Ako obchodovať s kryptomenou s maržou na OKEx

Podrobný návod na obchodovanie s kryptomenou s maržou na OKEx

Obchodovanie s kryptomenami na OKEx je navrhnuté tak, aby bolo jednoduché a intuitívne pre začiatočníkov aj skúsených obchodníkov. Zaisťujeme dostupnosť pokročilých obchodných funkcií pre pokročilých používateľov, aby sme uľahčili prepracované obchodné stratégie. Jednou z takýchto funkcií je obchodovanie s maržami a tento tutoriál vám pomôže začať s tým.

Marža v tradičných financiách sú peniaze požičané od sprostredkovateľa na uskutočnenie investície a predstavuje rozdiel medzi celkovou hodnotou investície a výškou pôžičky. V prípade kryptomien sa maržovým obchodom rozumie prax využívania požičaných finančných prostriedkov na obchodovanie s kryptomenami.

Obchodníci používajú maržu výberom násobkov pákového efektu s cieľom zosilniť potenciálne zisky alebo straty. Páka umožňuje používateľom otvárať obchodné pozície väčšie ako počiatočný zostatok na ich obchodnom účte (pomocou marže).

Napríklad ak má obchodník 0,2 BTC, 5-násobná páka znamená, že si môže požičať ďalších 0,8 BTC a vstúpiť na dlhú alebo krátku pozíciu s 1 BTC. Ak potom obchodník uzavrie pozíciu pre 20% návratnosť, získa 0,2 BTC (1,2 BTC – 1 BTC). Na druhej strane by ten istý obchod bez pákového efektu dostal obchodníka iba 0,04 BTC (20% z 0,2 BTC).

To isté však platí aj pre straty, kde ak obchodník uzavrel pákovú pozíciu (1 BTC) so stratou 20%, stratil 0,2 BTC – v porovnaní so stratou 0,04 BTC bez pákového efektu.

Využitie pákového efektu slúži iba na zosilnenie rizika a odmeny a nemení žiadnu z podmienok spojených s derivátom, ako sú futures alebo opcie..

Môžete začať obchodovať s kryptomenou s maržou na OKEx pomocou podrobných pokynov uvedených nižšie.

Krok 1: Prejdite do sekcie obchodovania s maržami

Prejdite na domovskú stránku OKEx a prejdite na Obchod v hornom menu zobrazíte dostupné trhy. Potom kliknite na Základné pod "Margin Trading" štítok na otvorenie sekcie obchodovania s maržou. Základná verzia ponúka dobrý východiskový bod pre začiatočníkov, ale ak ste skúsený obchodník, môžete si vybrať Pokročilé pre komplexnejšiu palubnú dosku.

Na účely tohto sprievodcu, ako obchodovať s kryptomenou s maržou, použijeme základný panel ako referenciu pre obchodovanie s maržou na OKEx..

Krok 2: Aktivujte obchodovanie s maržou

Začiatočníci obchodovania s maržami musia pochopiť a uvedomiť si príslušné riziká, a to iba po začiarknutí políčka a kliknutí Predložiť bude možné začať obchodovať s kryptomenou s maržou na OKEx, ako je to znázornené na obrázku nižšie.


Krok 3: Preveďte prostriedky na svoj maržový účet

Váš maržový účet musí byť financovaný, aby ste mohli začať obchodovať. Ak na svojom maržovom účte nemáte žiadny zostatok, kliknite na Prenos (na stránke „Margin Trading“ alebo v rozbaľovacom zozname „Assets“ v hornom menu) môžete presúvať prostriedky medzi účtami.

Ak na svojom účte OKEx nemáte žiadne kryptomeny, môžete si buď kúpiť kryptomenu, alebo sa naučiť, ako vkladať kryptomeny na OKEx, pomocou nášho sprievodcu pre začiatočníkov v oblasti kryptomeny.

Ak váš účet obsahuje kryptomeny, môžete prejsť na stránku "Prenos" oddiel, ako je zobrazené nižšie, aby ste ich presunuli z priečinka "Finančný účet" obchodnému páru pod vaším "Maržový účet" aby bolo možné začať obchodovať.

V tomto príklade prevedieme 0,002 BTC na ETH / BTC pár na maržovom účte.

Krok 4: Vyberte pár obchodovania s maržou

Teraz môžete zvoliť požadovaný obchodný pár na ľavom paneli na hlavnom paneli obchodovania s maržami. Vyberte si USDT pre obchodné páry s maržou USDT alebo kliknite CRYPTO pre bitcoinové obchodné páry. Vedľa každého obchodného páru s maržou sa zobrazuje aj maximálny násobok pákového efektu. Pre tento príklad vyberieme ETH / BTC pár pod "CRYPTO."

Krok 5: Vyberte výšku pákového efektu

Po výbere dvojice obchodovania s maržou môžete kliknutím na ikonu zvoliť výšku pákového efektu modrá skrinka označené "Páka," ktorý sa nachádza v pravej hornej časti dashboardu na obchodovanie s maržami. Ak potrebujete pomoc pri rozhodovaní o výške pákového efektu, môžete sa pozrieť na limit výpožičky pri aktuálnej pákovej efekte a požadovanej údržbovej marži. Ak je zvolený pákový efekt vyšší ako odporúčaná marža, zobrazí sa nasledujúce varovné hlásenie: "Váš pákový efekt je porovnateľne vysoký. Upozorňujeme na riziká."

Kliknite Predložiť po zvolení požadovaného pákového pomeru.

Po výbere pomeru pákového efektu môžete kliknúť na Požičať si z pravej strany lišty aktív požičať si ďalšie prostriedky na zvýšenie svojej maržovej pozície.

V našom príklade máme 0,002 BTC ako počiatočný zostatok na maržovom obchodnom účte. Ak vyberieme 5-násobnú páku, môžeme si otvoriť pozíciu na 0,01 BTC, čo znamená, že si môžeme požičať ďalších 0,008 BTC..

Ako je znázornené na snímke obrazovky nižšie, môžete zvoliť pomer finančnej páky a sumu, ktorú si chcete požičať. Kliknite Predložiť na potvrdenie pôžičky.

Dostupná suma v BTC sa teraz stáva 0,01, čo naznačuje, že ste si úspešne požičali 0,008 BTC.

Krok 6: Zadajte podrobnosti transakcie s maržou

V našom príklade ETH / BTC kliknite na ikonu Kúpte si ETH na karte kúpiť Ether alebo kliknúť na Predajte ETH kartu, ak chcete predať Ether.

Môžete zadať "Typ objednávky," "Cena v BTC" a "Výška ETH" nakupovať / predávať potom, čo ste vybrali pomer pákového efektu. V prípade ETH / BTC je potrebné zakúpiť minimálnu sumu 0,001 ETH.

Kliknite Kúpte si (dlhý) ETH iniciovať dlhú pozíciu resp Predajte (krátke) ETH iniciovať krátku pozíciu.

Krok 7: Skontrolujte svoju transakciu

Po zadaní a vykonaní obchodu môžete skontrolovať stav svojej pozície kliknutím na ikonu História objednávok v dolnej časti domovskej stránky obchodovania. Táto časť zobrazuje užitočné informácie, ako napríklad „Vyplnená a suma objednávky“, „Priem. Plnená cena a objednávková cena," „Stav“ atď.

Ak vaša objednávka nebola vykonaná, môžete skontrolovať stav objednávky pod Otvorené objednávky.

Krok 8: (Voliteľné) Storno objednávky

Ak chcete zrušiť svoju otvorenú pozíciu, môžete to urobiť kliknutím Zrušiť na karte „Otvorené objednávky“.

Krok 9: (Voliteľné) Splatte požičanú sumu

Ak by ste chceli splatiť požičanú sumu, kliknite na ikonu Odplatiť na pravej strane obchodného panela. Vyberte jednotku kryptomeny, zadajte sumu, ktorú chcete splatiť, a kliknite na tlačidlo Predložiť.

Likvidačné pravidlá na OKEx

Ak pri obchodovaní s kryptomenou s maržou klesne hodnota používateľského maržového účtu pod udržiavaciu maržu, dôjde k výzve na maržu. V takom prípade musia investori vložiť ďalšie prostriedky, aby splnili udržiavaciu maržu stanovenú burzou kryptomien. Ak to neurobíte, bude to mať za následok vynútenú čiastočnú alebo úplnú likvidáciu maržovej pozície používateľa v spoločnosti OKEx.

Podrobnosti o nútenej čiastočnej alebo úplnej likvidácii nájdete v tomto článku.

Podrobnosti o pravidlách obchodovania s maržami na OKEx nájdete v tomto článku.

Nie ste obchodníkom v OKEx? Naučte sa, ako začať obchodovať.

Postupujte podľa OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map