Polovičné odmeňovanie môže znížiť zisk z ťažby, ale obmedzený dopad na fondy

Prehľad

Ceny bitcoinov sa pevne pohybovali nad úrovňou 9500, pretože trhy sú vzdialené iba 100 dní od očakávanej udalosti bitcoinovej odmeny na polovicu. Zatiaľ čo obchodníci mohli čakať pozitívnu trajektóriu cien, keď sa blíži polovica, baníci sa mohli ocitnúť v úplne inom príbehu, pretože polovica by mohla znížiť ich zisky a vyvolať tvarové zvýšenie hashovacej rýchlosti. Nová štúdia spoločnosti OKEx však ukazuje, že vplyv rozdelenia odmeny na polovicu na ťažobné bazény nemusí byť taký výrazný ako predtým.

Pozitívna hybnosť

Polovica bitcoinových odmien bude nepochybne najsledovanejšou udalosťou v krypto priestore tento rok. Pozitívny sentiment okolo polovice sa odráža na nedávnych cenových pohyboch popredného kryptomeny. Bitcoin v januári získal asi 30%, čo z neho robí jednu z najvýkonnejších tried aktív na celom svete. Býčí sentiment sa preniesol do začiatku februára. Iba za prvých šesť februárových dní pridali bitcoiny ďalších 5% hodnoty a zjavne sú na dobrej ceste k 10 000 úrovniam.

Obrázok 1: Bitcoin na dobrej ceste k úrovniam 10 000 USD (Zdroj: OKEx; Tradingview)

Hodiny histórie: O polovicu posilnený býčí prípad BTC

Neexistuje žiadna krištáľová guľa, ktorá by trhom hovorila, čo sa stane po nadchádzajúcom polovičnom bitcoine; dva predchádzajúce bitcoiny na polovicu by nám však mohli poskytnúť informácie o tom, čo sa môže stať po udalosti.

K prvej bitcoinovej odmene na polovicu došlo 28. novembra 2012 na pozadí hlboko medvedieho trhu. Keď sa cena začala znižovať na polovicu, BTC vzrástol z menej ako 5 USD na viac ako 10 USD za šesť mesiacov pred prvou polovicou. Cena sa za ďalších šesť mesiacov po tom, čo došlo k zníženiu na polovicu, ešte zvýšila na zhruba 200 USD.

Trhy tiež zaznamenali podobné býčie výbehy počas druhého zníženia bitcoinov v roku 2016. Ceny BTC dramaticky vzrástli zo 400 USD na viac ako 640 USD za šesť mesiacov pred druhým polrokom a ceny dosiahli v nasledujúcich šiestich mesiacoch 1075 USD, čo predstavuje nárast o 66%.

Zatiaľ čo trhy zostali neznáme o tom, ako si bitcoiny budú počínať po nadchádzajúcom májovom znížení o polovicu, pozitívny sentiment v bitcoinoch a na širšom trhu s kryptomenami je čoraz zrejmejší. Táto vzostupná dynamika by sa mohla ešte viac spevniť, pretože trh bude mať pravdepodobne väčšie očakávania o polovicu, keď sa priblíži.

Prečo má rozpolené perie na polovicu?

Nadchádzajúce zníženie o polovicu môže byť na burze býčie; baníci však mohli mať veľmi odlišnú perspektívu.

Na nedávnom zasadnutí AMA s Alinou Yao viceprezidentka pre podnikanie a vedúca spoločnosti OKEx Pool pripustila, že „zníženie o polovicu môže zvýšiť riziko nižšej ziskovosti ťažby a zvýšenia hash rate súčasne“. Yao však tiež dodal, že polovičný dopad na ťažobné zoskupenia môže byť obmedzený kvôli rýchlemu zlepšeniu v tomto sektore.

Banský bazén bol vysoko konkurenčným odvetvím. Aby zostali v hre, prevádzkovatelia bazénov zdokonaľovali jeho infraštruktúry a technológie a posilňovali jeho účinnosť proti šokom z trhu. Údaje navyše ukazujú, že rozpolenie nemusí mať za následok tvarové zvýšenie hashovacej rýchlosti.

Bitcoinová hash sadzba sa udržiavala na hodnote 27,6 T počas asi 80 dní počas prvej udalosti na polovicu v novembri 2012. Počet sa nezlomil nad 30T až do polovice februára 2013. Podobný stabilný model zaznamenali baníci aj počas druhej polovice bitcoinov. Preto polovica nemusí byť hlavným činiteľom zvyšovania hodnoty hash rýchlosti ani počas obdobia polovenia.


Záver

Preverili sme, ako sa odvíja pozitívny sentiment, keď sa trhy blížia k udalosti na polovicu a ťažobné skupiny môžu v čase, keď sa odmena za ťažbu znižuje na polovicu, preukázať odolnosť. Hybná sila cenovej rally, ktorá sa vytvorila okolo polovice, mohla zostať nedotknutá, prinajmenšom zo strednodobého hľadiska. Okrem toho globálne neistoty, ako napríklad pokračujúce vypuknutie koronavírusu a ďalšie geopolitické napätie, by mohli globálne zvýšiť chuť do rizika, a to by mohlo byť ďalším hnacím motorom vedúcej kryptomeny..

KONIEC

O spoločnosti OKEx

Na najväčšom a najrôznorodejšom trhu s kryptomenami na svete je OKEx miestom, kde globálni obchodníci s kryptomenami, baníci a inštitucionálni investori prichádzajú spravovať kryptomeny, zvyšovať investičné príležitosti a zaisťovať riziká. Poskytujeme spotové a derivátové obchodovanie vrátane futures, permanentných swapov a opcií na hlavné kryptomeny, ktoré investorom ponúkame veľkú flexibilitu pri formulovaní ich stratégií s cieľom maximalizovať zisky a zmierniť riziká.

Kontakt pre médiá:

Vivien Choi

E-mail: [email protected]

@vivienchoi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map