Je oprava kreditu legálna?

Mnoho ľudí si dáva pozor na agentúry oprávňujúce na kreditné karty a je pochopiteľné, prečo sú. Existuje veľa organizácií, ktoré sa vydávajú za agentúry na opravu úverov, ale v skutočnosti nerobia nič. Takže otázka „Je oprava kreditu oprávnená?“ je spravodlivá otázka a odpoveď znie áno, len sa uistite, že hľadáte správnu spoločnosť.

Úverová oprava je oveľa väčšie odvetvie, ako si mnohí Američania uvedomujú. V ktoromkoľvek veľkom meste sú desiatky, ak nie stovky spoločností, ktoré tvrdia, že vám pomôžu zvýšiť kredit. Aj keď nebývate vo veľkomeste, existuje veľa regionálnych a národných spoločností, ktoré vám pomôžu monitorovať a opraviť vašu úverovú históriu, takže existuje veľa možností. Len sa uistite, že vyberáte ten pravý.

Čo je oprava kreditu?

Úverová oprava je všeobecný pojem, ktorý zahŕňa súbor stratégií, ktoré sa používajú na pomoc ľuďom, ktorí majú vo svojej kreditnej správe negatívne položky, ako napríklad zlyhanie pôžičky. Spravidla sa používa na odstránenie týchto položiek z prehľadu, vďaka čomu bude vaša kreditná história čistejšia a zvýši sa vaše kreditné skóre. V závislosti na type negatívnych známok a na tom, kto tento dlh vlastní, sú niektoré úverové stratégie mimoriadne efektívne a niektoré jednoducho nebudú fungovať, bez ohľadu na to, ako sa snažíte. V tomto priemysle neexistuje legálny spôsob, ako vždy dosiahnuť výsledky, ale niektoré spoločnosti sú na tom oveľa lepšie ako iné spoločnosti.

Je oprávnená oprava kreditu?

Oprava kreditu je legitímna, ale nie každá agentúra, ktorá sľúbi, že vám pomôže, vám môže alebo bude schopná pomôcť. Neberte však iba moje slovo. Existuje veľa dobrých spoločností, ktoré robia tento druh práce neustále, takže keď sa pozriete na potenciálne spoločnosti, skontrolujte ich minulé hodnotenia zákazníkov a zistite, či majú hodnotenie Better Business Bureau alebo Trustpilot. Aj keď to tak nie je, existujú ďalšie spôsoby, ako oddeliť najlepšie spoločnosti od davu.

Ako zistiť, či je agentúra na opravu úverov dobrá

Okrem kontroly ich minulých hodnotení existuje niekoľko spôsobov, ako zistiť, či je úverová opravná agentúra obvykle efektívna. Predtým, ako podpíšete zmluvu alebo odošlete platbu, najskôr vykonajte náležitú starostlivosť. Ak si nie ste istí, čo hľadať, nebojte sa, máme vás kryté. Mali by ste vždy skontrolovať a opýtať sa na nasledujúce informácie týkajúce sa akejkoľvek agentúry pre opravy úverov, o ktorej uvažujete.

Zákon o organizáciách poskytujúcich úverové opravy (CROA)

Podľa CROA máte ako právnická osoba určité práva, pokiaľ ide o organizácie oprávňujúce na opravy. Ak sa spoločnosť pokúsi porušiť jedno z týchto práv, mali by ste okamžite odísť, pretože okrem toho, že vám vezmú peniaze, väčšinou nebudú účinné v ničom. Tu je zoznam niektorých práv, ktoré vám tento zákon poskytuje.

  • Poplatky vopred nie sú povolené: Môžu vám byť účtované mesačné poplatky, provízie atď., Ale nemôžete byť účtovaní bez vykonania nejakej práce a malo by vám byť oznámené, o akú prácu ide.
  • Klamlivá reklama nie je povolená: Každá spoločnosť, ktorá sľubuje zmenu skóre, bude robiť niečo nezákonné. Nezamestnávajte žiadnu agentúru, ktorá sľubuje vaše skóre. Líši sa to od spoločností, ktoré inzerujú „zmenu priemerného skóre“.
  • Nemôžeme byť požiadaní, aby ste sa vzdali svojich práv: Ak vám bude doručený dokument alebo žiadosť o podpísanie vyhlásenia, ktorým sa zriekate akýchkoľvek svojich práv, nedodržiavajte ich. Niektoré spoločnosti si nie sú vedomé, že o to nemôžu požiadať, v žiadnom prípade sa vás však nemožno vzdať práv CROA.
  • Nemôžete byť požiadaní o vytvorenie novej identity: Existujú spoločnosti, ktorých riešením je nechať sa zaregistrovať a používať samostatné SSN alebo EIN. NEROB TO. Toto je veľmi nezákonné a považuje sa to za podvod s identitou.

Čo je v zmluve?

Pred podpisom zmluvy by ste si mali vždy prečítať, čo je v nej uvedené. Platí to pre čokoľvek v živote, najmä však v situáciách, keď spoločnosti dáte právo konať vo vašom mene spolu s množstvom osobných údajov. Uistite sa, že nesúhlasíte s ničím, s čím nechcete súhlasiť, a ak je v ňom niečo, čo sa vám nepáči, požiadajte o jeho odstránenie z dokumentu. Zaistite tiež, aby nič v dokumente nebolo v rozpore s CROA.

Sú transparentné?

Najlepšie organizácie na opravu úverov sú úplne transparentné. Podľa zákona o spravodlivých úverových správach (Fair Credit Reporting Act – FCRA) vás spoločnosti musia informovať, že to, čo robia, môžete robiť aj vy. Odborníci v týchto spoločnostiach však urobia lepšiu prácu ako priemerný človek pri odstraňovaní negatívnych známok. Zaistite, aby spoločnosť, ktorú si vyberiete, zodpovedala nielen pokynom stanoveným komisiou FCRA, ale aby bola otvorená aj ohľadom poplatkov, ktoré účtujú, výsledkov, ktoré očakávajú, ich minulých výsledkov atď. Čím viac informácií vám spoločnosť ochotne poskytne , zvyčajne tým lepšími, ale tiež vám vždy poskytne najlepšie informácie, aby ste sa mohli čo najlepšie rozhodnúť.

Oprava kreditu je úplne legálna a je to legitímny spôsob, ako pomôcť ľuďom so zlým kreditom. Nie všetky agentúry sa, žiaľ, budú riadiť zákonmi, takže je na vás, aby ste organizáciu dôkladne preverili. Našťastie v priemysle existuje veľa ochrany pre spotrebiteľa, takže pokiaľ sa budete starať o svoju náležitú starostlivosť, budete v bezpečí a dúfajme, že sa budete mať lepšie s vyšším úverovým skóre.

Ak vás zaujíma hľadanie legitímnych služieb na opravu úveru, odporúčame vám tiež Najlepšie spoločnosti na opravu úveru.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map