7 najlepších stratégií a služieb na obnovenie kreditu

Dobrý úverový rating je veľmi dôležitý. Môže to mať vplyv na vašu schopnosť získať prácu, byt, zapnúť verejné služby na vaše meno, získať kreditnú kartu, kúpiť si auto alebo dom a mnoho ďalších vecí, ktoré ľudia robia každý deň. Zlé úverové hodnotenie však nemusí byť trvalé. Ak ste teda v minulosti robili veci, ktoré viedli k tomu, že ste dostali zlý úverový rating, môžete hneď teraz podniknúť niekoľko krokov na zlepšenie a obnovenie kreditu.

Dobrý úver je dôležitejší ako kedykoľvek predtým

Skvelý úverový rating je dôležitejší ako kedykoľvek predtým. Na základe vášho kreditného skóre a vášho úverového hodnotenia možno ani neviete, na ktorých ľuďoch a organizáciách sa zakladajú rozhodnutia, či s vami budú obchodovať. Preto, ak je váš kreditný rating zlý, je nevyhnutné urobiť všetko pre jeho zlepšenie. Oprava a obnova kreditu trvá trochu času, takže čím skôr začnete proces, tým rýchlejšie a ľahšie si výsledky budete môcť vychutnať. Tu je niekoľko veľmi užitočných a dôležitých stratégií a služieb na obnovenie kreditu, ktoré máte k dispozícii.

1. Nechajte si odstrániť chyby z úverových správ

Najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom, ako vylepšiť svoj úverový rating, je získať kópie svojich úverových správ od spoločností poskytujúcich úverové správy, Experian, Equifax a TransUnion, starostlivo ich prehliadnite a odstráňte všetky chyby, ktoré nájdete. Americký zákon o spravodlivých úverových správach uvádza, že úverová správa osoby by mala obsahovať iba informácie, ktoré sú včasné a presné. Máte právo na to, aby spoločnosti poskytujúce správy o úveroch odstránili všetky nepresné informácie z vášho úverového súboru. Môžete požiadať o odstránenie chýb každou úverovou agentúrou online pomocou formulárov dostupných na jej webových stránkach.

Každý rok môžete získať bezplatné kópie svojich úverových správ. Skontrolujte ich. Ak existujú dôkazy o podvodnej činnosti alebo starých informáciách, ktoré mali byť odstránené, môžete sa obrátiť na úverové spravodajské agentúry a požiadať o odstránenie týchto informácií. Prešetrenie a odstránenie chýb, ktoré ste napadli, trvá asi 30 dní. Nie ste penalizovaní za negatívnu históriu spojenú s chybami. Ich odstránením sa zlepší vaše kreditné skóre.

2. Uskutočnite svoje platby včas

Ďalším spôsobom, ako môžete obnoviť a vylepšiť svoj úverový rating, je zaplatiť všetky svoje účty a dlhy včas. História platieb je najdôležitejším faktorom ovplyvňujúcim vaše kreditné skóre. Opakované oneskorené platenie účtov alebo chýbajúce platby dlhov sú najrýchlejším a najbežnejším spôsobom, ako môžete poškodiť svoje kreditné skóre a považovať ich za zlé kreditné riziko. Keď platíte účty v deň splatnosti alebo skôr, jeho úverový rating sa postupne zvyšuje.

Vaše kreditné skóre sa môže na modeloch úverového skóre VantageScores a FICO Scores pohybovať medzi 300 a 850. Čím vyššie skóre, tým lepšie.

Ak to so zlepšením svojho úverového ratingu myslíte vážne, vždy je dôležité platiť včas. Urobte to, o pár mesiacov sa váš kreditný rating začne stabilne zlepšovať.

3. Znížte využitie kreditu

Ak sa snažíte vylepšiť svoj úverový rating, pomôže vám to znížiť pomer využitia úveru. To je to, koľko si môžete požičať v porovnaní s tým, koľko dlžíte. Je to druhé miesto v histórii platieb, keď sa počíta vaše kreditné skóre. Ak chcete zlepšiť svoj úverový rating, udržujte svoj pomer využitia kreditu čo najmenší. Ak chcete zlepšiť svoj kreditný rating, neprijímajte ani nepoužívajte každú kreditnú kartu alebo úverový limit, ktorý vám ponúknu.

Ak nebudete mať dlh na kreditnej karte, pomôže to zvýšiť váš kreditný rating. Ak to nemôžete urobiť, udržujte svoj zostatok na menej ako 30% z celkového úverového limitu, ktorý máte.

4. Vyplácajte vysoké zostatky

Ak chcete zlepšiť svoj úverový rating, splácajte svoj dlh a znižujte tak vysoké zostatky, ktoré máte. Cieľom je udržať 70% alebo viac z ľubovoľného úverového limitu, ktorý máte otvorený. Existuje veľa kreatívnych metód na zníženie maximálnych úverových limitov, účtov na kreditných kartách a pomeru využitia kreditu, ak nemáte veľa hotovosti. Zahŕňajú získanie nového úveru a vždy vyplatenie celého zostatku a požiadanie spoločností vydávajúcich kreditné karty o zvýšenie úverových limitov. To môže okamžite zlepšiť váš pomer využitia kreditu.

5. Staňte sa Oprávneným používateľom

Ak presvedčíte veľkorysého a dôveryhodného člena rodiny alebo priateľa s veľkým kreditom, urobíte z neho oprávneného používateľa na jednom zo svojich dobre spravovaných úverových účtov, ktoré často používajú, čím sa neprenesie dlh a dokonalá história platieb, môže okamžite zlepšiť váš kreditný rating. Aj keď nikdy nepoužívate novú kreditnú kartu vydanú z účtu, bude uvedená v kreditnej správe a správe pôvodného vlastníka účtu. Jednou nevýhodou je, ak primárny držiteľ karty vyčerpá svoj úverový limit alebo mu začnú chýbať platby. To poškodí váš úverový rating.

Byť autorizovaným používateľom úverového účtu s vynikajúcimi záznamami o platbách vám dáva

viac kúpnej sily a zlepšuje vaše úverové hodnotenie. Budeš však môcť iba ty

mať obmedzené použitie úverového účtu, s ktorým hlavný držiteľ karty súhlasí.

6. Zaregistrujte sa a získajte program Experian Boost

Experian, špičková úverová spravodajská agentúra, vám umožní prihlásiť sa do nového programu, kde môžete

pridajte platby za mobilné telefóny a faktúry za energie do svojej správy o kredite. Tento nový program sa volá Experian Boost. Zaregistrujte sa a všetky platby uskutočnené z vašich bežných výdavkov budú zahrnuté do výpočtu vášho skóre FICO. Asi 75% spotrebiteľov, ktorí majú kreditné skóre pod 680, videli, že sa zlepšenie zlepšilo, keď použili Experian Boost. Registrácia do programu Experian Boost je bezplatná. Používatelia však musia overiť, že majú pozitívnu históriu platieb prostredníctvom prepojeného bankového účtu.

Priemerný človek využívajúci program Experian Boost zaznamenal zvýšenie skóre FICO

14 bodov. Toto môže byť iba podpora potrebná na to, aby sa vaše kreditné skóre zlepšilo

kategórie.

7. Používajte iba spoločnosti na obnovu úverov s vysokým hodnotením

Ak by vaša úverová správa obsahovala chyby a nemáte pocit, že by ste ich mohli spochybniť so spoločnosťami poskytujúcimi úverové správy, vyhľadajte odbornú pomoc. Kontaktujte dôveryhodnú a efektívnu spoločnosť s opravami úverov, ktorá má vysoko kvalifikovaný, dobre vyškolený a skúsený personál. Urobia prácu potrebnú na spochybnenie nesprávnych informácií, ktoré sú uvedené vo vašej kreditnej správe. Všetko, čo musíte urobiť, je zistiť, ktoré informácie vo vašej kreditnej správe sú chybné. Spoločnosti s vysokým hodnotením majú rady Credit Saint a Lexingtonský zákon sa špecializujú na riešenie otázok spotrebiteľských úverov.

Najlepšie hodnotené spoločnosti na opravu úverov

The Credit Pros je na prvom mieste a dôveruje mu viac ako 100 000 klientov. Ponúkajú opravu kreditu pomocou umelej inteligencie a majú hodnotenie BB +. Ponúkajú ľahko čitateľné úverové správy a prispôsobené prehľady skóre, ako aj nástroje & tipy, ktoré vám pomôžu pochopiť vaše skóre a urobiť ďalší krok. Najlepšie zo všetkých je monitorovanie úveru na Bez ďalších poplatkov ktoré vám môžu pomôcť odhaliť potenciálnu krádež identity.

Credit Saint je na druhom mieste za náročné nepresné údaje o úvere. Podrobne prejdú vašu úverovú správu, identifikujú konkrétne položky, s ktorými nesúhlasíte a poškodzujú váš úverový rating, odstránia ich a ukážu vám niekoľko efektívnych techník na zlepšenie vašej úverovej správy a skóre.

Lexingtonský zákon priniesla viac výsledkov ako ktorákoľvek iná právnická firma poskytujúca úverové opravy. Od roku 2004 pomohli viac ako 500 000 klientom opraviť ich kredit. Len v roku 2020 odstránili z úverových správ ľudí viac ako 9 miliónov negatívnych položiek.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map