OKEx uvádza DMG a CELO, posilňuje ambiciózny postoj k vývoju DeFi

Valletta, Malta, 15. júla 2020 – Spoločnosť OKEx (www.okex.com), popredná svetová burza pre kryptomeny a deriváty, dnes oznámila, že uvedie na zozname ďalších dvoch rozvíjajúcich sa projektov DeFi: DMM Governance Token (DMG) a Celo Gold (CELO) s obchodnými pármi proti Tether (USDT) a bitcoin (BTC).

Spotové obchodovanie DMG sa začne 17. júla o 3:00 UTC, zatiaľ čo vklady DMG budú k dispozícii od 16. júla 3:00 UTC. Výbery sa začnú 20. júla o 3:00 UTC. Pre CELO sa spotové obchodovanie začína. sa začne 17. júla o 7:00 UTC. Vklady a výbery budú k dispozícii 16. júla o 4:00 UTC, 20. júna o 9:00 UTC.

Po zaradení jedného z najsľubnejších a najpopulárnejších projektov v priestore DeFi, Compound (COMP), toto posledné rozhodnutie spoločnosti OKEx pridať ďalšie dva projekty DeFi pre svojich používateľov konsoliduje býčí postoj burzy k ďalšiemu rozvoju priemyslu DeFi..

„Spoločnosť OKEx dlho považovala DeFi za jeden z najdôležitejších vývojových smerov blockchainu a kryptomeny. Od pasívneho príjmu po požičiavanie digitálnych mien, ako inovátor v priemysle, spoločnosť OKEx rozširuje našu stopu v tejto rastúcej aréne, “uviedol generálny riaditeľ spoločnosti OKEx Jay Hao.

“Sme veľmi radi, že vidíme projekty ako DMG a CELO s inovatívnymi prielommi v oblasti požičiavania a stablecoinu, pretože veríme, že predstavujú budúci inovatívny smer DeFi a blockchainu.”

Stablecoiny, pôžičky a DEXy podporujú rozvoj tradičných DeFi

Ak by bol vývoj DeFi rozdelený do niekoľkých etáp, jeho začínajúcim obdobím by bol august 2018 – kedy bola koncepcia DeFi prvýkrát navrhnutá – do roku 2019..

V auguste 2018 uverejnil Brendan Forster, spoluzakladateľ platformy na požičiavanie kryptomien Dharma, článok s názvom "Oznamujeme De.Fi, komunitu decentralizovaných finančných platforiem," ktorá oficiálne oznámila narodenie DeFi.

Rok 2019 sa nazýva aj prvým rokom DeFi. Keď ľudia postupne pochopili blockchain, verejnosti sa postupne stali známe aj výhody silnej bezpečnosti, vysokej transparentnosti a ochrany súkromia spoločnosti DeFi..

Navrhovateľ DeFi Brendan Forster je presvedčený, že DeFi by mala mať štyri hlavné charakteristiky: 1) byť postavená na blockchaine, 2) patrí do finančnej oblasti, 3) mať kód, ktorý je open-source, a 4) mať stabilných vývojárov. Od prvej polovice roku 2020 sa však všetky finančné produkty založené na blockchainovej sieti, vrátane kryptomeny, inteligentných zmlúv, protokolov a DApps, dajú nazvať DeFi.

V tomto okamihu sa začala objavovať celá škála produktov DeFi a náhly nárast Compound nepochybne dohnal túto fázu k vyvrcholeniu.

Rozdelenie aplikácií DeFi podľa typu. Zdroj: výskum OKEx

Aj keď je podiel infraštruktúrnych / rozvojových nástrojov (22%) a analýzy údajov (17%) pomerne vysoký, to, čo je skutočne známe a podporuje ďalší rozvoj DeFi, sú finančné aplikácie vrátane stablecoinov, pôžičiek a decentralizovaných výmen – ktoré sú aj najsľubnejšie skladby DeFi.

Z pohľadu celkových aktív uzamknutých na DeFi protokoloch má poskytovanie úverov absolútnu výhodu. Päť projektov pôžičiek DeFi je zahrnutých v top 10 celého trhu. Medzi nimi je v súčasnosti projekt s najvyššou trhovou hodnotou uzamknutých aktív, za ktorým nasleduje spoločnosť Maker – ktorej tokeny riadenia sú tiež uvedené na OKEx. Okrem toho decentralizovaná burza Balancer zaujíma aj pozíciu medzi top 10.

Zdroj: výskum OKEx

Posttradičné obdobie DeFi: Pri vývoji DeFi budú dominovať inovácie

Keď sme prišli do roku 2020, závod smerom k DeFi vstúpil do novej kapitoly.

„Aj keď sa DeFi rýchlo rozvíja, nemali by sme ignorovať skryté nebezpečenstvá, pokiaľ ide o bezpečnostné a ekonomické modely atď.,“ Uviedol Jay Hao.

„Okrem toho je vývojovým smerom spoločnosti DeFi zbavenie sa závislosti na dividendách, ktoré prináša koncept„ blockchainu “, a zameranie sa na aplikačné scenáre na riešenie problému odblokovania v rámci existujúceho svetového finančného systému. Z tohto dôvodu je inovácia jediným východiskom. “

Na rozdiel od iných pôžičkových projektov DeFi ponúka spoločnosť DMM, ktorá je základom spoločnosti DMG, pôžičkovú službu medzi reťazcami a medzi reťazcami. Napríklad objem peňazí v pôžičkách, ktoré v súčasnosti vytvárajú hypotéky, v USA presahuje 8,7 milióna dolárov. Transplantáciou tohto modelu hypotekárneho úveru sa očakáva, že DMM poskytne používateľom pôžičky na kryptomeny vo forme fyzických hypoték.

Sadzby DMM. Zdroj: Peňažný trh DeFi

CELO si kladie za cieľ vybudovať globálny finančný systém poskytujúci finančné služby ľuďom na celom svete – ktorí možno nemajú bankové účty – prostredníctvom svojich smartphonov.

Najvýznamnejšou vlastnosťou CELO, ktorá je založená na verejnom reťazci proof-of-stake, je ľahký protokol identity, ktorý dokáže mapovať hash verejného kľúča a čísla mobilného telefónu, čo umožňuje používateľom posielať CELO doláre na adresu zodpovedajúcu telefónne číslo bez zložitej adresy verejného kľúča. Takže každý, kto má smartphone, môže ľahko poslať digitálnu menu na akýkoľvek iný smartphone kdekoľvek na svete.

„Spoločnosť OKEx oceňuje inováciu spoločností DMG a CELO v spoločnosti DeFi a tiež veríme, že sa v budúcnosti objaví čoraz viac takýchto inovatívnych a praktických projektov. Ako priekopník v tomto odbore sme veľmi ochotní s ním spolupracovať na podpore ďalšieho rozvoja DeFi, “poznamenal Jay Hao.

KONIEC

O spoločnosti OKEx

OKEx, popredný svetový kryptomenový spot a burza derivátov, ponúka najrôznejšie trhy, na ktorých globálni obchodníci s kryptomenami, baníci a inštitucionálni investori prichádzajú spravovať kryptomeny, zvyšovať investičné príležitosti a zaisťovať riziká. Poskytujeme spotové a derivátové obchodovanie – vrátane futures, permanentného swapu a opcií – s hlavnými kryptomenami, ktoré investorom ponúkame flexibilitu pri formulovaní ich stratégií s cieľom maximalizovať zisky a zmierniť riziká.

Kontakt pre médiá

Vivien Choi

Email: [chránené e-mailom]

@vivienchoi

Postupujte podľa OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map