Peňaženka Mycelium: Master The Crypto Používateľská príručka používateľa

kontrola mycélia

Ako používať, ukladať a zaregistrovať sa pomocou bitúmenovej peňaženky Mycelium

Mycelium je aplikácia pre krypto peňaženku, ktorá poskytuje mobilné úložisko bitcoinov dostupné pre iOS a Android. Objavte dnes všetko o najlepšie hodnotenej krypto aplikácii v našej recenzii peňaženky Mycelium.

Čo je mycélium?

Mycelium je aplikácia pre bitcoinové peňaženky pre iOS a Android, ktorá vám umožní bezpečne posielať, prijímať a ukladať bitcoiny. Niektorí ľudia používajú Mycelium na denné prevody bitcoinov, iní používajú Mycelium na bezpečné dlhodobé skladovanie v chlade.

Sťahovanie a používanie Mycelium je také ľahké ako návšteva obchodu s aplikáciami pre iOS alebo Android. Nainštalujte si aplikáciu, otvorte ju a vyberte možnosť „Nová peňaženka“. Potom môžete svoju peňaženku okamžite začať používať. Môžete vytvoriť 12-slovnú prístupovú frázu (semeno). Ak niekedy stratíte prístup k svojmu telefónu alebo aplikácii, môžete si nainštalovať Mycelium na iný telefón a pomocou svojej 12-slovnej prístupovej frázy získať späť svoje prostriedky.

Mycelium má všetky funkcie, ktoré od aplikácie pre krypto peňaženku očakávate. Prostredníctvom Mycélia môžete ľahko posielať a prijímať peniaze tak ľahko, ako je to možné pri nastavovaní bitcoinovej peňaženky. Získate QR kód a adresu verejnej peňaženky, pomocou ktorej môžete posielať a prijímať finančné prostriedky. Mycélium si môžete nainštalovať na starý telefón a použiť ho ako typ chladničky. Môžete si ho nainštalovať na telefón s pripojením na internet a použiť ho ako úložisko typu hot storage alebo dennú peňaženku.

mycéliová peňaženka na kontrolu bitcoinu

Navyše je Mycelium plne kompatibilné s dvoma najpopulárnejšími dostupnými hardvérovými peňaženkami – Trezor a Ledger. Mnoho ľudí bude používať Trezor a Ledger na chladenie, zatiaľ čo mycélium zostane v telefóne. Kryptomenová peňaženka Mycelium sa tiež integruje s Cashila (na platenie účtov v zóne SEPA (EÚ)), Glidera (na nákup / predaj bitcoinu pomocou bankových účtov) a Coinapult (na zabezpečenie proti USD a fiat menám).

Tím stojaci za Mycéliom bol prvýkrát vytvorený až v roku 2008, rok pred spustením bitcoinu. Tím inžinierov hardvéru sa spočiatku spojil, aby vytvorili projekt sieťových sietí. Po vydaní bitcoinu v roku 2009 sa však tím začal zaujímať o blockchain. Rozhodli sa vyvinúť Mycelium ako bitcoinovú peňaženku typu „všetko v jednom“ uspokojenú pre bežných používateľov.

Sprievodca peňaženkou v bitcoinovej mycéliu

Spoločnosť Mycelium spustila celkovo päť projektov súvisiacich s bitcoinmi, vrátane peňaženky Mycelium, Entropy, Swish, Card a Gear. Dnes je Mycelium jednou z najznámejších a najlepšie hodnotených peňaženiek v priemysle. Tím stojaci za Myceliom sídli vo Viedni v Rakúsku.

Funkcie peňaženky Mycelium

Medzi kľúčové vlastnosti kryptomeny peňaženky Mycelium patria:


Kompletná úschova vašich súkromných kľúčov: Mycelium vám dáva úplnú kontrolu nad vašimi súkromnými kľúčmi. Vaše súkromné ​​kľúče nikdy neopustia vaše zariadenie, pokiaľ ich nevyexportujete (alebo nepoužijete 12-slovnú frázu na obnovenie).

krycé zabezpečenie mycélia

Nie je potrebné sťahovať celý blockchain: Mycelium vám umožňuje prístup do bitcoinovej siete bez sťahovania celého bitcoinového blockchainu.

Supernody vo viacerých dátových centrách: Mycelium ponúka ultrarýchle pripojenie k bitcoinovej sieti prostredníctvom supernodov umiestnených vo viacerých dátových centrách.

Kompatibilné s Trezor a Ledger: Mycelium vychádza dobre s dvoma najobľúbenejšími hardvérovými peňaženkami v kryptomene – Trezor a Ledger. Môžete použiť Ledger a Trezor na chladenie alebo väčšinu svojich bitcoinových prostriedkov, potom použiť Mycelium ako dennú peňaženku na menšie množstvo bitcoinov.

Ďalšie možnosti integrácie: Okrem spoločností Trezor a Ledger je Mycelium kompatibilné aj s produktmi Glidera, Cashila a Coinapult. Fiatovú menu môžete vymeniť za bitcoin priamo v Myceliu vďaka integrácii Mycelium s Glidera, napríklad pomocou ľubovoľného amerického alebo kanadského bankového účtu.

Úplné šifrovanie: Mycelium šifruje všetky dáta z vašich chatov a transakcií, čo z neho robí jednu z najviac bitcoinových peňaženiek zameraných na súkromie, ktorá je dnes k dispozícii. Na servery spoločnosti Mycelium sa odosielajú iba vaše časové pečiatky a šifrovaný text. Aplikácia tiež ukladá iba všeobecné informácie o každej transakcii vrátane adresy bitcoinu, polohy, prezývky a histórie obchodovania.

Možnosti viacerých účtov: Vo svojej peňaženke Mycelium môžete nastaviť viac účtov, vrátane účtov iba na sledovanie, účtov s jednou adresou a hardvérových účtov.

účty mycélia bitcoin

Podpora BIP70: Mycelium je kompatibilné s požiadavkami na platbu BIP70.

Podpora HD: Mycelium je hierarchická deterministická (HD) peňaženka, čo znamená, že môžete vytvoriť viac adries podľa svojich potrieb. Ak nechcete, aby niekto videl napríklad to, že máte 100 BTC, môžete vytvoriť samostatnú peňaženku iba pre jednu transakciu a potom odoslať adresu tejto peňaženky druhej osobe. Na prístup ku všetkým peňaženkám v aplikácii Mycelium potrebujete iba zálohu základného semena alebo hlavného súkromného kľúča.

funkcie zabezpečenia peňaženky mycélium

12slovná prístupová fráza: Mycelium vám umožňuje ľahko nastaviť 12-slovnú prístupovú frázu ako zálohu. Pokiaľ si spomeniete (alebo ste si napísali) svojich 12 slov, budete mať prístup k svojim finančným prostriedkom, aj keď úplne stratíte prístup k aplikácii Mycelium alebo mobilnému zariadeniu, na ktorom je nainštalovaná..

K dispozícii pre iOS alebo Android: Mycelium je k dispozícii na stiahnutie zadarmo pre iOS alebo Android.

Žiadna verzia pre počítač: Mycelium je výlučne mobilná aplikácia. Nie je k dispozícii žiadna verzia pre stolné počítače.

Bit ID: Mycelium podporuje otvorený protokol Bit ID pre bezpečnú autentifikáciu namiesto štandardného datovaného riešenia založeného na hesle.

výdaje na bitcoinové peňaženky mycélia

Mycelium Marketplace: Mycelium má trhovisko, kde môžu používatelia navzájom komunikovať. Obchod P2P môžete nastaviť s iným používateľom, napríklad prostredníctvom funkcie Mycelium Local Trader. Všetci kupujúci a predávajúci na trhu majú hodnotenie založené na ich predchádzajúcich transakciách. Všetky interakcie s kupujúcimi a predávajúcimi sa navyše uskutočňujú prostredníctvom šifrovaného chatu, ktorý ponúka zabezpečené správy typu end-to-end. Kryptomenová peňaženka Mycelium tiež poskytuje obchodníkom hodnotenie na automatické sledovanie reputácie kupujúceho a predajcu, aby ste videli úspešné obchody.

Miestny obchodník: Miestny obchodník vám umožňuje nakupovať a predávať bitcoiny s ostatnými používateľmi Mycélia. Mince sú počas výmeny uložené lokálne vo vašej peňaženke, čo znamená, že Mycelium nikdy nedrží žiadnu z vašich bitcoinových alebo fiatových mien.

skladovanie mycélia bitcoin

Plánuje sa pridanie ďalších funkcií v budúcnosti: Vývojári spoločnosti Mycelium nezdržujú obsah. Spoločnosť plánuje v budúcnosti výrazné vylepšenia. Od novembra 2019 je webová stránka Mycelium plná aktualizácií o pripravovaných integráciách, podpore dApp a ďalších možnostiach. Nové nástroje, ktoré už čoskoro zahrnú, zahŕňajú okrem iného fiatové účty založené na blockchaine, riešenia prevodov, debetné karty, služby osobného financovania, možnosti investovania, obchodné transakcie chránené úschovou a vytváranie kryptomien..

výhody mycélia bitcoin

Ako funguje mycélium?

Mycelium funguje ako každá iná mobilná aplikácia. Nainštalujete si aplikáciu pre iOS alebo Android a potom sa spustí lokálne vo vašom zariadení.

Ako funguje mycélium

Mycelium môžete nainštalovať úplne offline na zariadenie so systémom Android pomocou súborov .apk. Alebo si ho môžete nainštalovať cez obchod s aplikáciami na starý telefón a už nikdy tento telefón nepripojiť k internetu, čím sa Mycelium stane lacným a ľahkým riešením pre chladenie..

Mnoho ľudí tiež používa Mycelium ako dennú peňaženku, pričom do peňaženky ukladá menšie množstvá bitcoinov a väčšie množstvá ukladá do hardvérovej peňaženky ako Trezor alebo Ledger Nano..

Mycelium ukladá vaše súkromné ​​kľúče do vášho zariadenia. Vaše súkromné ​​kľúče sa neodosielajú na servery spoločnosti Mycelium. Pokiaľ máte prístup k svojmu zariadeniu a nikto nemá prístup k vašej 12-slovnej prístupovej fráze, máte nad svojím súkromným kľúčom doživotnú kontrolu.

Ako funguje mycélium

Okrem toho je všetka činnosť na trhu úplne šifrovaná. Uchovávajú sa iba šifrované verzie protokolov chatu. To zaisťuje bezpečné P2P obchodovanie na trhovisku Mycelium, kde si informácie o transakciách môže pozrieť iba odosielateľ a príjemca.

Mycelium tiež ponúka niekoľko možností peňaženky. Môžete nastaviť adresy iba na sledovanie, peňaženky s jednou adresou, peňaženky HD s podadresami a mnoho ďalších možností. Mycelium môžete tiež integrovať do svojich existujúcich peňaženkových riešení vrátane Ledger a Trezor.

Ako funguje Mycelium Wallet

Všetko je zabalené do jednoduchého rozhrania. Mycelium nie je najlepšie vyzerajúcou aplikáciou peňaženky, ale je priamo použiteľné pre kohokoľvek, kto má základné znalosti bitcoinových peňaženiek a kryptomeny. Či už dlhodobo bojujete s kryptami alebo každý deň odosielate a prijímate bitcoiny, mali by ste sa môcť spoľahnúť na Mycelium ako prevádzkyschopnú bitcoinovú peňaženku.

Poďme si v krátkosti zopakovať ďalší produktový rad peňaženiek Mycelium spoločnosti Card and Entropy (neskôr Swish a Gear):

Video so studeným skladovaním mycélia Entropy:

Mycelium Card a Card Network Video:

A rýchle video o tom, ako používať kartu Mycelium:

výhody mycélium-card

Ceny mycélia

Ceny mycélia

Mycelium je zadarmo na stiahnutie pre iOS a Android.

Za odosielanie ani prijímanie platieb bitcoinom prostredníctvom aplikácie sa neplatia žiadne poplatky (okrem štandardných poplatkov za bitcoinové siete).

Mycelium zobrazí poplatky vopred pred odoslaním transakcie. Poplatok si môžete zvoliť podľa toho, ako rýchlo je potrebné transakciu odoslať (nízka, stredná alebo vysoká priorita).

Ako používať mycélium

Používanie Mycélia je jednoduché. Tu je základný postup, ktorý použijete na prvé spustenie a fungovanie Mycélia:

Krok 1) Stiahnite si zadarmo pre iOS alebo Android

Stiahnite si Mycelium z Obchod Google Play alebo obchod s aplikáciami pre iOS

Krok 2) Vytvorte novú peňaženku

Otvorte aplikáciu a vyberte „Nová peňaženka“

Teraz ste vo svojej bitcoinovej peňaženke. Môžete si pozrieť svoj QR kód alebo adresu. Niekto môže pomocou QR kódu alebo adresy poslať bitcoin do vašej peňaženky Mycelium.

Krok 3) Nastavte dvojfaktorovú autentifikáciu a zálohy

Aby ste chránili svoje bitcoiny, budete si chcieť nastaviť záložnú možnosť. V pravom hornom rohu klepnite na tri bodky, aby ste sa dostali do ponuky, potom klepnite na Zálohovanie. Na obrazovke sa zobrazí 12 slov. Dvanásť slov si zapíšte na kúsok papiera alebo si ich urobte na inom bezpečnom mieste.

Upozorňujeme, že aplikácia Mycelium vám neumožňuje vytvoriť snímku obrazovky. Toto je kvôli vašej bezpečnosti. Svoju 12-slovnú prístupovú frázu si môžete zapísať na bezpečné miesto a vytvoriť z nej papierovú peňaženku. Ktokoľvek s prístupom k týmto 12 slovám však bude mať úplný prístup k vašim bitcoinom, takže buďte opatrní.

Aby ste sa ubezpečili, že ste týchto 12 slov úspešne skopírovali, Mycelium vás požiada o opätovné zadanie týchto 12 slov po jednom.

Krok 4) Nastavte si PIN

Nastavte si PIN. Mycelium vám umožňuje nastaviť PIN, aby ste zabránili používaniu vašej peňaženky inými. Pri každom prístupe k peňaženke Mycelium budete musieť zadať PIN.

V pravom hornom rohu prejdite do ponuky a kliknite na „Nastavenia“ a potom na „Nastaviť PIN kód“. Vyberte PIN kód. Určite si to pamätáte. Ak si nepamätáte svoj PIN, neexistuje žiadna možnosť obnovenia. Jediným spôsobom, ako získať späť svoje bitcoiny, bude použitie vášho seedu.

Krok 5) Odosielajte a prijímajte bitcoiny

Vaša aplikácia peňaženky Mycelium je teraz zabezpečená a je pripravená na ukladanie, odosielanie a prijímanie bitcoinov.

Príjem bitcoinu

Otvorte Mycelium a prejdite na kartu Zostatok

Klepnite na možnosť Prijať

Môžete požiadať o konkrétnu sumu. Alebo môžete jednoducho niekomu poslať svoj QR kód alebo adresu bitcoinu. Môžete dať niekomu naskenovať váš QR kód alebo urobiť jeho snímku obrazovky. Môžete tiež skopírovať a vložiť svoju verejnú adresu a odoslať ju prostredníctvom ľubovoľnej aplikácie na odosielanie správ.

Počkajte, kým prídu finančné prostriedky. Transakciu by ste mali vidieť na karte „Transakcie“ do 10 minút od odoslania prostriedkov. Trvanie 3 až 6 potvrdení (30 až 60 minút), aby boli vaše prostriedky dostupné v peňaženke Mycelium.

Zasielanie bitcoinu

Otvorte Mycelium a prejdite na kartu Zostatok.

Kliknite na „Odoslať“.

Bitcoiny môžete posielať klepnutím na tlačidlo „Skenovať QR kód“. Alebo môžete skopírovať a vložiť adresu bitcoinu.

Klepnite na typ peňazí, ktoré chcete poslať, a potom vyberte ich výšku.

Dôkladne skontrolujte, či sú všetky podrobnosti správne, a potom potvrďte transakciu zadaním kódu PIN. Uistite sa, že vidíte najlepšie miesta na utratenie bitcoinov online.

O mycéliu

o mycéliu

Vývojári stojaci za peňaženkou Mycelium sa prvýkrát spojili v roku 2008 a vytvorili riešenie sieťovej siete. Po vydaní bitcoinu v roku 2009 však tím videl potenciál v technológii blockchain. Rozhodli sa vytvoriť peňaženku Mycelium ako peňaženku typu „všetko v jednom“ orientovanú na spotrebiteľa. Od počiatku bitcoinov až po víťazstvo v najlepšej mobilnej aplikácii Blockchain.com v roku 2014 bolo univerzálne riešenie pre ukladanie peňaženiek z mycélia priekopníkom v úschove a ochrane kryptomien s bezpečnosťou na úrovni banky.

Dnes je Mycelium jedným z piatich produktov, ktoré ponúka vývojový tím. Medzi ďalšie štyri produkty patria Swish (obchodný objednávkový a platobný systém v obchode a v obchodoch, ktorý akceptuje digitálne a fiat meny), Gear (bitcoinový platobný procesor, ktorý umožňuje komukoľvek prijímať platby BTC súkromne a bezpečne), Card (globálna platobná sieť) a Entropy (zariadenie USB, ktoré funguje ako riešenie chladného úložiska).

Mycélium vyrába spoločnosť Megion Research & Development GmbH so sídlom vo Viedni v Rakúsku. Spoločnosť dostala názov ‘Mycelium’ podľa vegetatívnej časti huby, ktorá sa skladá zo siete bielych vlákien. „Mycélium“ huby je distribuovaná spravodajská sieť schopná vysielať informácie na veľké vzdialenosti a cez druhové línie.

Kľúčoví členovia Megion Research & V tíme Development GmbH sú Alexander Kuzmin, Andreas Petersson, Jerome Rousselot a Leo Wandersleb.

Multifunkčná bitcoinová peňaženka Mycelium má tiež viac nových nástrojov na ukladanie kryptomien, ktoré budú čoskoro vydané, napríklad:

  • fiat účty (založené na blockchaine)
  • nepredražené prevody
  • debetné karty (spojené a vydané v peňaženke)
  • osobné účty / financovanie fakturácie
  • zaistenie a správa portfóliových investícií
  • ochrana obchodného úschovy pri transakciách (a stávkach)
  • tvorba kryptomeny a výmena kryptomeny

Záverečné slovo

Mycelium je jednou z najlepšie hodnotených a najpopulárnejších peňaženiek v kryptomene, ktoré sú dnes k dispozícii. Je to aplikácia pre Android a iOS, ktorá ponúka všetky funkcie peňaženky, ktoré by ste očakávali, vrátane integrácie s hardvérovými peňaženkami, ako sú Trezor a Ledger, podpory HD a možnosti ľahkého odosielania a prijímania bitcoinov. Aj keď sú všetci fixovaní na cenu bitcoinu a nadchádzajúce polovicu, pamätajte na to, že začína éra inteligentného úschovy kryptoasetov založených na blockchaine a je jednou z najväčších oblastí adopcie a povedomia, ktoré sa musia vyskytnúť. Po dôvtipných používateľoch je vysoký dopyt a veľmi sa odporúča používať bezpečnú a rešpektovanú bitcoinovú peňaženku, ako je Mycelium.

Ak chcete aplikáciu s peňaženkou, ktorá sa ľahko používa, je vysoko bezpečná a dôveryhodná, potom je najdlhšia bitcoinová peňaženka v Myceliu jednou z najlepších možností, ktoré sú dnes k dispozícii (v porovnaní s platformami Exodus a Electrum). Mycélium funguje skvele ako riešenie dlhodobého šifrovania dát aj ako každodenná užitočná bitcoinová peňaženka.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map