Ako nakupovať Tezos (XTZ)

Tezos (XTZ) je blockchainová sieť štvrtej generácie, ktorá obsahuje pokročilé protokoly umožňujúce množstvo funkcií. Primárne plošina podporuje vývoj decentralizovaných aplikácií (DApps) a kódovanie inteligentných zmlúv. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte nášho sprievodcu Investovaním do Tezosu.

Uvádzame prvých 3 sprostredkovateľov, ktorí ponúkajú možnosť kúpiť Tezos (XTZ) kreditnou kartou alebo debetnou kartou.

Binance

Binance je jednou z najväčších a najznámejších búrz kryptomien na svete. Výhody nákupu Tezosu (XTZ) spočívajú v tom, že profitujete z nižších poplatkov za burzu ako u konkurenčných búrz a zvýšená likvidita vám umožňuje rýchlo nakupovať a predávať, aby ste využili výhody správ o pohybe na trhu.

Prečítajte si našu recenziu Binance alebo navštívte stránku Binance.

Použite zľavový kód: EE59L0QP za 10% cashback zo všetkých obchodných poplatkov.

Kraken

Kraken je jedným z dlhoročných mien, pokiaľ ide o burzy kryptomien pôsobiace v tomto priemysle.

Od skromných začiatkov sa stali jedným z najuznávanejších mien vo vesmíre, ktorý ponúka široký výber obchodných aktív vrátane Tezosu (XTZ)..

Obchodné náklady sú konkurenčné s ostatnými burzami a naďalej sa vyvíjali, pričom teraz ponúkajú obchodovanie s futures aj s maržami.

Prečítajte si našu recenziu spoločnosti Kraken alebo navštívte stránku Kraken.

Poloniex

Poloniex bola založená v USA v roku 2014 a rýchlo sa stala veľmi populárnou burzou cenných papierov pre mnohých obchodníkov s kryptomenami, ktorí hľadajú kombináciu širokej škály aktív s vysokou hodnotou. Neustále rozširujú svoje spektrum aktív a v súčasnosti je k dispozícii na obchodovanie viac ako 100 rôznych párov, vrátane Tezos (XTZ). Vďaka nedávno prepracovanému vzhľadu burza vyzerá tiež profesionálnejšie ako kedykoľvek predtým pri obchodovaní s futures a s pákovým efektom až 100: 1, ku ktorému je teraz tiež prístup.

Prečítajte si našu recenziu Poloniex alebo navštívte stránku Poloniex.


Ako nakupovať Tezos (XTZ) Ako nakupovať Tezos (XTZ) Ako nakupovať Tezos (XTZ)
★★★★★ ★★★★★ Binance Recenzie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Poloniex

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí obchodníci

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Jednoduchosť použitia

Poplatky za obchodovanie

0,10%

Poplatky za obchodovanie

0,16%

Poplatky za obchodovanie

0,125%

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Čo sú Tezos (XTZ)?

Tezos je open-source platforma založená na blockchaine. Má decentralizovanú povahu a na podporu rôznych funkcií využíva svoje natívne tokeny „XTZ“.

Čo to robí?

Funkcií podporovaných spoločnosťou Tezos je veľa. Nasledujúce sú najčastejšie zaznamenávané z týchto schopností.

  • Uľahčenie transakcií s hodnotou pre dve strany vylučuje potrebu „sprostredkovateľov“
  • Schopné inteligentné uzatváranie zmlúv (samoplniace zmluvy, založené na vstavaných parametroch)
  • Samoobslužné
  • Riadenie na reťazci podporujúce rast a elimináciu forkov

Ako to funguje?

Spoločnosť Tezos zaujíma trochu jedinečný prístup k tomu, ako dosahujú funkčnosť. Prostredníctvom kódovacieho jazyka známeho ako „Michelson“ je sieť schopná fungovať podľa modelu proof-of-stake (PoS).

V čom sa Tezos líši od mnohých, je jeho prístup k správe siete. V snahe zabezpečiť pokrok a motivovanú účasť v sieti využíva spoločnosť Tezos to, čo nazýva „pekári“..

Pekári sú podobní bežne používaným „baníkom“ v sieťach proof-of-work – s niekoľkými kľúčovými rozdielmi. Aj keď sú obe pre svoju sieť nevyhnutné, pekári pracujú prostredníctvom delegovaného dôkazu o podiele na overenie transakcie, a tým na zabezpečenie siete..

Úloha pekára však presahuje rámec overovania transakcií – táto skupina je zodpovedná za odovzdávanie zmien protokolu na základe želania držiteľov tokenov, ktorí delegovali svoju sieťovú moc na uvedeného pekára.

Faktorom, ktorý udržuje decentralizáciu siete, je schopnosť kohokoľvek konať ako pekár. Vyžaduje sa iba „rolka“ XTZ (každá rolka pozostáva z 8000XTZ). Pretože sa ktokoľvek môže stať pekárom a prispieť k rastu siete, spoločnosť Tezos sa zvyčajne považuje za demokratickejší projekt ako mnoho iných.

Predpokladaný vývoj?

S oživením kryptotrhov si Tezos opäť získava na popularite. Očakáva sa, že tento trend bude pokračovať, pretože v súčasnosti prebiehajú rôzne dôležité zmeny. Keďže aktíva v držbe nadácie Tezos narástli v čase písania tohto článku na zhruba 630 miliónov dolárov, vývoju siete by nemali brániť finančné prostriedky.

Medzi očakávaným vývojom sietí je v prvom rade ochrana osobných údajov. Aj keď existujú rôzne spôsoby, ako dosiahnuť vyššiu úroveň ochrany súkromia, vývojári spoločnosti Tezos sa rozhodli využiť tzv. ZkChannels..

zkChannels sú veľmi zaujímavou aktualizáciou, pretože nielen uľahčí transakcie súkromia, ale otvorí možnosť prepojiť blockchain Tezos s ostatnými využitím jeho kódovej základne. Jedným z príkladov je populárny program „zCash“..

Základná ideológia?

Tezos je postavený na pevnom základe ideológií – viac ako väčšina. Keď sa myšlienka tejto siete začala formovať medzi jej zakladateľmi, jej rast sa formoval rozpoznaním nedostatkov bitcoinu a ethereum a ich vylepšením..

Zatiaľ čo bitcoin bol založený s myšlienkou finančného začlenenia a decentralizácie, tento úspech nezvládol bez problémov. Kvôli štruktúrovaniu a správe využívanej Bitcoinom bola sieť neefektívna a jej videnie bolo viditeľné vždy, keď sa medzi jej komunitou nedohodlo na ďalšom postupe – čo je problém, ktorý dodnes trápi Bitcoin, pričom mnoho forkov je naďalej vytvorené.

Použitím demokratickejšej metódy riadenia (DPoS) je spoločnosť Tezos schopná zabrániť tomu, aby vás uviazla nerozhodnosť, a vyhnúť sa potenciálnym výhodám.

Jeho štruktúra tiež znamená, že sieť by mala byť schopná dosiahnuť vyššiu úroveň decentralizácie a transparentnosti; Každá z nich má znaky, ktoré podopierajú ideológie, na ktorých je založený bitcoin a ethereum.

Prijatie a polemiky?

So stabilným rastom vo svete blockchainu sa spoločnosti Tezos darilo dobre, čo sa týka adopcie. Za posledných pár mesiacov zaznamenal Tezos nárast záujmu, najmä medzi spoločnosťami zaoberajúcimi sa digitálnymi cennými papiermi. Nasleduje iba niekoľko príkladov tohto nedávneho prijatia.

  • Vertalo
  • BTG Pactual
  • TokenSoft

Aj keď adopcia zaznamenala prudký vzostup, kontroverzia nie je cudzia ani Tezosovi. Až donedávna bol projektom obťažovanie okolo ICO vo výške 232 mil. USD, ktoré sa konalo v roku 2017.

Niektoré z vyššie uvedených sporov sú nasledujúce.

Nekryté ICO – Mnohí mali pocit, že toto neobmedzené ICO bolo zbytočné, a využili nezrelý sektor uprostred neudržateľného rozmachu.

Zneužitie fondu – Takmer okamžite po získaní finančných prostriedkov došlo medzi tímom Tezos k nezhodám v tom, ako by sa mal použiť. To okrem iného viedlo k oneskoreniu distribúcie tokenov po ICO

Civilné spory – Spoločnosť Tezos niekoľko rokov bojovala s občianskoprávnym sporom, v ktorom investori v ICO tvrdili, že táto udalosť predstavuje nezákonný predaj a distribúciu cenných papierov. Po niekoľkých rokoch bojov tento súdny spor nedávno dospel k záveru, pretože spoločnosť Tezos súhlasila s vyrovnaním vo výške 25 miliónov dolárov, bez priznania priestupku..

Našťastie pre Tezos, tieto prvé nepríjemné dni sa zdajú byť minulosťou.

Nariadenia?

Napriek sporom a občianskoprávnym sporom, ktoré v minulosti trápili Tezos, regulačné orgány k dnešnému dňu neurobili nijaké oficiálne vyhlásenie o postavení XTZ ako bezpečnostnej služby..

Rada pre kryptografické hodnotenie (CRC), ktorá bola vytvorená s cieľom posúdiť povahu tokenov / mincí a ich pravdepodobnú triedu aktív, poznamenala, že XTZ skutočne zdieľa niektoré črty s cenným papierom. V ich rebríčku, a 1 predstavuje aktívum, ktoré nezdieľa žiadne znaky s cennými papiermi, zatiaľ čo 5 preukazuje všetky požadované vlastnosti. Pri hodnotení CRC zaradil Tezos do skóre 3,75 / 5. Toto skóre ho umiestňuje popri ďalších blockchainových projektoch, ako sú Stellar, Polymath a Loom.

Je dôležité poznamenať, že CRC je nezávislá rada, ktorá nemá skutočnú právomoc klasifikovať majetok. Túto úlohu má Komisia pre cenné papiere (SEC). CRC jednoducho poskytuje službu poskytujúcu vzdelaný odhad klasifikácie aktív na základe tradičných nástrojov hodnotenia.

Kto to urobil?

Zatiaľ čo vývoj Tezosu je dielom mnohých, projekt sa z veľkej časti pripisuje jeho dvom spoluzakladateľom.

  • Arthur Breitman
  • Kathleen Breitman

Tento blockchainový „energetický pár“ bol obklopený technológiou siahajúcou do raných čias bitcoinu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map