Aktualizácie OKChain a výber validátora začína

Spoločnosť OKEx (www.okex.com), najväčší kryptomenový spotový trh a burza derivátov, oznámila, že 25. mája bude spustená verzia 0,10 obchodného verejného reťazca OKChain vyvinutého spoločnosťou OKEx. Pravidlá výberu validátora a mechanizmu dividend boli upravené odhalené súčasne. Používatelia, ktorí vložili token OKT, môžu hlasovať až pre 30 kandidátov pomocou jedného hlasovacieho lístka, čím sa vygeneruje 21 validátorov.

Po aktualizácii sa OKChain stane prvým verejným reťazcom vyvinutým kryptoburzou na podporu prístupu inštitúcií tretích strán. Spoločnosť OKChain zároveň spustila globálne nábor kandidátov na overovateľov a vyzvala na účasť používateľov a inštitúcie.

„Dúfame, že sa OKChain zúčastní viac používateľov a inštitúcií. Základ ekologickej stavby OKChain je dôležitou prípravou pred spustením siete OKChain, “uviedla Alysa Xu, hlavná strategická riaditeľka OKEx. „Na základe novej verzie 0.10 môžu používatelia realizovať svoju vôľu prostredníctvom volebného mechanizmu a robiť rozhodnutia, ktoré sú v súlade s ich vlastnými záujmami a diverzifikujú vývoj OKChain. Tešíme sa na spoločnú výstavbu otvoreného, ​​decentralizovaného, ​​praktického a rozmanitého ekosystému s našimi globálnymi používateľmi. “

OKChain, verejný reťazec bez povolení a decentralizovaný

V porovnaní s inými verejnými reťazcami výmeny má OKChain tendenciu dodržiavať ideály decentralizácie, pričom vo svojom zdrojovom kóde plne využíva povahu siete typu peer-to-peer, nezvratnosť a efektívnu autonómiu. Vzhľadom na to nemôžu všetci účastníci vrátane spoločnosti OKEx ako vývojára ovládať tento verejný reťazec.

Okrem toho, namiesto toho, aby spoločnosť OKChain vyžadovala, aby uzly predložili návrh „guvernérovi“ verejného reťazca pred každou akciou v tradičnom verejnom reťazci, prijíma „sieť peer-to-peer“, ktorá umožňuje bežcom uzlov rozvíjať DEX a dApp alebo sa rozhodnúť, ktoré kryptomeny a obchodné páry do zoznamu bez toho, aby ste museli získavať povolenie od „guvernéra“. Stručne povedané, OKChain je plne komunitný autonómny verejný reťazec.

Pravidlá hlasovania umožňujú voličom vysoký stupeň autonómie

Spoločnosť OKChain prijíma reprezentatívny systém. Držitelia OKT, ktorí vložili token OKT, sa stanú voličmi, ktorí sa môžu rozhodnúť, že sa stanú „bežnými voličmi“, aby priamo hlasovali za validátorov, alebo delegovať svoju hlasovaciu právomoc na iný účet, ktorý sa volá „proxy volič“, aby hlasoval v ich mene..

Každý volič môže hlasovať až pre 30 kandidátov na potvrdenie platnosti. Napríklad, ak používateľ vložil 100 OKT, môže odovzdať 100 hlasovacích lístkov pre každý až 30 kandidátov na overovateľa. 21 najlepších kandidátov s najvyšším počtom hlasov bude tvoriť základnú skupinu validátorov, zatiaľ čo ostatní budú slúžiť ako kandidáti na validáciu.

Ukázalo sa, že mať 21 validátorov je najvyzretejšie riešenie, ktoré dokáže maximalizovať rovnováhu medzi stupňom decentralizácie v rámci ekológie a efektívnosťou ekologickej prevádzky. Pokiaľ ide o mechanizmus hlasovania, v porovnaní s "výber toho najlepšieho" a "výber niekoľkých dobrých", druhá je odolnejšia voči chybám. Okrem toho môže tiež efektívne oslabiť vplyv veľkých držiteľov OKT v počiatočnej fáze spustenia siete OKChain, aby výsledky hlasovania lepšie odrážali želania všetkých držiteľov OKT v rámci ekosystému OKChain..

OpenDEX & DEX Operator, nové koncepty zavedené spoločnosťou OKChain

Vo verzii 0.10 bola spoločnosť OKChain priekopníkom v koncepciách „modelu OpenDEX“ a „DEX operátora“. Podľa modelu OpenDEX ponúkne OKChain uzlom všetku potrebnú základnú technológiu, čím sa odlíši operátor verejného reťazca od operátora DEX, ktoré boli vo väčšine prípadov predtým kombinované..

Vďaka novým koncepciám sa vzťah medzi operátorom DEX a operátorom verejného reťazca podobá vzťahu medzi reťazcom ETH a ERC20. OKChain umožňuje všetkým uzlom zostaviť si vlastné DEX a obchodné páry bez akejkoľvek hranice. Uzly navyše nielenže nemusia platiť vysoké náklady za server a technológiu, budú tiež vlastniť budúce nepretržité výhody.

Viaceré zdroje príjmov z OKChain

"Hlavným cieľom verzie 0.10 verzie OKChain testnet je ďalšie objasnenie práv a záujmov, ktoré môžu používatelia uzlov zdieľať v ekosystéme OKChain, “uviedla Alysa Xu„ Používatelia, ktorí sa podieľajú na stavbe ekosystému OKChain prostredníctvom rôznych identít, môžu získať rôzne výhody, vrátane odmena za generovanie blokov, odmena za hlasovanie, zodpovedajúci poplatok, poplatok za transakciu atď. “

Podľa verejných informácií bude 100% bloku genesis OKT namapovaných na držiteľov OKB, čo znamená, že držitelia OKB sa stanú prvou dávkou držiteľov OKT a získajú náskok v niektorých sférach, vrátane státia sa supernódami, hlasovaním, operáciou DEX atď. Okrem toho bude každý rok vydané ďalšie OKT vo výške 1 – 5%, pričom sa očakáva, že časť bude slúžiť ako odmena za generovanie blokov a druhá ako odmena za hlasovanie. Okrem toho dostanú operátori DEX ako príjem aj zodpovedajúci poplatok, transakčný poplatok atď.

KONIEC

O spoločnosti OKEx

Na najväčšom a najrôznorodejšom trhu s kryptomenami na svete je OKEx miestom, kde globálni obchodníci s kryptomenami, baníci a inštitucionálni investori prichádzajú spravovať kryptomeny, zvyšovať investičné príležitosti a zaisťovať riziká. Poskytujeme spotové a derivátové obchodovanie vrátane futures, permanentných swapov a opcií na hlavné kryptomeny, ktoré investorom ponúkame veľkú flexibilitu pri formulovaní ich stratégií s cieľom maximalizovať zisky a zmierniť riziká.

Kontakt pre médiá:

Vivien Choi

Email: [chránené e-mailom]

@vivienchoi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map