Ako obchodovať s futures na kryptomeny na OKEx

Futures sú deriváty, ktoré umožňujú dvom stranám uzatvárať zmluvy o predaji a kúpe podkladového aktíva v budúcnosti vo vopred stanovenom dátume a cene. Kupujúci aj predávajúci môžu zaistiť cenu podkladového aktíva, aby sa zaistili proti nepriaznivým cenovým zmenám. V prípade futures na kryptomenu je podkladovým aktívom vo väčšine prípadov bitcoin (BTC) alebo iná špičková kryptomena.

OKEx podporuje obchodovanie s futures kontraktmi na deväť špičkových digitálnych aktív, ako sú bitcoiny a éter (ETH). Každá zmluva na OKEx predstavuje BTC v hodnote 100 dolárov alebo iné digitálne aktíva v hodnote 10 dolárov (t. J. ETH, LTC atď.).

Zatiaľ čo futures sú v porovnaní s spotovým obchodovaním relatívne pokročilým produktom a zahŕňajú rôzne riziká, skúsení používatelia môžu postupovať podľa tohto podrobného sprievodcu a začať obchodovať s futures na OKEx.

Krok 1: Prejdite do sekcie futures

Prejdite na domovskú stránku OKEx a prejdite na Obchod v hornom menu zobrazíte dostupné trhy. Potom kliknite na Základné pod "Budúcnosť" štítok na otvorenie sekcie futures. Základná verzia ponúka dobrý východiskový bod pre začiatočníkov. Ak ste skúsený obchodník, môžete si vybrať Pokročilé pre komplexnejšiu palubnú dosku.

Na účely tejto príručky o tom, ako obchodovať s kryptomenovými futures, budeme používať základný panel ako referenciu pre obchodovanie s kryptoburzami na OKEx..

Ako obchodovať s futures na kryptomeny

Krok 2: Aktivujte obchodovanie s futures

Začiatočníci obchodovania s futures musia pochopiť a uznať príslušné riziká a až po začiarknutí políčka to bude možné Aktivujte obchodovanie derivátov na OKEx, ako je zobrazené na obrazovke nižšie.

Ako obchodovať s futures aktiváciou

Krok 3: Preveďte prostriedky na svoj termínový účet

Váš futures účet musí byť financovaný, aby ste mohli začať obchodovať. Ak na svojom účte futures nemáte žiadny zostatok, kliknite na Prenos (buď na "Futures obchodovanie" stránke alebo na "Aktíva" rozbaľovací zoznam v hornom menu) na presun prostriedkov medzi účtami.

Ak na svojom účte OKEx nemáte žiadne kryptomeny, môžete si buď kúpiť kryptomenu, alebo sa naučiť, ako vkladať kryptomeny na OKEx, pomocou nášho sprievodcu pre začiatočníkov, ako začať obchodovať s krypto.

Za účelom obchodovania s futures kontraktom označeným "BTCUSD0807," čo je Coin Margined zmluva, musíte previesť BTC z vášho "Finančný účet" tvojmu "Futures účet." V tomto prípade je futures účet "Účet BTCUSD." Zadajte čiastku, ktorú chcete previesť, a potom kliknite na tlačidlo Potvrdiť.

Krok 4: Vyberte si termínový kontrakt na obchodovanie

Po prihlásení a prezeraní sekcie futures musíte najskôr zvoliť typ marže umiestnený v hornej časti stránky (t. J., Futures s maržovými hranicami, – ktoré sú zúčtované v podkladovej digitálnej mene, alebo – USDT Margined Futures, ktoré sú vysporiadané v USDT). Ďalej zvoľte požadovaný časový rámec pre vypršanie platnosti zmluvy. Dostupné možnosti sú Týždenne, dvakrát týždenne, štvrťročne a dvakrát štvrťročne.

Potom môžete na ľavej lište zvoliť jeden z dostupných termínových kontraktov. V tomto výučbe vyberieme týždennú futures kontrakt s označením "BTCUSD0807" ako príklad.

Na základe jeho názvu BTCUSD0807 vidíme, že BTC je mena vyrovnania a USD je cenová jednotka futures kontraktu. Posledné štyri číslice, 0807, označujú dátum dodania – v tomto prípade je to 7. augusta 2020. Futures kontrakty na OKEx sa uzatvárajú každý piatok o 8:00 UTC.

Krok 5: Vyberte typ pákového efektu pre obchodovanie s futures

Po financovaní účtu futures môžete zvoliť režim marže (buď "Opravené" alebo "Kríž") a vyberte požadovaný multiplikátor finančnej páky. Ak vyberiete "Opravené" v prípade marginálneho režimu ostane marža rovnaká bez ohľadu na cenové výkyvy, zatiaľ čo pri výbere sa líši podľa ceny "Kríž" režim rezervy.

typ pákového efektu pre obchodovanie s futures

Krok 6: Zadajte podrobnosti objednávky a vykonajte

Po výbere typu marže a multiplikátora finančnej páky môžete zadať požadovaný "Typ objednávky," "cena" a "Množstvo" pre obchod. Ak chcete vykonať svoju objednávku čo najskôr, môžete kliknúť na BBO (t. j. ponuka najlepšej ponuky).

Po zadaní podrobností objednávky môžete kliknúť na Otvorené dlho uzavrieť dlhú zmluvu (kúpiť BTC) alebo kliknúť na Otvorené Krátke ak by ste chceli iniciovať krátku pozíciu (na predaj BTC).

Graf obchodovania s futures - BTC-USD

Môžete napríklad nastaviť limitnú objednávku na 11 300 USDT a otvoriť si dlhú pozíciu pre "BTCUSD0807" s požadovanou sumou BTC.

Krok 7: Skontrolujte svoju vykonanú objednávku

Po vykonaní obchodu bude odoslaná vaša objednávka a kliknutím na ikonu môžete skontrolovať stav svojej pozície Otvorené pozície v dolnej časti domovskej stránky obchodovania. Táto časť zobrazuje užitočné informácie, ako napríklad "Priem. cena," "Likvidačná cena," "Nerealizovaná P&Ľ" a tak ďalej.

Krok 8: (Voliteľné) Zatvorte svoju pozíciu

Ak chcete vyrovnať svoju otvorenú pozíciu, môžete to urobiť kliknutím Zavrieť v "Otvorené pozície" tab.

Poplatky za obchodovanie s krypto futures na OKEx

Pri obchodovaní s futures na OKEx sú poplatky za vysporiadanie 0,03% za všetky tokeny. Uplatňuje sa aj poplatok tvorcu a poplatok za prevzatie v závislosti od obchodnej pozície (t. J. Tvorcu alebo príjemcu), ktorú užívatelia zaujmú. Percento poplatkov Tvorcu a Odberateľa sa líši pre rôzne úrovne používateľov. Ďalšie informácie nájdete v tabuľke poplatkov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map