Kontrolný zoznam náležitej starostlivosti pri spustení STO

Ak plánujete spustenie ponuky bezpečnostných tokenov, je potrebné vykonať rozsiahly kontrolný zoznam náležitej starostlivosti. Tento kontrolný zoznam bude rozdelený medzi dodržiavanie obchodných a právnych predpisov. Obchodné hľadisko je do istej miery globálne konzistentné, zatiaľ čo právne predpisy sa môžu líšiť od jurisdikcie po jurisdikciu. Malo by to byť iba orientačné, pričom úplné dodržiavanie právnych predpisov vykonáva právny zástupca pre digitálne cenné papiere..

Obchodná due diligence:

Táto due diligence zahŕňa základné informácie, ktoré nie sú jedinečné pre tokenizované cenné papiere, ale existujú aj ďalšie kontroly due diligence, ktoré sa špeciálne zameriavajú na kryptomeny a STO.

 • Dokument by mal byť skontrolovaný nezaujatými tretími stranami, ktoré tento typ dokumentov už predtým skontrolovali. Medzi bežné chyby patrí sľubovanie vysokých výnosov, zlyhanie v efektívnej komunikácii s technológiou alebo vysvetlenie toho, na čo je spoločnosť navrhnutá.
 • Tokenizované cenné papiere by mali obsahovať dostatok podrobností, aby investorom skutočne dávali zmysel. Ak ide o tokenizovaný realitný fond, investujeme do rezidenčných alebo komerčných nehnuteľností? V akých mestách? Je cieľom prevrátiť nešťastné nehnuteľnosti alebo investovať do luxusného výškového ubytovania? Toto sú typy otázok, ktoré sú pre investorov dôležité, ale často sa prehliadajú.
 • Podnikateľský plán. Ak ide o začínajúci podnik, ktorý sa snaží získať prostriedky prostredníctvom STO, potrebujeme podrobnosti o tom, čo chce podnik dosiahnuť. Jednoducho byť spoločnosťou „AI“ alebo „blockchain“ nestačí.
 • Zdieľanie zisku – toto by malo byť rozdelené. Investori by mali pochopiť, či sa dividendy budú vyplácať štvrťročne, ročne, výplaty atď.
 • Má produkt alebo podnikanie zmysel? Jednoduché tokenizovanie firmy a jej pomenovanie „AirBNB na blockchaine“ nestačí. Musíme pochopiť, čo je obchodný model, prečo teraz a ako spoločnosť plánuje dosahovanie svojich cieľov.
 • Diferenciačný faktor – Po preskúmaní stoviek firiem je to často miesto, kde podnikateľské plány, publikácie a zakladatelia zlyhajú úplne. Ide o konkurenčné prostredie a táto úroveň konkurencie sa časom jednoducho zvyšuje. Vysvetlite, čo odlišuje váš produkt / spoločnosť od konkurencie, a podrobne to vysvetlite. Môže to byť tím, technológia, patenty atď.

Zákonná due diligence:

Na svojej koreňovej úrovni sa vykonáva právna due diligence, aby sa zabezpečilo správne formovanie právnickej osoby so zavedeným riadnym riadením spoločnosti.

Je vždy podstatne nákladovo efektívnejšie dodržiavať právne predpisy od samého začiatku, potom je potrebné spätne zmeniť podnikovú štruktúru.

Due diligence zaistí, aby všetci akcionári a iné subjekty mali zo zákona oprávnenie na uskutočnenie investície. Dodatočná náležitá starostlivosť môže odhaliť ďalšie riziká a záväzky, ktoré nemusí byť zrejmé tomu, kto nevykonáva advokáciu.

Najatie advokáta na vykonávanie náležitej starostlivosti môže vyvolať varovné signály, zatiaľ čo je ešte dosť skoro na prijatie nápravných opatrení. Môže to zahŕňať odhalenie nezverejnených rizík, potenciálnych záväzkov, problémov s dodržiavaním predpisov a daní, sporov alebo jednoduchých zmluvných problémov.

To je to, čo by mal byť najatý právny tím, aby odhalil.

 • Overenie dôveryhodnosti vedenia a akcionárov. Patrí sem ich prevádzka prostredníctvom viacerých medzinárodných sledovacích zoznamov, ktoré zahŕňajú zoznam sankcií OFAC a zoznam exponovaných osôb, ktorý je tiež známy ako PEP..
 • Príprava základných firemných dokumentov, ktoré zahŕňajú stanovy, stanovy, zápisnice zo stretnutí akcionárov, partnerské dohody, akcionárske dohody, dohody o ponuke fondov a tabuľky kapitalizácie atď..
 • Právny tím by mal skontrolovať podstatné zmluvy s partnermi, manažmentom, zamestnancami, poskytovateľmi služieb a ďalšími, ktoré by mohli spôsobiť právne problémy.
 • Ochranná známka & Práva duševného vlastníctva.
 • Preskúmanie súladu s predpismi, okrem iného zahŕňa registrácie, podania formulárov SEC, podania stavov, licencie a pravidlá súladu..
 • Zaistenie toho, aby sa správne KYC a AML vykonávali pre jurisdikciu, v ktorej pôsobíte, a na základe toho, kde majú sídlo investori.
 • Preskúmanie bielej knihy s cieľom zabezpečiť dodržiavanie predpisov o cenných papieroch. Napríklad by sa nikdy nemali sľubovať konkrétne výnosy.

Zhrnutie:

Aj keď toto rozdelenie ponúka určitú jasnosť v súvislosti s náležitou starostlivosťou, ktorú je potrebné vykonať, sú nariadenia SEC komplikované a je dôležité najať si právnika. Informácie na tejto stránke slúžia iba na zábavu a nemajú slúžiť ako právne poradenstvo.

Nižšie je uvedený zoznam spoločností, ktoré v súčasnosti pomáhajú STO s právnym procesom:

Spoločnosť: Webová stránka: Umiestnenie:
Kapitál BX3 www.bx3.io 261 Madison Avenue New York, NY 10016
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map