Ako nakupovať Cardano (ADA)

Cardano (ADA) je verejná blockchainová a vývojová platforma Dapp tretej generácie. Platforma si získala pozornosť medzinárodných médií ako prvý blockchain, ktorý do svojich hlavných princípov začlenil recenzovanú výskumnú stratégiu. Dnes je ADA jednou z top kryptomien na svete. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte nášho sprievodcu Investovaním do Cardana.

Predstavujeme najlepších maklérov a burzy, ktoré ponúkajú možnosť kúpiť Cardano (TRX) kreditnou alebo debetnou kartou. Pre väčšie sumy môžete poslať aj bankový prevod.

Binance

Binance je jednou z najväčších a najznámejších búrz kryptomien na svete. Výhody nákupu Cardano (ADA) tu spočívajú v tom, že profitujete z nižších poplatkov za výmenu ako u konkurenčných búrz a zvýšená likvidita vám umožňuje rýchlo nakupovať a predávať, aby ste mohli využívať výhody správ o pohybe na trhu.

Prečítajte si našu recenziu Binance alebo navštívte stránku Binance.

Použite zľavový kód: EE59L0QP za 10% cashback zo všetkých obchodných poplatkov.

Kraken

Kraken je jedným z dlhoročných mien, pokiaľ ide o burzy kryptomien pôsobiace v tomto priemysle.

Od skromných začiatkov sa stali jedným z najuznávanejších mien vo vesmíre, ktorý ponúka široký výber obchodných aktív vrátane Cardano (ADA)..

Obchodné náklady sú konkurenčné s ostatnými burzami a naďalej sa vyvíjali, pričom teraz ponúkajú obchodovanie s futures aj s maržami.

Prečítajte si našu recenziu spoločnosti Kraken alebo navštívte stránku Kraken.

Bittrex

Bittrex je ďalšia burza, ktorá vám v súčasnosti umožňuje nakupovať a obchodovať s Cardanom (ADA). Bittrex je popredná burza kryptomien, ktorá poskytuje najširší výber kryptomien, sú známe v tomto odbore ako jedna z mála burz, ktorá neúčtuje poplatky za zoznam rôznych projektov a má reputáciu integrity.

Prečítajte si našu recenziu Bittrex alebo navštívte stránku Bittrex.

Čo je Cardano (ADA)?

Cardano je sieť založená na blockchaine, ktorá využíva svoj vlastný natívny token „ADA“.

Cardano sa prezentuje ako prvá sieť svojho druhu, ktorá má byť „recenzovaná“. To znamená, že pred vykonaním akýchkoľvek zmien v sieti rastúca globálna skupina uznávaných vedcov z rôznych oblastí vyhodnotí všetky navrhované vylepšenia..

Čo to robí?

Používaním svojho natívneho tokenu ADA získavajú používatelia možnosť obchodovať priamo s ostatnými. To znamená, že nie je potrebný „sprostredkovateľ“ tretej strany. Používatelia majú skôr možnosť obchodovať peer-to-peer.

Časom je naplánované, že sieť Cardano podporuje širokú škálu decentralizovaných aplikácií.

Ako funguje Cardano (ADA)?

Cardano funguje pomocou modelu Proof-of-Stake (PoS). To znamená, že sieť nevyužíva ťažiarov, ako to vidno v sieťach ako Bitcoin. Namiesto toho má každý účastník siete, ktorý drží ADA – známu ako stakeholderi – v podporovanej peňaženke, schopnosť overovať transakcie. Odmeny sa líšia v závislosti od veľkosti podniku.

Vďaka použitiu jedinečného prístupu s názvom Ouroboros pridáva Cardano do PoS novú vrstvu. To sa deje prostredníctvom združení zainteresovaných strán. Pre tých, ktorí využívajú túto možnosť, môžu byť holdingové práva združené s ostatnými, čo umožňuje „blokovému manažérovi“ spravovať produkciu blokov.

Predpokladaný vývoj?

Rozvoj siete Cardano je viacstupňový proces, ktorý sa ešte len začal. Názov je pomenovaný po slávnych a vplyvných vedcoch, filozofoch a ďalších. Existuje 5 hlavných značiek pozdĺž cestovnej mapy Cardano. Toto sú,

  1. Byron – Táto prvá etapa vývoja obklopuje založenie siete a pripravuje ju na očakávaný rast v nasledujúcich rokoch.
  2. Shelley – Po vybudovaní pevného základu sa očakáva, že táto druhá etapa prinesie zmeny, ktoré obklopujú / zvyšujú decentralizáciu siete.
  3. Goguen – Keď dôjde k dostatočnej decentralizácii siete, 3. stupeň prinesie sieti schopnosť podporovať inteligentné zmluvy a dApps.
  4. Basho – Vo štvrtej etape plánu Cardano bude vidieť vývoj v oblasti škálovateľnosti a interoperability siete.
  5. Voltaire – Keďže je v súčasnosti plánovaná piata a posledná etapa, bude sa sústreďovať na implementáciu nového modelu riadenia. Cieľom je dosiahnuť, aby bola sieť samostatná. Dosiahne sa to rôznymi aktualizáciami, napríklad implementáciou hlasovacieho a pokladničného systému.

Od 29. júla 2020 začne sieť Cardano oficiálne prechádzať z prvej fázy do druhej. Táto etapa, známa ako Shelley, prinesie nové úrovne decentralizácie prechodom z federovaných uzlov na uzly prevádzkované komunitou.

Základná ideológia?

Pre Cardano by sa zdalo, že sa sieť buduje tak, aby ponúkala rovnaké možnosti ako súperi, napríklad Ethereum. Rozdiel však spočíva v dôraze kladenom na niekoľko znakov.

  • Vplyv na životné prostredie – Mnoho sietí uznalo negatívny vplyv, ktorý môžu mať protokoly náročné na energiu, napríklad testy funkčnosti. Využívanie PoS spôsobom, ktorý si vybral Cardano, vyžaduje na fungovanie siete podstatne menej energie.
  • Otvorenosť a transparentnosť – Cardano naznačuje, že ako odborne hodnotený blockchain majú účastníci siete úžitok nielen z dobre vybudovaného produktu. Taktiež profitujú z novej úrovne otvorenosti a transparentnosti svojich operácií a zo smerovania / vývoja siete.

Prijatie a polemiky?

K dnešnému dňu má Cardano minimálnu úroveň prijatia aj polemiky.

Zatiaľ čo natívny token siete, ADA, sa dá nájsť na mnohých burzách, je to pravdepodobne zatiaľ najväčšia adopcia. Kým nebudú v sieti uvedené funkcie inteligentných zmlúv, bude to s najväčšou pravdepodobnosťou platiť.

Sieť Cardano sa dodnes dokázala vyhnúť väčšine kontroverzií. Najčastejšie zaznamenávaným problémom siete je nedostatok decentralizácie. Ako už bolo spomenuté, očakáva sa, že sa to zmení implementáciou fázy 2 v pláne Cardano.

Existuje niekoľko vybraných, ktorí vzniesli problémy s takzvanými „vierohodnými predpokladmi“, ktoré nazývajú „pravdepodobné predpoklady“, uvedené v dokumente Cardano. Základ siete Cardano bol v zásade postavený s rôznymi predpokladmi, ako sa bude prispôsobovať budúcim úrovniam adopcie. Niektorí sú veriaci, zatiaľ čo iní nie sú úplne presvedčení, že sieť bude fungovať tak, ako má.

Nariadenia?

Regulátory do dnešného dňa nevydali žiadne oficiálne vyhlásenia ohľadne Cardana. Výsledkom je, že projekt zostáva v trochu regulačnom „limbe“.

Pokiaľ nebude urobené oficiálne vyhlásenie, inak existuje šanca, že sa ADA bude považovať za cenný papier. Tí, ktorí sa domnievajú, že tomu tak je, zvyčajne uvedú pre svoju argumentáciu dva body.

  1. Sieť nie je v tomto okamihu decentralizovaná.
  2. Aj keď bol Cardano obmedzený na obyvateľov USA, bol pôvodne financovaný prostredníctvom ICO.

Kto to urobil?

V roku 2017 uviedol Cardano na trh Charles Hoskinson. Ako spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum priniesol Hoskinson do projektu okamžitý vplyv a intrigy a jeho natívny token „ADA“.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map