OKExChain – predtým OKChain – vidí zásadný upgrade a posúva ho k decentralizovanej vízii

Malta, 14. septembra 2020 – Spoločnosť OKEx (www.okex.com), popredný svetový spot kryptomien a burza derivátov, oznámila, že obchodný verejný reťazec OKChain vyvinutý spoločnosťou OKEx bol oficiálne premenovaný na OKExChain. Ako verejný reťazec zameraný na transakčné funkcie, a to aj v sieti testnet, spoločnosť OKExChain už urobila prielomy v mnohých oblastiach, vrátane transakcií za sekundu, riadenia reťazca, povolení bez oprávnenia a mechanizmov viacerých reťazcov.

Pokiaľ ide o stupeň decentralizácie, OKExChain sa ujíma vedenia aj medzi verejnými reťazcami vyvinutými na burze. Plným využitím charakteru sietí typu peer-to-peer, implementáciou nezvratnosti a efektívnou autonómiou do jeho zdrojového kódu nie sú žiadni účastníci (vrátane jeho vývojára OKEx) schopní ovládať alebo manipulovať s verejným reťazcom, čím sa dosahuje absolútna decentralizácia a to znamená, že OKExChain možno považovať za "fundamentalista" verejný reťazec.

„Sme si veľmi istí technickou silou spoločnosti OKEx. Počas celého nášho rozsiahleho testovania preukázal OKExChain veľmi vysoký výkon so všetkými potrebnými prvkami decentralizovaného verejného reťazca, “uviedol výkonný riaditeľ OKEx Jay Hao a pokračoval:

„Rozhodnutia, ako napríklad to, či povoliť voľby otvoreného uzla, zaviazať sa k otvorenému zdroju alebo mať tokeny riadenia, sú nepostrádateľnými prvkami verejného reťazca. Toto je teda tiež najjednoduchší spôsob, ako posúdiť, či je „verejný reťazec“ skutočne verejný alebo iba pseudo-verejný reťazec. S rastúcou popularitou konceptu DeFi by mali používatelia brať do úvahy tieto úvahy a viac si dávať pozor na to, či sú takzvané projekty DeFi skutočne decentralizované alebo nie. “

100% komunitné riadenie

Pravdepodobne najdôležitejšou vlastnosťou a výhodou OKExChain je stupeň decentralizácie. V apríli 2020 sa OKExChain stal jedným z prvých verejných reťazcov vyvinutých na burze, ktoré sa stali 100% otvoreným zdrojom. Každý jednotlivec má právo stať sa uzlom overovateľa a dokonca ani OKEx nemá schopnosť ovládať verejný reťazec. Aby sa OKEx mohol stať jedným z uzlov validátora OKExChain, musí konkurovať ostatným účastníkom. V súčasnosti sa OKExChain zúčastnilo 21 supernodov a 41 kandidátskych uzlov.

Okrem riadenia na reťazci majú používatelia OKExChain aj vysoký stupeň autonómie. Prostredníctvom inteligentných zmlúv OKExChain môže každý vydávať svoje vlastné digitálne aktíva a zároveň vytvárať rôzne decentralizované aplikácie, ako sú napríklad vlastné fondy likvidity používateľov. Model objednávkovej knihy je tiež bez dovolenia.

Výkon OKExChain: TPS vyšší ako ETH

Cieľom spoločnosti OKExChain zameranej na obchodovanie je priniesť do priestoru kryptomeny je umožnenie rozsiahlych aplikácií s vysokým výkonom založených na technológii blockchain. To si vyžaduje vysokú TPS a stabilitu, ktoré nie je ľahké dosiahnuť v decentralizovanej sieti.

Na svojom vrchole OKExChain vygeneroval 10 189 564 blokov s celkovým objemom obchodov 107 356 559, čo naznačuje, že OKExChain funguje stabilne. Pokiaľ ide o výkon, súčasný TPS spoločnosti OKExChain môže teoreticky dosiahnuť 1 000, čo je výrazne vyššia ako kapacita spracovania súčasného verejného reťazca ETH.

Okrem toho spoločnosť OKExChain čoskoro predstaví svoj Oracle ako zabezpečený podpísaný cenový zdroj pre skupinu likvidity a transakcie objednávok pre rôzne deriváty, ako napríklad marža a trvalé.

Vysoká kompatibilita podporuje vývoj ekosystému

OKExChain bude kompatibilný s EVM a v budúcnosti bude podporovať všetky existujúce smart kontrakty Ethereum, čo vývojárom uľahčí migráciu ich DApps do nového reťazca bez trenia.

Tento krížový mechanizmus súčasne umožňuje spoločnosti OKExChain podporovať a migrovať všetky bežné digitálne aktíva. Bude integrovaný decentralizovaný krížový protokol IBC a cezhraničné transakcie bude implementovať spoločnosť Relayer.

A čo viac, OKExDEX, prvý projekt v ekosystéme OKExChain implementovaný do viacerých operačných systémov, poskytuje používateľom komplexné riešenie na vydávanie ich digitálnych aktív, vytváranie ich vlastných párov obchodovania s digitálnymi aktívami a voľné obchodovanie na AMM aj v knihe objednávok. S ľahkosťou.

Vďaka svojej vysokej kompatibilite OKExChain už spolupracoval s viac ako 60 partnermi v oblasti ekosystému, pričom zahŕňal verejný reťazec, ťažobný bazén PoS, prieskumníka, peňaženku a ďalšie hlavné súčasti krypto priestoru.

KONIEC

O spoločnosti OKEx

OKEx, popredný svetový kryptomenový spot a burza derivátov, ponúka najrôznejšie trhy, na ktorých globálni obchodníci s kryptomenami, baníci a inštitucionálni investori prichádzajú spravovať kryptomeny, zvyšovať investičné príležitosti a zaisťovať riziká. Poskytujeme spotové a derivátové obchodovanie – vrátane futures, permanentného swapu a opcií – s hlavnými kryptomenami, ktoré investorom ponúkame flexibilitu pri formulovaní ich stratégií s cieľom maximalizovať zisky a zmierniť riziká.

Kontakt pre médiá

Vivien Choi

E-mail: [email protected]

@vivienchoi

Postupujte podľa OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map