Recenzia KeepKey: Porovnanie kryptopeňaženky Ledger vs Trezor

sprievodca peňaženkou keepkey

KeepKey je bezpečná hardvérová peňaženka kryptomeny od spoločnosti ShapeShift, ktorá poskytuje úplnú kontrolu nad vašimi bitcoinovými a blockchainovými aktívami s úplnou transparentnosťou vo veľmi bezpečnom offline prostredí so studeným úložiskom..

Náš sprievodca kryptomenovou peňaženkou KeepKey je jedinečný dvojdielny prehľad o tom, ako optimálne používať a ukladať mince.

Tu je stručný prehľad atribútov peňaženky KeepKey a podrobností spoločnosti ShapeShift:

 • Oficiálny názov peňaženky: KeepKey
 • Oficiálna webová stránka peňaženky: KeepKey.com
 • Oficiálne prihlásenie do Peňaženky: Beta.Shapeshift.com
 • Model peňaženky: Klasická hardvérová peňaženka KeepKey s 3,12 palcovým OLED displejom
 • Typ úložiska: Hierarchické deterministické zariadenie triedy USB HID pre offline chladenie (bez batérie)
 • Majiteľ: ShapeShift (od augusta 2017)
 • Miesto a začatý rok: August 2014 v Seattli
 • Podpora mincí: Bitcoin, Bitcoin Cash, BTG, Ethereum, Litecoin, DOGE, Dash + 46 ERC-20 tokenov
 • Podpora zariadenia: Aplikácia prehliadača Chrome a Brave + Windows, MacOS, Linux, iOS a Android
 • Integrácia peňaženky: Electrum, Mycelium, MyEtherWallet
 • Integrácia výmeny: ShapeShift
 • Špeciálne vlastnosti: Ochrana PIN / prístupovou frázou, prispôsobené rýchlosti platieb, neobmedzené adresy
 • Bezpečnostné funkcie: samolepka odolná proti neoprávnenej manipulácii + zmrštená v plaste, 12-slovná veta na zotavenie
 • Extra: Záruka vrátenia peňazí, 30-denná návratnosť, doprava zdarma, ľahká / kompaktná, bezplatná technická podpora
 • Cena peňaženky Trezor: cena KeepKey Classic je 49 USD
 • Príslušenstvo: Tkaný nylonový USB kábel, záložná karta pre vetu pre zotavenie
 • Sociálne profily: Twitter, Facebook, GitHub, Reddit, Instagram
 • Kontakt na spoločnosť: E-mail [email protected] alebo [email protected], telefón 1-855-463-8550

Dvojstupňový sprievodca pomôže používateľom naučiť sa používateľské tipy KeepKey a ako si ho kúpiť v porovnaní s inými peňaženkami:

1) ako používať / obchodovať / vymieňať / ukladať tokeny s nádherne navrhnutou webovou možnosťou offline

2) porovnajte všetky technické parametre a technické parametre KeepKey s obľúbenými súpermi, peňaženkou Trezor a Ledger

Poďme pokračovať v kontrole KeepKey a uvidíme, či dokážeme odpovedať na otázku Je KeepKey strážcom?

Udržiavanie kryptomeny pod zámkom s KeepKey: Používateľská príručka

keepkey-crypto-wallet-review

Pre tých, ktorí hľadajú vysoko kvalitnú peňaženku, aby boli ich neustále rastúce zbierky kryptomien v bezpečí, sú používatelia v skutočnosti natoľko rozmaznaní, že sa môžu rozhodnúť, že sú ohromujúce a často skľučujúce..

Digitálne peňaženky s aktívami vám poskytnú luxus v pohybe vašich kryptomien medzi burzami, vďaka čomu budete mať dobrú blízkosť obchodnej „akcie“. Nakoniec však kvôli bezpečnosti obetujete blízkosť a účelnosť.

Najväčší podiel na krádeži kryptomeny sa deje prostredníctvom útokov na diaľku. Pevné peňaženky zatiaľ fungujú ako forma chladiarenského skladu – čo výrazne znižuje šance na odcudzenie vašej kryptomeny.

S inými druhmi tvrdých peňaženiek, ako sú Trezor a Ledger, už prešli „žobrákom“ našich recenzií a sprievodcov. Teraz sa zameriame na menej známu, aj keď „mladšiu“ spoločnosť: KeepKey. Poďme sa podeliť o podrobnosti o tom, ako posielať, prijímať, nakupovať, obchodovať, spravovať, sledovať a komunikovať s rôznymi podporovanými kryptoaktívmi, a pozrime sa na bezpečnostné funkcie na úrovni banky, ktoré táto populárna peňaženka s viacerými menami ponúka.

Od akvizície po získanú: Stručný životopis KeepKey

čo je keepkey

Čím to je presne to, čo robí KeepKey takým „mladíkom“ v porovnaní s ľuďmi ako Ledger a Trezor? Je trochu zvláštne nazývať to mladým, keď bola založená v roku 2015 v porovnaní s formáciou skupiny v roku 2014.

Ale v prvom roku podnikania, v čele ktorého stál Darin Stanchfield, spoločnosť prešla v tak krátkom časovom období pomerne pôsobivým rastom. Počas tejto doby sa jej podarilo získať dostatočný kapitál na uskutočnenie jej prvej akvizície, ktorou bola Multibit, bitcoinová peňaženka v roku 2016..

Čím bola táto akvizícia ešte zaujímavejšia, je skutočnosť, že KeepKey dokončil nákup zaplatením celej sumy v bitcoinoch. Toto spojilo dva veľmi rýchlo rastúce podniky.

Jeden z veľkých krokov vpred nastal hneď v budúcom roku, keď sa startupu KeepKey so sídlom v Seattli zmocnila švajčiarska burza kryptomien známa ako ShapeShift 16. augusta 2017, ktorej veliteľom bol hlavný vplyvný kryptomena Erik Voorhees. Aj keď by tento druh akvizície „všetkých hotovostných transakcií“ videl, že sa Stanchfield vymanil z moci s otrasom založeným na vodcovi, zostáva generálnym riaditeľom spolu s Kenom Hodlerom ako technickým riaditeľom spoločností.

Erik Voorhees, ktorý je považovaný za jedného z najvýznamnejších podporovateľov bitcoinov na začiatku dňa, mal toto povedať o tom, prečo kúpili peňaženku KeepKey:

„Bezpečnosť má zásadný význam, pokiaľ ide o držbu a obchodovanie s digitálnymi aktívami,“ […] „Jednou z našich priorít vždy bolo, aby boli skúsenosti z výmeny čo najbezpečnejšie a najjednoduchšie pre používateľov, a naše párovanie s KeepKey nám umožňuje: poskytovať bezkonkurenčnú zákaznícku skúsenosť. “ […] Používatelia môžu svoje mince držať na hardvérovom zariadení a vymieňať si ich na požiadanie v peňaženke bez toho, aby navštevovali webové stránky. Keď spárujete hardvérovú peňaženku KeepKey s ústredňou ShapeShift, zážitok je kúzelný. “ […] „Vidíme budúcnosť, v ktorej sa kľúče uchovávajú na hardvéri a k ​​výmene bez väzby dochádza priamo z hardvéru.“

Toto je rast, ktorý pre hardvérové ​​vybavenie digitálnych aktív KeepKey pokračuje, pretože sa naďalej predstavuje ako nedocenený klenot medzi peňaženkami na chladenie; majú vysokú úroveň kvality dizajnu a bezpečnosti pre taký nákladovo efektívny rozsah, ktorý je oveľa iný ako otvorenie bezplatnej bitcoinovej peňaženky.

Skladovanie kryptomien KeepKey

Skladovanie kryptomien KeepKey

Takže s týmto impozantným rastom, ktorý projektuje KeepKey vpred, aby sedel medzi ľuďmi ako Trezor a Ledger. Pre priemerného používateľa to, koľko prístupnosti poskytuje, pokiaľ ide o ukladanie digitálnych aktív?

V porovnaní s digitálnou peňaženkou priamo s modelmi, ktoré sú momentálne k dispozícii od konkurencie, umožňuje KeepKey používateľom ukladať ľubovoľné množstvo viac ako 40 rôznych kryptomien, altcoinov a dokonca tokenov ERC20..

Medzi ne samozrejme patrí knižnica populárnych kryptomien, ako napríklad – Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, DASH, Dogecoin, Ethereum, Litecoin, spolu s niekoľkými stablecoinmi ako TrueUSD, Tether a DAI. K dispozícii sú tiež všetky tokeny založené na ethereu ERC-2o, ako Aragon, Augur, token základnej pozornosti, Civic, District0x, FunFair, Golem, Gnosis, OmiseGo, SALT, Bancor, ICONOMI, Melon, SwarmCity, Wings, iExec, Status, Numeraire, Metal, TenX, Qtum, 0x, FirstBlood, Ripio Credit Network, SingularDTV, DigixDAO, WeTrust, Matchpool, Edgeless a Storj.

keepkey-crypto-coin-token-support-list

Zoznam podporovaných kryptomien pre hardvérovú peňaženku KeepKey

Komunita hrá veľmi aktívnu úlohu pri pridávaní ďalších digitálnych aktív do peňaženky. Všetko, čo musia používatelia urobiť (ako registrovaní členovia / používatelia), je vyplniť formulár žiadosti o dielo, aby mohli byť pridaní ďalší.

Viac ako iba ukladanie týchto aktív je možné odosielať, prijímať a ukladať tie isté meny.

Čo je v dizajne: Kryštalická hardvérová peňaženka KeepKey

Kryštalická hardvérová peňaženka KeepKey

Dizajn peňaženky KeepKey predstavuje zaujímavú kombináciu odolnosti a pôsobivej estetiky.

Toto však nie je len na parádu; peňaženka obsahuje veľkú obrazovku, aby ste nielen videli druh digitálneho majetku, ktorý ste uložili, ale aj históriu ukladania a transakcie v peňaženke i mimo nej.

Rovnako ako Ledger, aj peňaženka KeepKey vyžaduje, aby ste potvrdili všetky transakcie, ktoré sa s peňaženkou uskutočňujú; poskytuje vám ďalšiu vrstvu zabezpečenia pre akúkoľvek činnosť, ktorá sa týka vás a vašich investícií.

Jednou zo zaujímavých funkcií, ktorú peňaženka umožňuje, je prispôsobiteľný systém pre rýchlosti transakcií. To znamená, že ak ste chceli klásť dôraz na rýchle transakcie s vyššími nákladmi na plyn alebo pomalšie, aby ste ušetrili na výdavkoch – môžete sa ľahko rozhodnúť.

Akvizícia KeepKey spoločnosťou ShapeShift v skutočnosti ponúka používateľom úplne inú dimenziu predovšetkým pre pevnú peňaženku.

Táto integrácia s ShapeShift vám skutočne ponúka rýchly a bezpečný prístup k špecializovanej výmennej a desktopovej aplikácii spoločnosti.

To umožňuje používateľom robiť, je bezproblémová výmena, nákup a predaj kryptomien priamo z a do vašej peňaženky.

Táto desktopová aplikácia je veľmi užitočná pre používateľov, ktorí chcú nielen sledovať svoje transakcie, ale aj výkonnosť svojich investícií v priebehu času.

Predstavujeme model: KeepKey Classic

KeepKey Classic

Na rozdiel od konkurencie na trhu neexistuje pre používateľov žiadna stratifikovaná úroveň produktov; je tu iba jeden model. A pre tento jednotný typ poskytuje veľkú užitočnosť za skutočne nízku hodnotu.

Vďaka celkom dobrej škále kryptomien, ktoré si môžu používatelia uložiť, spolu s vysoko intuitívnym displejom, ktorý sleduje vaše výdavky a rôzne aktíva v priebehu času. Je to takmer akoby to bol produkt, ktorý by mal stáť viac ako 79 dolárov, ale nízky a hľa – nie.

Vďaka možnostiam rýchlostí transakcií v celej knižnici mincí až po riešenia pre ďalšie zabezpečenie, vrátane štandardných kódov PIN a 24 fráz základných kľúčov, existuje veľa zabezpečenia, ktoré sa kryje s jeho ostatnými zvonmi a píšťalkami..

Jediným skutočným problémom tejto základnej frázy je, že nie je úplne intuitívny, ak by sme ho porovnali s inými hardvérovými peňaženkami. Napríklad modely Trezor a Ledger poskytujú nejaký druh papierovej brožúry alebo oceľovej peňaženky, aby si skutočne udržali prehľad o týchto frázach..

KeepKey vám zatiaľ zobrazí iba frázu, čo znamená, že je len na vás, aby ste skutočne zhromaždili papier a uložili ho.

Ak by ste na tento krok neboli inak pripravení, mohli by ste zostať uzamknutí z niečoho, čo ste si práve kúpili.

Jednou z ďalších nevýhod tejto peňaženky je skutočnosť, že to nie je presne to, čo by sme nazvali „vreckové“, a je skutočne podstatne objemnejšia, keď je umiestnená vedľa ergonomicky príjemnejších modelov Trezor alebo kompaktného a nenáročného modelu Ledger. Nano.

Jednou z veľkých zlomových línií spolu s touto veľkosťou je skutočnosť, že neexistuje ani funkcia „Lock“.

To znamená, že vám nič nebráni v tom, aby ste náhodne zadali stlačenie tlačidiel alebo aby vám nekradli majetok tým, že ho, bohužiaľ, odomknete počas synchronizácie s počítačom alebo mobilom. Vďaka tomu je v jeho dizajne dosť znepokojujúce slepé miesto, ale umožňujú okamžité schválenie všetkých akcií vykonaných v hardvérovej peňaženke.

Tu je podrobný pohľad na to, ako bola navrhnutá hardvérová peňaženka KeepKey:

keepkey-wallet-security

Tu je video recenzia o tom, ako používať KeepKey a ako získať nastavenie:

Začíname s peňaženkou KeepKey

keepkey-chrome-app-wallet-client

Ak ste mali záujem začať s programom KeepKey, je tu všetko, čo musíte urobiť, aby ste mohli začať pracovať.

najprv: Nainštalujte pridruženú aplikáciu KeepKey do jedného z prehľadávačov webových stránok. Aj keď je aplikácia k dispozícii pre Windows, iOS a Linux, čo sa týka niektorého z nich, najlepšia verzia pochádza z rozšírenia Chrome pre aplikáciu.

Druhý: zapojte hardvérovú peňaženku KeepKey do notebooku alebo stolového počítača. Vďaka vašej peňaženke vám bude poskytnutá samostatná jednotka USB, ktorú použijete na synchronizáciu peňaženky s počítačom / notebookom a aplikáciou..

Po tretie: Po nainštalovaní aplikácie Chrome a pripojení hardvérovej peňaženky – spustite aplikáciu KeepKey a budete presmerovaní do aplikácie prostredníctvom webových stránok. Ak nie ste, pravdepodobne budete musieť manuálne otvoriť chróm a vybrať rozšírenie.

Ak v určitom okamihu potrebujete dokončiť jednu alebo viac aktualizácií svojej hardvérovej peňaženky, stačí zariadenie odpojiť od elektrickej siete a znova ho pripojiť cez USB. Držte tiež stlačené tlačidlo na hornej časti peňaženky. Týmto krokom odštartujete začiatok aktualizácie softvéru.

Po štvrté: Vďaka tejto aktualizácii získate prístup k svojmu jedinečnému súkromnému kľúču. Ako už názov napovedá, toto je kľúč, ktorý slúži iba pre vaše oči. Podľa popisu bude táto ukážka zobrazená iba raz a musíte si byť istí, že ju budete mať napísanú a v bezpečí.

Ďalej: Budete si musieť vytvoriť jedinečné osobné identifikačné číslo. Čo je úplne prispôsobiteľné v závislosti na tom, ako bezpečne chcete svoju peňaženku; čím dlhší bude PIN, tým bude bezpečnejší.

Po potvrdení tohto kódu PIN sa vám zobrazí 12 náhodne vygenerovaných slov, ktoré budú vašou „vetou obnovy“. KeepKey teraz zobrazí tieto slová znova, takže pri ich písaní musíte byť veľmi opatrní.

Tu je video, ktoré chcete skontrolovať, aby ste mohli vykonať nastavenie s peňaženkou KeepKey pre bitcoiny a kryptomeny:

Generálny riaditeľ ShapeShift Erik Voorhees tiež dodal na prednú stranu zabezpečenia hardvérovej peňaženky a dôveryhodnej výmeny:

„Vďaka zvýšenému záujmu o koncept digitálnych mien je jednoduchá, užívateľsky príjemná chladiarenská peňaženka s funkciou natívnej výmeny jedným z kľúčov k širšiemu prijatiu,“ […] „Vďaka spoločnosti Shapeshift nemusia používatelia nechať prostriedky na burze . Vďaka KeepKey nemusia používatelia nechať prostriedky na žiadnom počítači. Vidíme budúcnosť, v ktorej sa kľúče uchovávajú na hardvéri a k ​​výmene bez väzby dochádza priamo z hardvéru. “

Teraz začnime prechod od kontroly iba kryptomeny KeepKey a začnime ju porovnávať s konkurenciou a konkurenciou v tomto odbore, Trezor a Ledger, počnúc cenou pred úplným prehľadom.

Porovnanie nákladov: KeepKey vs. Trezor a Ledger

Porovnanie Trezor + Ledger + KeepKey

Ako segway do druhej časti tohto sprievodcu peňaženkou KeepKey začnime cenovými rozdielmi a cenovými odchýlkami medzi spoločnosťami Trezor, Ledger a samozrejme KeepKey..

Aj keď hardvérová peňaženka KeepKey poskytuje vďaka svojim akvizíciám v priebehu rokov veľmi pôsobivú škálu funkcií, spolu s veľkým počtom kryptoaktív, ktoré môžu používatelia ukladať, sledovať a pohybovať s nimi, ponúka svojim používateľom dobrú podporu..

Medzi nevýhody patrí jeho objemnosť v porovnaní s konkurenčnými modelmi dostupnými na trhu, spolu so skutočnosťou, že náhodne vygenerovaná úvodná kľúčová fráza je zobrazená iba raz a spolu s produktom je poskytnutá brožúra..

Ale vzhľadom na skutočnosť, že ponúka niektoré dobré vlastnosti za zhruba 79 dolárov, je to hardvérová peňaženka, ktorú stojí za zváženie, možno nie priamo v špičkách s radmi Ledger alebo Trezor.

KeepKey vs Trezor a Ledger: Funkcie + Sprievodca porovnaním

sprievodca porovnaním keepkey

V jeho najzákladnejšom zmysle možno KeepKey považovať za bitcoinovú hardvérovú peňaženku, ktorá je vopred pripravená s niekoľkými pokročilými bezpečnostnými funkciami, ktoré zabezpečujú minimalizáciu potenciálnych problémov spojených s virtuálnymi / fyzickými krádežami, ktorým môže každý držiteľ kryptomeny čeliť. Z peňažného hľadiska je zariadenie mimoriadne cenovo dostupné a jeho cena je v súčasnosti pod hranicou sto dolárov – čo z neho robí jedno z finančne najschodnejších riešení peňaženky, aké je dnes k dispozícii..

Keepkey bol uvedený na trh v roku 2015, v čase, keď sa trh s kryptomenami práve rozbiehal. Využíva hierarchický deterministický rámec (HD) na pomoc pri úschove súkromných kľúčov. Pre tých našich čitateľov, ktorí možno nevedia, čo znamená pojem „súkromné ​​kľúče“, je to v podstate kryptografická technika, ktorá umožňuje používateľom prístup k ich kryptomenám vysoko bezpečným a efektívnym spôsobom. Z hľadiska úložiska vidíme, že okrem BTC umožňuje KeepKey transakcie spojené s radom ďalších populárnych kryptomien, ako sú napríklad Ethereum, Litecoin, EOS, Cardano, Dash, Dogecoin atď..

V neposlednom rade je KeepKey veľmi ľahko integrovateľný do pridruženého softvéru peňaženky jednoduchým stlačením tlačidla. Všetko, čo musíte urobiť, je nasadiť modul na ukladanie a podpisovanie súkromných kľúčov, aby ste mohli rýchlo a pohodlne používať používateľské rozhranie počítača. Peňaženka je kompatibilná s rôznymi operačnými systémami vrátane Windows, PC, Mac, Linux a Android. Nielen to, peňaženka perfektne funguje aj s rôznymi mäkkými úložnými jednotkami. Tie obsahujú:

 • Electrum
 • MultiBit
 • Mycélium

Preverujeme si kľúčové údaje peňaženky KeepKey

Prebieha kontrola peňaženky KeepKey

Hneď za dverami treba zdôrazniť, že na rozdiel od mnohých súčasníkov, ktorí využívajú telo potiahnuté plastom, sa Keepkey vďaka použitiu hliníkového krytu cíti ako prémiové zariadenie. Ďalej uvádzame niekoľko kľúčových aspektov peňaženky, ktoré by mohli zaujímať potenciálnych kupujúcich:

Rozmery: 38 mm x 93,5 mm x 12,2 mm

Hmotnosť: Niečo pod 54 g

Pripojenie: Peňaženku je možné pripojiť k ľubovoľnému stolnému počítaču, notebooku alebo digitálnemu zariadeniu pomocou štandardného konektora Micro-USB HID.

Ochrana osobných údajov: Využíva bezpečnostný modul TRNG (hardvérový generátor náhodných čísel)

Procesor: ARM Cortex-M3

Integračná kapacita: Jedným z hlavných bodov KeepKey je jeho schopnosť integrácie s natívnym API ShapeShift. To umožňuje používateľom extrémne zjednodušeným spôsobom uľahčovať kryptoobchody.

Elegantný vzhľad: Peňaženka je nabitá nóbl eloxovaným hliníkovým puzdrom, ktoré vyzerá trochu podobne ako kryt, ktorý Apple v súčasnosti používa pre svoje série MacBook. Obrazovka OLED na peňaženke má navyše dĺžku 3,12 palca a bola vyrobená z polykarbonátu.

Kompatibilita mincí: Jednou z najviac sklamaných stránok Keepkey je skutočnosť, že poskytuje používateľom podporu iba pre 7 hlavných kryptomien (ktoré zahŕňajú zavedené názvy ako Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Dogecoin, DASH a Litecoin), ako aj 32 ďalšie tokeny ERC-20.

A konečne, z peňažného hľadiska, cena peňaženky sa v súčasnosti pohybuje okolo hranice 80 dolárov (čo je veľký pokles oproti jej predchádzajúcej cene 239 dolárov).

Jednoduchosť použitia

Po zakúpení je možné KeepKey začať využívať tak, že si stiahnete niekoľko rozšírení Google Chrome a nainštalujete ich do svojich počítačov. Tieto rozšírenia sa používajú na generovanie adresy softvérovej peňaženky používateľov, ako aj na pripojenie k jeho webovému prehliadaču k aplikácii KeepKey..

Po vykonaní základnej inicializácie môže vlastník peňaženky pokračovať v vkladaní akýchkoľvek kryptomien do svojej úložnej jednotky a tiež prepojiť svoje priradené výmenné účty, aby uľahčil budúce prevody..

Pokiaľ ide o to, ako je možné prijímať platby pomocou KeepKey, proces je dosť jednoduchý. Všetky súvisiace transakcie musia byť odoslané prostredníctvom interného systému účtov peňaženky. Na tento účel je potrebné odoslať žiadosť, ktorá po spracovaní umožní používateľom vykonať manuálne potvrdenie. Po dokončení je tx podpísaný a vrátený klientovi počítača.

Bezpečnosť

bezpečnosť na kľúč

Ako už možno veľa našich čitateľov dobre vie, KeepKey je v súčasnosti považovaný za jednu z najbezpečnejších HD peňaženiek na súčasnom trhu. Je to tak preto, lebo peňaženka využíva množstvo bezpečnostných protokolov, ako napríklad:

Súkromné ​​kľúče: Pretože Keepkey je entita hardvérového úložiska, súkromné ​​kľúče (vždy) sú uložené v samotnom zariadení. Takto sa minimalizuje šanca, že zločinci tretích strán získajú prístup k osobným majetkom používateľa.

Osobné identifikačné číslo (PIN): Rovnako ako v prípade niekoľkých rôznych hardvérových peňaženiek, Keepkey využíva modul PIN, ktorý zaisťuje, že hackeri a ďalší zlí aktéri nezískajú neoprávnený prístup k zariadeniu používateľa..

Fráza na zotavenie: V nepravdepodobnom prípade, že majiteľ Keepkey stratí prístup k svojmu fyzickému zariadeniu, môže využiť 12-slovnú vetu na zotavenie, ktorá sa vygeneruje počas počiatočnej fázy nastavenia peňaženky..

Prístupová fráza: Okrem vyššie spomenutej frázy obnovy majú majitelia Keepkey tiež možnosť použiť ďalšie slovo, ktoré súvisí s ich predtým existujúcou vetou obnovy. Aj keď je táto funkcia skutočne jedinečná, tvorcovia peňaženky neodporúčajú nikomu, kto by túto možnosť využíval, kým nebudú náležite pochopené dôsledky.

Aké sú výhody a nevýhody??

Keepkey-wallet-výhody

Výhody

i) Ľahký nákup: Keepkey je možné kúpiť priamo od mnohých online maloobchodných predajcov vrátane Amazonu, eBay atď. Ďalej je možné uskutočniť nákup prostredníctvom oficiálnych webových stránok spoločnosti..

ii) Vysoký stupeň bezpečnosti: Ako už bolo spomenuté vyššie, vďaka Keepkey používaniu rôznych vysoko zabezpečených protokolov a minimalizovanej závislosti na internete si môžu používatelia byť istí, že ich finančné prostriedky sú vždy bezpečné.

(iii) Dizajn a jednoduché použitie: Keepkey je jednou z najchladnejších, najatraktívnejších a profesionálne vyzerajúcich krypto peňaženiek, ktoré sú dnes na trhu k dispozícii. Okrem toho je vybavený OLED obrazovkou, vďaka ktorej je používanie zariadenia mimoriadne efektívne.

iv) Zlučiteľnosť a cena: Peňaženku je možné používať v spojení s veľkým množstvom digitálnych mien. Nielen to, že v priebehu posledných 4 – 5 rokov bola cena Keepkey pomerne výrazne znížená, aby bola oveľa prístupnejšia pre priemerného nadšenca kryptomeny.

Nevýhody

i) Chýbajúce základné informácie: Kvôli nedostatku plne funkčnej webovej peňaženky Keepkey musia používatelia využívať celý potenciál zariadenia na to, aby boli závislí od množstva softvéru tretích strán, ako je Electrum alebo MultiBit..

ii) Veľkosť: Ďalším aspektom peňaženky KeepKey, ktorý ju môže potenciálne znížiť pre niektorých potenciálnych kupujúcich, je jej relatívne veľká veľkosť (najmä v porovnaní s inými podobnými produktmi, ako sú Trezor alebo Ledger)..

(iii) Pokrok nie je možné uložiť: Aj keď je proces nastavenia sám o sebe dosť jednoduchý a efektívny, v prípade, že počas tejto počiatočnej fázy dôjde k problému, používatelia nemajú možnosť svoj postup uložiť..

Zabezpečenie a nastavenie

ako funguje peňaženka Keepkey

Z technického hľadiska vidíme, že peňaženka KeepKey využíva „obmedzený operačný protokol“, ktorý bráni tomu, aby boli súkromné ​​kľúče vystavené zariadeniam tretích strán. Peňaženka tiež pri použití vety na zotavenie zobrazí šifru, ktorá sa neustále mení a tým zabráni hackerom v používaní P&C súvisiace s technikami na získanie neoprávneného prístupu k svojim majetkom).

Pretože je KeepKey kompatibilný s ShapeShift, stal sa mimoriadne obľúbeným u používateľov začínajúcej kryptoburzy. Pre ľudí, ktorí využívajú iné obchodné platformy, si však budú musieť stiahnuť klienta Google Chrome, ktorý je navrhnutý na efektívnu komunikáciu s KeepKey..

Po stiahnutí rozšírenia pre Chrome je potrebné vykonať nasledujúce kroky:

Zapnite chróm a inicializujte Keepkey stlačením príslušného vypínača.

Po vykonaní tohto predbežného kroku musia používatelia nastaviť svoj PIN kód, ktorý môže mať 1 až 9 číslic. Čísla sa zobrazia na mriežke 3 × 3 kódovaným spôsobom.

Po fáze nastavenia prístupového kódu budú používatelia musieť vytvoriť svoju vlastnú úvodnú frázu. Táto kombinácia slov je mimoriadne dôležitá pre budúce využitie majetku a mal by si ju zapísať vlastník peňaženky na dodanú kartu.

A nakoniec, tvorcovia peňaženky zahrnuli do puzdra na prenášanie zariadenia tkaný nylonový USB kábel – vďaka čomu obal vyzerá mimoriadne prémiovo a luxusne. Jedinou mysliteľnou nevýhodou celej dohody je však to, že Keepkey je jedno z najťažších / najväčších riešení pre ukladanie digitálnych aktív, ktoré sú dnes na trhu k dispozícii..

Porovnanie KeepKey medzi Trezorom a Ledgerom

Porovnanie KeepKey s peňaženkami Trezor a Ledger

V tejto časti sa pozrieme na základné funkcie KeepKey v porovnaní s niekoľkými ďalšími populárnymi hardvérovými peňaženkami (konkrétne Trezor T a Ledger Nano S), ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu. Predtým, ako sa však téme venujeme hlbšie, bolo by najlepšie, keby sme poskytli stručný prehľad o dvoch vyššie spomenutých zariadeniach.

Ledger Nano S: Nano S je dnes jedným z najpredávanejších riešení kryptopeňaženky na svete. Je známy svojimi robustnými bezpečnostnými funkciami a je vopred pripravený s podporou mnohých rôznych digitálnych aktív vrátane bitcoinu, etherea, bitcoinovej hotovosti (ako aj mnohých ďalších altcoinov). Nielen to, zariadenie je možné nastaviť celkom jednoducho pomocou série jednoduchých krokov, ktoré sú ľahko pochopiteľné a ľahko vykonateľné. Nakoniec je zariadenie vybavené bezpečnou obrazovkou OLED, ktorá sa používa na overovanie jednotlivých transakcií kliknutím na bočné tlačidlá, ktoré sú k nej pripojené..

Trezor T: Trezor Model T je ďalšie populárne riešenie pre ukladanie kryptomien, ktoré vyvinula spoločnosť SatoshiLabs, česká technologická spoločnosť so sídlom v Českej republike. Rovnako ako mnoho jeho súčasníkov, aj Trezor podporuje širokú škálu digitálnych prostriedkov a je zároveň pomerne cenovo dostupný.

Mince podporované

podpora peňaženky keepkey

Ako už bolo spomenuté vyššie, jednou z hlavných nevýhod Keepkey je skutočnosť, že poskytuje iba integračnú podporu pre celkovo 45 kryptomien. Na porovnanie môžeme vidieť, že Trezor umožňuje používateľom ukladať viac ako 700+ mincí, žetónov a kryptomien. Podobne treba zdôrazniť, že okrem podpory komerčne najpopulárnejších kryptomien, Ledger Nano S podporuje aj tokeny ERC20. Vďaka tomu je zariadenie kompatibilné s viac ako 1100+ digitálnymi aktívami.

Na záver treba tiež zdôrazniť, že zatiaľ čo KeepKey má zabudovanú podporu pre Shapeshift, Trezor podporuje Changelly a Ledger je kompatibilný s Etherdelta a Radar Relay.

Bezpečnosť

ochrana kryptoasetov keepkey

Pri pohľade na bezpečnostný aspekt vyššie spomenutých troch peňaženiek vidíme, že každé zariadenie ponúka širokú škálu bezpečnostných protokolov, ktoré môžu vlastníci použiť na ochranu svojich kryptomien. V tejto súvislosti je však potrebné poukázať na niekoľko kľúčových rozdielov.

Ledger Nano S nie je projektom typu open-source a pre maximalizáciu svojej bezpečnosti peňaženka využíva dva mikrokontroléry, ktoré boli navrhnuté výhradne na účely ukladania. Z týchto dvoch čipov je jedným radič SE, kde sú uložené a uchované všetky počiatočné údaje, zatiaľ čo na druhom sú uchovávané informácie o tokenoch. Prevádzkové aspekty vnútorného hardvéru Ledger však v čase písania tohto článku nie sú známe.

Na rozdiel od Nano S je model Trezor Model T plne založený na otvorenom zdroji a je vopred pripravený s jediným mikrokontrolérom, ktorý sa používa na generovanie a ukladanie súkromných kľúčov. Peňaženka KeepKey je takisto založená na otvorenom zdroji a neobsahuje žiadne funkčné aspekty, vďaka ktorým by mohla byť náchylná na pokusy alebo prieniky tretích strán..

Taktiež nesie zmienku, že žiadne z vyššie spomenutých zariadení nepoužíva operačný systém, ktorý by mohol ponechať tieto zariadenia náchylné na rôzne hrozby spojené s malvérom. Okrem toho je možné Ledger Nano S zdvojnásobiť ako nástroj 2FA (dvojfaktorové overovanie), čo je celkom šikovná vlastnosť, ktorú máte k dispozícii..

Pokiaľ ide o to, ktoré zariadenie ponúka používateľom najvyššiu úroveň zabezpečenia, Trezor T a Keepkey využívajú open-source rámce, čo znamená, že ich bezpečnostné protokoly sú pomerne často recenzované. To z dlhodobého hľadiska pomáha zariadeniam zostať oveľa bezpečnejším. A aj keď je pravda, že uzavreté systémy (ako napríklad systém používaný spoločnosťou Ledger) mimoriadne sťažujú zločincom úspešné vykonávanie útokov proti nim, znamená to tiež, že akékoľvek útočné vektory, ktoré sa používajú na zneužitie týchto zariadení, zostanú neznáme alebo budú detegované extrémne nízkou rýchlosťou.

Ceny a ľahký nákup

Keď porovnáme Ledger Nano S, Keepkey a Trezor z finančného hľadiska, vidíme, že hoci sú všetky tri peňaženky relatívne dostupné, cena Nano S vo výške 60 dolárov prekonáva ďalšie dve zariadenia o dosť veľkú maržu..

V tejto súvislosti vidíme, že zatiaľ čo sa Trezor T v súčasnosti predáva online za základnú cenu okolo 165 dolárov, KeepKey je k dispozícii za 80 až 100 dolárov. Je tiež potrebné zdôrazniť, že maloobchodná hodnota KeepKey sa najdlhšie pohybovala okolo hranice 240 dolárov a že cena peňaženky sa znížila iba nedávno na zhruba 80 dolárov..

Nakoniec by ste si mali pamätať, že na internete sú neustále k dispozícii hodnotné ponuky, a preto existuje vždy veľká šanca, že vyššie uvedené peňaženky budú dostupné za ceny, ktoré sú oveľa lacnejšie ako ich MRP..

Veľkosť a dizajn

dizajn peňaženky keepkey

i) KeepKey: Z troch peňaženiek, ktorým sa tento článok venuje, predstavuje KeepKey s najväčšou výhodou esteticky najpríjemnejší dizajn. A hoci krása môže byť subjektívnou vecou, ​​zdá sa, že s týmto názorom sa zhoduje množstvo technologických nadšencov, ktorí používajú Keepkey. Je to preto, že KeepKey je známy tým, že je prvou hardvérovou peňaženkou na trhu, ktorá je vopred pripravená s obrazovkou s uhlopriečkou 3 ”1,2, ktorá umožňuje používateľom zálohovať dáta bez nutnosti pripájania peňaženky k stolnému počítaču..

ii) Hlavná kniha: Ledger Nano S má slušne veľkú OLED obrazovku a ponúka používateľom základný dizajn typu palec (zatiaľ čo im umožňuje výber z 5 rôznych farebných schém). Napríklad Nano White Paper Edition vyzerá dosť sofistikovane a má biele puzdro, ktoré je celkom esteticky príjemné. Bez ohľadu na dizajn nie je Nano S vhodný pre začiatočníkov, pretože vyžaduje, aby používatelia pripojili svoje zariadenia k hostiteľovi USB, aby získali prístup k svojim digitálnym záznamom. A konečne, pri zakúpení, krabica Nano S obsahuje nasledujúci obsah:

 • Hardvérová hardvérová peňaženka
 • 1 kábel USB
 • Návod na použitie
 • Kľúčenka
 • Obnovovací semenný list
 • Rozmery: 56,95 mm x 17,4 mm x 9,1 mm
 • Hmotnosť: 16,2 g

Peňaženka je vyrobená z brúsenej nehrdzavejúcej ocele a plastu. Na napájanie nie sú potrebné žiadne externé batérie.

(iii) Trezor: Trezor T má dosť neohrabaný dizajn, na ktorý nie je veľmi pekné pozerať. Vonkajšie telo je vyrobené z plastu, ktorý dodáva peňaženke lacný vzhľad, ale zároveň ju chráni pred náhodnými pádmi..

Zariadenie je navyše vybavené farebnou obrazovkou LCD, ktorá je o niečo väčšia ako Nano S (ale je podstatne menšia ako funkcia KeepKey). Ďalej je dodávaný s dvoma navigačnými klávesmi na prednej strane a s hmotnosťou okolo 0,2 gramu. menej ako Ledger. Políčko Trezor T obsahuje nasledujúce položky:

 • Zariadenie Trezor Model T.
 • Magnetický dok typu T
 • Kábel USB-C
 • 2x brožúra na zotavenie
 • Nálepky trezoru
 • Rozmery: 64 mm x 39 mm x 10 mm
 • Hmotnosť: 16 g

Kompatibilita s externým softvérom

krypto peňaženka keepkey používa

Ďalším kľúčovým aspektom, ktorý je potrebné mať na pamäti pri výbere hardvérovej peňaženky, je jej kompatibilita s externým softvérom tretích strán. V tejto časti sa pozrieme na kompatibilitu našich troch zariadení s populárnymi riešeniami mäkkých peňaženiek dostupných na dnešnom trhu.

KeepKey: Electrum, MyCelium, MultiBit HD, GreenBits a Green Address

Trezor: Electrum, Electrum-Dash, Electrum-LTC, MetaMask, Mycelium, MyCrypto, CoPay a MyEtherWallet

Ledger Nano S: Electrum, MyCrypto, CoPay a MyEtherWallet

Ľahké použitie a nastavenie

Aj keď sme predtým v tomto článku podrobne popísali proces nastavenia Keepkey, v tejto časti sa pozrieme na proces nastavenia súvisiaci s Ledger Nano S a Trezor Model T..

Ledger Nano S:

Ledger-nano-s

Inicializujte zariadenie pripojením k počítaču alebo notebooku.

Stiahnite a nainštalujte si aplikáciu Ledger Live, ktorá je k dispozícii zadarmo na oficiálnych webových stránkach spoločnosti.

Zapnite zariadenie a poznačte si úvodné slová, ktoré sa zobrazujú na obrazovke (po spustení aplikácie).

Nastavte si prístupový kód, ktorý budete používať pre budúci prístup.

Trezor Model T

trezor vs keepkey

Získajte aplikáciu Trezor z webových stránok spoločnosti a nainštalujte si ju do svojho počítača.

Pripojte peňaženku Trezor k počítaču a nainštalujte príslušný firmvér podľa pokynov v príručke. Po dokončení je potrebné zariadenie zapojiť do zásuvky a reštartovať.

Pomocou softvéru pre stolné počítače kliknite na kartu „Vytvoriť novú peňaženku“ a vytvorte si kópiu obnovovacieho semena, ktoré vám je poskytnuté..

Na záver treba zdôrazniť, že Ledger Nano S neprichádza s vopred zostavenou podporou konektorov typu USB-C. Namiesto toho je vybavený pripojením USB 2.0. Rovnakým dychom prichádza Trezor T nielen s portom typu C, ale výrobca poskytuje kupujúcim aj konektorový kábel USB-C v natívnej súprave náradia produktu..

Ktorý z nich by ste si potom mali zvoliť?

Po absolvovaní celého sprievodcu dúfame, že vy, náš čitateľ, ste v lepšej pozícii, aby ste mohli robiť informovanejšie rozhodnutie, pokiaľ ide o výber medzi Trezor T, KeepKey a Ledger Nano S.

Zatiaľ čo peňaženka KeepKey má vysoko atraktívny dizajn a ľahko použiteľné rozhranie, jej vonkajšie puzdro je náchylné na vonkajšie poškodenie – vďaka skutočnosti, že telo peňaženky pozostáva prevažne z OLED obrazovky. Na druhej strane peňaženky Trezor a Ledger majú vonkajšie puzdrá vyrobené z odolného plastu, ktoré sú odolnejšie voči každodennému opotrebovaniu.

Z cenového hľadiska sú však Ledger Nano S aj KeepKey v porovnaní s modelom Trezor T oveľa lacnejšie. Takže nakoniec sa vaše rozhodnutie dosť pravdepodobne zredukuje na niekoľko kľúčových vecí, ako napríklad:

 • Koľko peňazí ste ochotní vyčerpať?
 • Hľadáte nákup menej známych kryptomien / altcoinov?
 • Zohráva dizajn produktu vo vašom výberovom procese veľkú úlohu?

Posledné slovo o kryptomene KeepKey

Hardvérová peňaženka na kryptomeny KeepKey je určite obľúbenou voľbou medzi držiteľmi bitcoinov. Zatiaľ čo peňaženky Trezor a Ledger majú v roku 2019 väčší podiel na trhu, KeepKey je životaschopnou možnosťou, ako bezpečne a bezpečne uložiť kryptoasety..

Pretože cena bitcoinu stále rastie a vstupuje do viacerých bežných prípadov použitia, ochrana kryptomeny je prvoradá tým, že chráni vaše aktíva pred hackermi a ukladá vaše súkromné ​​kľúče offline. Vzhľadom na všetko, čo sme o kryptomene KeepKey našli online, je toto jedinečné hardvérové ​​úložné zariadenie kvalitnou voľbou na odporúčanie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map