Hongkong prináša licenciu na kryptoburzy

Rámec založený na prihlásení; očakáva sa obmedzený vplyv. Stále iba PI.

Prehľad

Hongkong zintenzívňuje svoje úsilie o formálnu reguláciu búrz s kryptomenami v meste. 6. novembra 2019 Komisia pre cenné papiere a futures práve vydala novo navrhnutý regulačný rámec, ktorý umožňuje strážnemu psovi cenných papierov vydávať licencie kryptoburzovým platformám. Môže to byť zmena hry pre krypto priemysel? Čo znamená nový režim pre mesto ako popredný globálny finančný uzol?

Komplexný rámec

Pred rokom SFC oznámila regulačné sandboxové prostredie, ktoré poskytuje fintovým spoločnostiam obmedzené prostredie na presadzovanie regulačných inovácií. Po roku, ktorý sa konal najneskôr v HK FinTech Week, Ashley Alder, šéf SFC, oznámil, že mestský strážny pes ustanovil nový komplexný súbor predpisov pre burzy kryptomien v Hongkongu.

Alder uviedol, že pravidlá sú šité na mieru kryptopriemyslu a zahŕňajú všetky kľúčové obavy týkajúce sa ochrany investorov vrátane bezpečnej úschovy aktív, požiadaviek KYC, boja proti praniu špinavých peňazí a manipulácie trhu. Zahrnuté sú aj koncepty, ktoré neexistujú na tradičných finančných trhoch, ako sú teplé a studené peňaženky, vidličky, airdropy.

Na kryptomeny a virtuálne aktíva obchodované na platforme s licenciou SFC sa nebude vzťahovať rovnaký druh regulácie, ktorá sa uplatňuje na tradičné ponuky cenných papierov alebo investičných fondov..

Okrem toho musia mať všetky licencované platformy poistenie pokrývajúce riziko straty alebo odcudzenia virtuálnych aktív.

Zdôraznil, že „virtuálne aktíva sa presúvajú ďalej na tradičné finančné trhy“, a osobitne vyzdvihol stablecoiny, pričom uviedol, že niektoré projekty „je možné prijať mimoriadne rýchlo v globálnom meradle“, čo viedlo „k vážnym obavám medzi politikmi a centrálnymi bankármi“ a finančných regulátorov. “

Exchange Licensing: riešenie prihlásenia

Nový regulačný rámec umožňuje SFC udeliť licenciu výmenným operátorom, ktorí sa chcú prihlásiť na reguláciu. Inými slovami, nie je nevyhnutné, aby kryptomenné burzy v meste získavali licenciu na svoju činnosť. Alder vysvetlil, že dôvod pre výber možnosti prihlásenia sa, pretože existujúca legislatíva nebola navrhnutá s ohľadom na krypto svet. Verí, že trhy môžu počkať, kým nová legislatíva pokryje celý sektor virtuálnych aktív, aj keď nie je uvedený žiadny časový harmonogram.

Vzhľadom na to, že v Hongkongu má zastúpenie mnoho z hlavných operátorov kryptoburzy, veríme, že ich bude niekoľko a výmena bude prebiehať ako výzva na prihlásenie do regulačného plánu SFC. Neočakávame však, že uvidíme veľké množstvo búrz smerujúcich do regulačnej siete.

Iba pre profesionálnych investorov, bez maloobchodu

Nový licenčný program uviedol, že burzoví operátori môžu poskytovať služby iba profesionálnym investorom, čo znamená, že stále nemožno poskytovať žiadne retailové služby. Podľa pravidiel pre cenné papiere a futures (profesionálny investor) (kapitola 571D) znamená „profesionálny investor“

– Fyzická osoba, ktorá má k relevantnému dátumu portfólio najmenej 8 miliónov HKD alebo jeho ekvivalent v akejkoľvek cudzej mene alebo je zistené odkazom na jeden alebo viac nasledujúcich dokladov vydaných alebo predložených do 12 mesiacov pred príslušným dátumom.

– Trustová spoločnosť, ktorá bola poverená jedným alebo viacerými trustmi, v prípade ktorých koná ako správca, s celkovým majetkom najmenej 40 miliónov HKD alebo ekvivalentom v akejkoľvek cudzej mene k príslušnému dátumu.

To je iba časť definície, neznamená to však, že by do toho boli zapojení všetci retailoví investori. Nové pravidlá naďalej robia z obchodovania s kryptomenami v Hongkongu iba malú skupinu investorov. Alder zdôraznil, že dôvodom sú futures kontrakty na virtuálne aktíva určené pre verejnosť, najmä kontrakty s pákovým efektom, sú volatilné a môžu byť „extrémne riskantné“..

Bitcoin a ďalšie: Nie cenné papiere

To, ako SFC vidí podstatu bitcoinov a iných kryptomien, je ďalším zvýraznením oznámenia. Alder jasne povedal: „Bitcoin a ďalšie, známejšie kryptomeny, nie sú cennými papiermi.“ A že SFC „má iba právomoc regulovať platformu, ktorá obchoduje s virtuálnymi aktívami alebo tokenmi, ktoré sú legálnymi„ cennými papiermi “alebo„ futures kontraktmi “. Postoj SFC je vo veľkej miere v súlade s ostatnými regulačnými orgánmi na svete, ako je SEC v USA.

Záver

Oznámenie o regulácii kryptoburzy SFC prišlo po čínskych blockchainových iniciatívach a môžeme očakávať, že Čína a, všeobecne povedané, Ázia, budú pri vývoji kryptomien založených na blockchaine v popredí. Pretože sa investície do kryptomien čoraz viac rozširujú a každodenná aplikácia a využitie virtuálnych aktív sa rýchlo zvyšujú, niet pochýb o tom, že je nevyhnutná úplná sada regulácie kryptomien. Veríme, že dobre regulované prostredie bude prospešné pre investorov aj pre zainteresované strany v krypto priemysle. Regulačný vývoj v Hongkongu sa považuje za pozitívny krok pre celý krypto priemysel.

KONIEC

O spoločnosti OKEx

Na najväčšom a najrôznorodejšom trhu s kryptomenami na svete je OKEx miestom, kde globálni obchodníci s kryptomenami, baníci a inštitucionálni investori prichádzajú spravovať kryptomeny, zvyšovať investičné príležitosti a zaisťovať riziká. Poskytujeme spotové a derivátové obchodovanie vrátane futures, permanentných swapov a opcií na hlavné kryptomeny, ktoré investorom ponúkame veľkú flexibilitu pri formulovaní ich stratégií s cieľom maximalizovať zisky a zmierniť riziká.

Kontakt pre médiá:

Vivien Choi

Email: [chránené e-mailom]

@vivienchoi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map