Ako obchodovať s krypto opciami na OKEx

Podrobný návod na obchodovanie s možnosťami kryptomeny na OKEx

Opcie, ako napríklad futures, sú deriváty, ktoré sledujú cenu podkladového aktíva. Avšak na rozdiel od futures, opcie dávajú kupujúcemu právo, ale nie povinnosť, kúpiť (tj. Kúpne opcie) alebo predať (tj. Opcie s právom predaja) podkladové aktívum za konkrétnu cenu k určitému dátumu alebo pred určitým dňom, ktorý sa nazýva expirácia . Pre obchodníkov môžu opcie slúžiť ako efektívny nástroj na plnenie rôznych investičných cieľov ich portfólia, napríklad:

  • Obmedzte straty nadol na klesajúcom trhu.
  • Generujte zisky v obdobiach vysokej volatility.
  • Špekulujte nad cenovými pohybmi s relatívne nízkym rizikom.

Zatiaľ čo futures sú populárnejšie, opcie kryptomeny sa tiež dostávajú do popredia a ponúkajú ich popredné burzy kryptomien ako OKEx. Ak chcete obchodovať s krypto opciami, tento návod vám pomôže začať.

Vlastnosti krypto možnosti na OKEx

OKEx podporuje obchodovanie s opčnými kontraktmi s tromi kryptomenami – Bitcoin (BTC), Ether (ETH) a EOS – ako podkladové aktíva. Pokiaľ ide o možnosti kryptomeny na OKEx, je potrebné poznamenať nasledujúce:

  1. Na obchodovanie sú k dispozícii kontrakty s kúpnou a predajnou opciou.
  2. Platnosť zmlúv vyprší v jednodenných, dvojdňových, týždenných, dvojtýždenných, mesačných, štvrťročných a dvojštvrťových časových rámcoch.
  3. Zmluvy sa riadia európskym štýlom a je možné ich uplatniť iba k dátumu skončenia platnosti (a nie skôr)..
  4. Zmluvy sa vyrovnávajú v piatok o 8:00 UTC v piatok po uplynutí platnosti.
  5. Zmluvy sa obchodujú nepretržite.

Nasledujúca tabuľka poskytuje ďalšie podrobnosti, ktoré môžu byť užitočné pre používateľov nových možností obchodovania s opciami na OKEx.

Údaje o opčných zmluvách na OKEx. Zdroj: OKEx

Krok 1: Prejdite do sekcie možností

Prejdite na domovskú stránku OKEx a prejdite na Obchod v hornom menu zobrazíte dostupné trhy. Potom kliknite na Základné pod štítkom „Možnosti“ otvorte sekciu možností. Základná verzia ponúka dobrý východiskový bod pre začiatočníkov obchodujúcich s opciami, ale ak ste skúseným obchodníkom, môžete si vybrať Pokročilé pre komplexnejšiu palubnú dosku.

OKEx Margin Trading

Možnosti vyhľadávacieho nástroja

Noví obchodníci často čelia strmej krivke učenia sa pri obchodovaní s derivátmi. Aby spoločnosť OKEx pomohla používateľom oboznámiť sa s možnosťami kryptomeny, vyvinula funkciu Možnosti objavenia, ktorá vás prevedie procesom nákupu možností.

Keď používateľ prejde do sekcie možností, predvolene sa mu zobrazí vyhľadávací nástroj. Ak chcete tento nástroj použiť, môžete si tu pozrieť výukové video a podrobné pokyny pre vyhľadanie možností.

Na účely tohto sprievodcu, ako obchodovať s opciami na kryptomenu, použijeme základný panel ako referenciu pre obchodovanie s kryptomenami na OKEx, ku ktorej získate prístup kliknutím na Všetky možnosti tab.

Obchodovanie s opciami - OKEx

Krok 2: Aktivujte obchodovanie s opciami

Začiatočníci obchodovania s opciami musia pochopiť a uznať príslušné riziká a až po začiarknutí políčka to bude možné Aktivujte obchodovanie derivátov na OKEx, ako je zobrazené na obrazovke nižšie.

Aktivujte obchodovanie s opciami

Krok 3: Preveďte prostriedky na svoj účet možností

Váš účet s opciami musí byť financovaný, aby ste mohli začať obchodovať. Ak na účte možností nemáte žiadny zostatok, kliknite na ikonu Prenos (na stránke „Obchodovanie s opciami“ alebo v rozbaľovacom zozname „Aktíva“ v hornom menu) na presun prostriedkov medzi účtami.

Ak na svojom účte OKEx nemáte žiadne kryptomeny, môžete si buď kúpiť kryptomenu, alebo sa naučiť, ako vkladať kryptomeny na OKEx, pomocou nášho sprievodcu pre začiatočníkov v oblasti kryptomeny.

Ak váš účet obsahuje kryptomeny, môžete použiť "Prenos" oddiel, ako je zobrazené nižšie, aby ste ich presunuli z priečinka "Finančný účet" tvojmu "Možnosti účet" aby bolo možné začať obchodovať. Po zadaní požadovanej sumy na prevod kliknite na ikonu Potvrdiť.

Krok 4: Vyberte si opčnú zmluvu na obchodovanie

Teraz môžete na ľavom paneli na paneli obchodovania s opciami zvoliť požadovaný typ kontraktu. V súčasnosti sú k dispozícii možnosti BTCUSD, ETHUSD a EOSUSD, ktoré sú "Možnosti s maržou na minci," To znamená, že sú vysporiadané v podkladových digitálnych menách.

Ďalej kliknite na ikonu Všetky možnosti karte a vyberte požadovaný časový rámec pre vypršanie platnosti zmluvy prostredníctvom "Všetky" rozbaľovací zoznam. Dostupné možnosti sú jednodňový, dvojdňový, týždenný, dvojtýždenný, mesačný, štvrťročný a dvojštvrťový.

Dvojtýždňové opcie sa budú generovať každý piatok, zatiaľ čo mesačné a dvojštvrťročné opcie sa budú generovať každý tretí až posledný piatok v mesiaci, respektíve posledný piatok štvrťroka..

BTCUSD - príklad obchodovania s opciami

V tomto výučbovom programe obchodovania s opciami si ako príklad vyberieme týždennú opčnú zmluvu označenú ako „BTCUSD-20200828-12000-C“..

Konvencia pomenovania, za ktorou nasledujú opčné kontrakty, je: podkladový – expiračný – štrajk.

Na základe jeho názvu BTCUSD-20200828-12000-C môžeme povedať, že BTC je podkladové aktívum, zatiaľ čo 20200828 sa vzťahuje na dátum vypršania platnosti 28. augusta 2020, zatiaľ čo 12000 sa vzťahuje na realizačnú cenu v USD. Písmeno C naznačuje, že ide o kúpnu opciu, ktorá dáva obchodníkom právo na expiráciu kúpiť podkladové aktívum za realizačnú cenu. Alternatívne písmeno P označuje put opcie, ktoré obchodníkom dávajú právo predať podkladové aktívum za realizačnú cenu po skončení platnosti.

Krok 5: Zadajte podrobnosti objednávky a vykonajte

Po výbere požadovanej zmluvy môžete pre obchod zadať svoju „cenu“ a „čiastku“. Pre obchodné opcie na OKEx je limitná objednávka jediným typom, ktorý je obchodníkom k dispozícii. Ak chcete vykonať svoju objednávku čo najskôr, môžete kliknúť na BBO (t. j. ponuka najlepšej ponuky), ktorá porovnáva vašu objednávku s najlepšími ponukami na trhu.

Po zadaní podrobností objednávky môžete kliknúť na Kúpiť alebo Predať kupovať alebo predávať zmluvy. V našom príklade BTCUSD-20200828-12000-C by to, že pôjdete dlho, znamenalo kúpu kúpnej opcie, zatiaľ čo krátku pozíciu je možné realizovať kúpou predajnej opcie. Predaj opčných zmlúv je pokrokový podnik a pre začiatočníkov sa neodporúča kvôli vysokému riziku, ktoré s ním súvisí.

Obchodníci musia za účelom úspešného uskutočnenia objednávky uzavrieť aspoň jednu zmluvu. V príklade BTC / USD predstavuje každá zmluva 0,1 BTC.

príklad obchodovania s opciami

Môžete napríklad nastaviť limitný príkaz s realizačnou cenou 0,024 BTC za kontrakt a otvoriť dlhú pozíciu pre "BTCUSD-20200828-12000-C" s jednou zmluvou, príp "Pokrač."

Obchodný informačný panel tiež zobrazuje základné informácie o opčnej zmluve ako napr "Register (USD)," "Mark Price" a "Otvorený záujem." Index (USD) sleduje priemernú cenu BTC / USD pomocou piatich kryptoburz, zatiaľ čo marková cena (BTC) je referenčná cena vypočítaná z podkladového indexu (BTC / USD). Otvorený záujem sa tu týka celkového počtu zostávajúcich opčných zmlúv.

Krok 6: Skontrolujte vykonanú objednávku

Po zadaní vášho obchodu bude vaša objednávka čakajúca na vybavenie pred vykonaním a stav svojej pozície môžete skontrolovať kliknutím na Otvorené objednávky v dolnej časti domovskej stránky obchodovania s opciami. Táto časť zobrazuje transakčné informácie, ako je počet zmlúv v objednávke alebo „veľkosť (pokračovanie)“, „marža (BTC)“.," „Stav“ atď. Marža sú peniaze požičané krypto burzou pre používateľov na uskutočnenie investície.

Krok 7: (Voliteľné) Storno objednávky

Ak chcete zrušiť svoju otvorenú objednávku, kliknite na ikonu Zrušiť na karte „Otvorené objednávky“.

Otvorené objednávky sú nevybavené objednávky na trhu, ktoré čakajú na vykonanie. Otvorené pozície sú na druhej strane zavedené obchody, ktoré sa ešte len musia uzavrieť s opačným obchodom. Ak máte otvorenú krátku pozíciu v BTC, môžete ju uzavrieť spätným odkúpením BTC. Ak máte otvorenú dlhú pozíciu v BTC, môžete ju zavrieť predajom dlhej pozície.

Poplatky za obchodovanie s krypto opciami na OKEx

Pre obchodovanie s opciami na OKEx je sadzba poplatku za uplatnenie opcií 0,02% a je nezávislá od úrovne používateľa. Z poplatku za cvičenie sú navyše vyňaté jednodňové a dvojdňové opcie.

Uplatňujú sa aj poplatky tvorcu, príjemcu, likvidácie a čiastočnej likvidácie, v závislosti od obchodnej pozície používateľa. Tieto poplatky sa líšia pre rôzne úrovne. Viac podrobností nájdete na stránke s informáciami o poplatkoch.

Nie ste obchodníkom v OKEx? Naučte sa, ako začať obchodovať.

Postupujte podľa OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map