7 spôsobov, ako identifikovať podvod na opravu kreditu

Bohužiaľ existujú ľudia, ktorí sa vždy snažia využiť kohokoľvek, kto môže. Či už je to spamový hovor, phishingový e-mail alebo dokonca človek na ulici, ktorý sa snaží vziať si vaše peniaze, títo podvodníci sú všade. Podvody s úverovými opravami sú založené na využívaní výhod už zúfalých ľudí. Ľudia, ktorí potrebujú fixný úver, aby mohli získať pôžičku na auto alebo dom, často hľadajú každého, kto im môže pomôcť. Aj keď existuje veľa legitímnych miest, ktoré vám môžu pomôcť, existujú aj hacky, ktoré odnesú vaše ťažko zarobené peniaze a neurobia nič, aby vám pomohli. Chceme vám pomôcť vyhnúť sa týmto podvodom, takže tu je 7 spôsobov, ako identifikovať a vyhnúť sa podvodom s opravou kreditu.

1. Prezrite si dokumenty, ktoré ste dostali

Ak uzatvárate zmluvu s úverovou opravárenskou spoločnosťou a ona vám neposkytne dokument s názvom „Práva na súbory spotrebiteľských úverov podľa štátu a federálnych zákonov“, porušujú tým zákon. Možno vás nebudú podvádzať, ale vedome zadržiavajú informácie, na ktoré máte zákonné právo vykonávať akékoľvek kroky sami, aby napravili váš kredit, ktorý tiež urobia. To je červená vlajka.

2. Prečítajte si zmluvu

Skontrolujte, či v zmluve nie je niečo, čo vyniká ako neobvyklé, a pokojne sa ich opýtajte, vyhľadajte na internete atď. Okrem toho sa uistite, že suma, ktorú platíte, a kroky, ktoré vo vašom mene vykonajú, je v zmluve podrobne uvedené. Chcete mať istotu, že máte právne záväzný dokument, ktorý zabezpečí, že skutočne dostanete to, za čo platíte. Ďalej sa uistite, že zmluva je veľmi konkrétna a obsahuje vaše meno a názov spoločnosti, s ktorou pracujete. Na záver sa opýtajte, či existuje klauzula, ktorá vám umožňuje rozhodnúť sa o zrušení minimálne 3 dni.

3. Požiadajte vopred o nepodpísanú kópiu

Zmluvu by ste nemuseli podpisovať, aby ste ju najskôr skontrolovali, takže skôr ako sa ju rozhodnete podpísať, nezabudnite si kúpiť kópiu, ktorú si môžete prečítať a uschovať. Potom skontrolujte informácie, ktoré sme uviedli v bode vyššie.

4. Pozor na poplatky

Úverové opravné agentúry vám nemôžu zo zákona účtovať žiadne poplatky vopred. Niektoré spoločnosti to robia, pretože nie sú oboznámené s týmto zákonom, ale stále by to malo byť upozornenie, ktorému by ste mali venovať pozornosť. To v kombinácii s nezískaním zmluvy môže byť veľmi silným znamením toho, že sa chystáte dostať do podvodu. Podvodníci sa zvyčajne pokúsia zobrať vaše peniaze a budú kandidovať s čo najmenším dôkazom, čo je dôvod, prečo môžu byť poplatky vopred známkou toho, že niečo nie je v poriadku.

5. Spoločnosť príliš veľa sľubuje

Všetci chceme, aby stratégie opravy úverov fungovali, ale existuje len niekoľko vecí, ktoré agentúry pre opravu úveru jednoducho nemôžu napraviť kvôli svojej povahe. Jedným z nich je legitímny dlh, pri ktorom má veriteľ dostatok dôkazov o jeho platnosti. Ak spoločnosť sľubuje, že vás zbaví legitímnych dlhov, buď podvodne robí niečo pochybné a nezákonné, aby vám priniesla výsledky. Či tak alebo onak, ak spoločnosť sľubuje, že uvidíte akýkoľvek typ výsledkov alebo zmien skóre, potom je dobré sa im vyhnúť, pretože si môžete byť takmer istí, že takým či onakým spôsobom porušujú zákon..

6. Požiadajú vás o vytvorenie novej identity

Ako bolo uvedené v poslednom bode, niektoré spoločnosti sa snažia robiť nezákonné veci, aby vám priniesli požadovaný výsledok. Jedným z nich je pokus o získanie krádeže identity a získanie registrácie pre nové SSN alebo EIN. Aj keď tieto spoločnosti nemusia byť podvodmi, výsledky, ktoré dostanú, sa budú zakladať na závažných zločinoch a určite by sa im malo vyhnúť ako moru. Nedávajte týmto spoločnostiam svoje podnikanie a nezabudnite ich nahlásiť.

7. Žiadajú vás, aby ste sa vzdali svojich práv


Ak dostanete dokument, ktorým sa vzdávate ktoréhokoľvek zo svojich práv, je to veľká červená vlajka. Oprava kreditu nevyžaduje, aby ste sa vzdali ktoréhokoľvek zo svojich práv. Našťastie sa väčšiny z nich, napríklad vašich práv podľa CORA, v skutočnosti nemožno vzdať, bez ohľadu na to, čo podpíšete. Spoločnosti, ktoré sa týmito praktikami zaoberajú, sa zvyčajne pokúsia zobrať vaše peniaze a potom na vás tlačia a povedia vám, že nemáte žiadny nárok na vrátenie peňazí a nikdy vám neposkytnú žiadne služby..

Môžete dôverovať akejkoľvek úverovej opravárenskej spoločnosti?

Absolútne! Aj keď na tomto svete stále existujú ľudia, ktorí sa vás snažia využiť, existujú aj legitímne podniky, ktoré sa o vás starajú ako o osobu i ako o zákazníka. Tieto spoločnosti budú v priebehu celého procesu transparentné, pokiaľ ide o ich služby, poplatky a vaše práva, a nebudú sa vás snažiť tlačiť agresívnou taktikou predaja. Najlepšie agentúry pre opravu úveru sa nebudú zaoberať žiadnymi červenými vlajkami uvedenými v tomto článku, takže ak v agentúre, ktorú uzatvárate, nenájdete nič na tomto zozname, môžete byť pokojní..

Ak máte záujem o nájdenie legitímnych služieb na opravu úveru, odporúčame vám najlepšie spoločnosti na opravu úveru.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map