Peňaženka Lumi: Master The Crypto – používateľská príručka používateľa

Lumi je krypto peňaženka a burza, ktorá tvrdí, že je „najhladšou krypto peňaženkou“. Prečítajte si našu recenziu Lumi a zistite, ako ju dnes používať.

Vlastnosti

 • Aplikácia kryptopeňaženky dostupná pre iOS, Android alebo ako webová peňaženka
 • Ľahký PIN kód alebo prístup k peňaženke s 12 slovami s mnemotechnickými výrazmi
 • Vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov

Spôsoby vkladu

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoinová hotovosť
 • EOS
 • Žetóny ERC20
 • Tokeny ERC721

Pros

 • Zaobchádza so stovkami rôznych žetónov
 • Jednoduché použitie na akomkoľvek mobilnom zariadení
 • Hierarchická deterministická (HD) podpora

Zápory

 • Vysoké výmenné poplatky pri nákupe kryptomeny (1%)
 • Žiadna podpora viacerých podpisov
 • Nie je otvorený zdroj
 • Obavy z odosielania súkromných kľúčov na vzdialené servery

Úvod

Peňaženka Lumi je ľahko použiteľná krypto peňaženka vhodná pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov. Peňaženka, podobne ako väčšina krypto peňaženiek, dáva používateľom kontrolu nad ich súkromnými kľúčmi, čo znamená, že máte úplné vlastníctvo svojich súkromných kľúčov a kryptomien..

Okrem toho má peňaženka Lumi všetky funkcie, ktoré by ste od dobre navrhnutej krypto peňaženky očakávali, vrátane funkcií zálohovania (prostredníctvom 12-slovnej mnemotechnickej frázy), podpory HD, ľahkej správy kryptomien a ďalších. Oceňujeme tiež, že Lumi teraz podporuje nielen BTC: peňaženka podporuje aj tokeny ETH, BCH, EOS, ERC20 a ERC721. To znamená, že do svojej peňaženky Lumi môžete potenciálne uložiť viac ako 1 200 rôznych mincí, vrátane Tether (USDT).

Peňaženka Lumi funguje najlepšie na mobilných zariadeniach. Je to bezplatné stiahnutie z obchodu s aplikáciami pre iOS alebo Android. Môžete sa však tiež zaregistrovať na stolných zariadeniach alebo na ľubovoľnom zariadení pripojenom na internet na stránke LumiWallet.com. V takom prípade získate vlastnú webovú peňaženku..

Ďalšou šikovnou funkciou Lumi je, že kryptomeny si môžete kúpiť pomocou kreditných kariet – podobne ako v prípade Coinbase. Zaplatíte poplatok, ale je to prekvapivo jednoduché. Stačí si zvoliť svoju sumu, prejsť jednoduchým procesom KYC, zadať informácie o svojej kreditnej karte a potom získať svoje kryptomeny. To je všetko.

Ak prostredníctvom Lumi nikdy nekúpite kryptomenu, nemusíte do svojej peňaženky Lumi dávať žiadne osobné informácie. Aplikáciu alebo webovú peňaženku môžete používať úplne anonymne. Táto funkcia je zámerná a funguje podobným spôsobom ako väčšina ostatných krypto peňaženiek.

Nakoniec má peňaženka Lumi integrovaný prehľadávač DApp. Namiesto toho, aby ste mali v telefóne tisíce jednotlivých DApps a viac kariet vo svojom prehliadači, máte prístup ku všetkému z prehľadávača DApp v rámci Lumi, vďaka čomu máte okamžitý prístup k stovkám decentralizovaných aplikácií.

Peňaženka Lumi sa na prvý pohľad javí ako dobrá krypto peňaženka. S peňaženkou však existujú určité obavy. Najväčšie znepokojenie je, že peňaženka bola prichytená pri odosielaní súkromných kľúčov používateľov na vzdialený server (cez webovú aplikáciu). Po odhalení tohto problému niektorí ľudia tvrdili, že Lumi bol podvod určený na krádež súkromných kľúčov používateľov po tom, čo si aplikáciu stiahlo dostatok používateľov. Zhoršenie bolo len v tom, že Lumi tvrdenie nepoprela.

Na rozdiel od najpopulárnejších kryptomien, ktoré sú dnes k dispozícii, Lumi nie je otvorený zdroj. Vývojári nezverejnili kód peňaženky online, čo je obzvlášť znepokojujúce vzhľadom na problém súkromného kľúča, ktorý sme zverejnili vyššie. Vývojári spoločnosti Lumi pôvodne tvrdili, že kód vydajú v lete 2019, ale tento kód nebol vydaný od októbra 2019.

Kľúčové vlastnosti

Medzi kľúčové vlastnosti Lumi patrí:

Nákup a predaj kryptomien: Lumi vám umožňuje nakupovať a predávať kryptomeny priamo z aplikácie pomocou bežných platobných metód, ako sú kreditné karty (VISA a MasterCard). Môžete nakupovať a predávať BTC, ETH, EOS a všetky tokeny ERC20 (cez Changelly).

Integrovaný prehľadávač DApp: Peňaženka Lumi má integrovaný prehľadávač DApp v aplikácii, ktorý funguje so všetkými decentralizovanými aplikáciami.

Citáty a grafy: Aplikácia obsahuje ponuky a cenové grafy pre všetky mince a žetóny.

Anonymné: Pri používaní Peňaženky Lumi nie je potrebné poskytovať žiadne osobné informácie. Je to úplne anonymné. Ak však chcete kryptomenu nakupovať priamo z aplikácie, budete musieť dokončiť overenie KYC.

Kompletné ovládanie súkromným kľúčom: Peňaženka Lumi vám dáva úplnú kontrolu nad vašimi súkromnými kľúčmi a tieto kľúče sa nikdy nikam neposielajú ani neukladajú mimo vášho zariadenia. Inými slovami, svoje súkromné ​​kľúče máte úplne pod kontrolou.

Zadarmo: Peňaženka Lumi je rovnako ako väčšina krypto peňaženiek úplne zadarmo.

Nie je otvorený zdroj: Peňaženka Lumi nie je otvorený zdroj, čo znamená, že kód peňaženky nebol zverejnený na kontrolu. To je vzhľadom na problém so zverejnením súkromného kľúča spoločnosti Lumi znepokojujúce.

Okamžite v rámci aplikácie vymieňajte akékoľvek kryptomeny: Ak máte v peňaženke kryptomeny a chcete si ich vymeniť, môžete tak urobiť v rámci Peňaženky Lumi cez Changelly. Vymieňajte ľubovoľné kryptomeny iba pomocou niekoľkých kliknutí.

K dispozícii pre Android, iOS alebo Web: Lumi má formu aplikácie pre iOS alebo Android, čo je najpopulárnejší spôsob používania Lumi. Existuje však aj webová aplikácia, ktorú môžete použiť z ľubovoľného prehliadača alebo zariadenia pripojeného k internetu.

Aplikácia Lumi Collect: Spoločnosť Lumi nedávno uviedla na trh druhú aplikáciu s názvom Lumi Collect, ktorá je k dispozícii iba pre zariadenia so systémom iOS. Ukladá sa v ňom zberateľské tokeny ERC721 – podobne ako Metamask, ale pre mobilné zariadenia. Lumi Collect môže tiež podpísať akúkoľvek transakciu DApp z prehliadača v aplikácii.

Meny a páry Lumi

Peňaženka Lumi pôvodne podporovala iba BTC. Posledné aktualizácie však pridali podporu pre tokeny ETH, EOS, BCH, ERC20 a ERC721. Všetky podporované tokeny môžete uložiť v aplikácii Peňaženka Lumi. Tieto žetóny si tiež môžete navzájom vymieňať prostredníctvom služby Changelly.

Lumi podporované metódy vkladu a výberu

Kryptomenu si môžete kúpiť v aplikácii Peňaženka Lumi pomocou kariet Visa alebo MasterCard. Alebo ako každá peňaženka môžete v aplikácii odosielať alebo prijímať ktorúkoľvek z podporovaných kryptomien. Ak už napríklad máte bitcoin alebo akýkoľvek token ERC20, môžete tieto tokeny poslať do aplikácie peňaženky a kedykoľvek k nim získať prístup. Lumi celkovo podporuje viac ako 1 200 metód vkladov a výberov.

Proces registrácie a prihlásenia Lumi

Registrácia do peňaženky Lumi je taká jednoduchá ako stiahnutie aplikácie pre iOS alebo Android. Ak chcete používať peňaženku, nemusíte zadávať žiadne osobné informácie. Ak však chcete kryptomenu kúpiť z peňaženky, musíte dokončiť proces KYC. Ďalšie pokyny na registráciu sú k dispozícii v dolnej časti tejto stránky.

Obchodovanie Lumi

Lumi vám umožňuje obchodovať cez 1 200 mien v aplikácii pomocou Changelly. Môžete tiež nakupovať a predávať kryptomeny pomocou VISA alebo MasterCard.

Poplatky Lumi

Pri odosielaní peňazí do a z peňaženky Lumi môžete prispôsobiť poplatok za ťažbu na základe požadovanej rýchlosti vašej transakcie. Môžete napríklad zaplatiť vyšší poplatok, aby sa vaša transakcia mohla napríklad okamžite spracovať. Peňaženka Lumi účtuje štandardné poplatky za ťažbu bitcoinov:

 • Poplatok za výmenu peňaženky Lumi: 1%
 • Štandardný poplatok za ťažbu: 40 až 250 satoshi na bajt (2 až 24 hodín)
 • Poplatok za rýchlu ťažbu: Viac ako 250 satoshi (1 hodina)
 • Lacný poplatok za ťažbu: 20 satoshi na bajt (až 1 týždeň)
 • Vlastný poplatok za ťažbu: Zadajte svoju vlastnú výšku poplatku (líši sa)

Jediný pozoruhodný poplatok účtovaný spoločnosťou Lumi (okrem štandardných poplatkov za ťažbu v bitcoinovej sieti) je 1% poplatok za výmenu.

Lumi Problémy so zabezpečením a prestoje

Peňaženka Lumi od uvedenia na trh neprešla žiadnymi závažnými hackermi ani narušeniami bezpečnosti – prinajmenšom žiadnymi narušeniami, ktoré boli verejne odhalené alebo zverejnené. Existujú však určité obavy z toho, ako Lumi narába so súkromnými kľúčmi (o ktorých si ešte povieme nižšie).

Ľahké použitie

Používanie Lumi je mimoriadne jednoduché a mnohí sa zhodujú, že je to jedna z najjednoduchších aplikácií krypto peňaženky, ktorá sa dá použiť na mobilných alebo stolných zariadeniach. Ak ste použili iné aplikácie kryptomeny, bude sa vám prostredie peňaženky Lumi javiť veľmi dobre známe. Aj keď ste v oblasti kryptomien úplne nový, ale máte základné počítačové znalosti, nemali by ste mať problém prísť na to, ako Lumi funguje.

Dôvera a ochrana osobných údajov spoločnosti Lumi

V roku 2018 mali používatelia Peňaženky Lumi trochu strach, keď vyšlo najavo, že aplikácia na svoje servery zasielala mnemotechnické vety (vaša 12-slovná fráza obnovenia). Výskumný pracovník v oblasti bezpečnosti vysvetlil problém tu. Táto otázka bola taká vážna, že bezpečnostný výskumník dospel k záveru, že „toto je buď stratosféricky nezodpovedné, alebo je Lumi podvodná peňaženka, ktorej cieľom je v budúcnosti niekedy ukradnúť finančné prostriedky každému.“ “ Lumi nakoniec nepoprel tvrdenia ale trval na tom, že peňaženka je bezpečná. Je tiež dôležité poznamenať, že sa zdá, že tento problém ovplyvňuje iba verziu Lumi pre webovú peňaženku – nie aplikácie pre Android alebo iOS.

Zákaznícky servis Lumi

Lumi zverejňuje svoju e-mailovú adresu, čo uľahčuje kontaktovanie spoločnosti (na adrese [email protected]). Okrem tohto e-mailu sa však zdá, že Lumi nemá významné možnosti zákazníckeho servisu. Pamätajte: Lumi je bezplatná aplikácia peňaženky, a nie burza, takže to nemusí byť nevyhnutne neobvyklé.

Používateľská príručka k Lumi: Ako nastaviť a používať Lumi

1. Zaregistrujte sa

Do Lumi sa môžete zaregistrovať na LumiWallet.com.

create-lumi-wallet

Alebo navštívte obchod Android, kde je Peňaženka Lumi k dispozícii na stiahnutie zadarmo. Stačí kliknúť na „Inštalovať“.

download-lumi-penazenka

K dispozícii je tiež aplikácia Lumi Wallet pre iOS, ktorá je tiež k dispozícii na stiahnutie zadarmo.

lumi-wallet-app

2. Vytvorte alebo importujte Peňaženku

how-to-use-lumi-wallet

Noví používatelia Peňaženky Lumi budú chcieť zvoliť možnosť Vytvoriť peňaženku.

otvorena-lumi-penazenka

Ak ste však predtým vytvorili kryptopeňaženku a chcete obnoviť peňaženku v Lumi pomocou svojej 12-slovnej frázy obnovenia, môžete tak urobiť v rámci možnosti Importovať peňaženku. Peňaženku môžete importovať tromi rôznymi spôsobmi: zadaním svojej mnemotechnickej frázy, nahraním súboru peňaženky a zadaním hesla alebo zadaním svojho súkromného kľúča.

lumi-peňaženka-nastavenie

3. Overenie dvoma faktormi

Spoločnosť Lumi ponúka možnosti dvojfaktorovej autentifikácie (2FA) v aplikáciách svojej webovej peňaženky aj mobilnej peňaženky. Nastaviť môžete napríklad odtlačok prsta 2FA alebo 2FA založený na e-mailoch alebo SMS.

4. Spôsob platby

V tomto okamihu ste nastavili svoju aplikáciu Peňaženka Lumi a ste pripravení vložiť do nej kryptomeny. Ak už máte kryptomenu, môžete ju poslať do peňaženky a uložiť svoje peniaze.

lumi-wallet-buy-crypto

Ak však ešte nemáte kryptomenu, môžete si ju kúpiť priamo z aplikácie Peňaženka Lumi. V takom prípade zaplatíte poplatok 1%. Môžete platiť pomocou VISA alebo MasterCard.

5. Obchodovanie s kryptomenou

S kryptomenou môžete obchodovať v aplikácii Peňaženka Lumi. Lumi má integrovanú Changelly, čo znamená, že môžete ľahko obchodovať s viac ako 1200 žetónmi bez toho, aby ste aplikáciu opustili.

lumi-obchodovanie-kryptomena

6. Odstúpenie

Ak chcete vybrať žetóny z aplikácie Peňaženka Lumi, môžete tieto žetóny predať pomocou dostupných spôsobov platby v aplikácii. Alebo môžete žetóny previesť do samostatnej krypto peňaženky.

S peňaženkou Lumi máte úplnú kontrolu nad svojimi súkromnými kľúčmi, čo znamená, že nemusíte sťahovať svoju kryptomenu na iné miesto, aby ste si ju „spravili“.

Záverečné slovo

Lumi sa javí ako dobrá, užívateľsky príjemná aplikácia pre krypto peňaženku. Existujú však niektoré pozoruhodné problémy, napríklad nedostatok podpory viacerých podpisov a neustále odmietanie zverejniť zdrojový kód spoločnosti Lumi.

Nedostatok zdrojového kódu sa týka najmä toho, keď bol Lumi pristihnutý pri odosielaní súkromných kľúčov na vzdialené servery. Keď bola Lumi konfrontovaná na Twitteri, ani nepoprela, že to robili.

Lumi celkovo umožňuje užívateľsky príjemným spôsobom uložiť viac ako 1 200 kryptomien. Jednotlivci zameraní na bezpečnosť si však budú chcieť zvoliť zavedenejšiu aplikáciu krypto peňaženky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map