocou peňaženky Jaxx

Ako vidíte, peňaženka je iba jednou časťou z ponuky Jaxxu. Jaxx tiež ponúka novinky, sledovanie portfólia, sledovanie trhu a ďalšie.

obchodovanie s bitcoinmi na jaxx

Krok 4) Pridajte nové peňaženky

Celkovo môžete pomocou Jaxx uložiť viac ako 85 kryptomien.

ukladať kryptomenu na jaxx

Ak chcete pridať nové peňaženky pre ktorúkoľvek z týchto 85+ podporovaných kryptomien, vyhľadajte kartu „Peňaženky“ v ľavom hornom rohu stránky Jaxx. Klepnutím na šípky doľava alebo doprava môžete prechádzať zoznamom najpopulárnejších kryptomien. V predvolenom nastavení má Jaxx nastavené peňaženky pre BTC, BCH, ETH, LTC, DASH, ETC, ZEC, DOGE, RBTC, GNT, JXX a REP.

užívateľská príručka jaxx

Ak chcete pridať novú peňaženku, ktorá tu nie je uvedená, kliknite na „Peňaženky“ a potom na „Upraviť“ v pravom hornom rohu obrazovky. Zobrazí sa zoznam kryptomien, ktoré je možné zapnúť alebo vypnúť. Zapnite ľubovoľnú kryptomenu a uvidíte ju v peňaženke.

kryptopeňaženka jaxx

Kliknutím na ktorúkoľvek z vašich peňaženiek v ponuke „Peňaženky“ zobrazíte informácie o konkrétnych minciach vrátane QR kódu, celkového zostatku a adresy verejnej peňaženky. Teraz môžete do tejto peňaženky posielať finančné prostriedky, aby boli súkromné ​​kľúče uložené vo vašom prístroji.

Krok 5) Posielanie mincí niekomu inému

Ak chcete poslať mince niekomu inému pomocou služby Jaxx, jednoducho otvorte peňaženku, na karte „Peňaženky“ vyberte kryptomenu, ktorú chcete poslať, a potom kliknite na tlačidlo „Odoslať“.

posielanie mincí na jaxx

Do zobrazeného poľa zadajte adresu prijímajúcej peňaženky. Potom zadajte sumu, ktorú chcete poslať. Môžete tiež kliknúť na ikonu QR kódu a potom odfotiť čiarový kód prijímača.

poslať bitcoin na peňaženku jaxx

Spoločnosť Jaxx zobrazuje aktuálny poplatok za transakciu s bitcoinmi v dolnej časti stránky.

Po potvrdení všetkých podrobností a dôkladnej kontrole adresy peňaženky kliknite na „Odoslať“.

Krok 6) Prijímanie finančných prostriedkov

Ak chcete prijímať prostriedky cez Jaxx normálne, stačí použiť váš QR kód alebo adresu verejnej peňaženky.

Ak dostávate bitcoiny, použite svoj QR kód alebo verejnú adresu. Otvorte Jaxx, kliknite na svoju prijímajúcu peňaženku v časti „Peňaženky“ a potom kliknite na „Prijať“. Jaxx zobrazí váš QR kód a verejnú adresu.

pomocník peňaženky jaxx

Prípadne môžete kliknúť na „Prijať kryptomenu“ v hlavnom okne Jaxx. Vyberte kryptomenu, ktorú chcete dostávať, a potom na získanie finančných prostriedkov použite túto adresu verejnej peňaženky alebo QR kód.

užívateľská príručka k peňaženke kryptomena jaxx

Krok 7) Vymieňajte si mince cez ShapeShift

Ak máte v peňaženke Jaxx mince a chcete ich previesť do rôznych kryptomien, môžete tak urobiť bez prevodu prostriedkov na burzu. Jaxx má zabudovanú podporu pre ShapeShfit.

peňaženka myjaxx s shapeshiftom

Otvorte Jaxx a potom vyhľadajte tlačidlo „Vymeniť teraz“ na ľavej strane.

výmena peňaženky jaxx

Zadajte kryptomenu, ktorú chcete poslať do ShapeShift, a potom vyberte kryptomenu, ktorú chcete dostávať. Zadajte sumu, ktorú posielate, a potom kliknite na „Pokračovať“.

jaxx a shapeshift

Krok 8) Ďalšie funkcie Jaxx

Jaxx má pre obchodníkov s kryptami k dispozícii celú sadu nástrojov. Kliknite na „Portfólio“ v dolnej časti a sledujte napríklad výkonnosť akýchkoľvek mincí držaných v kryptomene.

funkcie peňaženky jaxx

Môžete tiež kliknúť na položku „Trhy“ a získať prehľadné informácie o pohyboch na kryptotrhoch za posledných 24 hodín alebo 7 dní.

trh jaxx

Jaxx je tiež jednou z mála krypto peňaženiek so zabudovanou funkciou ‘News’. Kliknutím na položku „Správy“ si zobrazíte najnovšie príbehy z celého krypto priestoru.

výhody kryptomeny jaxx

Nakoniec má Jaxx prieskumníka blokov, ktorý vám umožňuje kontrolovať transakcie a prezerať historické údaje o desiatkach rôznych blockchainov a kryptomien. Existujú zabudované prieskumníky blokov pre BTC, BCH, ETC, DASH, LTC, ZEC, DOGE a ďalšie hlavné kryptomeny. Ak chcete zobraziť túto transakciu v blockchaine, zadajte adresu, TXID alebo hash bloku.

kontrola slobody jaxx

O spoločnosti Jaxx

Jaxx je vyvinutý spoločnosťou Decentral Inc., spoločnosťou zaoberajúcou sa vývojom softvéru a „inovačným centrom“ so sídlom v Kanade. Spoločnosť vyrába Jaxx Classic aj Jaxx Liberty.

Spoločnosť Decentral Inc. založil Anthony Di Iorio, ktorý tiež založil a spoluzaložil spoločnosť Ethereum v roku 2013. Di Iorio založil spoločnosť Decentral Inc. v roku 2014.

V súčasnosti Jaxx používajú milióny ľudí na celom svete. Spoločnosť má ústredie v centre Toronta.

Záverečné slovo

Jaxx je jednou z najpopulárnejších peňaženiek na kryptomeny na svete. Peňaženka má takmer dokonalú históriu zabezpečenia od jej uvedenia v roku 2014. Dnes môžete pomocou Jaxx ukladať viac ako 85 kryptomien. Jaxx je k dispozícii pre mobilné zariadenia alebo pracovnú plochu. Všetky súkromné ​​kľúče sú uložené na strane klienta pre maximálnu bezpečnosť.

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o Jaxxe alebo vyskúšať Jaxx ešte dnes, navštívte stránku online na Jaxx.io.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map