Recenzie LocalBitcoins: Všetko, čo potrebujete vedieť

Ak chceš nakupujte bitcoiny okamžite a nečakajte na týždne alebo mesiace na overenie, pozrite si našu úplnú kontrolu LocalBitcoins. LocalBitcoins je skvelý spôsob, ako rýchlo získať kryptomenu bez byrokracie. Nie je to však nič podobné ako iné burzy s kryptomenami. Ak neprijmete náležité preventívne opatrenia, môžete stratiť všetky svoje mince alebo stať sa obeťou jedného z mnohých podvodníkov číha na striedačku.

Dobrá správa je, že pri správnom vedení môžete mať rýchly, bezpečný a zábavný zážitok, ktorý povedie k veľkým ziskom v kryptosfére. Táto recenzia LocalBitcoins vás naučí všetko, čo potrebujete vedieť o začatí a bezpečnom obchodovaní na najväčšej peer-to-peer burze na svete.

LocalBitcoins.com je k dispozícii na celom svete!

LocalBitcoins.com je k dispozícii na celom svete!

Zloženie: 100% bavlna.LocalBitcoins (LBC) je Fínčina peer-to-peer bitcoinová burza so sídlom z Helsínk. V súčasnosti má obchodníkov v takmer 16 000 mestách v 248 krajinách. Schopnosť používať takmer akýkoľvek spôsob platby na slnku (máte darčekovú kartu Walmart? Môžete získať bitcoiny!) Je skvelým spôsobom, ako získať mince bezproblémovo. Svet si to všíma – prevádzka stránky sa len za posledný rok zdvojnásobila!

Nie je to však bez úskalí. Ak urobíte nejaké bežné chyby LocalBitcoins, zaplatíte za to cenu. Nebojte sa, tisíce obchodov sa uskutočnia denne bez problémov.

Klady:

 • Vysoko súkromné
 • Okamžité obchody
 • K dispozícii na celom svete
 • Široká škála platobných metód
 • palec hore Žiadne obmedzenia v niektorých prípadoch

Zápory:

 • Vyššie ceny
 • Iba bitcoin
 • palec dole Malé nariadenie
 • palec doleRelatívne vysoké riziko

Vlastnosti

Bezpečnosť

Napriek množstvu podvodov a relatívne vysokému riziku má web množstvo bezpečnostných prvkov, ktoré pomáhajú používateľom uskutočňovať bezpečné obchody.

Ochrana osobných údajov

Overenie nie je potrebné; Niektorí používatelia však budú pri väčších transakciách vyžadovať overenie. LocalBitcoins.com je jedným z najsúkromnejších spôsobov nákupu kryptomeny.

Jednoduchosť použitia

Jednoduché rozhranie, všetky predstaviteľné spôsoby platby, rýchle obchody – čo sa vám nepáči? Jedinou nevýhodou je zvyknutie si na metriky kontroly používateľov a hľadanie obchodného partnera.


podpora

Podpora je všeobecne responzívna a web má oblasť sťažností na podávanie sťažností. Je to však iba e-mail.

Celkovo

LocalBitcoins je rýchly, pohodlný a súkromný spôsob nákupu / predaja bitcoinu bez prekážok vstupu; v porovnaní s inými burzami je to však mimoriadne riskantné.

Informácie o LocalBitcoins

LocalBitcoins zahŕňa ducha bitcoinu.

LocalBitcoins zahŕňa ducha bitcoinu.

LocalBitcoins je celosvetový fínsky startup zameraný na bitcoiny so sídlom v Helsinkách, ktorý ponúka používateľom možnosť vymeniť miestnu menu za bitcoiny. Často sa mu hovorí „Craiglist“ bitcoinov.

Na rozdiel od tradičného sprostredkovateľa alebo burzy je to sieť typu peer-to-peer (P2P). Používatelia vytvárajú reklamy, stanovujú svoje vlastné ceny a požiadavky a uskutočňujú burzy sami.

Spoločnosť Jeremias Kangas, založená v roku 2012, je jednou z najstarších búrz v odbore podnikania. Táto globálna burza ponúka svojim používateľom širokú škálu možností, a preto je tak príťažlivá pre skúsených aj príležitostných obchodníkov. Pretože jednáte priamo s inými ľuďmi, proces je štíhly a rýchly. Mince môžete často získať okamžite.

Ponúka bezpečné (trochu), rýchle a pohodlné spôsoby nákupu kryptomeny priamo od ostatných používateľov. Dokonca to naznačuje, že sa chlapci stretnete osobne. To všetko sa deje prostredníctvom jednoduchého rozhrania so zjednodušeným modelom.

Pretože máte do činenia priamo s ostatnými, podvody sú bežnou hrozbou. Našťastie existuje veľa nástrojov, ktoré vám pomôžu robiť správne rozhodnutia.

Ako fungujú LocalBitcoiny?

LocalBitcoins je najpopulárnejšia (P2P) sieť. Toto je iný model ako makléri (Coinbase) alebo tradičné burzy (Bittrex).

Sieť P2P je typ bitcoinovej burzy, kde používatelia jednajú priamo medzi sebou. Je to skutočne decentralizovaný proces. U brokerov alebo búrz je cena kryptomeny určená trhovým kurzom a nakupované alebo predávané za fixnú cenu priamo cez platformu. Vďaka LocalBitcoins si predajca určuje svoju vlastnú mieru a požiadavky a kupujúci na tieto reklamy odpovedajú. Odtiaľ sa môžete stretnúť osobne alebo využiť možnosti platby online na dokončenie výmeny medzi sebou.

Dôvod, prečo sa mu hovorí Craigslist bitcoinu, je ten, že sa veľmi podobá webu s klasifikovanými reklamami. Používatelia vytvárajú reklamy pod používateľskými menami (často anonymne) a kupujúci na ne odpovedajú. LocalBitcoins nie je zapojený do podmienok obchodu alebo spracovania platieb. Počas transakcií funguje iba ako úschova (pamätajte na tento výraz. Závisí od neho vaša bezpečnosť).

Predajcovia môžu nastaviť svoje spôsoby platby, špecifikácie overenia, cenu a limity. Vedľa každého používateľského mena je počet potvrdených obchodov a skóre spätnej väzby. Pozrite sa na túto snímku obrazovky …

Platba, cena a limity sú jednoznačne viditeľné. Potvrdené obchody a spätná väzba sú viditeľné pod šípkami. Čokoľvek CardsMoney robí v dolnej časti, musí fungovať. 10 000 obchodov!

Platba, cena a limity sú jednoznačne viditeľné. Potvrdené obchody a spätná väzba sú viditeľné pod šípkami. Čokoľvek CardsMoney robí v dolnej časti, musí fungovať. 10 000 obchodov!

Nákup a predaj sú vo všeobecnosti hračkou. Keď sa používatelia dohodnú na podmienkach, služba úschovy drží BTC predajcu. Po vykonaní platby predajca rozptýli mince do vašej peňaženky. V prípade sporu rozhodne podpora.

Bežné možnosti platby sú:

 • checkCash
 • drôt checkBank
 • checkWestern Union
 • checkVenmo
 • checkGift karty
 • checkPaypal

Existuje však niekoľko možností, ktoré by ste takmer nikdy nemali použiť. Tomu sa budeme venovať tiež neskôr. Toto vlákno Reddit ponúka niekoľko dobrých rád.

Funkcie LocalBitcoins

 • skontrolovaťTyp: Výmena P2P.
 • skontrolovaťZaloženie: 2012.
 • skontrolovaťUmiestnenie: Helsinki, Fínsko.
 • skontrolovaťPoužívatelia: 1 000 000.
 • skontrolovaťMeny: Bitcoin.
 • skontrolovaťPlatba: Bez limitu. Čokoľvek od bankového prevodu po darčekové karty.
 • skontrolovaťMobilná aplikácia: Android.
 • skontrolovaťOverenie: LocalBitcoins.com to nevyžaduje, ale niektorí používatelia môžu vyžadovať overenie.
 • skontrolovaťAPI: Áno.
 • skontrolovaťpodpora: Dobre.
 • skontrolovaťReputácia komunity: Celkom dobré.

Je LocalBitcoins bezpečný?

Počas môjho výskumu som narazil na veľa vlákien s otázkou, či LocalBitcoins nie je podvod. Je pravda, že obchodovanie tam je riskantnejšie ako použitie brokera alebo výmeny.

Existuje však veľa bezpečnostných opatrení, ktoré používateľom pomáhajú bezpečne obchodovať. Ak budete postupovať podľa pravidiel, budete používať escrow a budete oboznámení so svojimi obchodmi, nemali by ste mať žiadne problémy. Ako výstižne uviedol jeden používateľ Reddit:

„V LBC sú každý deň tisíce úspešných obchodov inými platobnými metódami, kde sú obe strany šťastné. Niektoré sú rizikovejšie ako iné. “

Má pravdu. Je na používateľovi, aby urobil veľa zo svojej vlastnej bezpečnosti. LocalBitcoins vám našťastie pomáha. Tu je dôvod, prečo sú LocalBitcoiny väčšinou bezpečné.

 • skontrolovaťPoužívateľské metriky: Úspešne dokončené obchody, spätná väzba a verejné záznamy vám umožňujú získať dobrú predstavu o tom, kto je obchodník. Spoznať podvodníkov je pomerne ľahké.
 • skontrolovaťPodmienené: Keď sa požaduje obchod, kryptomena sa vyberie z účtu predajcu a umiestni sa do úschovy. Mince sa uvoľnia až potom, čo predajca potvrdí, že dostal prostriedky. Obchod môže zrušiť iba kupujúci, takže vám nehrozí riziko, že ho predajca zruší priamo po odoslaní peňazí.
 • skontrolovať2FA: Na prihlásenie sa používa dvojfaktorová autentifikácia.
 • skontrolovaťHĺbková podpora: Tím podpory rieši konflikty a je všeobecne dostupný. Na stránke sú tiež užitoční sprievodcovia a časté otázky.

Verdikt: LBC je všeobecne bezpečný, AK sa budete riadiť niekoľkými bezpečnostnými pokynmi.

Keď už hovoríme o bezpečnostných pokynoch …

Ako sa nenechať oklamať pomocou LocalBitcoinov

Poznáte známe príslovie „zbrane nezabíjajú ľudí; ľudia so zbraňami zabíjajú ľudí “? Je to veľa ako LocalBitcoiny. Web vás nikdy nepodvedie – môžu ho podvodiť ľudia, ktorí web používajú. S trochou zdravého rozumu, nejakým extra výskumom a niekoľkými základnými bezpečnostnými opatreniami sa môžete vyhnúť väčšine podvodov na webe. Tu je príklad, ako sa nenechať oklamať LocalBitcoins:

Aby ste sa vyhli podvodom, vždy prechádzajte cez LocalBitcoins.com.

Aby ste sa vyhli podvodom, vždy prechádzajte cez LocalBitcoins.com.

 • checkAlways používa LBC na online transakcie. Nikdy sa neodsťahujte z webu, pokiaľ sa nestretávate osobne.
 • checkVyberte si renomovaného predajcu. Vysoké skóre spätnej väzby (98% +) pri mnohých obchodoch (najlepšie pri viac ako 100) je istým znakom renomovaného obchodníka. Skúste obchodovať iba s účtami staršími ako 1 rok. Ak je účet overený, ešte lepšie.
 • checkUse fóra vyhľadať ich používateľské meno.
 • checkNikdy nezverejňujte inzerát na nákup. To priťahuje podvodníkov. Hľadajte ľudí, ktorí aktívne predávajú.
 • check Snažte sa nikdy nepoužívať PayPal. Vrátiť platbu po uvoľnení mincí je príliš ľahké.
 • šek Nikdy neposielajte predajcovi ďalšie informácie ani neuvádzajte platobné podrobnosti mimo správ spoločnosti LBC.

Fórum Varovanie pred podvodmi a podvodmi je skvelým miestom na získanie informácií o používateľoch.

Fórum Varovanie pred podvodmi a podvodmi je skvelým miestom na získanie informácií o používateľoch.

Keď zhromaždíte dostatok informácií, môžete vypočítať riziko. Väčšina transakcií je úspešne dokončená bez problémov.

Neprijímajte ponuky od nigérijského princa ... aj keď overuje svoju totožnosť.

Neprijímajte ponuky od nigérijského princa … aj keď overuje svoju totožnosť.

Poplatky za miestne bitcoiny & Limity

Ak sú LocalBitcoins vašou prvou expozíciou v obchodnej sieti P2P, potom môže byť systém poplatkov trochu mätúci.

Základy sú veľmi jednoduché:

 • checkBuying bitcoiny je ZDARMA
 • checkSellerom sa účtuje provízia 1% za všetky dokončené transakcie

Okrem toho existujú poplatky za vklad do siete a poplatky za odoslanie založené na blockchaine.

 • skontrolovaťPoplatok za vklad: .00066 BTC
 • skontrolovaťPoplatok za výber: .00022 BTC

Teraz je tu situácia, keď to bude trochu komplikované. Na rozdiel od maklérov alebo búrz, ktoré určujú cenu na základe trhu, predajcovia v sieti LocalBitcoins stanovujú svoje vlastné ceny. Preto na LBC často uvidíte ceny oveľa vyššie ako inde.

Všeobecne platí, že čím renomovanejší predajca, tým vyššia cena. V zásade platíte za vyššiu bezpečnosť. Predstavte si to ako rozdiel medzi nákupom značky a nákupom generických liekov: za zaručenú kvalitu platíte navyše. Dôrazne sa odporúča NEJSŤ s najlacnejšou cenou, pokiaľ tento predajca nie je renomovaný.

Navštívte Localbitcoins.com/fees pre úplné vysvetlenie.

Všimnite si, ako predajca s viac ako 100 úspešnými transakciami účtuje oveľa viac ako jeden za menej.

Všimnite si, ako predajca s viac ako 100 úspešnými transakciami účtuje oveľa viac ako jeden za menej.

Ďalším dôležitým faktorom ceny je spôsob platby. Viac pohodlia sa rovná vyššej cene. Nie je výmenná zábava!

Limity: Je na predajcovi, ako veľmi chcú s vami obchodovať. Niektorí predajcovia chcú predať iba niekoľko stoviek dolárov. Ostatné, zvyčajne overené spoločnosti, predajú desiatky tisíc dolárov.

Overenie LocalBitcoins

Pre LocalBitcoins neexistujú žiadne požiadavky na overenie; ak však robíte veľkú transakciu, môže to vyžadovať predajca. Všetko je na uvážení predajcu.

Ochrana osobných údajov a anonymita sú hlavnými lákadlami spoločnosti LBC.

Čo sa nám páči / nepáči

LocalBitcoins je jednou z najpopulárnejších búrz na webe. S 1 miliónom registrovaných používateľov a zvyšujúcim sa prenosom rekordným tempom po celom svete je zrejmé, že robia niečo správne. Je dobre známy pre svoju anonymitu a širokú škálu platobných možností, ale najviac sa mi páči jeho dostupnosť. Zaregistrujte sa, nájdite predajcu a získajte niektoré z tých bitcoinov, o ktorých každý stále hovorí.

Stále však existuje niekoľko negatívnych stránok.

Páči sa mi

 • Vysoko prístupný
 • Bez limitov
 • Mnoho možností platby
 • Veľmi súkromné
 • palec hore Jednoduché použitie
 • palec horeFóra a užitočné príručky
 • palec horeRýchle transakcie

Nemá rád

 • Vysoké riziko
 • Vyžaduje sa intenzívny výskum v pozadí
 • palec doleVyssie ceny
 • palec doleRychlosti sú všeobecne rýchle, ale všetko závisí od predajcu

Ako používať LocalBitcoiny

Nedostatok overenia znamená, že od kúpy vašich prvých bitcoinov vás delí už len pár kliknutí.

Tu je postup, ako nastaviť a začať obchodovať:

1) Zaregistrujte sa

Ísť do LocalBitcoins.com a kliknite na tlačidlo registrácie.

Registrácia na Localbitcoin nevyžaduje telefonické ani e-mailové overenie

Potom zadajte požadované informácie do zaregistrujte si svoj účet LocalBitcoins. Po dokončení procesu registrácie ste pripravení.

2) Vyhľadajte predajcu

Vyhľadanie predajcu je jednoduché. Funkcia vyhľadávania LBC vám umožňuje filtrovať predajcov podľa ceny, meny, spôsobu platby a požiadaviek na overenie.

Obrázok so súhlasom Blockonomi.com

3) Potvrďte množstvo a podrobnosti

Keď si vyberiete predajcu, dostanete sa na stránku transakcie. Tu vidíte všetky dôležité podrobnosti a zadajte čiastku, ktorú chcete kúpiť.

Podrobnosti sú zreteľne viditeľné vľavo hore.

Podrobnosti sú zreteľne viditeľné vľavo hore.

Celý proces je mimoriadne priamy. Väčšina obchodov je dokončená veľmi rýchlo, pokiaľ neexistujú poľahčujúce okolnosti.

To je naozaj všetko. Zistite, prečo to všetci tak milujú?

Recenzie o LocalBitcoins

Komunitný sentiment voči LBC je veľmi priaznivý. Vlastne mi pripadalo vtipné, ako väčšinu používateľov, ktorí zverejnili sťažnosti na podvody, okamžite vyhodili ostatní používatelia. Väčšina ľudí bola podvedená, pretože neprijali preventívne opatrenia.

V skutočnosti bola väčšina recenzií veľmi pozitívna a spievali rovnakú pieseň. Používateľom sa všeobecne páčilo, aké ľahké bolo ich použitie, anonymita a možnosti platby. Sťažnosti sa museli týkať podvodov.

Jeden užívateľ Redditu tvrdil, že jeho brat bol podvedený, ale neskôr ho upravil a povedal, že dostal peniaze. Podpora sa dokonca prejavila vo vlákne!

Ďakujem Max!

Ďakujem Max!

Čo hovoria dobré recenzie:

 • skontrolovaťŽiadne problémy
 • checkEasy na použitie
 • checkVelká podpora
 • checkFast transakcie
 • checkŽiadne overovacie bolesti hlavy

Čo hovoria zlé recenzie:

 • checkPayments obrátené spoločnosťami vydávajúcimi kreditné karty
 • checkScammers

Tu je odkaz na vlákno Reddit, ktoré hovorí o „podvode“, ktorý sa nakoniec vyriešil.

Najlepšie 3 alternatívy LocalBitcoins

Ak vás odradí obchodný model LocalBitcoin alebo nedostatok iných mien, na webe existuje veľa búrz, ktoré ponúkajú lepšiu bezpečnosť. Najlepšie 3 alternatívy LocalBitcoins sú:

1) Coinbase

Coinbase je najväčší sprostredkovateľ na webe a východiskový bod pre väčšinu nových používateľov bitcoinu. Ponúka bezproblémový nákup, mimoriadne užívateľsky prívetivé rozhranie, prísne zabezpečenie a pohodlné možnosti platby. Obchodovalo sa tu s kryptomenou v hodnote viac ako 20 miliárd dolárov. Ak chcete kúpiť bitcoin kreditnou kartou, odporúča sa použiť Coinbase. CC by ste na LocalBitcoins nemali používať takmer nikdy. Zaplatíte však vysoký poplatok za kreditnú kartu.

Domovská stránka výmeny Coinbase

2) Bitsquare

Logo Bitsquare

Bitsquare je skutočne decentralizovaná japonská sieť P2P. Hostiteľom je séria uzlov, ktoré ho spúšťajú, nie na centrálnom serveri. Miera ochrany osobných údajov je extrémne vysoká kvôli Skryté služby a šifrovanie. Systém úschovy je veľmi efektívny a chráni kupujúceho aj predávajúceho. Nie je to ani zďaleka také tekuté ako LBC. To sa pomaly mení, keď naberá paru.

3) Coinmama

Logo Coinmama

Coinmama je renomovaný izraelský sprostredkovateľ s vysoko propagovanou podporou. Je to silná alternatíva k LocalBitcoins, ale má niekoľko negatívnych stránok. Poplatky za kreditné karty sú 6% a bez overenia si môžete kúpiť iba BTC do 150 $. Je to dobrá alternatíva, ak uprednostňujete sprostredkovateľa s lepšou bezpečnosťou, ale nemáte chuť zaoberať sa byrokraciou Coinbase.

LocalBitcoins vs. Coinbase: Čo je lepšie pre nákup bitcoinov?

Logo LocalBitcoins.com

vs.

Logo výmeny Coinbase

Na jednej strane Coinbase – leštený, bezpečný a krytí hlavnými investormi. Na druhej strane LocalBitcoins – surové, anonymné a prevádzkované dvojicou bratov z Fínska. Jeden predstavuje firemný spôsob robenia vecí a druhý plne prijíma podstatu kryptomeny.

Ako už bolo povedané, čo sa týka Coinbase vs. LocalBitcoins, obe ponúkajú skvelý spôsob nákupu bitcoinov.

Coinbase je zďaleka najpopulárnejším spôsobom nákupu bitcoinu, ethereum a litecoin. Tento vodca v odbore sa často porovnáva priamo so svojím začínajúcim malým bratom. Slúžia však na rôznych trhoch. A výsledky môjho výskumu by vás mohli prekvapiť.

Najprv sa pozrime na základy Coinbase.

Vitamíny Coinbase

 • skontrolovaťMeny: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, BitcoinCash.
 • checkPayment: kreditná karta, bankový prevod, bankový účet.
 • checkVerification: Áno.
 • checkSpeed: Okamžité pre kreditné karty | 1-5 dní pre banku alebo bankový prevod.
 • checkApp alebo Wallet ?: Oboje. Peňaženka Coinbase je na trhu veľmi uznávaná a má aplikáciu pre iOS a Android. Kliknutím sem zobrazíte vysvetľujúce video o bitcoinových peňaženkách.
 • checkGDAX: Coinbase je jedinečný ako sprostredkovateľ, pretože je viazaný na poprednú burzu. GDAX je bitcoinová burza pridružená k Coinbase, kde môžete obchodovať s ďalšími používateľmi kryptomeny. Môžete medzi nimi ľahko presúvať peniaze.
 • skontrolovaťProgram sprostredkovania: Ich program odporúčaní je čistým bonusom. Zarobíte si 10 dolárov v bitcoinoch ZADARMO pre každého, koho odkážete a ktorý kúpi 100 USD alebo viac za BTC.

O spoločnosti Coinbase

Coinbase je najväčší sprostredkovateľ bitcoinov na svete a najviac financovaný startup bitcoinov na svete. S viac ako 13 miliónmi používateľov je to spoločný „začiatočný bod“ pre nových používateľov. Ponúka rýchle platby kreditnou kartou, bezpečné transakcie a bezproblémový nákup.

Poplatky za kreditnú kartu sú trochu vysoké, ale stojí to za to, kvôli pohodliu a bezpečnosti. V komunite sa nájdu ľudia, ktorým sa nepáčia jej väzby na veľké peniaze a prísne požiadavky na overovanie, ale niet pochýb o tom, že je skvelým miestom na nákup BTC, LTC a ETH.

Nevýhodou je nedostatok mien a veľké problémy s overovaním. Ich podpora bola nedávno pochovaná pod záplavou nových registrujúcich.

Klady:

 • Bezpečné platby kreditnou kartou
 • Rýchle transakcie
 • Prísne zabezpečenie
 • Poistenie
 • palec horeMobilná aplikácia
 • palec horePriateľský pre začiatočníkov
 • palec horeViac mien ako LBC

Zápory:

 • Prísne overenie
 • Obmedzené možnosti platby
 • palec dole Dlhé čakacie doby

Prečítajte si celú recenziu Coinbase tu!

Verdikt: LocalBitcoins

Aj keď som bol v pokušení zvoliť zaužívanejší názov, LocalBitcoins je taký jednoduchý, že som nedokázal odolať. Inštalácia je taká jednoduchá a web je dostatočne bezpečný so správnymi preventívnymi opatreniami. Skutočne to pre mňa urobila skutočnosť, že môžete použiť takmer akúkoľvek možnosť platby. Samozrejme, záleží na tom, čo sleduješ.

Použite Coinbase, ak chcete bezpečne kúpiť BTC, LTC alebo ETH kreditnou kartou.

LocalBitcoiny používajte v podstate na všetko ostatné.

LocalBitcoins – časté otázky

Používatelia mali viac otázok týkajúcich sa LocalBitcoins ako ktorákoľvek iná platforma, ktorú som skúmal. Bezpečnostné riziká vedú väčšinu používateľov k tomu, že pred uskutočnením obchodu urobia veľa výskumov. To je dobrá vec. Zhrnul som najčastejšie otázky a zodpovedal som ich tu pre vás.

Otázka: Ako ma LocalBitcoins chránia pred podvodom?

A: Hneď ako vstúpite do obchodu, suma bitcoinu sa automaticky odpočíta z peňaženky predajcu a uloží sa do úschovy.. Obchod môže zrušiť iba kupujúci. Hneď ako predajca od vás dostane platbu, mince rozptýli. Ak sa predajca pokúsi utiecť s vašimi peniazmi, podpora môže uvoľniť BTC na váš účet. Ak ste predajca, NIKDY neuvoľňujte BTC, kým nedostanete potvrdenie o platbe.

Otázka: Prečo je nákup pomocou služby PayPal alebo kreditnej karty taký drahý?

A: Na kreditnej karte alebo PayPal si všimnete oveľa vyššie ceny za BTC. Je to tak preto, lebo predávajúci zvyšuje cenu, aby znížil riziko podvodu. Transakcie kreditnou kartou a PayPal sú ľahko reverzibilné. To znamená, že môžete poslať peniaze, prijať svoje BTC a potom platbu zrušiť. Takto by sa predajca dostal do sporu s vami, ktorý by mohol trvať mesiace.

Otázka: Čo sa stane, ak mi predajca nedá moje bitcoiny?

A: Ak bitcoiny neuvoľnia, môžete otvoriť spor s podporou a my tento problém vyriešime. Dohodnuté množstvo crytpo sa automaticky umiestni do úschovy a drží sa, kým sa transakcia úspešne nedokončí.

Otázka: Čo je to miestny obchod?

A: LocalBitcoins.com nabáda používateľov kryptomien, aby sa stretli. Miestnym obchodom je, keď sa osobne stretnete, aby ste vymenili kryptomenu za hotovosť, darčekové karty atď. Osobné stretnutia samozrejme so sebou nesú riziko, takže to robte vždy na verejnom mieste. Tu je vlákno zamerané na bezpečnosť miestneho obchodu.

Otázka: Ako vložím bitcoiny do svojej peňaženky LBC?

A: Ak chcete predať BTC, budete niečo potrebovať v peňaženke LBC. Najskôr si vytvorte účet. Potom odošlite BTC z inej bitcoinovej peňaženky do svojej peňaženky LocalBitcoins. Tu je screenshot, ktorý vám pomôže.

Môžete tiež spravovať viacnásobné adresy

Otázka: Je LocalBitcoins bezpečný?

A: Skrátka áno. Tisíce transakcií sa uskutočňujú každý deň bez incidentov. LocalBitcoins je však rizikovejší ako iné burzy. Ak vás to obťažuje, hľadajte alternatívu.

Otázka: Ako dlho trvá, kým odpovieme?

A: Zvyčajne to trvá 2 – 3 pracovné dni. Nenechajte sa odradiť. Dostanú sa k vám.

Otázka: Môžem použiť PayPal pre LocalBitcoins?

A: Áno, bitcoiny si môžete kúpiť cez PayPal; neodporúča sa to.

Konečný verdikt našej kontroly miestnych bitcoinov

Ako niekto relatívne nový v kryptosfére som mal rád, aké ľahké boli LocalBitcoiny. Od nákupu vašich prvých bitcoinov vás delia iba dva kroky. Flexibilita použitia všetkého od hotovosti cez PayPal (aj keď sa to neodporúča) po darčekové karty Walmart je neprekonateľná.

Nákup je jednoduchý, rozhranie je jednoduché, nastavenie je až na smiech a nie je tu toľko rizika, ako by ste si mysleli. Áno, existuje tu väčšie riziko nákupu ako u tradičných maklérov, ale úschova a spätná väzba / dôvera používateľov vám pomôžu vyhnúť sa týmto rizikám. Komunita je aktívna a podvody sú ľahko odhaliteľné. Na doplnenie je podpora užitočná a rieši väčšinu problémov.

Negatíva týkajúce sa LocalBitcoinov sú zrejmé: sú to iba bitcoiny, ceny sú vyššie a s obchodovaním je spojené aj riziko. Ale so správnymi preventívnymi opatreniami sa môžete vyhnúť problémom.

Kryptopositív hovorí: Stojí to za riziko; len buď opatrný.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map