Možnosti OKEx 101

Naučte sa základy obchodovania s opciami, kľúčové pojmy a výhody

Obchodovanie s derivátmi je na vzostupe v kryptopriestore ako populárny nástroj zaistenia a arbitráže pre profesionálnych obchodníkov. Ak vás láka ponoriť sa na tento lukratívny trh a dúfate, že sa dozviete viac o základných konceptoch, kľúčových výrazoch a výhodách obchodovania s opciami, ste na správnom mieste.

Ako začíname Možnosti OKEx čoskoro, tento článok sme pre vás pripravili, aby ste pochopili všetky základné informácie o možnostiach. Na konci si nenechajte ujsť kvíz *, pretože môžete získať odmeny za získanie všetkých správnych odpovedí!

* Obdobie: 12. – 19. decembra 2019 (UTC)

Aké sú možnosti?

Opcie sú zmluvy, ktoré kupujúcim dávajú právo, nie však povinnosť, kúpiť alebo predať podkladové aktívum za vopred stanovenú cenu v konkrétnom období.

Existujú iba dva typy možností, a to, možnosť hovoru a dať možnosť.

Keď čakáte, že cena podkladového aktíva bude stúpať, kúpiť a hovor možnosť. Keď cena stúpne, môžete aktívum kúpiť za vopred určenú cenu, ktorá je nižšia ako trhová cena.

Naopak, ak čakáte, že cena bude pokles, kúpiť a dať možnosť. Po poklese ceny môžete svoje aktíva predať za vopred určenú cenu, ktorá je vyššia ako trhová cena.

Ak chce kupujúci uplatniť opciu v stanovenej lehote, musí ju predať. A keď sa kupujúci rozhodne to neuplatniť, nemusí v takom prípade platiť nič.

Ďalej vysvetlíme všetky kľúčové podmienky obchodovania s opciami.

Kľúčové pojmy v obchodovaní s opciami:

Podkladové aktívum: Aktívum na obchodovanie, na ktorom je založený derivát, pokrývajúci komodity, finančné aktíva, úrokové sadzby a zložené indexy. Podkladovým aktívom bitcoinových opcií je index BTC / USD.

Možnosť hovoru: Poskytuje držiteľovi právo kúpiť aktívum za vopred stanovenú cenu v konkrétnom období.

Dajte možnosť: Poskytuje držiteľovi právo predať majetok za vopred stanovenú cenu v konkrétnom období.

Dátum spotreby: Dátum, kedy vyprší platnosť opcie.

Voliteľná prémia: Cena zaplatená kupujúcim za opčnú zmluvu. Zvyšuje sa s rastúcou volatilitou trhu.

Realizačná cena (alebo realizačná cena): Cena, za ktorú môže kupujúci kúpiť alebo predať podkladové aktívum pri uplatnení kúpnej alebo predajnej opcie.

Európska možnosť: Typ zmluvy, ktorú je možné vykonať iba v deň uplynutia jej platnosti. (Možnosti OKEx sú európske možnosti).

Americká možnosť: Typ zmluvy, ktorú je možné vykonať kedykoľvek pred dátumom vypršania platnosti.

Čiastočná likvidácia: Na to, aby si kupujúci udržali dlhú pozíciu, sa nevyžaduje žiadna marža. Čiastočná likvidácia teda nedôjde z dôvodu krátkej marže. Iba predajcovia opcií musia zaplatiť maržu kvôli svojej povinnosti splniť zmluvu. Keď zostatok na účte predajcu poklesne pod úroveň udržovacej marže z dôvodu volatility trhu, spustí sa čiastočná likvidácia.

Pomenovanie zmluvy: Každá opčná zmluva je pomenovaná v poradí „podkladové aktívum – dátum exspirácie – realizačná cena – typ zmluvy (call / put)“. Napríklad „BTCUSD-190830–10000-C“ znamená, že sa jedná o kontrakt BTC opcií, ktorý vyprší 30. augusta 2019, s realizačnou cenou 10 000 USD a je to kúpna opcia.

Ako obchodovať s možnosťami OKEx?

Kontrakt opcií BTC / USD OKEx je vyrovnaný v BTC (a čoskoro prídu ďalšie kontrakty týkajúce sa kryptomeny). Nominálna hodnota každej zmluvy s opciami je 0,1 BTC.

Na začiatok môžu obchodníci buď:

 1. Zaplaťte opčnú prémiu za nákup call alebo put opcie – uzamknite ceny za nákup alebo predaj podkladového aktíva po skončení platnosti opčnej zmluvy; alebo
 2. Predaj zmluvy s opciami – na okamžité získanie opčnej prémie a na splnenie povinnosti kúpiť alebo predať dohodnutý počet podkladových aktív za fixné ceny k dátumu expirácie.

Kupujúci aj predávajúci môžu vopred uzavrieť otvorené pozície a oslobodiť svoje práva a povinnosti. Zisky pozícií uzavretých opcií je možné previesť po dennom vyrovnaní.

Výhody obchodovania s opciami

Možnosti obchodovania dodávajú vášmu celkovému investičnému portfóliu ďalšie hodnoty a umožňujú vám využívať nasledujúce výhody:

 1. Úspora nákladov

  Možnosti poskytujú pákový efekt. Obchodníci môžu kúpiť podobnú hodnotu podkladového aktíva za oveľa menej fondu v porovnaní s nákupom na spotovom trhu.

 2. Znížené riziko

  Keďže kupujúci nemusia platiť žiadne pozičné rozpätie, maximálnou stratou kupujúcich opcií je opčná prémia. Môže tiež pomôcť znížiť vystavenie riziku na spotovom trhu zabezpečením proti výkyvom cien podkladových aktív.

 3. Flexibilnejšie

  Ak si investori nie sú stopercentne istí budúcim trendom kryptotrhu, môžu najskôr prideliť malé množstvo finančných prostriedkov na kúpu opčnej zmluvy, čo predstavuje len malé riziko.

Existujú štyri druhy stratégií, ktoré môžete vykonať v obchodovaní s opciami, vrátane dlhého hovoru, dlhého hovoru, krátkeho hovoru a krátkeho puta. Investori môžu obchodovať s opciami na základe pohybu podkladových aktív, času a volatility a zarábať viac výnosov pomocou rôznych investičných stratégií.

Základné informácie o možnostiach OKEx (ako príklad si môžete zvoliť možnosti BTC / USD):

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Webové stránky: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map